Jun 02 2010

دایی جان خُسن آقا

نوشته:     :::       10 پیام

اسرائیل در آبهای بین المللی دست به قتل عام فعالان حقوق بشر زد که برای شکستن محاصره غزه دست به اقدام…
اینگونه جملات در اکثر تحلیل‌ها و خبرهای این چند روز گذشته در اکثر رسانه‌ها منعکس شد و کسی هم به آن اعتراضی ندارد، فقط این وسط یک نکته باریک درست به باریکی موی سر بر خُسن آقا آشکار نشد. و آن اینکه چرا این آدم‌های بشر دوست و حقوق بشری همراه بعضی سیاسیون عازم بنادر غزه شدند!؟ تا آنجایی که من خبرش را داشتم، دست کم چند نفر از یکی از احزاب دست چپی نروژی، که عموما در اینگونه آکسیون‌ها شرکت می‌کنند هم همراه این کاروان تا روز قبل از درگیری بودند، ولی درست روز قبل از درگیری سیاسیون از کشتی‌ها پیاده شدند، یا گفته شده اجازه نیافتند سوار کشتی‌ها شوند!
در ضمن تعداد زیادی از آنهایی که در درگیری شرکت داشتند و بعضی از آنها کشته و زخمی شدند هم عموما از احزاب افراطی حزب الله بودند. در این شکی نیست که همراه این سیاسیون سیاسی کار عده‌ای هم آدم‌های غیر سیاسی و انسان دوست از همه جا بیخبر هم بودند، ولی!
کار سیاسیون سیاست ورزی است و از اینکه انسانهای بی گناه را فدای اهداف سیاسی خود بکنند هیچ عبایی ندارند، این را حداقل ما ایرانی‌ها با گوشت و پوست خود لمس کرده‌ایم.
یک نکته باریک تر از موی دیگری هم مرا در این ماجرا و ماجراهای مشابه شدیدا رنج می‌دهد و آن هم اینکه هرگاه ملت ایران خودش را آماده خیزشی بزرگ می‌کند یک اتفاقی از این دست می‌افتد و اذهان عمومی جهانی را از ایران به سوی چیز دیگری جلب می‌کند. عاقلان دانند شاید هم خُسن آقا به بیماری دایی جان ناپلئونی گرفتار شده!
می‌خواستم در این باره بیشتر بنویسم! می‌خواستم بنویسم که این چه ماجراجویی سیاسی است که آقای اردوغان را یک روز در آغوش آیت الله یک دست خودمان می‌اندازد، یک روز او را می‌فرستد گدایی در خانه اروپا برای ورود به بازار مشترک اروپا، یک روز او را شریک و یار و هم پیمان اسرائیل و آمریکا می‌کند، یک روز از حق اتمی شدن ایران دفاع می‌کند، حالا هم که شده سردسته صلح دوستان آدم و عالم و به اسرائیل قشون کشی می‌کند. خلاصه بگویم، می‌خواستم همه این چیزها را بنویسم ولی با خود فکر کردم حتما عده‌ای خواهند گفت خُسن آقا زده به سرش و دیوانه شده!

نوشته: در ساعت: 1:28 pm در بخش: سیاسی

10 پیام  |           

10 پیام به “دایی جان خُسن آقا”

 1. بهلول says:

  به جون اسدالله میرزا که از جهانگردان به نام دوره دایی جان بود , درست میگویی .
  اصلا هر چی فکر می کنم , به نظر میاد یه جاش می لنگه ! باز هم درست می گویی .

 2. پیمان says:

  نه آقا دروغ چرا تا قبر آآآآ.غلط نکنم این اردوغان رو تو سفر اخیرش به ایران جادو جمبلش کردن.از این ملاها هر چی بگی بر میآد.آخرش هم می ترسم یا احمدی نژاد یا این مرتیکه ترک با اون زن لچک به سرش یه صدای مشکوک از خودشون صادر کنند و دنیا رو به آتیش بکشند.
  شانس ما رو ببین که ایران تو چه نقطه ای از جهان قرار گرفته.از شرق پاکستان و افغانستان کانون تروریسم و مواد مخدر.حالا هم که ترکیه از غرب قراره بشه ناجی حماس و حزب الله.
  به قول اسداله میرزا حالا که همه خون بخورد ما لازم شراب بخورد.

 3. ودکا says:

  مگه پارسال در اوج جریانات و حوادث انتخابات نبود که یکهو مایکل جکسون (ع) ریق رحمت رو سر کشید!؟

 4. مانی says:

  همه اینها که گفتی درست اما نگفتی نقش اسراییل در این ماجرا چیست .لابد کاری نکرده فقط آدم کشته مگر کار دیگری هم میکند؟ نمیدونم چرا ما ایرانیها از نفرت از جمهوری اسلامی یا از چیز دیگه فقط یک طرف ماچرا را میبینیم.

 5. بنفشه says:

  درود بر خسن آقای عزیز. من بسیار لذت می برم از هوش و نکته بینی شما و اینکه چقدر من و شما تشابه افکار داریم 🙂 دقیقا من هم به این نکته های باریک تر از مو فکر کردم. و یه مطلب دیگه اینکه بیشتر مردم (بویژه ملت شهیدپرور ایران) فکر می کنند همیشه میان دو طرف، اگه یکی بد بود پس اون یکی خوبه. برفرض اگه این کار صرفااشتباه اسراییل بوده و اسراییل خطا کرده، پس حق با فلسطینه؟! در عجبم از قدرت تحلیل ملت همیشه در صحنه! پاینده باشی دوست عزیز.

 6. daftarha says:

  این واقعیت باید برای توده‌های مردم ایران روشن باشد که مخالفت ظاهری جمهوری اسلامی با رژیم اسرائیل نه بر سر حق و حقوق پایمال شده مردم فلسطین، بلکه نزاع دو دولت یهودی و اسلامی‌ست و تمام خواست جمهوری اسلامی هم در این است که یک دولت مذهبی در فلسطین بر سر کار آورد. توده‌های مردم ایران باید حساب مردم ستم‌دیده را از نزاع این دو دولت ارتجاعی و گروه‌های اسلام‌گرای طرفدار جمهوری اسلامی جدا کنند. باید تمام اقدامات اشغال‌گرانه و سرکوب‌گرانه رژیم صهیونیستی اسرائیل علیه مردم فلسطین به طور کلی و مردم غزه را به طور خاص، شدیداً محکوم کرد. در عین حال سیاست‌های توسعه‌طلبانه و ارتجاعی جمهوری اسلامی و ماهیت ارتجاعی گروه‌های اسلام‌گرای فلسطین تغییری در این واقعیت پدید نمی‌آورد که حساب مردم فلسطین از این مرتجعین جداست. باید از مردم فلسطین حمایت کرد و خواهان حق تعیین سرنوشت‌ این مردم، و تشکیل یک کشور و دولت مستقل فلسطینی بود.

 7. kamran says:

  اقا اقا اقا ترا خدا اقا ترا به حرزت عباص اغا من چرا وبلاگ ملحدانه ترا گم میکنم جالبه هرچه بوک مار ک میک نم بازهم
  اغا کاری کن
  اغا کجا بروم ت و نوبت که عضو خبر نامه بشم
  اغا

 8. kamran says:

  اغا یه لینک بزار تو چشم تا من عضو خرنامه تو بشم
  برام کاری بکن چون فقط دکون تو بازه تا دکونت را تخته نکردن لطفی کن

 9. Rosva says:

  Dorood ba Hassanagha
  Bayad filme in amaliyat ro bebinid ta motevajeh beshid in faalane hoghooghe bashar chetor ba choobo chomagh va chaghoo va hatta ba haft tir be sarbazaye esraiili (ke aksaran faghat tofange paintball dashtand )hamle kardand.Ino migan hoghooghe bashar!

 10. دیوید says:

  خیلی خوشحالم از باهوشی دوستان روشنفکر ایرانیمون. خب مرد حسابی اگه این کشتی مثل کشتی های قبلی حامل اسلحه ایرانی بود چی؟ کار اسراییل دفاع از مردم خودشه نه دفاع از تروریست ها.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی