Dec 20 2009

آزاده‌ای از میان ما رفت

نوشته:     :::       27 پیام

همه به وضوح مواضع مرا در برابر اسلام می‌شناسند. در این شکی نیست که مخالفت من با اسلام به این معنی نیست که با انسان‌های آزاده‌ای که بر حسب اتفاق مسلمان هم هستند دشمنی دارم.
گرچه مواضع او از اسلام سرچشمه گرفته بود و ثمره‌ای بود از آموزه‌های اسلامی ولی با این حال بارها در زندگی‌اش نشان داد که می توان مسلمان بود با این حال مواضع انسانی را سر لوحه زندگی قرار داد.
آیت الله منتظری یکی از این انسان‌ها بود. او با مواضع‌اش در مقابل جنایات خمینی و رژیم‌اش، نشان داد که انسانی است آزاده که شرف و وجدان را فدای قدرت دنیوی نمی‌کند و برخلاف اکثر آنهایی که شرف و وجدان خود را به مقام و جایگاه سیاسی فروختند و سر سپرده رژیمی شدند که جز جنایت و خیانت عمل دیگری در این 30 سال انجام نداده است عمل کرد و با ایستادگی و مقاومت با شرف زیست. جایگاه آیت الله منتظری در تاریخ ایران یقینا جایگاهی مثبت و انسانی ارزیابی خواهد شد.
فقدان این انسان آزاده را به آزادگان ایران تسلیت می‌گویم و آرزوی پیروزی آزادگان را آرزو می‌کنم.

نوشته: در ساعت: 10:29 am در بخش: اسلام و مسلمین

27 پیام  |           

27 پیام به “آزاده‌ای از میان ما رفت”

 1. moaser says:

  man ham az tarafe khodam dargozashte ishon ro be hameye azadegan tasliyat arz mikonam.

 2. شادی says:

  چه عجب که خسن اقای افراطی ضد دین کمی آزادگی از خود نشان داد.

 3. خسن آقا یادمه گفتی اگر یه روز دوباره جوگیر شدی بهت یادآوری کنیم. من اومدم بهت یادآوری کنم که باز داری جوگیر میشی.. یعنی شدی..! این چیه نوشتی داداش؟ گربه نره آخوند بود و آخوند خوب آخوند مرده هست. یادت رفته؟ نکنه چیز خورت کردند یا وب سایتت رو کسی دیگه آپدیت می کنه؟ به هرحال باز نگی نگفتیم. داری جوگیر بازی در میاری کاکو.
  ارادت

 4. حسین از شیراز says:

  آفرین خسن اقا.روحش شاد،بعد موقعی رفت بهش نیاز داشتیم.هیچ کس نمی تونه جاشو بگیره..

 5. خیر اردی خان حقیر جوگیر نشده‌ام، همچنین خودم وبلاگ را به روز می‌کنم و چیز خورم هم نکرده‌اند. اگر کسی به اندازه منتظری شهامت داشت، حقش این است که اگر آزادی خواه هستیم به او هم احترام بگذاریم حتی اگر یک آخوند باشد.
  اگر این چنین عمل نکنیم فرقی بین ما و سیدعلی خود رای و مستبد نخواهد بود.

 6. me says:

  وقتی‌ صد تا صد تا جوانان ایران را اعدام میکردند و در خاوران خاک میکردند، یک نفر تو این مملکت صدایش را بلند کرد و ثابت کرد دنبال منافع شخصی‌ نیست. منتظری مثالی شد برای خیلی‌‌های دیگر. حسن آقا خیلی قشنگ این را به انشا در آورده. درود بر همهٔ مبارزان و میهن پرستان ایران.

 7. شما بزرگوارید. اون رو هم محض شوخی نوشتم ولی به هر صورت موافق نیستم. چون همون منتظری ولایت فقیه رو به ما حقنه کرد و اگر خمینی خونه نشینش نمی کرد چه بسا الان بدتر از خامنه ای می شد. اینها تا قدرت ندارند مظلوم می شوند ولی به مجرد اینکه قدرت دستشون افتاد دیگه تنها استخرهای خون سیرابشان می کند.
  ++++++++
  پاسخ:
  دوست عزیز هر کسی در زندگی حق اشتباه دارد او هم از این مساله بری نیست. مساله اصلی این است که منتظری از زمانی که متوجه شد که حکومت اسلامی که او از آن حمایت کرده به ناکجا آباد می رود توپوزی به خمینی زد و به راه خودش رفت و تا آخرین روزهای زندگی اش هم هزینه این انتخاب را داد به همین دلیل باید او را از دیگر آخوندها جدا کرد و کار او را ارج نهاد.

 8. سارا says:

  اردی خان منم مسلمان نیستم یعنی بودم اما الان نیستم ، ولی فرق ما با مسلمونها اینه که انسان رو به مجرد اینکه انسان هستن براشون حقوق انسانی قائل هستیم
  ببین یه مسلمان وقتی با کافر مواجه میشه چی میگه ؟ اون رو نجس می دونه و حتی اگه کافر کار نیکی انجام بده از نظر مسلمان مطروده
  همینجا فرق ما با مسلمونهاست ما که نباید رفتار اونها رو تکرار کنیم و چون یه انسان به صرف اینکه مسلمونه یا آخونده یا هرچی بهش برچسب بزنیم ، منتظری اعتقادات مذهبی داشت ولی رفتار و عملکردش مثبت بود همینکه در یک قدمی قدرت رهبری مقابل خمینی ایستاد و پشت پا به قدرت زد قابل تحسینه

 9. کامیار says:

  امروز دوباره مملکت ما احساساتی شده و همه برای این آقا باید اشک تمساح بریزند … من درک نمیکنم چرا ما اینهمه مردمی اسطوره پرور هستیم !! من هیچ وقت نفهمیدم کسی که تا آخرین لحظه از تئوری تسلط آخوند و مذهبی بر جان و ناموس و زندگی مردم دفاع کرد چه فرد مهمی بوده ؟؟ اینهمه آزاده و انسان در مملکت ما پر پر میشه نابود میشه اونوقت ما باید از کوچکترین اعمال انسانی یک آخوند کوه بسازیم … این هم تعمیمی است احمقانه از همون مغطله معروفی که مردم ما دائما در زمان انتخابات به آن دچار میشوند که بین بد و بدتر ما بد را ترجیح میدهیم … حالا هم باید مخالفت منتظری با سرکوب مردم رو چنان بزرگ جلوه بدین که گویا یک اومانیست رو از دست دادین. ظاهرا قضیه اینه که مردم ما هیچگاه یک روشنگر که دائما کارهای انسانی بکنه رو نمیفهمند و معمولا سالها بعد مرگش ازش یادی میکنند اما از کوچکترین عمل نیک یک آخوند به شوق میان و براش جایزه نوبل صلح تدارک میبینند (ظاهرا این بیماری به کمیته جایزه صلح نوبل هم سرایت کرده !!!) نکته مهمی که منتظری میفهمید و بقیه آخوند های هوس باز و قدرت طلب نمیفهمیدند این بود که راهی که خمینی و امثال او در آن چهار نعل می رود رو به ترکستان است. کاملا روشنه نظام نمیچه مذهبی که با تمسخر شعور مردم و اراجیفی مثل روشنفکری دینی، نم نم اصالت فرهنگی مردم رو نابود کنه و عقل و حواس مردم رو محسور خودش بکنه شدیدا ماندنی تر و محکم تر از نظامی سرکوب گر با دخالت مستقیم آخوند است. نظامی که تند برود و زهرش را یکجا تزریق کند در انتها لنگش به هوا میرود. این بود که دائم بی تابی میکرد و میگفت مردم نیز روزی شما رو هم مثل شاه سابق کله پا میکنند و نظام سلطه آخوند شیعه بر مردم که بعد از هزار سال بدست اومده در آخر به باد میره !

 10. والد بمانعلی says:

  بزرگا مردی که تا زنده بود خواب از چشم خبیثان دژخیم برچید و با مرگش بقایشان را.

 11. لایک خفن برای کامنت کامیار… ممنون
  ——————
  جواب سارا:
  خانم گرامی من هم نمی گم که خوشحال باشیم و برقصیم ، ولی در زمینه آخوند و سلسله آخوندها باور نمی کنم و ندیدم که آدم خوب و درست توی اینها باشه. حالا هرکس که می خواهد باشد. این تفسیر شما هم از این موضوع و توجیه کردنتون (با پوزش) بی ربط و اشتباهه به نظر من. منتظری لباس آخوندی تنش بود و تنها دلیل نگرانیش دین بود که جلوی خمینی ایستاد یا با خامنه ای مخالفت کرد. اون دلش برای مردم نمی سوخت من رگ گردنم رو شرط می بندم سر این موضوع. ایشون نگران بود که یه روز مردم با اردنگی اسلام و دین و آخوند را با این کارهای خمینی و خامنه ای از ایران بیرون می اندازند و بساط نون مفت خوری حوزه و آخوندبازی کنسل میشه که دیدیم به اینجا رسید و دیگه آخراش هست. من در منتظری هیچ آزادگی ندیدم .. ایشون فقط درد دین داشت و بس.
  قربان همگی و خسن آقا

 12. گمنام says:

  من از منتظرى خوشم نمى آمد و از مردن او هم ناراحت نيستم. نه به خاطر مسلمان بودن او. بخاطر اين كه نظريه ولايت فقيه را او نوشت و تا آخر عمر هم آنرا پس نگرفت. من بخاطر دفاع از كشته شده گان بعد از جنگ از او قدر دانى ميكنم. ولى همه آنها كه در سالهاى جنگ كشته شدند چطور؟ آقا فقيه عالى قدر و قايم مقام رهبرى بود و چيزى هم نگفت.

 13. پاتریک says:

  مسئله منتظری به نظر من مسئله بسیار پیچیده ای بود و قضاوت کردن در موردش بسیار سخت است. از هر دو زاویه میشه به قضیه نگاه کرد:
  1- منتظری کسی بود که بر علیه اعدام ها بلند شد و سعی خودش را کرد که به این ماجرا پایان دهد.
  2- منتظری یکی از بانیان اصلی ولایت فقیه بود. و از آن بدتر، نظریه یک ملا برای هر سازمان و اداره (عقیدتی سیاسی) را او اولین بار پایه ریزی کرد که به این ترتیب سیستم جاسوسی و اطلاع رسانی‏ای شبیه به شوروی و آلمان نازی را در سرزمین نازنین ما به وجود آورد. از طرفی، چون هرگز فرصت به قدرت رسیدن را پیدا نکرد و خانه نشین شد، هرگز نتوانستیم بفهمیم که او هم دیو بی شاخ و دم دیگری بوده مثل خمینی و خامنه ای یا یک انسان نسبتن معتدل (در حد یک فرد مذهبی)
  اصولن قضاوت کردن در چنین شرایطی کار بسیار دشواری است. نظر شخصی من این است که منتظری معجونی بود از کمی انسانیت و مقدار زیادی فاشیسم اسلامی که هرگز فرصت نیافت چهره خبیث خودش را به مردم نشان دهد.

 14. پاتریک says:

  خسن آقای عزیز
  من مطلبی تهیه کرده ام که امیدوارم چند دقیقه از وقت با ارزش تان را بگذارید و بخوانیدش. خوب می دانم که ممکن است که عقاید ما دقیقن مثل هم نباشد ولی به نظر می رسد وقت آن رسیده که گرد هم بیاییم و هماهنگ تر و منسجم تر عمل کنیم. در این متن پیشنهادهایی دارم که خیلی ممنون می شوم اگر نظر خودتان را زیر همان لینک بنویسید. اگر هم تصحیحی در متن لازم می بینید، لطفن بفرمایید که اعمال کنم.
  به طور خلاصه قرار است که با جمع چند نفر از دوستان آزادیخواه و سکولار مستقل که به هیچ حزب و گروهی وابسته نیستند و تمام هدف شان فقط آزادی و شادی و پیشرفت و سربلندی مردم عزیزمان است، یک سمینار اینترنتی (وبینار) برگزار کنیم و در مورد اینکه چطور می شود گرد هم بیاییم و اطلاع رسانی به بهبود ببخشیم بحث کنیم.
  لینک متن اینجاست:
  http://patrickestarian.wordpress.com/2009/12/20/independent-activists-recall/
  بسیار خوشحالمان می کنید اگر در این جلسه شرکت کنید. به احتمال زیاد زمان این گردهمایی شنبه شب ساعت 9 به وقت تهران خواهد بود.
  لطفن اگر امکان دارد برای من ایمیل بفرستید: patrick.estarian در جی میل.
  به امید دیدار
  -پاتریک

 15. کامیار says:

  اردی خان من هم با شما هم عقیده هستم و منتظری رو یک آخوند مردم فریب می دونم چون کاملا مشخصه که این فرد هدفش آزادی مردم نبود (عموما آخوند سیاسی آزادیخواه نمیشه !!) هدف اصلی او حفظ نظام اسلامی با تاکتیک های مردم فریبانه بود نه روش های استالینی مثل خامنه ای. با این مسئله خیلی داره احساساتی و ساده لوحانه برخورد میشه. داشتم نظرات بی سر و ته هموطن ها رو توی بی بی سی فارسی میخوندم. واقعا تعجب کرده بودم !! یک عده نوشته بودن که جنبش مردمی ایران بدون این مرد یتیم شده !!! آدم میخواد سرشو بزنه به دیوار …. باور کن بعد از 30 سال جنایت و خون ریزی، فقط با کمی احساساتی کردن مردم دوباره میشه سوارشون شد.

 16. دوست کامیار says:

  کامیار جان مرســـــــــی!!! حرف دل خیلی ها بود. چه مملکت بدبختی داریم که توش تصور اینکه یک نفر کاملن اومانیست باشه و طرفدار شلاق (حد شرعی)ٰ؛ حکومت دینی و نجاست کافر و … نباشه ممکن نیست. آدمایی در جهان هستند که هیچکدوم از مزخرفاتی که منتظری اعتقاد داشته مثل همین شلاق و جزای اسلامی را قبول نداشتند و در راه آزادی هم مبارزه می کنند. منتظری در بهترین حالت فقط وظیفشو انجام داده. شما اگه ده ها هزار نفر رو بکشن و بخوان شما رو رئیس اون حکومت بکنن قبول می کنی؟؟؟؟ اگه قبول کنی خیلی نامرد و کثیفی. اگه قبول نکنی وظیفت بوده شاهکار نکردی که سرکوب نکردی و روی آدمکشی صحه نذاشتی.

 17. بابک says:

  نوشته محمد رضا شالگونی هم جالب است:
  مذهب انبان مزخرفات است ولی این مانع از آن نیست که آدم مذهبی حتماً آدم بی وجدانی باشد.
  http://linkdoonirahekargar.wordpress.com/2009/12/20/657/

 18. اگریفونت says:

  منتظری: مرد زناكار محصن را براي سنگسار شدن تا كمر، و زن را تا نزديكي سينه در گودالي دفن مي‎نمايند
  http://www.amontazeri.com/Farsi/resaleh/html/0573.htm
  ایشان کدام گوری بودند هنگامه ای که زنان و مردان ایرانی را به اتهام های اهریمنانهء اسلام در ملأ عام شلاق می زدند، سنگسار می کردند، اعدام می کردند، قصاص می کردند، دست و پا می بریدند، چشم در می آوردند؟
  منتظری نه تنها واضع و تئوریسین و از مجریان اصلی نکبت ولایت فقیه است، بلکه دست کم تا زمان خانه نشینی و مظلوم نما شدن در افکارعمومی، به مدت ده سال در تمامی جنایت های نظام اسلامی شریک و دخیل بوده است. ایشان شعار خانمان برانداز « مر گ بر آمریکا » را با گفتن “مرگ بر آمریکا یادتان نرود” جزو واجبات می شمردند. شعاری خانمان برانداز و زیانبار که از ایران در منظر جهانیان کشوری با مردمانی وحشی معرفی کرد و موجب طرد و انزوایی سی ساله گشت.
  از منتظری باید می پرسیدید ایشان کدام گوری بودند زمانی که افسران شجاع ایرانی را بر بام مدرسهء رفاه تیرباران می کردند؟
  ایشان کدام گوری بودند زمانی که سپاهیان اسلام به دختران باکره پیش از اعدام با شور حسینی تجاوز می کردند؟
  ایشان کدام گوری بودند وقتی که جوانان سلحشور را پس از اعدام در آستانه خانهء پدریشان دفن می کردند؟
  اینکه حق منتظری را بیست سال است دار و دستهء خامنه ای خورده اند و پشگل ولایت فقیه توی گلوی منتظری گیر کرده بود و برای ایشان عقده شده بود نیز مسئله ای صنفی است و به اختلافات داخلی هیأت مدیره شرکت سهامی اسلام مربوط است و نه صحبت از ستم ها و بیدادگری هایی که بر ملت رفته بهانه است. از آخوند هرگز آبی برای کسی گرم نشده. منتظری خود را از خامنه ای بزرگتر و با معلومات بیشتر و افقه فقها می دانست. منتظری زمانی خطاب به خامنه ای گفته بود: « شتر، خوابیده اش هم از خر بزرگتر است ».
  منتظری که پس از مرگ خمینی انتظار نداشت سمتِ قائم مقام رهبری را چنین ساده ملاخور کرده و علاوه بر آن، وی را تحقیر و خانه نشین هم بکنند- همان بلایی را که بر سر مهدی کروبی پس از انتخابات 22 خرداد آوردند و آرای باطله را از آرای وی بیشتر شمردند- به مدت بیست سال کینهء شتری خود را از سیدعلی خامنه ای در دل حفظ کرده بود.
  منتظری بعد از ماجرای باند مهدی هاشمی با خمینی مشکل پیدا کرد و کم کم پروژه حذفش از حاکمیت کلید خورد…او هیچوقت یک آزاده یا آزادیخواه نبود… او یک آخوند بود و سالها در جنایات این نظام شریک بود.
  ناگفته‌های رفسنجانی از آغاز اختلاف آیت‌الله منتظری با امام
  http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=44154

 19. حبيب says:

  درود. متاسفم خسن آقا اين چي بود نوشتي؟؟؟ “آزاده اي از ميان ما رفت” آخوند هم مگر آزاده ميشه!!؟؟ لابد مي خواي بگي اين آزادگي اش هم مديون اسلامه؟ اسلام اين رو روشنفكر كرده؟؟ كسي كه مسلمون باشه كي و كجااخلاق گرا بوده و از “مواضع انساني” دفاع كرده كه اين آخوند دومي اش باشه؟؟
  درست فكر كن.
  در نتيجه نمي توان مسلمون بود(دين دار) و از مواضع انساني دفاع كرد.

 20. بابک says:

  اگریفونت عزیز:
  من نمی دونم زمانی که سران رژیم استبدادی شاه را در پشت بام مدرسه رفاه اعدام می کردند ایشان چه موضعی داشتند. ولی پیشینه مخالفت با رفتارهای وحشیانه سپاهیان اسلام به پیش از اعدام های سال 67 بر می گردد.
  نوشته های پیشین ایشان به آیت الله خمینی نشان می دهد که سال ها قبل از آن هم به این که “روی ساواک شاه را سفید کرده اند” و تجاوز در بازداشت گاه ها و … اعتراض کرده بود.

 21. بابک says:

  اجازه می خواهم که اضافه کنم که اعدام های سران رژیم شاه پس از محاکمه های بدون رعایت قانون و بدون اجازه دفاع و خیلی اشکالات دیگر بوده و قابل دفاع نیست.
  ولی این دلیل نمی شود که فکر کنیم دشمن دشمن من دوست من است. خلاصه این که “افسران شجاع ایرانی” به نظر من کمی غیر منصفانه است.

 22. سارا says:

  یه مثال میزنم ، مارتین لوتر کینگ یه روحانی مسیحی معتقد بود اما کسی نیست که مبارزاتش رو ستایش نکنه از اعتقادات مذهبی اش هم برای مبارزات مدنی استفاده میکرد اما دلیل نمیشه که اصل مبارزه مدنی کینگ رو به صرف مذهبی بودنش ستایش نکنیم
  جمهوری اسلامی بیش از اینکه از من و تو اردی خان نگران باشه از مخالفان مذهبی داخل نظامش نگرانه پس چرا ما به جمهوری اسلامی کمک کنیم تا اختلافات درونی خودش رو پوشش بده ؟
  می دونی من بعد از انتخابات در میان دوستان و فامیل چی دیدیم ؟ آدمهای مذهبی رو دیدیم که تا قبل از انتخابات دلشان برای خامنه ای می تپید و بعد از انتخابات تبدیل شدن به سکولار هایی که معتقد به جدایی دین از سیاست هستن بله نماز و روزه این افراد برقراره اما حداقل یک گام پیشرفت کردن و از پشتیبانی نظام دست برداشتن
  این رو به فال نیک بگیریم یا اینکه چون اینگونه افراد هنوز معتقد به مذهب هستن ساز مخالف باهاشون بزنیم ؟ چه کسی از این ساز مخالف میان نیروهای اپوزسیون شاد میشه ؟

 23. درود خسن آقا
  منم همین احساس شما رو داشتم. با وجود این که بی نهایت از دین اسلام متنفرم اما نتوانستم منتظری رو به خاطر شجاعتش تحسین نکنم. اعتقادی به روح ندارم بنابراین می گویم یادش گرامی اما راهش کم رهرو!

 24. hhh says:

  يك شخصي يك ساندويچي باز مي كنه اسم مغازهشو مي ذاره ساندويچي ….كش (دوستان جاي خالي را با ادبيات خود پر كنيد ) بعد چند روز اماكن مياد بهش گير مي ده ميگه اين چه اسميه گذاشتي اينهمه اسم خوب .فرداش يارو اسم مغازشو عوض مي كنه و ميذاره ساندويچي رهبر(….كش سابق)

 25. hhh says:

  با درود. يه اخوند كمتر!!!! اخوند كمتر- زندگي بهتر !!!!!!

 26. a says:

  بهترين مطلب اين سايت بود.
  استقلال ، آزادي ، جمهوري ايراني
  هر كي مي خواد مسلمان باشه هر كي نمي خواد نشه.
  “درود بر آيت الله شريعتمداري”

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی