Sep 04 2009

فیلتر

نوشته:     :::       4 پیام

چند روز پیش بحثی با یکی از دوستان می کردم بر سر فیلتر، آخه ناسلامتی 15 سال از زندگی من پشت انواع و اقسام فیلترها گذشته، انواع مختلفش رو هم امتحان کرده‌ام.
خاصیت فیلتر در این است که اجرامی را از خودش عبور می‌دهد و اجرامی را پشت فیلتر متوقف می‌کند و اجرامی را که از فیلتر عبور داده‌ایم یا بر عکس آنهایی که پشت فیلتر مانده‌اند آن محصولی را تشکیل می‌دهند که مورد نیاز ماست.
مشکل اصلی در کار فیلترها اجرامی که در پشت فیلتر می‌مانند یا آنهایی که از فیلتر عبور می‌کنند نیست! درست برعکس اجرامی که داخل منفذهای فیلتر گیر می‌کنند مشکل اصلی ماست. مثالی می‌زنم تا مساله روشن تر شود.
فرض کنید شما مایعی دارید و می‌خواهید آنرا فیلتر کنید، منفذهای فیلتر هم ده میکرون است. در چنین حالتی همه اجرام موجود در مایع که ابعادی کمتر از ده میکرون باشند از فیلتر عبور می‌کنند و برعکس همه اجرامی که بیشتر از ده میکرون باشند داخل فیلتر می‌مانند. مشکل اما اجرامی است که دقیقا ده میکرون هستند و این اجرام مثل بیماری گریبان فیلتر را می‌گیرند، تا اینکه بعد از مدتی تمام منفذهای فیلتر را مسدود می‌کنند و در چنین حالتی دیگر فیلتر قابل استفاده نخواهد بود و باید آنرا تعویض کرد. اگر هم فیلتر عوض نشود از آن لحظه به بعد دیگر مایع از فیلتر عبور نمی‌کند و سر ریز می‌شود.
فیلتر جمهوری اسلامی برای انتخاب نوکرانش هم این روزها دچار چنین مشکلی شده، خصوصا اینکه سوراخ و منفذهای این فیلتر هم متغیر هستند و روز به روز تنگ تر می‌شوند و کسی هم پیدا نمی‌شود آنرا تعویض یا تمیز کند. اینکه می‌بینید این روزها در کوی و برزن در هر محیطی از این ظرفی که نامش ایران است همه چیز مسدود شده، همین فیلتر ناکار آمد ولایت فقیه است. حالا دیگر یا باید فیلتر را عوض کنند یا بگذارند همه چیز بهم بریزد.
حالا وضع حکومت سید علی به این روز رسیده که درست مثل آدمی که یبوست گرفته و نمی‌تواند مدفوعش را دفع کند، می رود تا بترکد، به همین سادگی!

نوشته: در ساعت: 6:32 pm در بخش: سیاسی

4 پیام  |           

4 پیام به “فیلتر”

 1. Saeed Mohammadi says:

  با درود
  دوست گرمی خسن اقا
  خواهش ميکنم يک لينک به
  سايت پيام دانشجو در سايت خود بگزاريد
  این سايت از ایران به روز ميشه و کمکی هست برای پخش مطالب آنها و به دمکراسی خواهان در ایران
  با سپاس
  سعيد محمّدی
  http://mohandestabarzadi.blogfa.com/

 2. کل موک says:

  ببم جان, میشه لطفا یک کلاس ایتترنت علم کنید که هم کل جعفر امی! و هم بنده’ اکابری, بتوانیم مستفیض شویم…
  بعد التحریر : خسن آقا جان شوخی نمیکنم . خیلی کارها میخوام واسه این وبلاگ وامانده بکنم , ولی دانش فنی اش را ندارم…

 3. اینجانب در این لحظه به این نتیجه رسیدم که خامنه ای فیلتر شناس خوبی نیست.

 4. آقا کل موک شما بهتر بود می گفتید نیاز به چه تغییراتی دارید تا من مستقیما بگویم چه کار بکنید. این روزها اصولا مسائل مربوط به وب و نگارش کدها چنان پیچیده شده که در یک درس و دو درس قابل یادگیری نیست و باید به قول معروف ریش در این کار سفید کرده باشیم تا بتوان از پس قالب ها و کدهای پیچیده امروز سر در آورد.
  درضمن منابع زیادی روی نت وجود دارد که می توان از آنها برای یادگیری بهرهمند شد.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی