Oct 17 2014

وقتی که حزب الله به فاک فنا رفت!

نوشته:     :::       8 پیام

صبح داشتم خبرها را می‌خواندم رسیدم به این خبر اسید پاشی به زنها در ایران و خصوصا در اصفهان!

یادم افتاد که این درگیری “جنگ عقب ماندگی با مدرنیته” مدت زیادی است که در سرزمین فلک زده من جریان دارد. راستش را بخواهید اگر نسل من خریت نکرده بود و گول روشنفکرهای بیسواد را نخورده بود! شاید امروز این نبرد عقب ماندگی با مدرنیته تمام شده بود و ما هم وارد دنیای مدرن شده بودیم. ولی متاسفانه بعد از 35 سال از آن تاریخ نکبتی هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم.
هنوز یکی دو ساعت از خواندن خبر اسید پاشی نگذشته بود که یک مرتبه از لینکی به لینکی رسیدم به این عکس.

در حقیقت این عکس زاویه خوبی از مشکلات ما را در این دنیای عقب ماندگی و در راه مدرنیته به تصویر کشیده!
یادم می‌آید شاه خدا بیامرز(من به خدا اصلا باورمند نیستم! این خدا بیامرز از آن جهت است که او به خدا باورمند بود!) می‌گفتم! آن شاه بیچاره خدابیامرز هم در آن دوران وانفسا مدام تکیه کلامش شده بود “دروازه تمدن”! او هم در اواخر دوران حکومت‌اش مدام تکرار می‌کرد که ما در آستانه ورود به دروازه تمدن هستیم! خدابیامرز اگر زنده بود امروز با شنیدن خبر اسیدپاشی و دیدن این عکس از گفته خود پشیمان می‌شد و می‌گفت “تا این حزب الله خر” در ایران جولان می‌دهد ما را به دوران تمدن و مدرنیته راهی نیست! پس اول باید پاشنه‌ها را کشید و آستین‌ها را بالا زد و حزب الله را به دره بقاع صادر کرد بعد برگشت ایران تا شاید بتوانیم کوشش کنیم ایران را هم ببریم به دنیای مدرن.

عکس نامبرده از یک مجموعه عکس است که می توانید در این لینک مشاهده کنید

نوشته: در ساعت: 10:42 am در بخش: اجتماعی,سیاسی,مبارزه با رژیم,ملای حیله‌گر

8 پیام  |           

8 پیام به “وقتی که حزب الله به فاک فنا رفت!”

 1. راس الغول says:

  زی خدا چقدر زر زیادی ما میشنویم امروزها. چه ربطی به مدرنیته و عقبماندگی داره این حرفها؟ “اسیدپاشی” سنت قدیمی و عقبمانده است؟ توی اشعار حافظ و سعدی از اسیدپاشی و آزار زنان صحبت شده؟‌ یا توی دوره قاجار اسید پاشی می کردن به صورت خانمها؟‌ حزب الله چی؟

  اسیدپاشی و حزب الله هر دو از آثار سو “مدرنیته” هستند. اصلا همه ما الان در دوران مدرن زندگی می کنیم، پس همه مدرن هستیم و همه اینها جدید است، از حقوق مدرن زنان گرفته تا اسیدپاشها و حزباللهی های ضد زن.

 2. DARYOOSH says:

  آقایان آیات عظام شما که برای فلسطینی‌ها شب و روز اشک می‌ریزید چرا لال شده‌اید؟ چرا این حرکات وحشیا نه‌ را محکوم نمی‌کنید؟

 3. خُسن آقا says:

  جناب راس الغول شما که گویا عقایدتان هم مثل اسم ملوکانه تان بند تنبانی است قربان! اسلام و پدیده‌های اطراف آن بجز عقب ماندگی متعلق به قرون 7 و 8 میلادی است!؟ شما که مدعی فهم بهتر هستید لطف کنید توضیح بفرمایید این عقاید اسلامی مربوط به چه دورانی هستند تا ما بیشتر از این زر مفت نزنیم.

 4. پرویز says:

  این الاغ فکر میکنه مدرنیته چیزیه که به ما عارض شده. نه عزیز مدرنیته بر کسی «عارض» نمیشه و از جایی (مثلاً غرب) هم نمیاد. مدرنیته رو باید به صورت درونماندگار و به عنوان شکافی در دل غلظت سنت درک کنی. “اثرات سوء مدرنیته” دیگه چه کسشعریه؟

 5. پرویز says:

  آغا به خیالش اگه یه مشت نئاندرتالِ صدر اسلامی کلاشینکف دستشون بگیرن و بیان به جنگ مدرنیته، چون سلاحشون مدرنه میشه به عنوان پدیده‌ای مدرن حسابشون کرد.
  Try to grasp “modernity” qualitatively, NOT chronologically, good buddy.

 6. قاتل حزب الله says:

  درود
  حالا که حزب الله ایران با ناجوانمردانه ترین شیوه به جنگ مردم ایران آمده یک راه مقابله این است که هرکسی در هر توانی دارد مخفیانه حزب اللهی ها و بسیجیها و سپاهیانی که می شناسد را به قتل برساند. مثلا شخصی یک سروان سپاهی را می شناسد می تواند او را تعقیب و در موقعیت مناسب او را به قتل برساند.

 7. ارژنگ says:

  ترجمه راس الغول. یعنی غولی در راس. لابد کلمه غول هم مدرنیته است!!مگر افکار کسانی که بر ما حکومت می کنند بهتر از این اقاست. تازه این اقا صد هزار مرتبه از علم اهدی مدرنتر است. چون توانسته خودش را به سایت حسن اقا برساند!! برادر غول! اگر من با تفنگ در شب به منزل شما بیایم. النگو های طلا ی حاج خانم و دختران شما را با تهدید برداشته ببرم. یک کار مدرن انجام دادهام.؟ به این دلیل که با شمشیر نیا مده بودم؟ لابد اگر شمشیر دستم بود یک مرد سنتی بودم و از مدرنیته چیزی حالیم نبود. کجای کاری بچه. خودت را به ان راه می زنی یا واقعا از مرحله پرتی. ان جانوری که بدلیل تفکرات مکه – مدینه ای زمان عمر و به اسم حمایت از حجاب زهر اگین ترین ماده سمی ضد گوشت را به صورت ناز دختر های مردم می پاشد یک کار مدرن کرده. ای احمق.ادم را وادار می کنید همه چی از دهانش بیرون بیاید. کی شما می خواهید ادم بشوید. اصلا خود پیا مبرتان در همان زمان ایا اجازه چنین کاری میداد. نه نمی داد. چقدر سر خود حرف می زنید. چقدر سر خود عمل می کنید و فکر می کنید کاری اسلامی انجام داده اید. حالا چون قدرت دستتان است. روز تاریک را نمی بینید. ملت بدبختی گیر اورده اید و هر گونه غلط کاری می کنید. اعلحضرت هم روز تاریک را ندید تا زمانی که اتش اطرافش را فرا گرفت. باور کنید روز تاریک و سیاه شما هم می رسد. من به این جمله اخرم کاملا اعتماد و اطمینان دارم. انوقت خواهیم دید که چطور یک سوراخ موش را به تمام دزدیهای امروز خواهید خرید.

 8. کیانوش says:

  منم امروز داشتم کر میکردم این اسلام و افتضاح 57 ی برای ما داشته؟؟!

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی