Aug 07 2009

ای داد! ای بیداد! این چه استدلالی است!؟

نوشته:     :::       26 پیام

این همشهری ما نیک آهنگ گویا هنوز درست و حسابی توجیه نشده! ایشان در مطلبی فرموده‌اند:

در روزهای اخیر صدها ایمیل و پیغام برایم فرستاده شده که خامنه‌ای را همچون ضحاک ماردوش بکشم. خیال می‌کنید کشیدنش سخت است؟
امروز در برنامه شباهنگ صدای آمریکا گفتم که کاریکاتور خامنه‌ای را نمی‌کشم چون به هر صورت مرجع محسوب می‌شود. من محسوبش نکرده‌ام، اما هستند اقلیتی از مردم کشورم که او را مرجع خود می‌دانند.
اظهار نظر من در این باب باعث اعتراض چند نفر از خوانندگانم شد که ترجیح دادم واضح‌تر دلایلم را در باره نکشیدن این فرد و دیگر مراجع توضیح دهم

من هم کاریکاتور هیتلر، استالین و موسولینی را نمی‌کشم چونکه آنها هم مرجع بوده‌اند و تازه از همه مهم تر اینکه بلد نیستم کاریکاتور بکشم!
کاکو این استدلال تو چنان ترکوند که ترکش آن از کانادا به من هم اصابت کرد!!
کاکو این چه استدلالی است که می‌کنی!؟ جل الخالق من از تو توقع بیشتر از اینها داشتم. کسی که تمساح می‌کشد چرا نباید بتواند سید علی روضه خوان بکشد!؟ تنها به این دلیل که او را عده‌ای اوباش و آدم کش رهبر مسلمین جهان می‌پندارند!؟ این دلقکی که تو مرجع اش می‌نامی، حتی بر اساس قوانین مشنگ خود آخوندها هم آیت الله نیست، حتی در حجت الاسهال بودنش هم شک فراوان وجود دارد. تازه گیریم که حجت الاسهال یا آیت الله هم باشد! خوب که چه؟ اگر بنا باشد هر کسی را به این دلیل که این یا آن لقب را یدک می‌کشد نباید نقد کرد، که دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود که قربانت گردم. سید علی پینوشه سیدی روضه خوان است که به خاطر اتفاقات و شرایطی بخصوص تبدیل شده به رهبر، آن هم چه رهبری! رهبر یکی از سفاک ترین حکومت‌های قرن حاضر.
برادر من یک منتقد باید بدون در نظر گرفتن جایگاه دیگران آنها را به نقد بکشد، اگر قرار باشد به علت اینکه سید علی روضه خوان را تنها بخاطر مرجع شناخته شدن او بوسیله عده‌ای اوباش و اراذل نتوان نقد کرد! کسان دیگر هم خواهند گفت که شاه را نمی‌توانند نقد کنند چونکه او هم رهبر و پیشوای عده‌ای است.
فرض کن یک کسی مثلا آیت الله باشد و دستش به خون هزاران نفر هم آلوده باشد، باز هم نمی‌توان او را نقد کرد یا کاریکاتورش را کشید!؟ قربانت گردم با این فتوایی که شما صادر کردی، از فردا همه جنایت پیشگان می‌روند و یک دوره آیت اللهی می‌گذرانند و از آن به بعد هر که را خواستند می‌کشند و سلاخی می‌کنند و خیالشان هم راحت است که کسی نقدشان نمی‌کند! باور کن حتی خود آیت الله ها هم بر این عقیده نیستند که تو می‌نویسی! برادر من اگر این تئوری را همه گیر کردی از فردا ست که بجای دکترای تقلبی آکسفورد همه شیادان ایران می‌روند کلاسهای اکابر آیت اللهی دایر می‌کنند و هی پشت سر هم آیت الله تولید می‌کنند.
برادر به نظر من قبل از اینکه قلم بدست بگیری و کاریکاتور دیگری بکشی برو بنشین و این مشکل را برای خودت حل کن، بعد بنشین کاریکاتور بکش.
اگر نوشته بودی بخاطر جانم است که کاریکاتور خامنه‌ای را نمی‌کشم، می‌توانستم حرفت را باور کنم و بپذیرم ولی وقتی که می‌نویسی بخاطر مرجعیت سید روضه خوان است، نمی‌توانم استدلال شما را بپذیرم.
می‌نویسی تمساح را کشیدی چونکه مرجع نبود ولی سید علی روضه خوان را چونکه مرجع است نمی‌کشی! ای برادر این استدلال درست مثل این می‌ماند که بگوییم من فلانی را چونکه دکتر است نقد نمی‌کنم ولی آن یکی که لیسانس دارد را نقد می‌کنم. برادر من “هر که بامش بیش برفش بیشتر”. بر اساس این استدلال (بام بیشتر برف بیشتر) شما باید یقینا آیت الله و مراجع را بیشتر نقد کنی تا یک روضه خان معمولی را! هر چه باشد آیت الله ها و مراجع باید سوادشان بیشتر باشد، در نتیجه اگر خطایی کردند گناهشان صد برابر بزرگتر است.
از ما گفتن بود تو هر کاری دلت خواست بکن، هر که را صلاح دانستی بکش یا نکش.

نوشته: در ساعت: 8:22 am در بخش: دیگران

26 پیام  |           

26 پیام به “ای داد! ای بیداد! این چه استدلالی است!؟”

 1. آزاداندیش says:

  هر چی استدلال نیک آهنگ ناچسب و غیرقابل قبول بود استدلال شما محکم و عالی.

 2. تاراز says:

  شما خوب “توجیه” کردید! ببخشید توجیح!!!!!! کردید
  مرسی بخاطر توجیه!

 3. سیامک says:

  زیاد این مرتیکه رو جدی نگیر.تخم کشیدن کاریکاتور خامنه ای رو نداره، میگه مرجعه.
  اگر هم قرار باشه مرجعیت از جایگاه مقدسی برخوردار باشد دلیل عمده اش باید کردار و اعمال ان مرجع باشد که جامعه را به سوی پیشرفت و اعتلا سوق دهد که اینگونه نیست.
  علاوه بر این چلاق علی خان دستش به خون دهها هزار انسان بیگناه الوده است ان وقت بیایم به خاطر یک مرجعیت و یک پلاس کهنه دور سرش بگیم من کاریکاتورش را نمی کشم؟!
  احمدی نژاد کاره و عددی نبوده و نیست.نیک اهنگ کس خل به جای اینکه بیای کاریکاتور اون مفلوک احمدی نژاد که قلادش دست خامنه ای رو بکشی باید صاحب اون سگ را مورد تفقد قرار بدی نه خود ان سگ رو.
  این کس مشنگ خان نیک اهنگ تو کانادا زندگی میکنه خیلی هم ادعای نقادی داره ولی هنوزم غرق اون لجن اسلامه.
  حالا که اینطوری شد همین امروز میرم سی دی و فیلم اموزش طراحی رو میخرم،اختصاصا یک وبلاگ میزنم که در ان نه تنها خامنه ای و خمینی و کلیه کله گنده های کیری اسلام را مسخره میکنم و کاریکاتورهایشان را میکشم بلکه کاریکاتوری ائمه و محمد هم بهش اضافه میکنم.

 4. با درود به خُسن آقای گل گلاب
  ابتدا عرض کنم که حقیر از ایشان دفاعی نمیکنم که ایشان کبیر و عاقل است و مانند همه انسن های آزاد نیازمند ولایت و کفالت و وکالت نیست.
  بگذارید در مورد خودم مثالی بزنم تا برای کسی تداعی معانی غلطی نشود.
  حقیر برای دل خودم مینویسم ، تند مینویسم ، گاهی فحاشی میکنم و همیشه هدفم اثبات نا حق بودن حکومت ملاعلی بافوری پائین خیابانی و بطور عموم حکومت ولایتی است.
  دلیل مستعار نویسی من این نیست که از نام و نشان خودم متنفرم یا وجود خارجی ندارم بلکه رژیم دیکتاتوری خون و شکنجه ولایت مطلقه را کاملا میشناسم که اگر میدانستند کی و چی هستم و از آنجا که دستشان به حقیر بند نمیشود حداقل فشار سگان بارگاهی، مزاحمت و زندان و شکنجه اقوام و خویشان حقیر در همین شیراز عزیز بود. زیرا میدانم که سر سپردگان این رژیم به فرزندان خود هم رحم نمیکند و خوب میدانید که فلان آیت الله فرزند خود نیز به جوخه اعدام سپرد تا مقام و منزلتی در این رژیم لعنتی داشته باشد.
  بسیار دیگری که با نام و نشان اصلی خود وبلاگ مینویسند هر یک دلایل خود را دارند که از معرفی خود معذورند.
  حقیر با پدر ایشان تیمسار سرتیپ کوثر و خانواده ایشان از جمله کودکی خود ایشان آشنائی دارم. محیط خانوادگی بسیار کنترل شده و بشدت مذهبی بود و شاید این موضوع باعث شده ایشان اعتقادات مذهبی خود را شاید تا آخر عمر همراه داشته باشد.
  فراموش نکنم نیک آهنگ با نام و نشان واقعی مینویسد و مانند حقیر از نام مستعار و پوشیده استفاده نمیکند. رعایت اصول مذهب باوریاز یک طرف و دیگر آنکه از ته دل میداند هرگونه تندروی مسلما باعث ملال و آزار خانواده ایشان میشود. به موضوعات فرعی کاری ندارم که اغلب ایرانیان جلای وطن کرده هنوز ملک و آبی در ایران دارند و همیشه در خطر ملاخور شدن.
  انصاف دهید اگر من بجای ایشان بودم غیر از این میکردم؟

 5. ورجاوند عزیز من هم انتقادی نمی کردم، اگر می‌نوشت که بخاطر ترس از ملاعلی نمی‌کشد، ولی وقتی دلیل او مرجعیت(!!) سید علی وافوری است من به او انتقاد می‌کنم. در غیر این صورت به نظر من همین کا با نام خودش تا همین حد هم انتقاد می کند قابل تقدیر است.
  خلاصه اینکه من به مرجعیت است که اعتراض دارم

 6. مرسی حسن آقا:
  باز هم نگرفتی! مساله فرم و محتوا است. من در کارهایم به محتوا می‌پردازم، اما آوردن فرم را هنوز، دقت کن هنوز جایز نمی‌دانم. مساله دین و ریشه‌هایش با حکومت‌های گذری دیکتاتوری قرن بیستم اندکی متفاوت است. اروپا چند صد سال طول کشید تا از دل قرون وسطی بیرون آید؟
  صبرت کم است کاکو!

 7. sarvenaz says:

  آقای نیک آهنگ؛ اگه با حسن آقا داری حرف خصوصی میزنی برو ایمیل بزن. اگه نه منظورت از فرم چیه؟ چرا با کد حرف میزنی؟ حرف محتوی میزنی و حرف کار…آقای نیک اهنگ دو خط که مینویسی محتوی نداره اولا کدام محتوی؟ دوما اینقدر منت نداره… ما نقاشان و کاریکاتوریست های زبردستی داریم که امکانات جنابعالی رو ندارند که به شما محتوی رو نشون بدن.. شما تو خارج نشستی حرفتو درست نمیزنی می گی رو محتوی کار میکنی؟؟؟ اگه داری رعایت حال مامی و بابی رو میکنی بهتر نیست اینو علنا اعلام کنی و بهانه نیاری که فلان جنایتکار مرجع است؟؟ اگه اینطوره شاه هم مرجع بود. صدام هم مرجع بود. خیلی های دیگه هم که کاریکاتورشون رو کشیدی مرجع بودند.
  حسن آقا؛ من به آزادی بیان معتقدم ولی کاری هم ندارم که این بابا وخیلی های دیگه برای دل مامان وباباشون مینویسند یا مردمی هستند و دلشون برای مردم میسوزه و مبارزه میکنند.
  فقط میدونم این مسئله مهمی نیست که این آقا تو یک رادیو بیگانه بره بشینه درد و دل کنه…رادیو آمریکا و حتی تلویزیون آمریکا با هر کسی که بخواهد به زبان فارسی و انگلیسی برنامه میزاره به یک شرط…توجه بفرمایید به یک شرط .
  شرط صحبت کردن با رادیو های بیگانه اینه که از چارچوب فرم آنها خارج نشوید.
  آقا جان شما خودتو ناراحت نکن و همچنان مردمی باش. بزار این کاکو هم کار خودشو بکنه که ره به جایی جز نفرت مردمی نخواهد برد.
  ارادتمند
  سروناز

 8. علیرضا says:

  حسن آقای عزیز، با اینکه استدلال شما را نفی نمی کنم بر این باورم که روش نیک آهنگ نتیجه بخش تر است.
  آلت شما و نیکی عزیز هم برقرار باد

 9. daryush says:

  من فقط به این جمله که برای نیک آهنگ ممکنه محتوی هم داشته باشه بسنده میکنم:
  آن کس که حقیقت را نمیداند ابله است و آن کس میداند و انکار میکند جنایتکار.

 10. مستانه says:

  علیرضا؛
  اینجوری بخوای نتیجه گیری کنید باید دست به عصا راه بروید. در عصری که موشک به فضا میفرستند و عزیزان ما بدون در نظر گرفتن راحتی خانواده در اسارت و زیر شکنجه های دژخیم هستند شما میگید حتی یک نقاشی کشیدن بهتره با در نظر گرفتن احساسات طرفداران قاتلین و جنایتکاران باشه!! آقا شما نقاشی نکن این همه هم منت نگذار. ما بدون نقاشی جنابعالی به کارمون ادامه میدیم…فقط ببخشید ها شما به جای وقت تلف کردن نقاشی ساختمون بکنی بهتره و از رنگ های تیره استفاده کن چون رنگ روشن و شاد می زنه تو ذوق مرجع!

 11. Nikahang says:

  “فرم” و “محتوا” دو مبحث مشخص در هنر هستند.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Form_and_content

 12. Mehran says:

  من از آقای کوثر درخواست می کنم خشنودی خدا و ستمدیدگان و را بر خشنودی جاهلان و ریاکاران ترجیح بدهند و دراین سخن آفریدگار اندیشه کنند که بسیاری ازمردم با تقلید کورکورانه رهبران مذهبی خود را به خدایی می گیرند-سوره توبه آیه31

 13. لاکن من جز طلبه ای بیش نیستم اما دیدین که با وحدت کلمه ریدم به همه ! مع الاصف نیکان از جونش می ترسه یعنی مشکل هسته ای داره وگرنه از روز روشن تره که ما رو جز اسراییلی ها و آمریکایی ها هیچ کس از ایرانی های وطن پرست نمی خواد ولی به قول امپراطور روم:let them hate us as long as they fear us

 14. تنها says:

  همینکارها رو کردیم که امت خر اینکارها رو به دستور مراجع با ماها کردند دیگه.اگه یه ارتش درست و حسابی مثل ترکیه میداشتیم که میزد تو گوش مراجع دینی اونوقت حکومت دینی تشکیل نمیشد.مگه الان ظلم و ستم نمیشه پس این مراجع تقلید مفت خور کجا هستند که فتوای جهاد بدهند؟جهاد خوبه فقط برضد شاه و سلطنت و غرب؟ یادمه تو روزهای محرم خیلی ها از مردم میگفتند ایکاش کربلا بودیم و حسین رو حمایت میکردیم.فکر بکنید شماها تو همون زمان هستید و حسین هم خودتون هستید که یزید که همون خامنه ای باشه داره بهتون ظلم میکنه آیا واقعا از حسین حمایت میکردید یا میرفتید پاچه خواری یزید؟ پس این چه دین آزادگی و شرافت بود که بردگی و بی شرفی رو نصیب ماها کرده؟ واقعا مذهبی ها باید خدا رو شکر کنند که در زمان یزید نیستند چون حتما و به طور حتم طرف یزید رو میگرفتند.خوب یه فرقی باید باشه مثل شماها مذهبی ها و لامذهبی ها؟ وگرنه اینطوری بخواهیم حساب کنیم مذهبی ها میلیون ها بار بی شرف تر از بی خداها هستند.چون مذهبی ها پشت خدا قایم میشوند و کارهاشونو از طرف اون توجیح میکنند.هر دینی واسه خودش یه سری آموزه هایی داره یه درس هایی داره که میگه توسط اون بشر رو میخواد خوشبخت کنه.اما تو بین مذاهب تشیع ادعای آزادگی و زندگی بدور از ظلم رو داره.شما آقایون و خانوم های مذهبی الان دقیقا در کجای این شرایط دارید زندگی میکنید؟ کسی که دستور کشتار مردم بی دفاع رو میده آیا همون آقایزیده نیست؟ تا کنون چند کودک بر اثر گاز اشک آور و باتوم کشته شدند؟ چند صد جوون بی گناه مردم کشته شد؟ جالبه که روش های سرکوب رو یزید باید از اینها یاد بگیره چون یک صدمش رو هم در تاریخ نداریم که یزید از این روش های سرکوب استفاده کرده باشه.بنابراین اگر دین تو نمیتونه از انسانیت و آزادگی دفاع کنه بزار دم کوزه آبشو بخور چون به هرحال فرقی بین تو و یک انسان معمولی نیست

 15. sarvenaz says:

  آقاى نيك آهنگ، لطفا از Wikipedia براى ما كدِ نياريد، هر كسى ميتونه يك article تو wikipedia بذاره. Wikipedia يك سايت آزاد است براى گذشتن مطالب.
  مطلبِ art و content هم هيچ reference در wikipedia نداره.
  ظاهرا شما خودتو هنرمند هم ميدونى هموطن پس بايد بدونى:
  اصولا هنر با قانون سر و كار نداره آقاى محترم.
  شما بنا يا كارگرِ sakhtemun كه نيستى ميگى بايد قانون داشته باشه!!
  هنر و هنرمند تاب هيچ قانونى نيست، تمامى موسيقى دانان معروف دنيا و نقاش هاى دنيا از هيچ قانونى پيروى نكردند.
  شما سه تار كه نميزنى داداش، دارى نقاشى ميكنى، اون هم نكنى بهتره كه مِنت بذارى بگى نميكشم…نكش…همين ما نشستيم منتظريم جناب على از فاميل اجازه بگيرى نقاشى كنى.
  همش تقصير حسن آقاست، من كه ميرم دنبالِ كارام…وقت تلف كردنه.
  فقط چون تو كانادا نشستى از wikipedia كدِ نه يار فكر نكن ما نمى فهميم…به دركِ مردم شك نكن.

 16. SHIVA says:

  خاک بر سر این مردک نیک آهنگ ک .. خر ! یادته چند سال پیش بهت میگفتم این حروم زاده هم جزو همین هاست و از همین نظامه ؟ حالا متوجه شدی ؟

 17. مهتا says:

  من با خسن آقا موافقم اما دیگه دارید تند میرید کامنت گذاران جان. اگه می گید هنر مند آزاده پس خورده فرمایش نفرمایید لطفا. اگه این هنرمند میخواست نون به نرخ همه ی ما بخوره الان این نبود یه چیز دیگه بود. به برنامه هاش احترام بذارید . کم تا حالا کاریکاتور خوب کشیده واسه مون؟ فعلا از قوه ی تخیل خودمون استفاده کنیم قلم نیک آهنگ هم به زودی باز میشه ان شا الله

 18. Nader says:

  هنرمند آزاده…اما اولا كسى نگفت ايشون هنرمند هستن، دوما ما با نقاشى ايشون كارى نداريم، هر كى هر چى مى خواهد بكشه.
  ما رو راجع به سخنان ايشون اظهارِ نظر كرديم نه نقاشى..خود جناب nikahng شروع كرد راجع به هنر گفتن ما هم جوابشو داديم.
  شما و اين آقا آزاد هستيد هر جور كه ميخواهيد، زندگى كنيد.
  دليل نميشه طرف چهار تا نقاشى كرده، حالا هر چى مى خواهد بگه و ملتى رو طرفدار ديكتاتور كنه. اين خيانت است…شما دلت به حال مردمى به رحم بياد كه تو zendun شكنجه ميشن نه براى آقاى نقاش باشى در كانادا و انتقاد پذير باش خانم جان.

 19. خسن آقا اینهمه دوستان امنت گذاشتند دو تا مورد یادشون رفت… یکی اینکه آقای نیک آهنگ هم کاریکاتوریسته و هم تاریخ شناس و مفسر…!! از رنسانس افاضات فرموده اند.!! اوهوکی.. همه خفه فقط گوش کنید ببینید نیک آهنگ تو رادیو صدای امریکا چی میگه…!!
  و دیگر اینکه اونهایی که میگن او می ترسه و یا هرچیزی سخت در اشتباهند. شیوا درست میگه… سربند جریان نیمه شعبان پارسال نمی دونم یه کس شعرهایی نوشته بود که تبریک میگم و من در این روز ازدواج کردم و همچین چیزهایی (نتونستم لینکش را پیدا کنم)
  خلاصه اینکه این همشهری شما مایه ننگ شیرازی ها شده. ولی شما مایه افتخاری.. بی خیالش شو .. اون گه اسلام تو مغزش رسوب کرده و دیگه پاک نمیشه حالا اومده اینجا برای ماله کشی واسه ما از رنسانس حرف می زنه.
  یادمه اون کونی مادر جنده وحید نیک گو هم تو بالاترین لینک داده بود که تحریمیها حیوان هستند و اعتراض کردیم و بالاجاکشها ما را بستند به جرم توهین… این “آبجی کیر دزدها” همینجوری هستند کاریش هم نمیشه کرد.
  ما شنیده بودیم نقاش کاریکاتوریست نقاشی ساختمون هم می کنه ولی نمی دونستیم نقاش ساختمون کاریکاتور هم می کشه..!
  بی خیالش شو بهش بها نده.

 20. ایشون مسلمون و باورمند هست. از خامنه ای هم نمی ترسه. و اگر کاریکاتورش را نمی کشه به خاطر اینه که باور داره خامنه ای آدم خوبیه و فقط مموتی باید عوض بشه. در حقیقت به خامنه ای ایمان داره و به راستی مرجع می دونتش که حتا براش جوک هم نمی سازه.

 21. تنها says:

  رنگارنگ؟
  بله بفرمایید
  آقا داور؟
  بفرمایید جانم.
  رنگارنگ؟
  بله بفرمایید.
  سلام آقا داور؟ آقا داور؟
  بله بفرمایید…سلام.
  درود به شرف‌ات آقا داور.
  قربونت برم…بفرمایید.
  آقا داور؟
  جانم؟
  آقا داور صدای منُ دارین؟
  بله جانم بفرمایین.
  آقا داور می‌خواستم یه افشاگری کنم.
  بفرما جانم.
  آقا داور؟
  بله بفرمایید
  آقا داور گوش می‌دین؟
  بله آقا حرف‌اتُ بزن دیگه؟ گاییدی ما رو.
  آقا داور؟
  بله؟
  نوکرتم آقا داور.
  قربون‌ات بگو…
  آقا داور می‌خواستم یه افشاگری کنم.
  می‌گی اون لامسب‌ُ یا برم روی خط دیگه؟
  آقا داور؟
  باز گفت آقا داور…زهر مار…
  بله آقا داور؟
  خب زر بزن دیگه؟
  آقا داور می‌خواستم یه افشاگری بکنم.
  بنال.
  آقا داور تو محله‌ی ما…
  اسم محله رو نگو لطفاً
  بله؟
  هیچ‌چی…الان می‌خواد باز از اول بگه…خب بگو
  آقا داور؟
  بگو…
  آقا داور می‌خواستم یه افشاگری راجع به محله‌مون بکنم…
  بگو انقدر وقت بقیه رو نگیر.
  آقا داور؟ ما این‌جا تو محله‌‌مون یه میوه‌فروشی داریم که…
  خب؟
  که می‌گفت: پری‌شب رفته بوده…
  میوه‌فروشی رفته بوده؟
  میوه‌فروش‌اش رفته بوده…
  خب کجا رفته بوده؟
  رفته بوده بهشت‌زهرا…همین بهشت‌زهرایی که اون گور به گور شده آبادش کرد…
  ممرضا رو می‌گی؟
  هان؟
  مرض و هان…جاکش…
  الو آقا داور؟
  زهر مار…خطتُ قطع می‌کنم تا حرف دهن‌اتُ بفهمی…هان و کوفت…دیوث‌پدر…هی احترام‌اشُ نگه‌ می‌‌دارم بلد نی‌ست مثل بچه آدم حرف بزنه…بی‌ناموس فکر کرده این‌جا سر جالیزه…یه‌ذره فرهنگ داشته باشید…کس‌کش این‌جا یه تله‌ویزیون فرهنگیه…ما باید یاد بگیریم چه‌طور به هم احترام بذاریم…هان؟…زهر مار…هان اون پدر پف‌یوزته…قرم‌دنگ…آخه آدم انقدر هم ولد‌الزنا می‌شه؟…مادر قحبه فکر کرده من بچه خیابونی‌ام که به‌م می‌گه: هان…هان تو کون اون ننه‌ی جنده‌ت…بی‌شعور…تو که بلد نیستی یه بله‌ی ساده بگی و مثل گوسفند می‌گی هان…به‌تره بری سر آغل‌ات…
  رنگارنگ…بفرمایید؟
  سلام آقا داور…
  سلام جانم…بفرمایید…
  آقا داور می‌خواستم به همین آقایی که انقدر فرهنگ نداره بگم: کس ننه‌ات…
  نه آقا…فحش نده…فحش بخوای بدی می‌رم سراغ خط دیگه…ما باید یاد بگیریم چه‌طور هم‌دیگه رو تحمل کنیم…باید به هم با رفتارمون آموزش بدیم…
  بله آقای داور…کاش می‌شد…ولی آقا داور این‌کارها نیاز به برنامه‌ریزی بلند‌مدت داره…منظورم فرهنگ‌سازیه…
  باشه آقا جون…اسم‌ات چی بود؟
  آقا داور من پلنگ زخمی باغ‌وحش هستم…
  اسم مستعارت ولی تا اون‌جا که یادمه خرس گنده‌ی خشم‌گین بود…
  نه آقا داور…
  چه‌را من یادمه…تو همون دیوث‌ای هستی که یه‌بار با همین اسم مستعار مجیز حکومتُ گفتی…گم‌شو بابا…
  آقا داور…آقا داو…
  گم‌شو…بی‌شعور…رنگارنگ بفرمایید…
  .
  .
  .
  .

 22. ایران says:

  در سفری بر حسب اتفاق همراه حسین درخشان بودم.
  حسین می گفت این نیک اهنگ جیره خور رژیم هستش و جرات یه حدی بالاتر رفتن رو نداره.از کوثر بعنوان سوپاپ اطمینان کنترل شده استفاده می کنند.

 23. بهلول says:

  بد جوری فیوزم از این استدلال پوکید ! اصلا برایم باور کردنی نبود .چی بگم ؟ خوب هر کسی یه طورایی عذر شرعی داره ! شایدم نیکی جون هم ….!

 24. N says:

  حالا مگه جناب نیک آهنگ تنها کسی ست که می تواند کارتون بکشد؟؟‌خودم بزودی خامنه ای ضحاک مار به دوش را می کشم و برایتان می فرستم. ما که حیفیم- گه سگ به گور کسانی که چنین مرجع تقلیدی دارند. واقعا که مسخره س. همه شدن مثل کبک این روزها. مرجع تقلید؟؟ خنده دار نیست؟؟‌ شکی نیست مسلمانان خوب هم وجود دارند (‌البته انها هم دین خود ساخته خودشان را دارند- چون اساس این دین آدم کشی و کثافتکاری های مختلف و حیوان گونه ای ست که این مسلمانان خوب و بی گناه و بعضا بی سواد خبری از آنها ندارند و معصومانه دین اسلام را برترین دین دنیا می دانند)- اما این دلقک هنرپیشه مردم فریب را مرجع دانستن و محترم شمردن- بسیار خنده دار است. مثال خوبی در مورد هیتلر و استالین زدی.

 25. N says:

  میدونید- زمونه ای شده که خیلی ها – خیلی ها که هنرمند تر از این جناب هستند ( خودم را نمی گویم ها!!)‌ از تصدق سر جمهوری اسلامی گوشه نشین شده اند و این باعث شده این ها دچار شبهه ؛بهترین؛‌بودن شوند. این نظام خیلی ها را از بین برد و در عین زنده بودن کشت. استعداد ها هم مثل افکار و ایده ها و عشق ها خشکیدند و مملکت لم یزرعی شد که مرجع تقلیدش بشود آخوند شپشوی دراکولا صفتی مثل خامنه ای.اما برای عده ای بد نشد. توانستند خودشان را بالا بکشند و وسط این آب گل الود لجن زار ماهی های درشت بگیرند.

 26. N says:

  یکی بار سفر بست و رفت و در عزلت سرطان گرفت و در تنهایی مرد- زبان آن یکی را بریدند، آن دیگری در زندان تواب شد و نیمه دیوانه به خانه برگشت. این وسط- که ماند؟؟‌ جوانانی تنها و بی پشت و پناه ودست خالی که مجبورند به آخوند پناه ببرند و داد خود را به مارهای روی دوش ضحاک ببرند!!!!!! من از تمام این سیستم و آدمهایش متنفرم. اگر کسی ذره ای انسانیت داشته باشد ٥ ثانیه هم نمی تواند با این کثافتها کار کند. خاتمی رییس جمهور بود و موسوی نخست وزیر همین رژیم. رفسنجانی هم بدتر از هردوی انها. مردم چقدر بینوا باشند که به این آدمها پناه می برند.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی