Oct 11 2009

هشدار امنیتی!

نوشته:     :::       11 پیام

خبرهای مربوط به همکاری یاهو با دولت ایران را یقینا تا حالا شنیده اید! چیزی را که در این نوشته می خواهم هشدار بدهم این است که یاهو بطور کلی قابل اعتماد نیست به همین دلیل هم هست که من هر سرویسی که بوسیله یاهو ادراه شود را استفاده نمی‌کنم. دامنه وبلاگ خُسن آقا را هم اوایل از سرویس یاهو خریده بودم، ولی به علت همکاری های یاهو با دولت چین دامنه را به سرویس دهنده دیگری انتقال دادم، نه بخاطر اینکه از لو رفتن اطلاعات خودم نگران باشم، چه من به اندازه کافی در زمینه اطلاعات ایمنی اینترنت دارم تا بتوانم خودم را در مقابل دولت ایران بیمه کنم. تغییر سرویس دهنده دامنه وبلاگم بیشتر از این جهت بود که مراجعین خودم را به خطر نیاندازم و همزمان دل خوشی از آدم فروشها، باج بگیران و کلاشان ندارم.
حالا با این ماجرای فروختن نام 200 هزار کاربر ایرانی یاهو به ایران مجبور شدم این مطلب را بنویسم.
ای جماعت اینترنت ایران، به هوش باشید وقتی یک سیستم یک بار خود فروش شد مرتبه دوم سخت که نیست هیچ بلکه از مرتبه اول هم ساده تر خواهد شد. اینکه یاهو اطلاعات کاربران چینی را به دولت چین فروخته امری است که دیگر یک شایعه نیست بلکه عده‌ای چینی بیچاره هم بخاطر این خود فروشی امروز گرفتار در زندانهای دولت سرکوبگر چین هستند.
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید این مطلب را از کمیته حفاظت و حمایت از بلاگرها بخوانید (متن انگلیسی)
این پاراگراف از مطاب را اینجا هم منعکس می‌کنم:

Yahoo! users in Iran should consider deleting their accounts in light of a shocking exclusive report by Richard Koman, who covers the intersection of law, government and technology for ZDNet.

مطلبی در همین زمینه

نوشته: در ساعت: 10:33 am در بخش: آزادی بیان,حقوق بشر,کامپیوتر و اینترنت

11 پیام  |           

11 پیام به “هشدار امنیتی!”

 1. Reza says:

  خُسن آقا اگر وقت کردی یک پست وبلاگت رو اختصاص به توصیه ها و نکاتی درباره ایمنی در اینترنت (چه برای کاربران عادی و چه برای وبلاگ نویسان) بده
  باتوجه به واگذاری مخابرات به سپاه و اینکه اینترنت ایران دست دولته همینکارت شاید باعث بشه و کمک کنه عده زیادی از گرفتاری احتمالی نجات پیدا کنند.

 2. آقا رضا از این نوع مطالب من زیاد نوشته‌ام، متاسفانه ملت ایران گوش شنوا ندارند. صبر می‌کنند تا اتفاق ناگواری رخ بدهد بعد توی سر خود می‌زنند و شیون و زاری راه می‌اندازند و افسوس می‌خورند!

 3. بافومه says:

  خُسن آقا، مگر وضع یاهو چقدر خراب است که اطلاعات خصوصی کاربران خود را به دولت‏ها و کشورهایشان می‏فروشد؟ اصلاً مگر در اروپا و آمریکا قانونی برای حفظ حریم خصوصی افراد وجود ندارد؟ یا قانون یاهو این است؟!

 4. پاسخ بافومه :
  یاهو در آمریکا تابع قوانین آمریکاست در ایران که تابع قانون آمریکا نیست که! این شرکت‌های چند ملیتی در سطح بین المللی تقریبا هرکاری دلشان بخواهد می‌کنند

 5. بافومه says:

  یعنی طبق فرمایش شما، نون به نرخ روز خور است؟ هرجا که سودی باشد، همانجا را سفت می‏چسبد و گور پدر کاربرانش.

 6. جناب خسن آقا گرامي! ازشما و خانواده محترم براي بازگشايي مجدد وبلاگ خرابه اين حقير به صرف يك ديد و بازديد دعوت بعمل ميرسد

 7. ندا says:

  سلام
  A Moment Of Reality
  لطفا اطلاع رسانی کنید. فیلم محشری است . زحمت زیادی براش کشیده شده است.قرار است در نروژ نشان داده شود. در فستیوال زنان. شهر trondheim.
  http://www.femminafilm.no/2009/no/kortfilmprogram/nynordisk.html

 8. بلوا says:

  من هم مدت‌هاست دیگر از یاهو استفاده نمی‌کنم. خیلی‌ها می‌گویند برای چت استفاده کن اما من آن را هم استفاده نمی‌کنم درست یا غلط وقتی آدم دل‌چرکین شده بهتر استفاده نکنه.تا توی هول‌وولا باشه. همین‌جوریشم هر مطلبی که پست می‌کنم. می‌گه آخریش. الانه که بریزن بگیرنم.

 9. شیمبل says:

  خسن آقای عزیز، برو توی گوگل و تایپ کن مرگ بر
  ببین پیشنهادهای گوگل چیه! به این میگن قدرت وبلاگ نویسی و کامنت گذاری وبلاگستان فارسی.
  آلتت برقرار باد

 10. news says:

  مهرماه زمان برگزاری دادگاه مسئولين جامعه بهايی ايران
  بنا به اعلام روابط عمومي دادگاه انقلاب تهران ، جلسه رسيدگي به اتهامات 7 نفر عضو گروه موسوم به ياران ايران كه مسئولين سابق جامعه بهايي ايران بوده اند قرار است در روز يكشنبه 26 مهر ماه در محل اين دادگاه واقع در خيابان معلم برگزار شود.
  به گزارش هرانا به نقل از کمیته بهاییان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اين دادگاه در زماني تشكيل مي شود كه به گفته هفت شهروند دربند، بازجويي ايشان در خرداد 87 به پايان رسيده است ولي تاكنون در یکی از بندهای زندان اوين كه داراي شرايط نامساعدي براي بازداشتهاي طويل المدت است در سلولهاي كوچك 2 در 3 نگهداري شده اند.
  عدم مرخصي موقت يا اجازه تلفن كردن، گذراندن ایام انفرادي چند ماهه ( مهوش ثابت 7 ماه و سايرين 4 ماه در انفرادي بوده اند )، عدم اجازه استفاده از هواخوري و استفاده از آفتاب لازم، عدم استفاده در مواقع لزوم از دستشويي ، نداشتن تخت و خوابيدن بر كف بتوني و مواردي نظاير آن طي اين مدت ، موجب بيماري و ناراحتيهاي جسماني بسياري براي اين اشخاص شده بطوريكه جوان ترین فرد اين گروه به نام وحيد تيز فهم ( 30 ساله ) در حال از دست دادن بينايي يكي از چشمان خود است.
  وكالت اين گروه در ابتدا بعهده خانم شيرين عبادي بود كه بدليل سفر نامبرده، پرونده به آقای عبدالفتاح سلطاني محول شد ولي پس از دستگيري آقاي سلطاني، وكالت اين گروه را دو نفر ديگر از اعضاي كانون مدافعان حقوق بشر به نامهاي خانم مهناز پراكند و آقاي هادي اسماعيل زاده عهده دار شدند. وكلای مزبور پس از مطالعه پرونده به خانواده هاي اين اشخاص اعلام كرده اند كه هيچ مدرك يا نكته اي دال بر جاسوسي يا توهين به مقدسات در اين پرونده مشاهده نشده است. اين مطلب در زماني بيان شده كه قاضي حداد معاون دادستان عمومي و انقلاب تهران چند ماه پيش اعلام كرده بود كه جرم اين اشخاص محرز است و به اتهام جاسوسي و توهين به مقدسات اسلامي، مفسد في الارض شناخته مي شوند.
  خانواده هاي اين هفت عضو جامعه بهايي ايران از همه فعالان حقوق بشر، خبرنگاران و همه وجدان های بیدار و آزاده ايران درخواست كرده اند تا با حضورشان در روز مقرر در صحن دادگاه انقلاب از بي اساس بودن اتهامات وارده به اين هموطنانشان مطلع شده و مظلوميت ايشان را به گوش همگان برسانند.
  اسامي اين 7 شهروند بازداشت شده بهايي عبارت است از : مهوش ثابت – فريبا كما ل آبادي – عفيف نعيمي – جمال الدين خانجاني – سعيد رضايي – بهروز توكلي و وحيد تيزفهم.

 11. امیر says:

  خسن آقا من قبلا هم پیام گذاشتم یک بار دیگه خواستم بهت بگم تو این سایت فحش نده حالا به هر کی میدی به
  آیت الله خامنه ای نده چه اشگال داره فقط خبرای سیاسی بده این جوری طرفدارم بیشتر پیدا میگنی

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر