Oct 11 2010

پرده آخر

نوشته:     :::       12 پیام

دو سه روز پیش با یکی از اعضای خانواده در ایران صحبت می‌کردم بحث گرانی و نابسامانی های دیگر شده به او می‌گویم آقایان دارند به آخر خط می‌رسند خودشان هم حتی فهمیده‌اند فقط بازی را که شروع کرده‌اند نمی‌توانند تمام کنند.
می‌پرسد کدام بازی!؟ می‌گویم پرده آخر کمدی تراژدی بنام جمهوری اسلامی! می‌گویید بابا مدت‌ها ست که مردم می‌گویند آخرش هست ولی باز هم اینها مثل شعبده بازها یک شعبده دیگری از داخل آستین یا کلاه خود در می‌آورند.
می‌گویم اگر دقت کرده باشی دیگر این شعبده بازی هم بی مزه شده و مدام همان اشیا قبلی را دوباره از داخل کلاه در می‌آورند و تکرار مکررات می‌کنند، کار را به جایی رسانده‌اند که دیگر حتی خودشان هم نمی‌توانند بصورت تصنعی بخندند! این کمدی تراژدی چنان خسته کننده شده که دیگر حتی خودشان هم نه باورش دارند و نه از آن خنده شان می‌گیرد و دارد به نقاط بسیار تراژیک بازی می‌رسد.
نگاه کنید به سخنان اخیر دکطر رحیمی معاون احمدی نژاد! ببینید چنان به چرند گویی افتاده‌اند که دیگر حتی اوپوزیسیون هم روی این گفته‌ها مانور نمی‌دهد، چونکه دیگر این بازی به مرحله پایانی رسیده.
چرندیات معاون رئیس جمهور: “با یک اخم اقتصاد فرانسه را فرو می پاشیم تا به صد سال پیش برگردد”
مساله این است که بازی اتمی را خودشان به این جا کشاندند و به خیال خودشان می‌خواستند با اقتدار به دنیا بقبولانند که جمهوری اسلامی یک قدرت اتمی است. خودشان هم باورشان شده بود که چنان قدرتی هستند که هیچ کس را یارای رویارویی با آنها را نیست. به گمان من این خودباوری هم ثمره دوران شکوفایی نفتی بود، همان دو سه سالی که میلیاردها دلار نفت می فروختند و جنس های بنجل از چین وارد می‌کردند و از آن اجناس دو سه تا موشکه سر هم می‌کردند و سرمست شده بودند و خیال برشان داشت که اینها تکنولوژی خودشان است! غافل از اینکه این ترقه و فش فشه‌ها که گاهی اوقات هم با کمک فتوشاپ با آن چند تا راکت درست می‌کردند، اصلا تکنولوژی قابل بحثی نیست. دوم اینکه اینها ساخت چین و کره است و هر وقت دنیا تصمیم بگیرد جلو این شریان را خواهد گرفت. حالا هم دیگر بسیار دیر شده و خودشان هم می‌دانند که این بازی مسخره را که شروع کرده‌اند نمی‌توانند متوقف کنند. عاقبت این کار اگر سرنگونی حکومت آخوندی نباشد در بهترین حالت سر به نیست شدند سید علی آقا و احمدی نژاد و کوتوله های دور و بر آنهاست. توجه کنید که این بازی که آقایان شروع کردن بازی پوکری بود و در آن یک بلف بزرگ زدند و بدون داشتن هیچ برگ برنده‌ای بازی کردند، حالا هم رقیب می‌داند که دستشان خالی است در نتیجه چاره‌ای جز رو کردن دست و قبول باخت راه دیگری باقی نمانده!
خلاصه اینکه این بازی کمدی تراژیک دیگر چنان به آخر رسیده که اگر آقایان پرده را خودشان پایین نکشند تماشاگران آنرا پایین خواهند کشید.

نوشته: در ساعت: 8:33 am در بخش: سیاسی

12 پیام  |           

12 پیام به “پرده آخر”

 1. hadaf says:

  With hello and haow are you !!
  I inform all the residents of canada that there is a man in Embassy of ottawa who makes the read lists for iranian residesnts out of Iran. Taghi Kohzad, who worked in Bombay consulat and sent the name of iranians to Iran and the arrestation at the airport is sure.
  Why their children circulate in ottawa as they want?
  They must be harselated, and punished !

 2. shiva says:

  من باهات مخالفم . به این دلیل که جامعه ایران یه جامعه منحصر به فرده و با تمام جوامع دنیا فرق میکنه . بازار شایعه و اخبار روانی و تاثیر اون در اجتماع ایران به مراتب وخیم تر و موثرتر از اتفاقات قابل لمس و رویدادهای اتفاق افتادنی هست . در واقع الان یکی از اتفاقاتی که رخ داده و دولت رو شدیدن نگران کرده , تنش روانی بالای جامعه ست . برات مثال میزنم بفهمی . هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده ولی 20% همه چیز گرون شده فقط هم روی شایعه و به دلیل جو روانی جاکم بر جامعه که مردم دارن دائم از خودشون میپرسن چی میشه چی میشه ؟ آینده نگران کرده مردم رو و همین باعث شده ریختن دارن خونه ها رو پر میکنن از خوراکی و هر چیزی که ماندگاری طولانی داشته باشه . روغن , سیب زمینی , برنج , کنسرو و حبوبات . اینها رو میشه مدت نسبتن طولانی نگهداشت و شکم پر کن هم هستن . حالا جامعه ایران هم قبل از اینکه به تب کردن بیافته با توهم تب میکنه ! یادت میارم زمان جنگ عراق هیچ بمبی ننداخته بود روی تهران ولی یه شب شایعه شد که میخواد بمباران بشه و مردم باورت نمیشه از عصر همون روز توی کوه ها و بیابون های اطراف تهران چادر زده بودن یا تو ماشین خوابیده بودن ! ستون پنجم این رژیم هم برای این قویه که بین مردمه و از ساندیس خورها و دقیقن میدونه چی میگذره ولی چاره نداره .
  من یه پیش بینی امروز میخوام بکنم اینم مثل باقی حرف هام که همیشه درست از آب در اومد با آب طلا بزن بالای مستراح خونه ت :))
  رئیس جمهور بعدی ما رضا پهلوی هست و نوه خمینی در سنین فسیلی این رئیس جمهور رو سرنگون میکنه ! خیلی خنده دار و مسخره بود نه ؟ ولی وقتی که با عصا روی صندلی چرخ دار داشتی راه میرفتی یا گوشه خانه سالمندان بودی یه روز یه خبر با این مضمون رو میشنوی که دوباره تو ایران انقلاب شد و آمریکا رفت بیرون و یه آخوندی رژیم رو سرنگون کرد …

 3. والد بمانعلی says:

  خسن آقا جان، در تائید حرف تو، دیروز یک طبیب ایتالیائی که در نمایشگاه شانگهای به غرفه ایران سر زده بود به من می‌گفت که حضرات چند ماشین آلات اوراق زهوار دررفته‌ای که هفتاد سال پیش توی اروپا کاربردی داشته است را به نام پیشرفت های شگفت آور صنعتی جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته بودند. هموکه دوستدار ایران و فرهنگ ایرانی است می‌گفت حتی غرفه کشوری چون مراکش آبرومندتر بوده، و شرمش آمده که دیده چطور بازدیدکنندگان، این نکبت‌ها را به ریشخند گرفته بودند. مسئله اینست که وقتی از راهسازی گرفته تا اتم شکنی همه کار به‌دست جماعتی است که افق فکری شان از حدود زبده النجاسات پیشتر نرفته طبیعی است که آفتابه لحیم‌شده را رنگ کنند و باسم ابداع بهت‌انگیز آب افشانی جا بزنند و خجالت هم نکشند که هنرشان جلوی چشم دیگران به نمایش بگذارند. وثوق الدوله‌ای کجاست تا بسراید «جهل است علم این خران.»

 4. بابک says:

  موشک اسپونیک 1954 روسیه رو با قیمت میلیاردها دلار خریدند و میلیاردها دلار هم خرج پرتابش کردند خیلی بی شرفند این ملایان مفتخواره.

 5. سید حسین says:

  به همین خیال بمون پفیوزوطن فروش !
  وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد
  ارتش عالم نتواند که جوابم دهد

 6. آ سید حسین اتفاقا اگر خامنه ای پوفیوز دیوس یک درصد هم یقین داشت که شما بزدل و کون گشاد نیستید حکم جهاد بهتون می‌داد، ولی او جاکش هم یقین داره که با اولین بمب آمریکایی‌ها شما بچه بسیجی‌های مفت خور سوراخ می‌خرین قایم میشین.

 7. جهادی says:

  سر صفوف دشمن شکن نماز جمعه زن های بسجی فریاد میزنن : ای رهبر آزاده آماده ایم آماده ….. این شعار خیلی پر نغزه . میتونه اینطور معنی بده که هوا کردن و آماده دادن هستن . میتونه اینطور معنی بده که زن های بسیجی به ارتش 20 میلیونی آماده دادن هستن و میتونه معنی بده که کل تیر و تبار بسیج حروم زاده تشریف داشتن و دارن ! شعاره دیگه .. آدم هم بشره و کلی فکر و خیال میکنه. راستی سوال مهم :
  چرا در جریان شورش های یکساله حکم جهاد صادر نشد ؟ ساندیس کم داشتن ؟

 8. بابک از دانمارک says:

  آنهایی که از چکمه های سربازان امریکایی بنام امام زمان یاد میکنند, یا آن کودن تر از آنها که منتظر یک دیکتاتور دیگر بنام رضا پهلوی هستند , که خود را بر تخت پادشاهی ایران بزند و همچون پدرش خود را کمر بسته یکی از امائان تازی بداند, سخت در اشتباه هستند, مشکل ایران را باید در تاریخ و فرهنگ ای مرز و بوم پیدا کرد, چون بارها و بارها
  تكرار شده اما متاسفانه مردم ما گويا كه نادان و كور و كر هستند .داستانى كه امروز به نام بمب اتم شروع شده اين است كه نوکران سابق امریکا و اروپا مانند غلام حلقه به گوش غرب شاهنشاه آریا مهر, و خمینی کبیر رهبر انگلیسی ایران ديگر به امریکا و و دولتهاى غربى باج نمى دهد، ملايان دریافته و ياد گرفته اند كه همچو آقا محمد خان قاجار مردم را درجهل و نادانی و فقر قرار دهند، و اگر هم مردم كوچكترين نفسى بكشند نفس ها را در رحم خفه كند. و خوب ميدانند كه بدون ديگر باج كه پيشتر به آمريكا و اروپا ميدادند. ثروت ايران را به نام خود همه و همه فرزندان خود بالا بکشند.
  با نگاهی به وضعيت عراق ميبينم كه سياست آينده آمريكا براى ايران چيست.
  دست نشانده دیگری ديگرى چون محمد رضا آریامهر، يا خمينى، يا رضا پهلوى يا هر كوفت و زهر مار ديگر،
  تقسيم اراضی ايران بين كشورهاى همسايه روسیه و امارات و عراق و در نهایت نابودی کلی فرهنگ و تاریخ و چپاول کامل ایران و در نهايت بدبختى بيشتر ملت ايران. ملت شريف ايران به ياد داشته باشيد كه خمينى كه شما عكسش را در ماه می دیدید سیک هندی نه مسلمان بود بلكه از هند كشورى كه در گذشته مستعمره انگلیس بود بود سالها و سالها بر شما حكومت كرد، و اين را به ياد داشته باشيد كه رهبر آينده كه از سوى آمريكا تعين شود از جنس نورى ال ملكى رئيس جمهور كنونى عرق است كه در لباس هم ميهن ،به هموطنان خود خيانتمیکند , این حسن آقا اگر واقعا در اروپا زندگی کند و از جنس سلمان فارسی هایی که در , سایت خبری رادیو فردا یا بی بی سی هستند , نباشد این گفته های مرا درک میکند و می فهمد که اروپا و امریکا همچو حکومت تازی ایران دوست ملت ما نیست, و به فکر نجات مردم ایران نیستند. بابک از دانمارک

 9. kia says:

  خسن اقا جان خوب جواب سید حسین بسیجی ادمکش رو دادی خامنه ای اگر میدانست با جهاد دادن کاری از پیش میبرد که خیلی وقت پیش اعلام جهاد میداد امثال سید حسین مفتخور الدنگ کثیف بسیجی میدانند روزهای اخر عمر خودشو خانواده اش رسیدن بزودی مردم خامنه ای را در قفس کرده و توی خیابانها مبچرخانند و سید حسین باید تلافی خونهای بی گناهی را که ریخته پس بدهد سید حسین حرامزاده صیغه ای هر روز که میگذارد یک قدم به تیکه تیکه شدن خودتو خانواده نجستت میرسد حالا از پشت کامپیوتر دزدی از مال مردم تا دلت میخواهد شکر بخور

 10. با سلام،
  با یک مقاله جدید به روزم. خوشحال میشم اگر سری بزنید.
  اردوان

 11. فعلن هم که به شعبه لبنان خودشون گفتند یک شو درست کنند تا بلکه در داخل یکم بفروشند و برای خودشون آبرویی دست و پا کنند غافل از اینکه مردم خودشون زودتر از همه این ها رو تا ته میخونند.

 12. با سلام،
  اینو دیگه حتما باید بخونین. دیگه توی این مقاله اتمام حجت کردم.
  اردوان

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر