Mar 17 2010

آسید علی بازی چهارشنبه سوری را باخت

نوشته:     :::       7 پیام

داستان چهارشنبه سوری امسال نشان داد که سید علی خامنه‌ای حتی در امر سیاست هم بی سواد است. او بعد از 31 سال سیاست بازی هنوز به رمز و رموز سیاست وارد نشده. مقام معظم رهبری! به خیال خودش با صادر کردن فتوا می‌خواست از شتاب و هیجان چهارشنبه سوری بکاهد! سید علی اما با این عمل احمقانه‌اش به همه نشان داد که از خر ملا نصرالدین هم بی شعور تر است. او از تاریخ نیز هیچ نیاموخته وگرنه باید می‌دانست مراسمی که ریشه در فرهنگ یک ملت چند هزار ساله دارد، اگر می‌شد این چنین مراسمی را از سر راه برداشت، یقینا پیشتر از او پیشینیان مثل چنگیز مغول یا جد و آباد خودش، آن عرب‌های بادیه نشین توانسته بودند پیش از او چنین مراسمی را از فرهنگ ایران زمین حذف کنند. اشتباه محاسبه‌ای که باعث شد به همه، حتی به خود او نیز اثبات کند که دیگر ملت ایران تره هم برای فتواهای عبا پوشان جاهل خورد نخواهند کرد. گویا آسید علی آقا گمان کرده که دوران ناصرالدين شاه است و ایشان هم میرزای شیرازی و ملت هم همان ملت از همه جا بی خبر دوران ناصری است و از همه بد تر اینکه تاریخ، فرهنگ و سنن ایرانی را هم با تنباکو اشتباه گرفته!
اگر این ملای بی درایت، شعور سیاسی داشت، در این شرایط حساس خودش هم از روی آتش می‌پرید و بجای شلنگ تخته سیاسی انداختن، با چند شلنگ تخته انداختن و شامورتی بازی روی آتش، با مردم عصبانی همراه می‌شد، تا شاید کمی از این عصبانیت بکاهد. این اشتباهات پی در پی همان قطره‌هایی است که لیوان صبر ملت را به زودی لبریز خواهد کرد و عاقبت هم همین اشتباهات است که او را نیز مثل دیگر دیکتاتورها به زباله دان تاریخ می‌فرستد.
وقایع روز گذشته نشان داد که دیگر مساله تنها یک مساله سیاسی نیست. نگاه کنید به جوانان ریز و درشتی که مرگ بر دیکتاتور گفتن دیگر برایشان شده یک نوع بازی موش و گربه، یک نوع بازی تعقیب و گریز، یک نوع بازی بسیار جذاب و هیجان آور. درست مثل کودکان کم سن و سالی که در سرزمین‌های فلسطینی در مقابل نیروی اسرائیل سنگ پرانی می‌کنند و خیلی از آنها حتی نمی‌دانند برای چه سنگ پرانی می‌کنند. وقتی یک خواست سیاسی به یک بازی برای همگان تبدیل شد، آنگاه است که دیگر نمی‌توان جلو آنرا گرفت. امروز دیگر درگیری سیاسی در ایران به یک بازی بسیار جذاب برای جوانان و کودکان و حتی پیرترها تبدیل شده و همین امر هم باعث خواهد شد که دیگر نه توپ و نه تانک و نه هیچ سلاح دیگری قادر به سرکوب چنین حرکتی خواهد بود.

نوشته: در ساعت: 10:25 pm در بخش: ملای حیله گر

7 پیام  |           

7 پیام به “آسید علی بازی چهارشنبه سوری را باخت”

 1. والد بمانعلی says:

  یکی از سرود هائی که مردم با پریدن از روی آتش می خواندند این بود:
  توپ، تانک، فشفشه — خامنه ای جاکشه!
  ببین این ابله کار را به کجا کشانده که مردم بقول تو نه فقط تره برایش خرد نمی کنند بلکه عمامه اش راهم برداشته و کلاه جاکشی سرش گذاشته اند.

 2. kaveh says:

  باسلام
  سایت خوبیه حد اقل آدم به این جاکشها فوش میده دلش خنک میشه. ای خامنه ای جاکش درسته انگلیس و آمریکا و اسراییل حمایتت میکنن ولی همین مردم با دست خالی ترتیبتو میدن. به تمام ک.. کشهای بسیجی : یکی یکی تونو آویزون داختهای تهرون میکنیم به دخترهای بسیجی: شما که لیاقت تجاوز که ندارید ولی تعدادی الاغ براتون کنار گذاشتیم.

 3. afshin says:

  dar payane matlebet esharei be sang parakenye bache haye felestini kardi ke hata namidonannd vaseye chi sang parakeni mikonannnd vali dadash inja hame midonannd vaseye chi daran khoahar madare in shire ai jakesh ra servis mikonannd in boghze 30 saleast ke to galoha moj zade va monfajer mishe

 4. لقمان says:

  خسن آقا جان: با سلام ممنونم از کامنتی که دروبلاگ گذاشتی. خیلی نکته ات درسته یعنی اگر جای یارانه و رایانه عوض بشود حرفهای این مردک درست می شود. الان که این پستت را خوندم دیدم زدی تو خال که اگر این مردک اندکی شعور داشت به جای فتوای تحریم دادن خودش در جماران روی آتش شلنگ تخته می انداخت.
  من هم برایت سال خوشی آرزو می کنم و امید وارم سال تازه برای همه انسانهاسال بهتری باشد.
  بازهم از مرحمتت متشکرم.
  لقمان

 5. بهلول says:

  خسن آقای عزیز و دوست داشتنی
  برای شما سالی سبز و نیکو توام با سلامتی
  آرزومندم . با آرزوی دیدار در ایرانی ازاد و اباد

 6. کل موک says:

  خسن آقای عزیز , بی تردید اینها (آخوندها) در حقه بازی و کلک دست شیطان را از پشت بسته اند . ولی اگر میبینید که جناب عظما این گاف بزرگ را داده است تنها و تنها به خاطر غرور کاذبی است که به حضرتشان از بابت (هواداران ساندیسی) دست داده است. بزودی بواسطه’ سلحشوری ملت بادش خواهد خوابید…
  خُسن آقای گرامی. سال نو بر شما و عزیزانتان سالی پر از پیروزی, بهروزی و شادمانی باد.

 7. بابک says:

  خسن آقای عزیز سال نو مبارک
  برایت آرزوی سلامتی و شادی و برای همه ایرانیان به طور عام، آرزوی رفع بلایای آخوندی دارم
  ++
  پاسخ:
  سپاسگزارم بابک عزیز من هم آرزوی سال خوبی برای تو و عزیزانت دارم شال و سر بلند و پیروز باشی

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی