Apr 29 2010

سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ما!

نوشته:     :::       9 پیام

به جرات و اطمینان کامل می‌توانم مدعی شوم که گفته بالا عین حقیقت است.
سه روز پیش پس از نزدیک به 30 سال کشمکش مرزی بین روسیه و نروژ عاقبت اختلافات مرزی در دریای شمال(دریای بارنتز) بین روسیه و نروژ حل و فصل شد. پس از عقد قرارداد بین نروژ و روسیه همه، هم رسانه‌ها و هم احزاب جناح اپوزیسیون دولت نروژ اذعان کردند که توافقی که با روسیه بر سر این مشکل مرزی بدست آمده بی نظیر است. به این معنی که اکثریت غریب به اتفاق صاحب نظران نروژی بر این عقیده هستند که در این معامله سیاسی نروژ برنده اصلی است.
با عقد این قرارداد نروژ به بزرگترین کشور اروپا تبدیل شد وسعت آب‌های آن هفت برابر وسعت خشکی آن و منابع دریایی نروژ چنان شد که کسی حتی توان محاسبه آن را هم ندارد. همه این دستاوردها را ملتی بی مدعا بدست آورد که جمعیت‌اش کمتر از ده کوره های ایران است و در مقابل غول بی شاخ و دمی چون روسیه اصلا به حساب نمیآید، ولی وطن پرستی و درایت سیاستمداران این مرز و بوم، آنها را به این دستاورد بزرگ رساند.
در سی سال گذشته 2 وزیر امور خارجه نروژ به خاطر کار طاقت فرسا و در حین انجام وظیفه سکته قلبی کرده و مرده‌اند. بد نیست بدانید که وزیر امور خارجه و دیگر وزرا و سیاستمداران نروژی معمولا حقوق دریافتی شان کمتر از یک سوم مدیران موسسات خصوصی است. اکثر این افراد سیاسی از چنان استعداد، سواد و شعوری برخوردارند که می‌توانند در هر موسسه بین المللی کار کنند و حقوق و مزایایی به مراتب بیشتر از پست و مقام‌های سیاسی بدست بیاورند، ولی با این حال به سیاست روی می‌آورند و با جان و دل برای این مملکت کار می‌کنند.
در مقابل نگاه کنید به مراودات ایران با روسیه. دریای خزر را دو دستی تحویل روسها و شرکای دیگر دادند، کشوری که هزاران سال تاریخ و عظمت یک ابر قدرت را داشته، به لطف حکومت سیدعلی و دیگر ملاها، امروز به موش مرده‌ای تبدیل شده که سیاستمدارانش باید مثل موش مرده گردن کج کنند و در مقابل موگابه و چاوز و یک مشت وامانده دنیا تملق بگویند، تا بلکه بتوانند چند روز بیشتر بر صندلی قدرت تکیه بزنند. نروژ با 4 و نیم میلیون جمعیت کاری به سر روسها آورد که حکومت ولایت فقیه با 74 میلیون حتی در خواب هم نمی‌تواند به آن دست یابد.
حالا مدام رئیس جمهور بی مغز ایران موعظه افزایش جمعیت برای مردم بخواند. کسی که با 74 میلیون، نتوانست غلطی بکند با 740 میلیون هم نخواهد توانست. این فلاکت زده های بجا کیفیت فقط دنبال کمیت هستند.
پ.ن.:
چه خبر است توی ایران همه هنرمندان و دست اندرکاران کارهای فرهنگی دارند یکی یکی می‌میرند ولی این ملاهای حرامی همگی یکی صد سال زندگی می‌‌کنند. من دارم شک می‌کنم شاید این حرامی ها دارند در سکوت بلایی سر هنرمندان و انسانهای فرهنگ ساز می‌آورند وگرنه دلیل نکرده این همه هنرمند در کمتر از یکی دو سال بمیرند، بعضا در سنین کم.
به قول معروف بادنجون بد آفت ندارد

نوشته: در ساعت: 5:05 pm در بخش: روابط خارجی

9 پیام  |           

9 پیام به “سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ما!”

 1. دامون says:

  در کشور نروژ کسی احتیاج به شنیدن گفتمان( اراجیف ) مداحان ندارد، برای توجیح، که بگویند صد نفر در استخر مشروب و مواد مخدر اول به هم تجاوز میکنند بعد همدیگر را میکشند و از زندان کهریزک سر در میآورند؛ تا زمانی که حتی یک نفر پای منبر این کثافت های ِ هرزه گو بنشیند نکبت بر آن دیار حکمفرماست حق مسلم آذادی فردی که در قانون بین الملل است در این کشور برای مردمش اجرا نمیشود، چه برسد که این مردم بتوانند نظری در بارهء آبهای خلیج فارس و دریای خزر بدهند، باید برن صدای گریه همان بچه های سفارشی احمقی نژاد را آرام کنند با لقمه ای نان ماشینی ساخت چین و آرد خریداری شده از کانادا و انرژی هسته ای شاوز و ناگفته نماند، آرتست بازی های رابرت خودمان نه دنیرو نه، موگابه.
  دامون

 2. وزرای خارجه‌ی نروژ سکته قلبی یا مغزی کرده اند؟ این که چیزی نیست. شما وطن فروشها می خواهید دستاوردهای برادران متعهد ایرانی را لجن مال کنید. من به شخصه اطلاع دارم که چندین تن از مدیران حزب اللهی و متعهد ایرانی که از برادران مخلص بودند٬ در حین انجام وظیفه و در حین نماز جماعت سکته‌ی کیری کردند (نماز جماعت از نوع سردار رادان) و با آلت افراشته به دیدار معشوق و قصرهای پر از حوری شتافتند. کون لق دریای خزر و مردم ایران.

 3. خرسند says:

  فوق العاده بود پسر،
  اميدوارم افراد بيشترى بتونم اين متن رو بخونن

 4. خرسند says:

  فوق العاده بود پسر،
  اميدوارم افراد بيشترى بتونن اين متن رو بخونن

 5. سرزمين رويايي says:

  توان فكري در ايران به دلايل مختلف از جمله شرايط اجتماعي كه خود شامل عوامل مختلفي مثل سطح فرهنگ ، تحصيلات ، اراده جمعي و غيره ميشود از استاندارد پاييني برخوردار است . اين نه به معناي اين است كه إيراني بي استعداد و كم عقل است بلكه نسبت به سرنوشت خويش سهل إنگار و بي توجه است واين بي ارادگي تا آنجا پيش ميرود كه اختيار عمل به دست افرادي مثل ا. ن و دارودسته اش ميافتد كه ايران را تا بار ديگر به خاك و خون بكشند .
  حمله به تاسيسات زير بنايي ايران توسط دشمنان خود تراشيده كه همين الآن هم از كشور هاي پيشرفته كلّي عقب است تنها يكي از خساراتي است كه به ميهن مان وارد ميشود حالا بگذريم از تجربه اي كه از دومين كشور صدمه ديده از حمله اتمي بدست ميآورد .

 6. بهلول says:

  خسن آقای عزیز
  خوب اگر سیاست ما به غیر از این می بود جای تعجب و شگفتی داشت نه زمانی که به یاری اسلام راستین همه چیزمون با هم جفت و جور است ! خوب اگر سیاستمون با دیانتمون توفیر داشت که نیازی به اقامت جنابعالی در کشور سرماها نبود ! بود ؟

 7. ح says:

  دادا
  خیلی نکته جالبی بود. و تلخ. دوباره تلخی این قراردادهای خزر یادم اومد. تو دل مازندران نشستیم، تو ساری، می بینیم هی سهممون کم میشه روز به روز.
  خیلی نکته جالبی بود، خیلی

 8. گشتاسب says:

  جشن پایان سال در دبیرستانی در تهران – ۱۳۵۷
  http://www.youtube.com/watch?v=b0KUJK6YTnQ

 9. بنفشه says:

  خسن آقای عزیز، خیلی عالی نوشت. واقعا لذت بردم. افسوس نمی خورم به حال کشورم، چون از ماست که برماست. دوست عزیز، ما که خودمون می دونیم چه مردم ناآگاهی داریم. ما هزار سال دیگه هم نروژ نمی شیم.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی