Dec 08 2011

میان ماه من تا ماه گردون         تفاوت از زمین تا آسمان است

نوشته:     :::       16 پیام

وقتی که نگاهی گذرا به فرهنگ ایرانی و فرهنگ اسلامی عربی می‌اندازی تازه متوجه می‌شوی که چرا مسلمین این همه با ایران و ایرانی و فرهنگ و تاریخ آن دشمنی دارند.
توجه داشته باشید که اینهایی که امروز بر ایران دارند حکومت می‌کنند اکثرا یا سید هستند، یعنی اصل و نسب آنها به محمد و خاندانش می‌رسد، یا در بهترین حالت ایرانیانی هستند که به علت همنشینی با مسلمین، فرهنگ اصلی ایرانی خود را از دست داده و بی ریشه شده‌اند.
خود نگاه و قضاوت کنید!

برای مشاهده فرهنگ اسلامی عربی به این لینک مراجعه کنید

نوشته: در ساعت: 1:40 am در بخش: اجتماعی,اسلام و مسلمین,سیاسی,فرهنگ و هنر,ملای حیله‌گر,نقد اسلام

16 پیام  |           

16 پیام به “میان ماه من تا ماه گردون         تفاوت از زمین تا آسمان است”

 1. bita says:

  man ba karhaye shahrokh moshkin ghalam ashenayee daram va eeshoon tamam karhashoon roye asateer eerani ast va beshedat az eslam o eslami bazi motenaferand hala rabt een maghaleh ra be raghs eshoon nemedonam chest?

 2. Sanaz says:

  Wow wonderful……….. Arab-ha va Mosalmoonha dar droogh va fareeb zendegeee mikonand. Va begzar halesho bebarand…

 3. مهران says:

  اتفاقا تصاوير مربوط به عاشورا ومحرم کاملا ايرانيست!!!!
  شيعه و کل اين داستان ها ساخته پرداخته ايراني ها بوده و ربطي به اعراب نداره. امروز هم توي کشورهاي عربي بجز قسمتي از عراق و لبنان کسي براي امامان تره هم خورد نميکنه!
  عزاداري و سينه زني سنتي کاملا ايرانيست که ريشه در قبل از اسلام و عرب داره, پدران زرنگ ما هم براي حفظ مليت و زبان و کشور شيعه رو با درهم آميختن سنت هاي زرتشتي قبل از اسلام و اسلام اعراب, ساختند .اين جريان رو ديگه تمام تاريخ نگران ب اون معترف هستند.

  —–
  پاسخ:
  حتما حسین شهید هم ایرانی بوده!
  برادر جان یک کم تفکر کن ببین ادعاهایی که بعضی در این باره می کنند چقدر از نظر تاریخی با واقعیات منطبق است؟
  این دقیقا همان چیزی است که دشمنان ایران می خواهند تا من و تو باور کنیم و ادامه همین راه را بدهیم تا منافع آنها تامین شود.
  ایرانیان از خوش‌گذران ترین ملت منطقه هستند کسی که خوش‌گذران است هیچگاه دنبال این همه غم و مرده پرستی نمی‌رود!

 4. پرویز says:

  دست مریزاد، لذت بردم، بینظیر بود.

 5. آرش says:

  خود اعراب هم این بساط را ندارن، این فرهنگ زشت ریشه در افراط گرایی صفویه داره، البته اعراب فرهنگ های زشت دیگری دارن مثل سر بریدن با شمشیر !!! در عربستان، محدود کردن زنان در جامعه مثل محرومیت از رانندگی و شرکت در المپیک … بهرحال شیعه و سنی هر دو از اسلام ریشه گرفتن در کنارش هم از فرهنگهای دیگر … چیزی که نگرانم میکنه خسن آقا مساله رشد مهاجرت اسلام گرایان به اروپا و آمریکای شمالیه … دولت های غربی هم کمتر مانع این مهاجرت شدن

 6. آرش says:

  خسن اقا جان، پاسخت را به مهران خواندم، قبول دارم ایرانی ها خوش گذران هستن ولی 2 مورد اینجا هست:1. برخی از جوانانی که به این مراسم میروند اتفاقا برای تفریح میروند این را از نزدیک شاهدش بودم دختران برای پسر بازی و پسران برای دختر بازی
  2. اما آن دسته از مردم که در مراسم شرکت میکنند 30 سال روی آنها شستشوی مغزی شده طرف از 1 سالگی با پدرش در مراسم بوده و کم کم این رو ناخواسته پذیرفته. شما به عکسهای کودکانی نگاه کن که لباس سبز به تنشان کردن و برای گرفتن مراد !!! توسط مادرانشان به این مراسم می برند … حکومت مخصوصا در این چند سال سرمایه گذاری زیادی کرده ، الان هم بحث تاسیس دانشکده !!!! علوم و فنون !!!!!! مداحی در جریانه
  خسن آقا مردم ایران یک شبه از این فرهنگ دست بر نمی دارن اینها زمان نیاز داره

  • خُسن آقا says:

   من مدعی نشدم که مردم یک شبه دست برمیدارند یا نه. همچنانکه مدعی نشده ام که عده ای را مغز شویی نکرده اند! این مسائل فرهنگی را کسی نیست که نداند ولی اینکه مدعی بشوند که این فرهنگ ایرانی است که شیعه را ساخته، دروغی تاریخی بیش نیست!

 7. مهران says:

  بيشتر عقايد مذهبي حال حاضر ايراني ها ريشه در عقايد قبل از اسلام داره.ايراني ها هميشه مذهب گرا بودند و ذهن مذهبي داشتند. متاسفانه! ذهنيت مذهبي ايراني بسيار بيشتر از اعراب هست.
  در حاکي ذهنيت عرب بيشتر خوشگذران و سکولار هست تا مذهبي! هيچ کدام از حکومت هاي عرب اموي و عباسي حکومت مذهبي نبودند, بيشتر عربي بودند تا اسلامي! اين ايراني ها بودند که مبدا اولين حکومت مذهبي دنيا ساسانيان و بعد ها صفويه بودند. اينها فرهنگ قديم ما هست!
  در مورد شيعه هم اکثر مورخين و شرق شناسان به اين عقده هستند که : شيعه = ورژن ايراني اسلام!

  شما از عربستان در شرق بريد تا مراکش در غرب اصولا اعراب براي هيچ کدام از امامان و حتي خود پيامبر گريه و زاري نمي کنند! حتي چند بار قبر محمد رو در مدينه خراب کردند تا قبر پرستي و زيارت انجام نشه ……..
  اين قبر پرستي و زيارت و حاجت و غيره جزو فرهنگ ما بوده که اونرو وارد اسلام اعراب هم کرديم .

  عرب هيچ وقت اهل گريه و زاري نبوده شما ديديد يا مدرکي داريد ? اين ايراني ها بودند که از اين کارها ميکردند! قبل از اسلام هم يک سوگ سياوش بوده که عاشورا کپي آن هست!
  مردم همينجوري گريه و زاري ميکردند!

  تنها چيزي که عوض شد ايراني ها بجاي اسم سياوش اسم حسين رو غالب کردند.

  • پرویز says:

   کمتر از یک چهارم جمعیت شیعه جهان در ایران زندگی‌ میکنند، شما این مراسم را در جاهای دیگر دنیا هم می‌بینید، آیا آنها هم از صفویه متاثر هستند؟ مظلوم نمایی با ذات اسلام عجین است.
   شما در هیچ کجای دنیا به جز ایران نمی‌بینید که مسلمانان برای امامان خود جوک بسازند، دلیلش هم این است که ذات ایرانی‌ با اسلام منافات دارد.

   لینک مراسم عاشورا در نیجریه
   http://www.youtube.com/watch?v=ON3iQUouUeI&feature=related

 8. پیمان says:

  من واقعا نفهمیدم ربط این رقص زیبا با نوشته شما در چیه؟!!
  البته در اینکه شما اطلاعات هنری اندکی دارید و از هنر و موسیقی سردرنمی آرید شکی نیست ولی هر آدم معمولی هم که این کار هنری زیبا رو ببینه می فهمه که هیچ ربطی به حرف شما نداره
  رقص زیبا از شاهرخ مشکین قلم
  موسیقی شیرعلی مردون موسیقی فولکلوریک لرستان. روایت حماسه وار در مورد یک قهرمان بختیاری به نام شیرعلی مردون که به جنگ رفت و کشته شد.
  حالا ربطش به اسلام و مذهب چیه ،نویسنده باید جوابگو باشه.
  بهتره آدم راجع به چیزی که نمیدونه اظهار نظر نکنه. باید از این هنرمند بزرگ و تمام طرفدارانش به خاطر این توهینی که کردید عذر خواهی کنید خسن آقا!

  ——-
  پاسخ:
  هر و زمان که شما عینک مذهبی تون رو برداشتید من هم به گفته شما عمل خواهم کرد. درضمن مرسی بخاطر این همه اطلاعات مهم هنری که مرحمت فرمودید به ما بی سواد ها آموختید!
  البته همین جا گفته باشم که یک وقتی جوگیر نشید ها! من اصلا نفهمیدم منظور شما چی هست! البته این هم بیقنا به بیسوادی من بر می گرده

  • پیمان says:

   منظور من مشخصه.شما ویدیو رقص مشکین قلم رو گذاشتید و زیرش از اسلام و مسلمین و سید حرف زدید.
   منهم گفتم که این رقص ربطی به اسلام و سید و این جور مزخرفات نداره بلکه فرهنگ اصیل ایرانی رو زنده می کنه با موسیقی زیبا فولکلوریک بختیاری و رقص زیبای مشکین قلم.
   در ضمن محض اطلاع شما من اتییست هستم و از اسلام و مسلمین متنفر. بهتره راجع به کسی که نمی شناسید به راحتی قضاوت نکنید.با یک سرچ ساده می تونید معنی و ریشه این قطعه موسیقی رو در بیارید .ظاهرا شما جو گیر شدید چون یک نوشته بی ربط رو بالای این ویدیو گذاشتید و از خواننده خواستید قضاوت کنه. حالا فهمیدید؟؟؟از شما بعیده که با یک سابقه طولانی وبلاگ نویسی چنین اشتباهی کنید!

 9. پیمان says:

  شاهرخ مشکین قلم رقصنده باله و طراح باله ایرانی . کوریوگرافی بر اساس داستان شاهنامه رزم سهراب و گردآفرید
  http://www.youtube.com/watch?v=BXumObPQ90w&feature=related

 10. خُسن آقا says:

  پاسخ به یپمان:
  برادر جان شما گویا معنی طنز نوشته مرا نگرفتید! دلیل ندارد عصبانی بشوید من سعی کردم با همان طعنه هایی که مطلب را نوشتم با همان طعنه هم پاسخ شما را بدهم زیرا! شما متن مرا درست نخوانده و درست درک نکرده بودید. منظور من این نبود که شاهرخ مشکین قلم را و رقص او را و این رقص زیبا را به اسلام ربط بدهم! درست برعکس منظور من مقابل هم قرار دادن این دو پدیده (پدیده ایرانی) در مقابل آن یکی پدیده مذهبی (ریتوال های مذهبی) و طعنه زدن به مذهب بود.

 11. مهیار says:

  در مورد این موسیقی باید بگم که این موسیقی چهار محال و بختیاریه و هیچ ارتباطی به لرستان نداره. به راحتی مبشه تفاوت گویش بختیاری و لری رو تشخیص داد. در مورد آقای شاهرخ مشکین قلم هم باید بگم حرکات زمخت و بدون ریتم ایشون که بیشتر یادآور حرکات کاتاهای کیوکوشین کاراته است رقص نامیده نمیشود. متاسفانه در نبود هنرمندان رقصنده واقعی و خصوصا در بین آقایان. افرادی همچون شاهرخ مشکین قلم نا عادلانه هنرمند رقصنده نامیده میشوند و این حرکات نیز رقص…

  • از لری-بختياری‌ش که من هيچ نمی‌فهمم به‌کنار، با سخن شما صددرصد موافق‌ام.
   متأسّفانه، صدیِ نودِ مزخرفاتی که امروزه به نام موسيقی و هنر ايرانی به خورد ما جماعت داده می‌شود، اصولاً جز نمودهايی از بيماری هزاروچارصدساله‌ی ما مفلوکون نمی‌بُوَد!!

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی