Jan 08 2010

نگاهی به پشت پرده!

نوشته:     :::       7 پیام

دوم ژانویه مطلبی نوشتم بنام “آمیر حسین” و دو تحلیل مختلف از اوضاع را مطرح کردم و نوشتم تحلیل دیگری هم دارم که نیاز به وقت دارد، تا چند نکته دیگر روشن شود و کمی زمان از روی حوادث بگذرد، تا تحلیل خودم را برایتان بنویسم. حالا گمان می‌کنم نم نمک پرده‌ها دارند کنار می‌روند، یا حداقل پرده‌ها چنان نازک شده‌اند که می‌توان از پشت اتفاقات پس پرده را دید یا حداقل حدس زد.
این هم آن نشانه های که نشان از توافق پشت پرده دارد:
1. نماینده آیت‌الله خامنه‌ای با خانواده علی حبیبی موسوی دیدار کرد
من تقریبا بعد از بیانیه شماره 17 موسوی دیگر شکی نداشتم که در پشت پرده، سران دو جناح شروع به بده و بستان سیاسی کرده‌اند. مشکل من از آنجا بود که شواهد کافی برای اثبات این مدعا نداشتم. امروز اما شواهد بیشتری برای این مدعای خود دارم. اولین و مهم ترین نشانه آن عیادت نماینده خامنه‌ای از خانواده خواهرزاده موسوی است.
آنهایی که خامنه‌ای را در سالها اخیر زیر نظر داشته‌اند، به خوبی می‌دانند که کینه او کینه‌ای است شتری و اگر او می‌خواست بر اساس خلق و خوی خود عمل کند، به هیچ عنوان حاظر نمی‌شد چنین انعطافی از خود نشان دهد و کسی از کسانش را به عیادت بفرستد. حالا اگر بپذیریم که او نماینده‌اش را برای دلجویی از خانواده خواهر زاده موسوی فرستاده. این به آن معنی است که سید علی دارد پشت پرده مراوده می‌کند و این نشانه‌ها نشانه‌های دشمنی نیست و درست بر عکس نشان از این دارد که دو جناح دارند به هم نزدیک می‌شوند و یا شاید حتی تا حالا به توافق رسیده‌اند.
2. نکته دوم بیانیه 17 موسوی است:
بیانیه موسوی هم همان گونه که قبلا نوشتم، در بند اولش نه تنها مشروعیت دولت احمدی نژاد را زیر سوال نبرد، بلکه برعکس به آن اشاره کرد و دولت را چنین و چنان خواست و این خود تنها به این معنی است که او دولت احمدی نژاد را پذیرفته است، یا حداقل هژمونی خامنه‌ای را پذیرفته.
3. عضو کمیسیون امنیت ملی: تمرد مرتضوی از دستور رهبر انقلاب محرز است
نشانه بعدی که دال بر این دارد که پشت پرده سعی دارند قیام مردم را بخوابانند و خاموش کنند، این است که یقینا پشت همان پرده به توافق رسیده‌اند که یکی دو نفر را برای ساکت کردن مردم قربانی کنند. مثلا چه کسی بهتر از غازی مرتضوی برای قربانی کردن به پای رهبر! چرا این روزها یک مرتبه می‌گویند که مرتضوی از دستورات رهبر تمرد کرده!؟ این به آن منظور است که به مردم بگویند، رهبر در این کشتارها دست نداشته و تنها چند نفر خودسر از آن جمله مرتضوی خودسرانه این کشتارها را انجام داده‌اند! یادتان هست چگونه غوغای قتل‌های زنجیره‌ای را با همین روش خواباندند!؟ این بار هم از همان روش می‌خواهند استفاده کنند، شاید هم یک کاسه واجبی کافی باشد. همه اینها برای نجات خامنه‌ای است. یقین بدانید اگر توافق شده باشد که مثلا احمدی نژاد را هم قربانی کنند به همین روش تمرد او را وسیله قرار خواهند داد تا دامن ناپاک خامنه‌ای را پاک کنند.
4. استعفای روح‌الله حسینیان از نمایندگی؛ خود را سرخورده می بینم
نکته دیگری که باید آنرا در همین رابطه دید استعفای روح‌الله حسینیان و خصوصا این جمله او که در متن استعفای خود نوشته “خود را سرخورده می‌بینم”.
این بدان معنی است که قرار است چندتایی از تندروهای گروه اقتدارگرا ها را قربانی کنند. به همین دلیل است که روخ الله خان خود را باخته و سرخورده می‌بیند. شاید هم چندتایی از جناح مردم هم قربانی کنند(اینجا منظورم جناح اسهال طلب نیست ها منظورم مردم بی گناهی است که بازیچه دست این حرامی ها شده اند). مثلا همین حکم های ارتدادی که این چند روز گذشته از آن زیاد گفته‌اند و روی آن مانور سیاسی داده اند. آخه توقع نداشته باشید که فقط با واجبی خور کردن چندتا از آن جناح همه چیز ساکت شود، برعکس ممکن است که این عمل باعث شود که مردم از این عمل نیرو بگیرند و حرکت قیام را تند تر کنند، در نتیجه باید برای سرکوب و ساکت کردن اوضاع چند نفر از این طرف را هم قربانی کنند. مثلا چندتا جوان بی گناه از جنبش سبز را هم گوشت قربانی بده بستان های پشت پرده خواهند کرد.
نگاه کنید زمینه سرکوبهای بیشتر را هم از همین امروز دارند آماده می کنند.:
دادستان عمومي و انقلاب تهران اعلام کرد: پنج متهمي که پرونده آنها به اتهام محاربه به دادگاه انقلاب ارسال شده است، جزو گروهک تروريستي منافقين هستند و بهايياني که اخيرا دستگير شده اند به اتهام سازماندهي آشوب هاي روز عاشورا بازداشت شده اند.
به سخنی دیگر با این ادعا می‌خواهند دامان اسهال طلب‌ها را هم از درگیری‌های چند ماه گذشته پاک کنند.اگر لینک بالا کار نکرد از اینجا ببینید
نشانه های دیگری هم هست ولی باز هم نیاز به زمان دارد برای مشاهده بهتر آنها.

نوشته: در ساعت: 6:53 pm در بخش: سیاسی

7 پیام  |           

7 پیام به “نگاهی به پشت پرده!”

 1. رک‌گو says:

  حوادث روز عاشورا زنگ خطری بود برای رژيم و بيضه اسلام. رژیم جنایتکاران اسلامی و طرفداران اصلاح‌ طلبش به خوبی می‌دانند که شدت گرفتن درگيری‌ها فقط و فقط سقوط کل رژيم را باعث خواهد شد و به همین علت ماله‌کش ها کار خود را آغاز کرده‌اند. در اين ميان رفسنجانی نقش اصلی را بازی می‌کند.

 2. sepehr says:

  salam aga man be 3 nafar mashkokam ke jasosan  
  1.mohsen sazegara sardasteh adam koshaye jahan
  2.mohsen makhmal baf sardasteh kos keshaye khali band
  3.nazarae shoma damored babak dad chiyeh???!!!
  khoshal misham nazareto begi
  mamnon

 3. News says:

  آزادی اتباع خارجی و محاکمه هموطنان بهائی
  خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس): دادستان تهران با اشاره به دستگيري چند بهائي در جريان حوادث روز عاشورا گفت: جلسه محاكمه اين بهائيان هفته جاري و در شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامي تهران برگزار خواهد شد.
  http://www.iranpressnews.com/source/071077.htm

 4. پیمان says:

  درود خسن اقا.اما مردم . مردم زیر بار میرن. با نیرویی که در جنبش وجود داره
  از جمله نیروی فکر و اندیشه ی اونها . آیا باز هم مردم گول میخورن.با سپاس

 5. آقا پیمان مگه ندیدی بعد از گندی که اسهال طلب ها در 8 سال اسهالات زدند باز هم مردم توی خیابون راه افتادند و شعار یاحسین میرحسین دادند. برادر جان اگر مردم منظورتان عوام باشد که این مردم گاهی اوقات چنان بی شعور می شوند که آدم شاخ در می آورد.

 6. دفترها says:

  موسوی در بنداول صریح و روشن می‌گوید که او مواضع گذشته‌اش در مورد قلابی بودن انتخابات و غیر قانونی بودن دولت احمدی‌نژاد دست برمی‌دارد و می‌پذیرد که او رئیس جمهور منتخب و قانونی جمهوری اسلامی است. اما خامنه‌ای هم باید دست از “حمایت‌های غیر معمول”اش از احمدی‌نژاد، بردارد و او در مقابل مجلس پاسخ‌گو باشد. گرچه برای آن‌هایی که تاکنون سرشان را زیر برف کرده بودند تا این واقعیت را نبینند که موسوی در برخی از بیانیه‌های گذشته‌اش نیز به شکلی پوشیده همین موضع را اتخاذ کرده بود، این بار صراحت وی، راهی در برابر آن‌ها قرار نداد، جز این که ببیند و در قبال آن موضع بگیرند. حالا یا در تأیید و توجیه، یا مخالفت!!

 7. seyed ali says:

  همه پشت پرده رو سرک کشیدی بجز یه قسمت و اونم شروع کفتگو بین سران جنبش سبز در خارج از کشور و مخالفین رژیم با مقامات آمریکایی هست . معنی این حرکت میدونی یعنی چی ؟ یعنی پایان کار جمهوری اسهالی ! یعنی به عبارتی دارن دنبال رهبر آینده رژیم ایران میگردن که به جای این دولت روی کار بیاد .. دور نیست وقتی که رئیس جمهور آینده ایران شاهزاده رضا پهلوی باشه هاهاها

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی