Nov 10 2010

نوبت شما! البته با سبک و اجازه ما!

نوشته:     :::       9 پیام

امشب برخلاف خواست خودم مجبور شدم برنامه نوبت شما را از تلویزیون بی‌بی‌سی ببینم. اینکه می‌گویم برخلاف خواست خودم به این دلیل است که من اصولا به این برنامه هیچ باوری ندارم، چرا که یک برنامه منیپوله شده Manipulated (دستکاری شده) هست تا بوسیله آن افکار سازی که مد نظر بی‌بی‌سی و شرکا است را به مقصد برساند.
خنده دار تر اینکه اولین نفری که میهمان برنامه بود از بیروت بود و نامش هم سید حسن! نفر بعد هم سروش از تهران!
هر دو این تلفن کنندگان و همچنین دیگر شرکت کنندگان در برنامه چنان از زوایای سیاست ایران، لبنان و بازی‌های سیاسی منطقه خبر داشتند، که چنین بنظر می‌رسید که بی‌بی‌سی متخصصین خاورمیانه‌ای اش را برای ماست مالی کردن جسارت های حسن نصرالله به کمک گرفته. توجه داشته باشید که بی‌بی‌سی می خواهد چنین القا کند که تلفن کنندگان به این برنامه شهروندان عادی هستند و این برنامه با مردم کوچه و بازار تماس می‌گیرد! حداقل امشب که چنین نبود و اکثر کسانی که شرکت کردند همگی آگاهی شان از مسائل لبنان و اعراب و سیاست های منطق بیشتر از من و شما بود.
جالب اینجاست که برخلاف عکس العمل هایی که ایرانیان فعال در شبکه‌های اینترنتی بر علیه حسن نصرالله راه انداختند، اکثریت مطلق کسانی که در این برنامه بی‌بی‌سی شرکت تلفنی داشتند اصلا با سخنان نصرالله هیچ مشکلی نداشتند و اکثرا حتی از آن دفاع می‌کردند! تو گویی که اکثر این کسانی که بی‌بی‌سی برای این برنامه با آنها مصاحبه کرده بود یا نوادگان و فرزندان ملا کدیور بودن و یا مهاجرانی یا دیگر اسهال طلب های مقیم اروپا و آمریکا!
البته ناگفته نماند که بی‌بی‌سی مجبور شده بود اینجا و آنجا اندک اشاره‌های کوچک و محدودی به عکس العمل‌های شدیدی که در شبکه‌های اینترنتی بر سر این مساله مطرح شده بود هم داشته باشد.
خیلی سعی کردم بی طرفانه به این برنامه نگاه کنم، ولی هرچه سعی کردم نگاهم را به این برنامه مثبت نگاه دارم، نشد که نشد! آخه حضرات بدجوری سعی داشتند سخنان حسن نصرالله را ماست مالی بکنند. خلاصه هرچه بی‌بی‌سی سعی می‌کرد خود را بی طرف نشان دهد دم خروس از زیر عبا هویدا تر می‌شد. البته نباید از بی‌بی‌سی توقع بیشتری داشت! خصوصا حالا که قرار است در ایران دفتر باز کنند. از این به بعد باید منتظر خوش رقصی‌ها بیشتری برای حکومت آخوندی باشیم!

نوشته: در ساعت: 8:59 pm در بخش: سیاسی

9 پیام  |           

9 پیام به “نوبت شما! البته با سبک و اجازه ما!”

 1. arash says:

  موافقم.
  چند دقیقه از برنامه رو دیدم همین مونده بود سید علی رو هم دعوت کنند از طایفه بنی هاشم و قریش و جد و آبادش تمجید کنه
  برای bbc نظرم رو گذاشتم ولی منتشر نکرد بجای نظرات من نظرات ضد ایرانی ساندیس خورهای رژیم رو منتشر کرده

 2. kia says:

  خسن اقای گرامی من هم این برنامه نوبت شما را وقتی به ایران اقتصاص دارد نگاه نمیکنم فقط موقعی که به افغانستان و تماشماچیان افغان زنگ میزنند میبینم چون اعصابم راحت است و مربوط به ایران نمیشود وگرنه اکثریت در این برنامه طرفداران حکومت زنگ میزنند و بکسانی که با حکومت مخالف هستند اجازه حرف در برنامه نمیدهد به همین خاطر فقط اسلامگرایان ایرانی در ان برنامه شرکت فعال دارند از داخل ایران که خیلی ها میترسند به بی بی سی زنگ بزنند و مخابرات هم که دست سپاه ادمکش اسلام است پس میماند کسانی که در خارج هستند مثل من و تو که برنامه را نگاه نمیکنیم یا تعداد کمی که برنامه را نگاه میکنند هم اجازه حرف زدن ندارند پس گوره پدر برنامه نوبت شما بی بی سی

 3. ض says:

  بي بي سي و صداي امريكا سرشان در اخور استعمار است و چاره اي جز پيروي از سياستهاي ديكته شده ندارند
  خسن اقا لطفا سري هم به GERDAB.IR , JAHANNEWS.COM بزن ببين با چه موجودات خطرناكي طرفيم اين اروپاييهاي تيتيش ماماني نميدانند كه اگر وضع به همين منوال ادامه يابد كلوني هايي از اين موجودات در قلب اروپا تشكيل خواهد شد (درست مثل رزيدنت اويل ) من كه خيلي ميترسم

 4. ... says:

  تقصیر قوانین اتحادیه اروپاست که اجازه میده مسلمانان افراطی وارد خاک اروپا بشن
  منم که جای دیگه ای ساکن هستم نگران اروپام ولی ظاهرا خودشون بی خیال هستن.
  اینم یک نمونه از این موجودات اسلامی در قلب اروپا:
  safireiran.blogfa.com

 5. بلوا says:

  خسن‌آقا جوون٬
  این «بی‌بی» هیچ وقت «سی» ما نبوده! زدم به لهجه‌ی لری! 🙂

 6. والد بمانعلی says:

  خُسن آقا جان، آنتونی بلر رهبر پیش بریتانیا، سگ کوچولوی دست آموز پرزیدنت دبلیوی سابق و همینطور فرمانده «بی بی سی لذیذ»، و از پیروان صدیق «اسلام عزیز»، پیش از آنکه کله معلق بشود و قبل از رحلت جانگداز علامه کردان، نامه ای سرّی، به گمان حقیر از ترس دادگاه کیفری بین المللی، به‌قصد تقرب به‌محمود کبیر نوشته بود که اخیرا به‌بیرون درز کرده است. چون حاوی نکات استراتژیکی مهمی بود ترجمه نامه را در زیر آورده‌ام. از پاسخ محمود هیچ خبری در دست نیست اما منابع نزدیک به‌اسی مشائی گفته‌اند که آنرا حتی از رهبر هم پنهان کرده بودند:
  اصل نامه «محمودجان شما ایرانی ها کارهایی می کنید که ما انگلیسیها به انگلیسی بودنمان شک می کنیم!
  عزیز من شما سی سال است ریاست اپک را بهتان نمی دهند چیزی نمی‌گوئید. خسارت جنگتان را هم خوردند و رفتند ، چیزی نمی‌گوئید. حق و حقوق دریای خزر را هم که نمی‌توانید زنده کنید. از پس این شیخ های خلیج [فارس- افزوده مترجم] هم که بر نمی‌آئید. چینی ها مدام به هوای حمایت هسته‌ای ، جنس بنجل بارتان می‌کنند ، چیزی نمی‌گوئید. شرکتهای نفتی هم که دولا پهنا با شما حساب می‌کنند ، چیزی نمی‌گوئید. اتباع شما را در سراسر دنیا راه نمی‌دهند اگر هم بدهند انگشت‌نگاری می‌شوند ، نمونه‌اش سفارت خودمان در تهران ، چیزی نمی‌گوئید . روسیه برای تکمیل این نیروگاه فکسنی بوشهر مرتب تیغ‌تان می زند چیزی نمی‌گوئید. دانشگاه کلمبیا می‌روی کلی کلفت بارت می‌کنند ، می‌خندی و آنر ا عظمت ملت ایران نشان می‌دهی .
  خلاصه برادر من ، نوکری آمریکا و انگلیس چه دردی داشت که رفته‌اید نوکر چین و روسیه شده‌اید؟ قربان آن هاله‌ات بروم از وقتی رفتی توی کار هولوکاست اینجا مرتب همه کانالهای تلویزون و روزنامه ها از هولوکاست صحبت می‌کنند . تمام مرغ و خروسهای انگلیس هم به‌هولوکاست ایمان آوردند. جان مادرت ول کن شاید تلویزیون یک کمی ما را نشان‌دهد .
  محمود جان بدون تعارف می گویم ، از الگوی مدیریتت خیلی خوشم آمده . مخصوصا آنجائیکه خودت کاپشن می پوشی ولی به ملوانهای جاسوس ما کت و شلوار می‌دهی . با این کارت در ارتش ما همه داوطلب اسارت شده اند و ریزش نیروهای ما در عراق سرسام آور شده . حتی شنیده‌ام به نیروهای ما پیشنهاد وام ازدواج و مسکن مهر هم داده ای. فدایت شوم این کارها درسته؟ این ایده سیب زمینی مال خودت بود؟ محشر بود ، قرار است در انتخابات بعدی ما هم یک چیزی مجانی بین مردم توزیع کنیم . چه پیشنهاد می‌کنی ؟ با این حال اگر مانعی نداره گوردون (براون) را بفرستم تا راه حلهای مدیریت جهان و کنترل بحران اقتصادی را فشرده برایش تدریس کنی. تورم در انگلیس غوغا می‌کند ، شده ۴% چه‌کارش کنیم؟
  از آنجائیکه اگر ملکه بفهمد من این نامه را برایت نوشته‌ام ممکن است من را مثل رکسانا صابری به جرم جاسوسی دستگیرم کند ، من این نامه را می‌دهم به سارکوزی که او بدهد به‌پوتین و پوتین هم بدهد به‌چاوز. چاوز هم که می‌آید کلاس اصول مدیریت بدهد به شما. تو را به جان کردان قسمت می‌دهم که این نامه را منتشر نکنی ، حتی اگر اصلاح طلبان خائن هم پافشاری کردند این کار را نکن . دیگر عرضی نیست امیدوارم در انتخابات موفق باشی. از طرف من و شری به منزل سلام برسان .. قربانت تونی»

 7. پریسا says:

  از اینکه بی بی سی و صدای آمریکا راه کارهای خودشون رو دارند شکی نیست مگر نمی بینید فقط اصلح طلبها رو میارن برای کارشناسی؟ ولی خسن آقا جون تا حالا دو بار بلاگ من رو خوندند در حالیکه می دونید تند رو ضد رژیمم همیشه.یک بار هم با وبکم رفتم روی برنامه که اینترنت خودم قطع شد. یک بار هم تلفنی راحت حرف زدم.
  فکر نمی کنم کسی رو اجیر کنند اما زیادی به اونطرفی ها اجازه حرف زدن می دهند.البته همونقدر هم خدایی به من وقت دادند.
  (:

 8. پریسا عزیز تو خودت بهتر از من می دانی که عکس العمل ایرانیان حداقل آنها که روی اینترنت فعال هستند بسیار شدید و گاها توهین آمیز بود. حالا چطور شده که همه آنها که با بی بی سی تماس گرفتند تقریبا جملگی هیچ مخالفتی با گفته های حسن نصرالله نداشتند؟
  مگر نه اینکه مخاطبین بی بی سی هم از ملت ایران هستند؟

 9. ahmad says:

  زرپرستی و شکم پروری همه احساسات عالیه انسان را خفه میکند.صادق هدایت
  دشواری و مشکلاتی که اکنون دامان کشورمان را گرفته, ناشی از فساد مالی و اخلاقی آقا زادگانی است که درس قناعت و صرفه جویی و ذخیره توشه برای آخرتبه ما میدهند , اما خود و فرزندان خود به مال اندوزی و شهوت پرستی میپردازند نمونه اش زارعی فرمانده سابق پلیس تهران , چنین اعمالی که در طول تاریخ ایران از سوی دولتمردان وقت خود روی داد ,و با حمایت بیگانگان از این افراد, ایرانی چنین را برای جهانیان به ارمغان آورد,ایرانی که همیشه پیشتاز فرهنگ و حقوق بشر بود, ایرانی که کوروش آن ,یهودیان را از اسارت بابل آزاد کرد و به آنها رهایی بخشید, اکنون ریس آن یاوه از هولوکاست دوم می گوید, تمام این مشکلات ایران که در زمان محمد رضا شاه چه در زمان ملایان از گور کشورهای غربی و آمریکا بر می خیزد, وام های بلا عوض شاه فقید به اروپا و پول های اهدای ملایان به لبنان و افغانستان و فلسطین در حالی که مردم ایران برای لقمه نانی ,دختران و زنان خود را به اجبار به تن فروشی وا میدارند. خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند سکینه از تبریز

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر