Aug 21 2009

آیا کسی هنوز این مزخرفات را باور می‌کند!؟

نوشته:     :::       15 پیام

اینکه عده‌ای در حاشیه این دنیا، در پس کوه قاف، یا چمی دانم در دور افتاده ترین جنگلها، به علت نبود تاثیر دنیای مدرن، هنوز به این گونه مزخرفات باور داشته باشند! شاید امری پذیرفته شده باشد! ولی اینکه تلویزیون مملکتی که ادعای مدیریت جهان را می‌کند! بنشینند بحث تلویزیونی در باره جن و کوفت و زهر مار راه بیندازد، باور کنید آدم را تا سر حد مرگ عصبانی می‌کند. گمان می‌کنند با این روش‌ها می‌توانند ملت را عقب مانده نگاه دارند!؟ من در این عجبم که در مملکتی که بیش از سی چهل سال پیش چنین عقایدی را مردم کوچه و بازار هم حتی به تمسخر می‌گرفتند، حالا باید به این روز بیفتیم که یک آدم مشنگی بتواند با وقاهت کامل بیاید در تلویزیون چنین عوام فریبی کند!؟
گمان می‌کنم آخرین باری که در باره جن شنیدم وقتی بود که نمایش شهر قصه اثر بیزن مفید را دیدم، چیزی حدود سی چهل سال پیش بود.
جيم دوزبر جن و دو زير جن و دو پيش جن
.
.
خرس: جن آمده !
شتر: جن؟ نه بابا؟
خاله: کوش؟… کجا رفت؟
خرس: بگمانم که زير عباي ملا رفته است .
روباه: ( با وحشت ) چي؟ زير عباي من ؟
واي ! واي !
همه: جن جن جن

بلانسبت خر، در دنیای ما گویا آدم خر به وفور پیدا می‌شود. اگر شما هم جزو این طایفه هستید! علوفه بیشتر در این مکان پیدا می‌شود.

نوشته: در ساعت: 7:20 am در بخش: اسلام و مسلمین,نقد اسلام

15 پیام  |           

15 پیام به “آیا کسی هنوز این مزخرفات را باور می‌کند!؟”

 1. داریوش says:

  کسی که پیرو مذهب است و کور کورانه به دنبال منفذی و منبعی مافوق نیروهای انسانی میگردد و با بلاتکلیفی خود رو ناچار در قبول این اراجیف میبیند به درد بیسوادی دچار است و چاره ای جز مطالعه و کنکاش در این زمینه ندارد.
  من به شخصه نمیدونم چرا مردم مطالعه نمیکنند؟ چه عذر و بهانه ای برای مطالعه نکردن دارند؟؟؟؟ کتاب غذای روحه وبعد وقتی به همین عده که به جای کتاب خوندن و رهبری زندگی خودشون رو در دست نگه داشتن میگی فلان کتاب رو بخون میگن وقت نداریم ..حاضرند پول بدن به کس دیگه که بشینه براشون کتاب بخونه ولی با دیدن حتی ایمیل های ٥-٦ صفحه ای زود خسته میشن و کلیک میزنن روی یک صفحه دیگه؟؟ چرا؟؟؟ چون آنقدر گرم زندگی روزمره سیاه و سپیدتون هستند که حتی از تغییر میترسند!! از یکی از اقوام خودم که متاسفانه متاسفانه فقط به خاطر رابطه خونی مجبورم خوش و بشی در سال باهاش داشته باشم خواستم کتابی رو بخونه بعد بشینیم بحث کنیم گفت آره این کتاب رو سالها پیش یکی پیشنهاد کرده بود ولی من هنوز وقت نکردم بخونم!! امشب هم اسباب کشی دارم!!! پس پدر جان تو که چیز در چنته نداری و چه اصراری بر بحث سیاسی داری؟؟
  بیسوادی ریشه همه مسائل است..کتاب بخونیم..کتاب بخونیم و کتاب های معرفی شده از طرف همه دوستان که قبولشون دارید از حجم کتاب نترسید و مثل دارویی که باید هر شب بخورید سعی کنید چند صفحه ای مرور کنید..با رمان خواندن و اینکه در آخر ٥۰۰ صفحه کی با کی ازدواج میکنه و کی رو سیاه میشه همین میشه که آدم های به اصطلاح تحصیل کرده ما هنوز به روح و جن و پری اعتقاد دارند و جای بسیار تاسف.
  با اجازه تون نوشته تون رو در سایت دوستی منتشر میکنیم.
  ارادتمند
  داریوش

 2. رها says:

  ای بابا خسن آقا جان! نمی دونی که خون و جون و سلولهای این ملتو انگار با مذهب با هم سرشته اند. من روزهای فرد که استخر می رم، هر وقت اول صبح برم روز آموزش خردسالان است و مادران بیرون استخر نشسته اند منتظر بچه هایشان. فکر می کنی توی این 1 ساعت و ربعی که منتظرندچه می کنند، کتاب دعا می خونند!! فکر نکن دارم مثلا شهر ری و قم واینها را می گم ها نه… ولنجک، بلوار دانشجو را می گم توی همون خ دانشگاه شهید بهشتی را می گم….. مادرهای هفت قلم و بی ام و و کمری را می بینی که مادره توش نشسته داره از این ورق های دعا که توی خیابونها و پشت چراق قرمز می فروشند می خونه…یکی نیست بگه خانوم یه چیزی بخون بهدرد بچه و خودت وخونواده ات بخوره….

 3. رها says:

  فقط بیسوادی نیست داریوش خان…. توی دانشگاه ها بشین پای حرفهای دختر و پسر… همه اشان حایت و خاطره دارند از جن و این جور خزعبلات.. یاخاطره دست اول از خودشان یا نزدیکانشان… به خدا!

 4. koloft says:

  کیر خر آغشته به سنده خوک تو کس خواهر و ننه امام حسین (ع).

 5. ای کاکو کجای کاری؟! بيا ببين در همين کاليفرنيای خودمان هفته‌ای چند روز سفره حضرت عباس، دعای کميل و مراسم قرآن به سر اجرا می‌شود.مادر خانم خود بنده هر چهارشنبه اسپند دود می‌کند و اگر اسپند در خانه نباشد مقوا آتش می‌زند.

 6. تنها says:

  تو ایران اکثر مردم حتی اگرم به خدا معتقد نباشند به جن معتقد هستند.من خودم حکایت های بسیاری شنیدم.یکی از بستگانم میگفت حدود 15 سال پیش به همراه خواهرش به حمام عمومی رفته بوده البته میگفت صبح زود بوده و اونها اولین کسانی بودند که وارد حمام شده بودند و میگفت خودش دیده که در حمام که قفل بوده رو باز کرده و اینها رفتند داخل.حمام به اینصورت بوده اول چند پله میخورد میرفتی پایین و اتاق رختکن بوده و بعد چند پله پایین تر حمام بوده.داخل حمام یک دیواری بوده که حمام رو به دو بخش تقسیم میکرده و میگفت وقتی وارد شدیم خواهرم رفت دوش بگیرد و من تنها شدم که صدای شتلق شتلق گویا خوردن کاسه فلزی را از آن طرف شنیدم.با اینکه میتوانستم سرک بکشم ولی جرات نکردم.در همین فکرها بودم صدا قطع شد بعد از چند لحظه که حسابی ترسیده بودم باز صدا شروع شد.میگفت رفتم و خواهرم رو صدا زدم و گفتم دربریم اینجا جن داره.پرسیدم یعنی تنها در ورودی همان بود که شماها وارد شدید؟گفت آره و در دیگه ای نبود.بعد باز گفتم شاید مثلا کسی از شب قبلش اونجا مونده بوده تا صبح کله سحر که شما رفتید.گفت امکان نداشت چون زن دلاکی اونجا کار میکرد که همون در رو واسمون باز کرد و ساعات پایانی که میشد میرفت همه جا رو سرک میکشید که کسی جا نمونه تو حموم.منم نفهمیدم قضیه چی بوده.

 7. ارنستو says:

  حسن آقاي عزيز اين دوستمان نوشته:”آدم های به اصطلاح تحصیل کرده ما هنوز به روح و جن و پری اعتقاد دارند و جای بسیار تاسف”
  شايد باور نكني ولي اگر بنگاه معاملات ملكي آشنا داري ميتواني بپرسي – تعداد بسيار زيادي از تغيير محل هاي كسب و كار خصوصآ شركت هاي تجاري و همچنين محل هاي زندگي در ايران بدليل اينست كه ساكنين فكر مي كنند كه محل كسب شان جن دارد كه كارشان نمي گيرد. اين افراد اكثرآ تحصيل كرده هستند و بسيار هم ادعايشان مي شود.
  اين موضوع دو مرتبه خود من را غافلگير كرده – اينكه دو آدم كه خيلي خاطر خودشان را ميخواهند بطور جدي در مورد جن شروع به صحبت كرده اند و من فكر ميكردم كه دارند شوخي مي كنند ولي بعد از حدود 10 دقيقه فهميدم كه از نظر آنها موضوع بسيار هم جدي است.اگر تحصيلات و موقعيت شغلي اين موارد را برايت بازگو كنم ميدانم كه باورت نخواهد شد.
  ضمنآ نمونه هايي كه من ديدم چندان مشكل عدم مطالعه نداشتند البته نه همه آنها ولي تمام آنها مشكل تربيت در يك خانواده بسيار خرافاتي و يا بسيار مذهبي را يدك مي كشيدند. تا آنها كه من ديده ام تاثير محيط در گرايش به اين نوع خرافات بيش از هر چيز است.

 8. فرهاد says:

  در بلاگ نیوز لینک داده شد

 9. عزیز جان این خزعبلات را خیلی ها باور می کنن فکر می کنی می شینن و قرآن می خونن و قل قل می کنن بعد به سوره جن می رسن می گن بی خیالش جن نه بابا کوش کجا رفت
  نه عزیزم به تعداد افرادی که قل قل می کنن معتقدین به اجانین هم هست نیک آهنگ کوثر هم آدمه و شناخته شده از جون خودش هم که نترسه از فک و فامیلاش که تو ایرانن می ترسه آخه کاریکاتور قبله عالمو کشیدن مساوی با حکم مرگ خودش و جد وآبادش پیش من هم بیا بابا

 10. Sanaz says:

  متاسفانه با حمله اعراب به ایران فرهنگ گندشان هم وارد فرهنگ ما شد . این تهاجم فرهنگی اعراب است که باید از فرهنگ خرد ورزی ما جدا بشه .عقل و خرد باید جایگزین مهملات شود . این اخوندها هم نسل جادوگران هستند که میخوان بگن که ما از کجا اومدیم و بکجا میرویم . زهی خیال باطل .

 11. خسن آقا جان! حالا میشه یه جورائی, بطور خصوصی, به کاکو کلموکتون ( که داره له له میزنه واسه یه سوژه داغ!), بگید که چه جور میشه این جور سوژه ها ی سوپر داغ رو شکار کرد!؟ خداوند! یک در آخرت و ملیون در اولت!حواله تان کناد…

 12. آقا کلموک سوژه داغ شکار کردن این روزها به همت مموتی و مقام معظم رهبری و خصوصا اسلام عزیز کار بسیار ساده‌ای شده. من نمی‌دانم شما چگونه کمبود سوژه دارید قربان!

 13. دستت درد نکناد خسن آقای عزیزبا این سایتی که معرفی کردی…
  من را برد به دوره کودکی
  وماجراهای سندباد و علی بابا
  کلی به معلوماتمان اضافه شد.
  سندباد وعلی بابا را که فهمیدم کی هستند؛فقط مانده جناب علاالدین وسرکار خانوم شیلا!

 14. خسن آقا دمت گرم
  این شهر قصه را خیلی وقت بود می خواستم پیدا کنم. یادش به خیر بچه بودم همیشه نوارش را گوش می کردم. یکی از دلیلهایی که به جرگه بی خدایان پیستم همین نوار شهر قصه بود..!

 15. ارش says:

  خسن اقا درود .دمت گرم….پابندت شدم همدرد.
  درزندگی زخم هایی هست که …
  من هم چون تو مینالم از مردمی رجاله پسندو احمق نواز …
  دینی که پیامبرش توی 50 سالگی هوای دختر 6 ساله به سرشه و با کیرش فتوا میده(هموفیل)همچین احکامی هم از کون آخوندها تراوش میشه …
  سبز میمانیم

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی