Nov 14 2009

جزیره بی‌ثباتی به نام ایران

نوشته:     :::       9 پیام

باور کنید حکومت شاه هیچ گاه به این درجه از تزلزل و فروپاشی درونی نرسید که رژیم آخوندی این روزها دچار آن است. رژیم شاه مدتها قبل از اینکه به این درجه از فروپاشی برسد فروپاشید. اگر بنا بود بر اساس قواعد آن دوران اوضاع امروز رژیم را بررسی کنیم، این رژیم سالها پیش باید از هم می‌پاشید و سرنگون می‌شد. به نظر من تنها علت اینکه جمهوری اسلامی سرنگون نمی‌شود نبود یک آلترناتیو است.
حتی کشورهایی که گرفتار جنگ داخلی هستند هم تا این اندازه بی حساب کتاب اداره نمی‌شوند که ایران می‌شود.
در حکومت آخوندی هر ننه قمری ساز خودش را می‌زند. ببینید وضع به چه روزی افتاده که گروهبان قندلی هم ساز خودش را می‌زند و برخلاف اعلام مواضع قبلی اکثر سران رژیم در رابطه با ارسال اورانیوم غنی شده به خارج از کشور، او ساز خودش را می‌زند و همین دیروز می‌گوید: “از تبادل سوخت زیان نخواهیم کرد”
همه می‌دانند که یک سال قبل از سقوط شاه، کارتر ایران را جزیره ثبات نامیده بود، در حالی که همین چند روز پیش اوباما در باره مساله اتمی ایران گفت: اوضاع داخلی ایران باعث پیچیده تر شدن تلاش ها برای رسیدن به توافق میان ایران و قدرت های جهان بر سر مساله سوخت اتمی شده است.
این سخنان اوباما هیچ معنی دیگری بجز بی‌ثبات بودن اوضاع سیاسی ایران نمی‌دهد.
درگیری‌های جناحی که دیگر شده یک معضل همه گیر و هر روزه. کار به جایی رسیده که هاشمی و فرزندانش هم از این گزند دور نیستند. هاشمی کسی که او را یکی از استوانه‌های انقلاب می‌نامند هم امنیت ندارد.
خلاصه امر اینکه حکومت آخوندی که زمانی همه چیز را در ایران تحت کنترل کامل خود داشت، امروز حتی قادر نیست نیروهای خودی را کنترل کند که بند آب ندهند!
بیخود نیست که روسیه هم این روزها دارد به این درک می‌رسد که حکومت ایران رفتنی است، در نتیجه نه تنها موشکهای اس 300 را که قرار تحویل آنها گذاشته شده بود تحویل نمی‌دهد، بلکه حالا حرف از تحریم هم می‌زند.
خلاصه اگر بخواهید حکومت ایران امروز را به حکومت شاه در سال 56-57 مقایسه کنیم، یک جزیره کاملا بی‌ثبات بیشتر برازنده این دوران است تا دوران قبل از انقلاب.

نوشته: در ساعت: 1:11 pm در بخش: سیاسی

9 پیام  |           

9 پیام به “جزیره بی‌ثباتی به نام ایران”

 1. بافومه says:

  جزیره بی‌ثباتی بنام ایران
  .
  تیتر بهتر است به صورت زیر باشد:
  .
  جزیره بی ثباتی به نام ایران
  ———
  پاسخ:
  مرسی بخاطر توضیح

 2. مانی says:

  خسن آقا … با درود فراوان … بسیار عالی مینویسی.اتفاقی داشتم امروز بی بی سی رو میخوندم و دیدم که فاطمه حقیقت جو هم دلش سکولاریسم میخواد اگرچه هنوز مفهوم سکولاریسم رو درک نکرده و هنوز به یک گهگیجه اسلامی – اسهالی دچاره ولی خوب نشان امیدیه که این اوباش سابق هم دستشون اومده که سقوط حتمیه. زنده باد آزادی

 3. Ameh Khanoum says:

  آقا من به این نتیجه رسیدم كه خیلی همین روشن فکرا با وجود شعار دین از حکومت جدا ولی نمیتونن از زیر عرف و قوانین اسلامی کاملا در بیان ، تا چه برسه به مردم عادی یا این خانمی كه تو خارجم هنوز با حجاب پیداش میشه و از ده سالگی با جمهوری اسلامی بزرگ شد ه ، اما حالا خودمونیم فرضا دین از حکومت جدا شد و جمهوریم بجای اسلامی ایرانی شد ، تکلیف تعطیلیا چی میشه؟ تولد پیغمبر و امام چطور میشه؟ حالا اصلا نمیپرسم آیا دولت دین رسمی خواهد داشت یا نه؟

 4. عمه خانم جان اگر دولت لائیک باشه که دیگه دین ندارد. درضمن در همه کشورهای لائیک تعطیلات مذهبی سر جای خودش است. تعطیلات ربطی به دولت ندارد، تعطیلات یک مساله اجتماعی است. تازه مگر نمی‌بینی اینجا در اروپا همه تعطیلی‌های مذهبی را مردم می‌گیرند می‌روند دنبال الواطی و کارهای خوب خوب خوش گذرانی.

 5. tara says:

  !!!توجه!!!
  به نظر من این که احمدی‌نژاد دنبال دولتی کردن مترو است تنها به خاطر پول نیست بلکه به دنبال این است که در روزهای حساس رفت امد مردم کاملا تحت کنترل باشه،همه میدانید که مترو چقدر اهمیت دارد شاید در حال حاضر که مترو در دست جناح مخالفه این آسان نباشد.به نظرم باید مواظب حرکت بعدی حریف باشیم.

 6. Ameh Khanoum says:

  آهان پس بالاخره اسلام سر جاش میمونه چونکه بدیهیست كه تولد پیامبران دینهای دیگه رو تعطیلی نخواهید گرفت , ببین عمو همینه كه میخوام بگم در اروپا کریسمس میگیرن كه مثلا تولد مسیح چرا ؟ چون با وجود تفاوت های عقیدتی ولی همشون مسیحی ان ، درسته??? ولی حالا در بعضی کشورا اجازه تعطیلی در نوروز رو هم میدن اونم اکثرا به خاطر تلاشهای بهائیان اون کشور اما دولت هم بخوای نخوای مذهب رسمی داره, حالا یه نگاه به دوروبرت بکن تا ببینی مذهب رسمی چیه (-: اگرم كه به قولی شما لائیک باشه كه دیگه تولد پیغمبر و وفات و و و… تعطیل کردن معنی نداره یه عید نوروزه و احیانا مهرگان و ازین جشنهای ملی كه بقولی شما می‌روند دنبال خوش گذرانی

 7. Ameh Khanoum says:

  گذشته ازین عموالان یادم افتاد مگه جایی كه شما هستی تقویم نداری كه ببینی نوشته تعطیل رسمی یعنی دولت تعطیل رسمی میده عمو نه اینکه مردم خودشون بر دارن به دلخواه خودشون تعطیل کنن

 8. عمه خانم دولت فرانسه به عنوان یکی از حکومت های لائیک شناخته می شود ولی تعطیلات مذهب مسیحیت هم در این شکور داده می شه پس بنا به استدلال شما چون دولت فرانسه تعطیلات مذهب مسیحیت را به رسمیت شناخته یک دولت مسیحی است؟
  آقای جان وقتی شما تغییرات ایجاد می کنید نمی توانید یک مرتبه همه عادات مردم را تغییر بدهید.
  مثلا در همین نروژ که برعکس دولت فرانسه یک دولت لائیک نیت با این حال مذهب چنان رنگ باخته که دارند یواش یواش تعطیلات مذهبی را می خواهند حذف کنند و به جای آن تعطیلات غیر مذهبی را جایگزین آن کنند.
  درضمن در همین نروژ اگر من ایرانی بروم از محل کارم تقاضا کنم که روز عید نوروز را به من تعطیلی بدهند می دهند و حتی روزهای مذهبی را که دیگران خواهان آن هستند. برادر من در دنیای مدرن و انسانی برای همه انسانها جا و مکان هست و همچنین تعطیلات.
  زیاد سخت نگیر همه جان!

 9. Ameh Khanoum says:

  هه هه هه اولا همه جان خودتی عمو ، دوما خوب بابا منم كه همینو گفتم حالا تو کلمات شیک و پیک بکار بردی,
  وقتی تقویم نوشته تعطیل رسمی یعنی دولت تعطیلی رو داد ه تموم شد ، بعضی روز هارو مینویسه روز مذهبی ولی تعطیلی نیست
  عمو جان کوتاه بیا

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر