Oct 06 2010

The Twilight Zone

نوشته:     :::       2 پیام

هر چی فکر کردم تیتر این نوشته رو چی انتخاب کنم نتونستم تیتر قابل قبولی به فارسی براش انتخاب کنم. The Twilight Zone بهترین انتخاب است که معادل فارسی آن را هر چه به مغزم فشار آوردم نتونستم پیدا کنم. خلاصه به بزرگی خودتو ببخشید!
چند روز پیش بخش‌هایی از فیلم قهوه تلخ مهران مدیری رو روی نت پیدا کردم و با سر و صداهایی که اطراف این سریال برپا شده نتونستم مقاومت کنم و مجبور شدم سه چهار تا اپیزود آنرا ببینم. هرچی فکر می‌کنم نمی‌تونم درک کنم که رژیم به چه علت اجازه تولید چنین فیلمی رو داده و حتی قرار بوده که از تلویزیون پخش بشه. به همین خاطر هست که تیتر این نوشته رو The Twilight Zone انتخاب کردم. با اینکه فیلم کمدی است ولی با واقعیات امروز ایران شدیدا همخوانی دارد. نگاه کنید به شاه داستان فیلم، انگاری خود آسید علی آقا خامنه‌ای! همه دار و دسته دلقکی هم که دور و بر حضرت رهبر یا همان شاهنشاه را احاطه کرده اند دقیقا عین همان دلقک‌هایی هستند که در دولت و دستگاه خلیفه مسلمین مشغول کاراند. باور کنید بعد از دیدن چند اپیزود از این سریال به خودم می‌گم، نکند سناریوی این روزهای ملت ایران را هم همان کسی نوشته که سناریوی فیلم قهوه تلخ را نوشته، چون شباهت‌های زیادی بین اتفاقات درون این فیلم و اتفاقات امروز ایران را می‌توانید مشاهده کرد. از همه خنده دار تر اینکه امشب خبری روی سایت بی‌بی‌سی دیدم که نزدیک بود از خنده بترکم، انگاری خبر را از روی اتفاق درون فیلم قهوه تلخ تنظیم کرده بودند! در خبر بی‌بی‌سی آمده که:
دادستان تهران: با تعطیل کردن بازار برخورد می‌کنیم
در بخشی از خبر می‌خوانیم: دو روز پیش تر محسن عباسی، مدیر اداره نظارت بر موسسات پولی غیر بانکی با اشاره به اینکه برخی صرافی ها در روزهای گذشته تعطیل بوده اند و یا از فروش ارز خودداری می کرده اند، گفته بود که اگر این صراف ها، رویه خود را اصلاح نکنند قطعا مجوز آنها باطل خواهد شد.
آخه ببینید در کدام مملکتی آقای وزیر، بازار و صرافی ها را تهدید به غل و زنجیر می‌کند اگر ارز نفروشند! درست در آخرین اپیزود مهران مدیری هم که دیدم همین اتفاق افتاد عده‌ای اوباش را فرستادند بروند و بازاری ها را بزنند و تهدید کنند و از آنها پول بگیرند برای آش پشت پای پادشاه. حالا متوجه می شوید چرا می گویم که اوضاع ایران شده مثل سریال آمریکایی The Twilight Zone
به جدم قسم تقصیر من نیست باور کنید من نیستم که دیوانه شده‌ام، ولی رفتار آقایان شباهت زیادی دارد به داستان فیلم کمدی قهوه تلخ.
شاید باید دست به دامان مهران خان مدیری بشویم تا سناریوی تاریخ امروز ایران را به شکل دیگری بنویسد تا بلکه مردم بیچاره از دست این فلاکت که گرفتار آن شده‌اند نجات پیدا کنند!

نوشته: در ساعت: 9:17 pm در بخش: سیاسی

2 پیام  |           

2 پیام به “The Twilight Zone”

 1. شیمبل says:

  پس اینم ببین تا حسابی فهمت بره بالا
  http://www.youtube.com/watch?v=VDKS7mkaoY4
  آلتت برقرار باد
  ——-
  پاسخ:
  آقا شیمبل کم پیدا هستی!

 2. پریسا says:

  راستش خسن اقا جون من از اون سرتقهای یک دنده بودم درباره مهران مدیری که با قضیه برره شروع شد و هر کی هر چی گفت نتونست من رو راضی کنه و هیچ دل خوشی ازش نداشتم.
  این قهوه تلخ رو پیشنهاد می کنم کامل ببینید چون در هر سکانس یک بخش از زندگی ملت به درستی بیان شده و برای قضاوتهای گاهی عصبانی ما بیشتر خودمو می گم بد نیست
  از خودکوشوندن سعید امامی گور به گور شده تا بازار و پول دادن به لباس شخصی برای حفظ آبروی حکومت
  از شاکی که خودش به جای متهم محکوم می شود تا خود درگیری حکومتیان
  خلاصه من قصد داشتم همین روزها در این باره بنویسم
  شما حق رو ادا کردید
  ——
  پاسخ:
  پریسا جان هرچی باشه شما این آقایون رو بهتر از من می شناسید هر چی باشه شما ها در حکومت آخوندی زندگی کرده اید من خوشبختانه هیچوقت در حکومت آخوندی زندگی نکرده ام و همه دانستنی های من از مطالعه نوشته دیگران سرچشمه می گیرد. شاید بهتر باشه شما بنویسید تا من. من واقعیتش اینه که گاهی اوقات کارهای اینها رو درک نمی کنم

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی