Feb 14 2010

جنبش سبز و معضل ارتش سایبری

نوشته:     :::       10 پیام

جنبش سبز از روزی که پا گرفت، همه هم غم اش، حداقل در ظاهر این بوده که کارها را بر روال قانون پیش ببرد!
از طرفی نیروی مقابل هم گویا همه سعی و کوشش خود را در این متمرکز کرده که با قانون شکنی و ایجاد موانع غیر قانونی جلو پیشرفت و گسترش این جنبش را بگیرد.
در مدت یکی دو هفته گذشته، چندین سایت متعلق به این جنبش بوسیله گروهی که خود را ارتش سایبری ایران می‌نامد هک شده است.
مساله‌ای که در این میان ذهن مرا به خود مشغول کرده این است که، چرا این جنبشی که مدعی است اکثریت ملت ایران خصوصا نخبگان را رهبری می‌کند، قادر نیست حداقل از راه‌های قانونی جلو این حرکات غیرقانونی گروه هکری نامبرده را بگیرد!؟ لطفا نگویید که در ایران قانون حکم فرما نیست که آنها بتوانند از راه‌های قانونی جلو این حرکات غیرقانونی را بیگرند! مقدار زیادی از این کارهای غیر قانونی در خارج از مرزهای ایران اتفاق می‌افتد که می‌توان از راه‌های قانونی جلو آنها را گرفت.
پس از هک شدن سایت کلمه و جرس که شاخص ترین سایت‌های این جنبش هستند. چند دقیقه‌ای وقت گذاشتم تا اطلاعاتی از این به اصطلاح ارتش سایبری ایران را بدست بیاورم. در زیر توضیح می‌دهم که با کدام روش‌ها می‌توان حداقل این گروه را کمی تا قسمتی به دردسر انداخت، گوشمالی داد و از راه‌های قانونی مقداری از حرکات آنها را متوقف کرد.
نکته اول اینکه این آقایان ارتش سایبری دامنه سایت خودشان را روی یاهو ثبت کرده‌اند. پس مسئولین دو سایت هک شده می‌توانند با مراجعه به شرکت هاوستینگ (hosting) یاهو از آنها بخواهند تا تدابیری برای برچیدن سایت ارتش سایبری را اتخاذ کنند. باور کنید حتی اگر نخواهید از راه‌های قانونی دست به این کار بزنید، می‌توانید با راه انداختن یک حرکت تبلیغاتی بر علیه یاهو، آنها را مجبور کنید مشخصات این آقایان را به شما بدهند و سایت ارتش سایبری را هم از سامانه یاهو حذف کنند.
نکته دوم که قابل پی‌گیری است، سایتی است که ارتش سایبری برای ری دایرکت (redirect) کردن سایت‌های هک شده از آن استفاده می‌کند. مشخصات این شرکت هاوستینگ را هم در زیر می‌آورم تا اگر کسی خواست آنها را پی گیری قانونی کند در اختیار داشته باشد.
دوستان می‌دانید مشکل اساسی ما چیست!؟ مشکل اساسی ما در ایران این است که حتی آنهایی هم که داعیه قانون گرایی دارند نمی‌دانند راهکارهای رسیدن به این مدینه فاضله چیست.
جنبش سبز حداقل ده بیست تا حقوقدان کار کشته در خارج از ایران دارد، کافی است چند دقیقه‌ای وقت بگذارند و چند نامه به چند موسسه بنویسند و سد معبری حقوقی برای این به اصطلاح ارتش سایبری ایجاد کنند.
توجه داشته باشید که برای ثبت دامنه و اجاره کردن مکانی بر روی سرورهای هاوستینگ، باید کارت کردیت ارائه داد و در نتیجه از نظر حقوقی کسانی که پشت این ارتش سایبری هستند دُم شان در این تله گیر است.
آدرس های سایت ارتش سیابری
http://ircarmy.com
98.136.50.138
69.147.83.188
69.147.83.187
این دامنه در شرکت هاوستینگ و دامنه یاهو ثبت شده در نتیجه می‌توان با مراجعه به این آدرس از آنها شکایت کرد و موارد تخلف آنها را به یاهو گزارش داد و از شرکت یاهو خواست که دامنه آنها را مسدود کند و اطلاعات حقوقی مورد نیاز را نیز می توان از یاهو گرفت. اینها همه کارهای حقوقی است پس اگر مدعی قانون گرایی هستید بسم الله!
آدرسی که سایت‌های هک شده کلمه و جرس به آن ری دایرکت (redirect) شده بودند.
206.53.51.171
با استفاده از این دو ابزار رایگان می توانید مشخصات لازم برای پیگیری های حقوقی را بدست آورید با ورود به صفحه آدرس آی پی یا نام سایت مورد نظر را وارد کنید و دکمه Check را فشار دهید همه اطلاعات مورد نیاز را دریافت خواهید کرد.
whois-lookup
web-sites-on-web-server
آدرسهای دیگر
The Internet Crime Complaint Center

نوشته: در ساعت: 10:42 am در بخش: کامپیوتر و اینترنت

10 پیام  |           

10 پیام به “جنبش سبز و معضل ارتش سایبری”

 1. kia says:

  خسن اقا توهم برای ازادی ایران فعالیت میکنی پس لطفأ نگو بکنید خودت اینکار رو بکن توکه راه چاره رو بلدی یک ا میل به این دو سایت هک شده و با انها درباره این جریان که گفتی مشورت کن اگر انها با تو همکاری نکردن یا حداقل به پیشنهاد تو فکر نکردن بعد میتونی بیای اینجا در سایت خودت رسواشون کنی ٢ من فکر میکنم تو و ماهایی که چندین سال از عمر خودمان در اروپا زندگی کردیم حداقل اینو باید یاد گرفته باشیم کسی رو متهم نکنیم قبل از اینکه ثابت بشه گناهکار است تو نمیدونی ایا این دو سایت کاری برای شناسایی این مذوران اسلام کثیف محمدی انجام دادن یا ندادن با این حال میدونم تو از روی دلسوزی برای ایران و ایرانی اینها رو نوشتی به امید رهاهی ایران از دست اسلام و مسلمانان جنایتکارش.

 2. والد بمانعلی says:

  خُسن آقا جان، بی زحمت این مقاله ات را به سامانه های خبری پرخواننده هم بفرست و از آنها بخواه که چاپ کنند تا شاید به گوش کسانی که باید دست به کار شوند (حقوقدانان، دست اندرکاران رسانه ها، وهمه کسانی که کاری از آنها ساخته است) هم برسد.

 3. در این رابطه خبر زیر رو بخونید. خسن آقای ارجمند فکر کنم شما استارتش رو بزنید بهتر باشه.
  http://www.iranpressnews.com/source/072886.htm

 4. آقا کیا بنده کسی رو متهم نکرده‌ام، این از صدور فتوای سریع شما!
  دوم اینکه برای شکایت از کسی باید شما مورد تعرضی قرار گرفته باشید تا بتوانید شکایت کنید، بنده مورد تعرض (هک) قرار نگرفته‌ام، در نتیجه از نظر حقوقی هم هیچ حقی برای شکایت ندارم. در ضمن بایدگوشزد کنم که مدعی العموم هم نیستم که بتوانم از جانب دیگران تقاضای مجازات کنم!
  افزون بر این من کسی را رسوا نکرده‌ام! اینجا به عنوان یک عضو جامعه مجازی پیشنهادهایی داده‌ام، اگر مورد قبول واقع شد که چه بهتر اگر هم واقع نشد که روسیاهی می‌ماند برای ذغال!
  زیاد سخت نگیر آقا کیا!

 5. والد بمانعلی عزیز کسی نوشته‌های خُسن آقا را منعکس نمی‌کند! آقایان اکثرآ دمشان به حزبی سازمانی بسته است، خُسن‌آقا هم که می‌دانی درختش از هیچ گندابی آبیاری نمی‌شود، در نتیجه ارسال مطالب به دیگران پتک بر سندان کوبیدن است.
  —-
  کورش عزیز مرسی بخاطر اطلاع رسانی خبر مربوطه در بخش خبرها منعکس شد درضمن آی پی های مربوطه هم روی سرور خُسن آقا مسدود شد.

 6. سروناز says:

  درود حسن آقا
  عصبانی که میشم با یک آیدی دیگه میام!
  حسن آقا از خوندن مقاله تون هیجان زده شدم و اخبار رو بدو بدو به دست یکی از دوستان که سایتش هک شده بود (هر چند هفته بدون اغراق هک میشه) رسوندم.
  گفت اولا این آی پی ها رو مدام عوض میکنند بعد ما برای انتقام از دشمن از دشمن بدتر رو انتخاب نمیکنیم…خلاصه از ما اصرار و از او انکار که با شکایت به یاهو و غیره مشکل ما حل نخواهد شد ما خودمون انتقام میگیریم!
  ظاهرا فقط سایت های سبز نیستند حسن آقا …این گروهی رو که من میدونم شبانه روز دارند روی این مسئله کار میکنند.
  به امید پیروزی این قهرمانان و دلاوران در این جنگ اینترنتی.
  ممنون از شما که همیشه در اطلاع رسانی.
  موفق و سربلند باشید

 7. سروناز عزیز این ای پی ها عوض شدنی نیست چون یاهو که بازیچه دست اینها نیست، ای ای پی ها متعلق به یاهو ست. درضمن آی پی عوض بشود نام دامنه شان که نمی‌تواند هر روز عوض شود.
  حداقل مجبورشان خواهند کرد که خانه به دوش و آوراه باشند. تازه من این اولین گروه هکری است که می‌بینم خانه و آشیانه دارند معمولا اینها بدون آدرس عمل می‌کنند.

 8. اصغری says:

  1) مگر حزب الله یا هر کس دیگری با قحط دومین و هاستینگ مواجه است؟ تحت .ir دومین می گیرند و روی هاستینگهای رایگان یا حتی روی سروش که سایت رهبر روی ان بود هاست می گیرند.
  2) این همه سایت دانلود کرک وجود دارد مگر غولهایی چون اتودسک و میکروسافت و ادوبی و … می توانند در اینها را تخته کنند؟ چه برسد به سایت ارتش قمپزی هکر های ایرانی یعنی اصلا ارزشش را ندارد که محلی به این هکر ها بگذاریم! فکرش را بکن بعد از شکایت همانطور که کرکی ها از دست قانون در می روند اینها هم در می روند.
  3)از یاهو با پریپید کات می توان بدون گذاشتن ردی دومین و هاست خرید.
  به نظرم این راههای قانونی در مورد هکر ها هیچ فایده ای ندارد بهتر این است که سایت های حزب الله را درجواب هک کنند.
  3)

 9. اصغری says:

  خسن آقا مگه نمی دونی جمهوری اسلامی فرستنده های پارازیت را به سوی ماهواره ها نشانه رفته بگونه ای پارازیت می فرستد که بی بی سی و رادیو فردا و صدای آمریکا در اروپا هم پارازیتی میشود ولی تاکنون دولتهای آمریکا و انگلیس و مراجع بین المللی هیچ تنبیهی برای جمهوری اسلامی در نظر نگرفته اند؟

 10. safarali says:

  نهاد محترم مرجعیت شیعه و زورو و سوپرمن و رابین هود
  http://alestefta.blogspot.com/2010/02/blog-post_15.html

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر