Jun 23 2009

بیا عاشقی کن دوباره – (برای ندا)

نوشته:     :::       18 پیام

منبع: آوازهای روزانه
فایل mp3
خرامان خرامان به خون در نشستی…در آیینه دل چو نوری شکستی
چو کبکی پریدی تو ای مرغ عاشق..ز چشم و دهانت برون زد شقایق
به دام که رفتی؟ به کام که رفتی؟..شراب که بودی ؟ به جام که رفتی؟
بیا عاشقی کن دوباره ..که دل شد ز غم پاره پاره
وطن رنگ خون دارد و بوی آتش .. دل شیر دارند و بازوی آرش .. به آتش درون اند همچون سیاوش
بیا عاشقی کن دوباره ..که دل شد ز غم پاره پاره
سکوت تو فریاد و سبز تو خونین .. گل سرخ جاری بر آن روی سیمین ..ز چشمم فرو ریخت بس ماه و پروین
بیا عاشقی کن دوباره ..که دل شد ز غم پاره پاره
(مهران راد)

نوشته: در ساعت: 8:14 am در بخش: جنایات رژیم,فرهنگ و هنر,مبارزه با رژیم

18 پیام  |           

18 پیام به “بیا عاشقی کن دوباره – (برای ندا)”

 1. simin says:

  دعوت میر حسین برای تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی – چهارشنبه سوم تیر
  جناب آقای موسوی و خانم زهرا رهنورد، تمامی اعضا و رؤسای ستادها به همراه خانواده خویش در مسالمت آمیزترین تجمع ممکن برای اعتراض به نتیجه انتخابات روز چهارشنبه ساعت 4 در مقابل مجلس شورای اسلامی در بهارستان تجمع خواهند کرد.
  آقای موسوس ساعت 5 سخنرانی خواهند داشت.
  لطفا همراه با خانواده ی خویش بیایید.
  لطفا در اطلاع رسانی این تجمع ما را یاری کنید.

 2. reza says:

  فرزندان رهبر
  میثم، مصطفی، مرحو مجتهدی،مجتبی، محسن
  http://shishehee.persiangig.com/image/moniri/Pesaran%20Rahbar.jpg
  مجتبی is second from the right:

 3. asabani says:

  http://www.iranianuk.com/article.php?id=38841
  نامه سرگشاده بازرگان به خامنه ای

 4. Arezou says:

  مرگ بر جمهورىِ كثيفِ اسلامى
  http://taptaan.blogspot.com/2009/06/blog-post_4495.html

 5. آرش says:

  آقای رفسنجانی شما قبل از کودتا می دانستید قراره چه اتفاقی بیفته. دلیل آن هم نامه معروفی است که به خامنه ای نوشتید و به او درباره خیزش مردم هشدار دادید. بیایید جلو ومسایل پشت پرده را با مردم ایران و دنیا در میان بگذارید واجازه ندهید خون این ملت بیشتر ریخته شود!
  دوستان به گمان من باید این خواست را همگانی کرد!
  علما و مراجع مگر کورید و نمی بینید چگونه مزدوران این جلاد خامنه ای قلب و مغز جوانان ما را در خیایان ها با گلوله سوراخ سوراخ می کنند؟ این قلب ها برای آزادی و سرفرازی ایران می تپد. این مغزها می خواهند شما را از این نکبت نجات دهند. از بیغوله هایی که مثل کرم در آن می لولید و خفت و خواری می کشید که از این جلاد جیره مواجب بگیرید!

 6. niki says:

  رنامه راهپيمايی حاميان ميرحسين موسوی و مهدی کروبی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، متن اطلاعيه منتشر شده در تهران
  » نسخه قابل چاپ
  » ارسال به بالاترین
  » ارسال به فیس بوک
  روز چهارشنبه سوم تير: مقابل مجلس شورای اسلامی در بهارستان
  تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی – چهارشنبه سوم تير جناب آقای موسوی و خانم زهرا رهنورد، تمامی اعضا و رؤسای ستادها به همراه خانواده خويش در مسالمت آميزترين تجمع ممکن برای اعتراض به نتيجه انتخابات روز چهارشنبه ساعت ۴ در مقابل مجلس شورای اسلامی در بهارستان تجمع خواهند کرد. آقای موسوی ساعت ۵ سخنرانی خواهند داشت. لطفا همراه با خانواده ی خويش بياييد.
  لطفا در اطلاع رسانی اين تجمع ما را ياری کنيد.
  تبليغات خبرنامه گويا
  advertisement@gooya.com
  ———————————
  روز پنج شنبه چهارم تير: مرقد مطهر بنيانگذار انقلاب
  با توجه به تاکيد مير حسين بر اعتراض مسالمت آميز برای احقاق حقوق، منتظر اعلام مسير راهپيمايی و عزاداری هستيم، فعلا مرقد مطهر بنيانگذار انقلاب امن ترين مکان به نظر می آيد. تا در کنار آن روح آزاده به سوگواری شهدايمان بپردازيم.
  مردم ايران به پا خيزيد و به ما بپيونديد.
  از مردم تمام استانها و شهرستانهای ايران دعوت ميکنيم
  روز ۵ شنبه به تهران بيايند و به مردم تهران بپيوندند .
  اين مطالب را به هر نحوی انتشار داده و به گوش همگان برسانيد .
  لطفا اين خبر را از طريق تلفن يا حضوری، به نزديکان خود در سراسر ايران اطلاع دهيد.
  ما آرام نخواهيم نشست هر شب در تمام ميادين تهران دست به اعتراض خواهيم زد
  تظاهرات و راهپيمايی عظيم و خود جوش مردمی در اعتراض به سرکوب و کشتن مردم تا ابطال انتخابات
  هر شب در تمام ميادين تهران ميدان آزادی , ميدان انقلاب , ميدان ولی عصر , ميدان هفت تير , ميدان توحيد , , ميدان ونک , ميدان مادر , ميدان امام خمينی , ميدان جمهوری , ميدان فردوسی , ميدان بهارستان , ميدان امام حسين ميدان فلسطين , ميدان فاطمی , ميدان آرژانتين , ميدان تجريش , ميدان صادقيه , سعادت آباد , پاسداران , ميدان ۷ حوض , نارمک , تهرانپارس ميدان را آهن , ميادين جنوب شهر تهران (شهرری , نازی آباد , خانی آباد , جواديه , خزانه و …. ) , شهرستانهای اطراف تهران (اگر در جنوب شهر نمی توانيد به نزديکترين ميدان محل سکونت) و تمامی ميادين اصلی و مهم تهران
  ميادين شرق و غرب , جنوب و شمال تهران
  تا ابطال انتخابات
  هر روز از ساعت ۶ بعد از ظهر به بعد اوج تظاهرات از ساعت ۸ شب
  و ندای الله اکبر و يا حسين، ميرحسين هر شب از ساعت ۱۰ شب
  تا ابطال انتخابات
  والسلام علی من التبع الهدی
  مردم معترض تهران
  حاميان ميرحسين موسوی
  حاميان مهدی کروبی

 7. parastum says:

  حسن اقا؛ ویدیو این برادرمون رو دیدم که انتقاد کرده از تلویزیونهای لس انجلس…حق با تو برادر عزیزم..همه چیز رو تو ویدیو گفتی …این افراد ایا جیره خور های رژیمند؟
  ان مردک که با زنش نمایشنامه کمدی می ده…خاک تو سرتون ما یادمون نمیره…تف تو روی بی غیرت تلویزیونهای ایرانی لس انجلس.

 8. ensan says:

  ba salamva doorod be shahidan iran aziz ..hassan aga baz migoyam marg bar khamenei va ajdadash.marg bar in kasafat khamenei ciolag va zalil va alil va va va .be omid iran azad va demokrasy..dar zemen in li angelesiha goh kordan allan yad iran oftadan..man bodan inha fagat be conset vava fekr mikardan..be gole me many..

 9. کفتر غلطیده در خون…خواهرم ندای من
  خون تو خون منست… صدای تو صدای من
  ادعای زهد و تقوا می کند دژخیم پست
  پست تر از خاک بود آن قاتل ندای من

 10. Omid kord says:

  فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران :
  بنابه گزارشات رسیده از تهران، مردم تهران از بعد از ظهر امروز در میدان بهارستان حرکتهای اعتراضی خود را آغاز کردند.
  از بعد از ظهر امروز مردم تهران به سوی میدان بهارستان حرکت کردند و در حال حاضر جمعیت گسترده ای در انجا حضور دارد. همچنین در خیابانهایی که به میدان بهارستان منتهی می شود مانند خیابانهای 15 خرداد،توپخانه،سرچشمه،امین حضور مملو از جمعیت است که در حال حرکت بسوی میدان بهارستان هستند.
  مردم و جوانان در میدان بهارستان و خیانهای منتهی به آن شعارهای مختلفی سر می دهند از جمله شعارهایی که در آنجا سر داده می شود به قرار زیر می باشد: مرگ بر دیکتاتور/ مرگ بر این دولت مردم فریب
  مردم که با استفاده از مترو خودشان را به انجا رسانده اند با یورش وحشیانه نیروی انتظامی مواجه می شوند و آنها را آماج باتومهای خود قرار می دهند. نیروهای لباس شخصی درب مترو را بسته اند
  نیروهای گارد ویژه ،لباس شخصی ها ،سپاه پاسداران و بسیج بصورت گسترده ای در خیابانها آرایش گرفته اند. ودر خیابانها ماشینهای گارد ویژه، ماشینهای آب پاش ، موتور سواران و تعداد زیادی از ماشینهای که برای دستگیری مردم بکار برده می شود ایستاده اند.انها از بدو حرکت اعتراضی مردم اقدام به پرتاب گاز اشک آور کردند که فضای آنجا مملو از دود گاز اشک آور است و با باتوم به سوی جمعیت یورش می برند و آنها را مورد ضرب و جرح قرار می دهند. و همچنین صدای گلوله به گوش می رسد.
  در اثر این یورشها تعداد از جوانان زخمی شده اند و تعدادی دیگر دستگیر شده اند. حداقل در یک نقطه 6 نفر پس از اینکه اماج ضربات باتوم قرار گرفتند دستگیر و به نقطۀ نامعلومی منتقل شدند.
  در خیابانهای امین حضور و سرچشمه جوانان بعد از هر هجوم نیروهای یگان ویژه و انتظامی و لباس شخصی با سنگ به مقابله با آنها می پردازندو هم زمان شعارهایی مانند؛نترسید نترسید ما همه با هم هستیم سر می دهند و همدیگر را تشویق به ایستادگی و مقابله با نیروهای سرکوبگر می کنند.
  از طرفی دیگر منازل مسکونی و فروشگاهها با باز گذاشتن درب منازل و فروشگاههای خود به کسانی که مورد هجوم قرار می گیرند راه می دهند.
  تا لحظۀ ارسال این گزارش درگیریها ادامه دارد و جوانان با سنگ به مقابله با نیروهای سرکوبگر می پردازند.

 11. تنها says:

  حسن آقا فکر کنم جوگیر شدی باز.بهتره با منطق پیش روی کنی وگرنه با بقیه ایرونی های احساساتی فرقی نداری.الان ماها هرچی بگیم میزنن تو دهنمون و میگن داریم موج سواری میکنیم.هردوتاشون از یه کرباسن.این جنگ قدرته و مردم هم موسوی رو میخوان و نه تغییر رژیم

 12. تنها says:

  واقعا فکرشو کردین تصاویری فجیع تر از ندا اومد رو نت و نشد الگوی مبارزه.چرا؟ چون اون بدبختا پسر بودند و یا مرد؟ یک دختر شهبد میشه الگوی مبارزاتی .حتی بین شهیدان هم فرق میزارن این ایرانی ها.فکرکنم به دنیا باید اثبات شده باشه در قساوت و سنگدلی روی تمام ابوالبشر رو سفید کردیم.آفرین به خودمون .آفرین به شاهنامه مون که سهراب به دست رستم یعنی فرزند کشی در فرهنگ دهان پرکن 2500ساله.خودمون رو هم گول میزنیم که این نیروهای سرکوبگر افغان و لبنانی هستن

 13. فرهاد says:

  در بلاگ نیوز لیک داده شد

 14. خون جيگر says:

  اره آقا ي “تنها” من هم با شما موافقم اون پسر ِ جوون ِ زيبا و رعناىى كه رو تختِ ِ مرده شور خونه بود كه سينه اش رو با خنجر شكافته بودن رو چرا هيچ خبر گذارى نشون نداد منظورم CNN و FOX و MSNBC و بى بى سى و،،،،

 15. Aasi says:

  ندا ی سی و پنج ميليون زن ايرانی، شکوه ميرزادگی
  ——————————————————————————–
  به راستی اين توجه گسترده مردم جهان به ندا از چيست؟ آيا اگر ندا چون يکی از زنان و دخترانی که در خيابان های جهان به دست ولگردان کشته می شوند و عکس های فجيع صحنه مرگشان، در رسانه ای منتشر می شود، جان خود را از دست داده بود اين گونه واکنش مردم جهان را برمی انگيخت؟ حتی، آيا اگر ندا در يکی از زندان های کشورهای ديکتاتور زده به دست مامورانی شکنجه و اعدام می شد و عکس مرگ و اعدام و حتی شکنجه او را جايی منتشر می کردند (که می کنند) اين واکنش را برمی انگيخت؟
  اين روزها در کوچه و خيابان، در اداره و مدرسه و در جمع های مردم آمريکا اگر سخنی از ايران شود، حتما ابراز تاسف و تاثری هم برای ندا و اشاره ای به قتل به شدت فجيع او می شود. برای مردمی که هاليوود را دارند، با انبوهی از فيلم هايی با صحنه هايی تاثرانگيز، و رسانه هايی آزاد دارند برای پخش دايم تصويرهای جنگ، تظاهرات، تيراندازی و کشتار، اين ابراز تاثر شايد عجيب به نظر بيايد. اما می بينيم که تقريباً در هيچ کجا از جهان، حتی در کشورهايی که با پول های مرحمتی حکومت ايران تغذيه می کنند، نيست که در رسانه ای نام و عکسی از ندا آقاسلطان نباشد؛ دختر جوانی که به دست ماموران حکومت ايران کشته شد.
  به راستی اين توجه گسترده ی مردم جهان به ندا از چيست؟ آيا اگر ندا چون يکی از زنان و دخترانی که در خيابان های جهان به دست ولگردان کشته می شوند و عکس های فجيع صحنه ی مرگشان، در رسانه ای منتشر می شود، جان خود را از دست داده بود اين گونه واکنش مردم جهان را برمی انگيخت؟ حتی، آيا اگر ندا در يکی از زندان های کشورهای ديکتاتور زده به دست مامورانی شکنجه و اعدام می شد و عکس مرگ و اعدام و حتی شکنجه ی او را جايی منتشر می کردند (که می کنند) اين واکنش را برمی انگيخت؟ يا اگر ندا يکی از کسانی بود که در جنگ های وحشيانه ی مختلفی که در گوشه و کنار دنيا ادامه دارند کشته می شد چنين واکنشی را برمی انگيخت؟
  بله، همه ی آن قتل ها البته که واکنش برانگيخته و برمی انگيزند، چرا که همه ی آن ها می توانند وحدان های بيدار و قلب های انساندوست مردم متمدن جهان را به درد آورند؛ ولی چرا اين يکی چنين همگانی و گسترده توجه و تاثر برانگيخته است؟
  به نظر من، آن چه که ندا را از همه ی زنان قربانی و قربانيان ديگر کشورهای ديکتاتوری ممتاز و مجزا می کند آن است که او يک تن نيست، نمادی است از ۳۵ ميليون زن، که در کشوری سخت زن ستيز، به خاطر آزادی جان باخته است. مرگ ندا مرگ احتمالی سی و پنج ميليون زنی را به نمايش می گذارد که سی سال است تو سری خورده اند، شکنجه شده اند، تحقير شده اند، و به خيابان آمده اند تا برای آزادی بميرند.
  آخرين نگاه ندا، که قلب ميليون ها ميليون انسان را در سراسر جهان تکان داده است، نگاه انتظار سی و پنج ميليون زن ايرانی از جهان است برای پشتيبانی از خواست طبيعی و سالم و انسانی شان؛ خواستی برای تغيير و برابری.
  و می بينيم که آن نگاه غروب کننده در خون کار خود را کرده است و اکنون مردم جهان با صدای رسا به پاسخگويی آن برخاسته اند. به قول تلويزيون الجزيره، يک گلوله ندا را کشت و اکنون اين ندا است که می تواند حکومت اسلامی ايران را بکشد. همانگونه که سال هاست مردمانی گفته اند که: عاقبت اين نيروی آزادی خواهی زن ايرانی است که حکومت اسلامی را برکنار می کند
  شکوه ميرزادگی

 16. BIBI says:

  کروبی در فيس بوک : تجمع اعتراضی صلح آميز در راستای محکوميت تقلب در انتخابات، زندانی کردن معترضين و فعالين سياسی و کشتارِ بی رحمانه مردم: فردا، چهارشنبه، ساعت 16:30، مقابل ساختمان مجلس در بهارستان و در پنج ميدان شهر تهران: ميدان ونک، ميدان تجريش، ميدان صادقيه…(دو ميدان ديگر فردا ساعت 3 بعد از ظهر اعلام خواهد شد.) حضوری آرام داشته باشيد و از درگيری و شعارهای تحريک آميز اجتناب نماييد.
  برای تحویل پیکر ناصرامیرنژاد، مبلغ 5 میلیون تومان به اضافه دست خطی مبنی بر اینکه از کسی شکایت نخواهند کرد از خانواده این شهید خواسته اند.
  ناصر امیرنژاد، 23 ساله و دانشجوی هوا و فضا در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران بود که روز شنبه دردرگیریهای تهران شهید شد.
  روزنامه جوان به بهانه انتشار یک خبر که منبعی برای آن ذکر نکرده، نحوه ساخت نوعی بمب دستساز را توضیح داد. این روزنامه ادعا کرد: در دو ماه گذشته برخی مواد شیمیایی در ناصرخسرو تهران نایاب شده است. …
  ناصر امیرنژاد، 23 ساله و دانشجوی هوا و فضا در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران بود که روز شنبه دردرگیریهای تهران شهید شد.
  محمد مهدی زابلی، عکاس همشهری جوان که در درگیریهای روز شنبه آسیب دیده و به بیمارستان منتقل شده بود بازداشت شده است.
  گفته می شود دو برنامه توسط کودتاچیان دنبال می شود یا طی چند روزآینده میرحسین موسوی بازداشت می شود ویا ترور می شود ضارب نیز درجا کشته می شود.

 17. مهسا says:

  ندا به خاطر من و تو کشته شد … وقتی فیلم پر پر شدنش رو دیدم فقط گریه میکردم این حق ندا نبود .

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی