Jun 17 2009

خُسن آقا به تظاهرات می‌رود!

نوشته:     :::       18 پیام

دیروز رفته بودم تظاهرات وقتی بخش اول آن پایان یافت مجبور شدم بروم، سرکار جلسه‌ای داشتیم که باید می‌رفتم، در عوض امروز تا آخر بودم. وقتی از جلو مجلس نروژ به طرف سفارت ایران رفتیم نزدیک سفارت که رسیدیم دیدم تعداد زیادی گارد ضد شورش پلیس دور و بر سفارت بودند و به ما اجازه نزدیک شدن به سفارت را ندادند و ده بیست متری قبل از سفارت مستقر شدیم. از بچه‌ها پرسیدم چرا این همه پلیس ضد شورش؟ مسئولین تظاهرات گفتند این پلیس‌ها برای حفاظت سفارت نیامده‌اند و درست برعکس آمده‌اند از تظاهر کنندگان حفاظت کنند. گویا دیروز جلو سفارت وقتی جمعیت جمع شده بودند، یکی از چاقوکش های سید علی از داخل سفارت خارج شده و به یکی از تظاهر کنندگان حمله کرده و او را شدیدا زخمی کرده. خبرش را من همین عصر در روزنامه های نروژی خواندم.
نکات جالب این تظاهرات یکی این بود که تعداد بسیار زیاد بود و برخلاف تظاهرات‌های قبلی که اکثرا فقط گروه های سیاسی حضور داشتند، امروز اکثر اقشار ایرانی مقیم اسلو شرکت کرده بودند. نکته مهم تر اینکه از همه گروه های سیاسی هم با هم هماهنگ کرده بودند. این یکی از مسائلی بود که قبلا خیلی مشکل ساز شده بود، چه اکثرا گروه‌های مختلف سیاسی بصورت فرادا اینگونه آکسیون‌ها را انجام می‌دادند، در صورتی که امروز همه گروه‌ها با هم شعار می‌دادند و شعارهایشان را با هم هماهنگ می‌کردند.
از تظاهرات امروز چند دقیقه فیلم هم گرفتم که بعد از ادیت شدن روی نت خواهم گذاشت.
راستی یک نکته دیگر را هم گوشزد کنم و آن اینکه وقتی جماعت شعار می‌دادند رای ما را پس بدهید، من شعار نمی‌دادم چونکه می‌ترسیدم بعضی رفقا مرا دست بیندازند و بگویند تو که تحریمی هستی کدام رای را می‌خواهی پس بگیری، ولی درعوض وقتی می‌گفتند مرگ بر دیکتاتور من دوبرابر شعار می‌دادم.
در آخر تظاهرات هم اعلام شد که از امروز تا پایان ماجرا هر شنبه تظاهرات خواهد بود.

نوشته: در ساعت: 10:05 pm در بخش: اعتراض و تظاهرات

18 پیام  |           

18 پیام به “خُسن آقا به تظاهرات می‌رود!”

 1. کیخسرو says:

  خسته نشین یک وقت هر شنبه میرین تظاهرات؟؟؟ میخواین توی تعطیلات ژانویه بذارن تظاهرات که شما برسین برین؟
  ما اینجا ایران یک هفته هست سر کار نرفتیم. شما شبا 2 تا پتو روی خودت بنداز که خوب استتار بشی!
  ++++++
  پاسخ: برادر کیخسرو حالا شما یک کمی پیاده شو با هم بریم!
  برادر من شما در زنجیر هستید من که اینجا در زنجیر نیستم که مجبور باشم برم تظاهرات. اگر من این کار را می کنم نه برای منافع خودم که دقیقا برای منافع شماست، پس لطفا زیاد از حد طلبکار نباشید قربان!
  تازه فکر نمی کنم ملت نروژ چندان علاقمند باشند که تظاهرکنندگان بیایند بیرون زندگی آنها را مختل کنند. گویا شما اشتباه گرفتید ما قرار نیست دولت نروژ را سرنگون کنیم که برادر جان قرار است دولت های خارجی را به خود جلب کنیم، قرار است توجه جهانیان را به موضوع ایران جلب کنیم نه اینکه آنها را از این مساله متنفر کنیم.

 2. خسن آقا این را هم بخونی بد نیست. آیت الله اوباما افاضه فضله موش فرمودند.
  http://www.dw-world.com/dw/article/0,,4352920,00.html

 3. سلام … در برلین هم همینطور و خیلی بیش از معمول شرکت کردند و من هم شعارهایی مانند رای من کجاست یا مشابه که منظور فقط تعویض دولت این با اون یکی از نظام بود نمیدادم

 4. حسن آقا
  این که چیزی نیست. ما اینجا توی تورنتو هر شب میریم بالای پشت بام الله اکبر میگیم ولی چون پشت بامهای اینجا شیبدار است هرشب از بالای بام لیز میخوریم و با کون می خوریم زمین.

 5. a says:

  خامنه ای طی سخنرانی امروز تمام پرده ها را درید و حمایت بی چون و چرای خود از ا.ن و اختلافات عمیق خود با رفسنجانی را به منصه ظهور گذاشته جلادان هار خود را نیز برای سرکوب بیشتر تشویق نمود.

 6. Ramez says:

  خسن آقا دیروز وبلاگت در دسترس نبود و ما رو حسابی‌ سر کار گذاشت با هزار جور فکرو خیال! امروز وبلاگت خوشبختانه برگشت ولی‌ از اون جا که قبلاها در این جور مواقع یه پست کوتاهی هم میفرستادی ( رفتن برق، حمل به سرور و خاموش شدن برای ایمنی) با تعجب این دفعه دیدم چیزی ننوشتی، همه چیز درسته!؟ میدونم که خواننده‌های دیگر ت هم براشون همین سوال پیش اومده، بجز خودم چند کامنت دیگه هم از دوستان در وبلاگ ملا دیدم که سراغت رو گرفته بودن، در هر حال ممنون از زحماتت ، پیروز باشی‌

 7. sarvenaz says:

  Hassan agha nemishe yek juri sitehashun ro morede hamle gharar bedim..ma ke balad nistim che juri shoma begu chi kar konim.

 8. بزی says:

  سلام حسن آقا جان
  من یک روز کامل وبلاگت را نداشتم نگران شدم نکنه به شما هم حملات ddos شده؟

 9. x says:

  تلویزیون جمهوری اسلامی شروع به پخش مصاحبه با کسبه و مردم کرده که از راهپیمایی در خیابان های مرکز شهر و ولی عصر ابراز نارضایتی می کنند و می گویند هم کار کسبه کساد شده و هم رفت و آمد مختل شده.
  این نشان می دهد که دولت دنبال بهانه ای است تا سرکوب را خواست مردم معرفی کند.
  به نظر شما بهتر نیست بجای خیابان ولی عصر و مرکز شهر مردم در کنار زندان اوین تجمع کنند تا علاوه بر اعتراض به انتخابات نمادی از درخواست آزادی زندانیان سیاسی باشد؟
  مزیت دیگر این است که محله اوین و درکه و سعادت آباد در گوشه و حومه تهران قرار دارد و تجمع میلیونی در اطراف زندان نه باعث نارضایتی کسبه می شود و نه حمل و نقل شهری را با اخلال ایجاد می کند علاوه بر این چون هتل آزادی و اوین در این نقطه قرار دارد خارجی ه و خبرنگاران مقیم هتل می توانند از داخل هتل گزارش برای مردم کشورشان تهیه کنند.

 10. حسن آقا کجایی؟

 11. nana says:

  انگاری نه انگار !
  (((در مقیاس وسیع باید این پست تبلیغ شود !)))
  به تمامی ارتشیان و پاسداران و نیروهای نظامی نظام
  جمهوری اسلامی ایران که هم اکنون تصمیم خود را بر
  میان مردم بودن و حمایت از حقوق مردم بودن را
  گرفته اند
  در مقام فرمانده عملیات دفاع از خود مردم ایران فرمان
  میدهم که در راه پیمائی فردا شرکت کرده و اسلحه های
  خود را هم با خود ببرید
  با لباس های غیر فرم میان مردم باشید و منتظر گه خوری
  زیادی سید علی پوتین خامنه ای جاسوس روسیه در ایران
  و دست از پا خطا کردنش
  اگر به روی مردم آتش گشود اعلان جنگ است و شما موظف
  به شروع پاک سازی و استفاده از اسلحه های خود
  اگر جرات نکرد همان شکل به خانه ها باز گردید و اسلحه ها
  را کنار لباس فرم خود بگذارید انگاری نه انگار !!!!!!!!!
  میگما سید علی عکس بالا را فعلنی داشته باش تا بهت بگم ……نانا زولا

 12. bita says:

  khosen agha Koja boody delvapas shodeem

 13. helen says:

  ميدونيد روز ۴ شنبه در تهران خانم سيمين Ghanem ( خواننده قديمى ايرانى) كنسرت داشته و بر گذار هم كرده؟؟؟واقعا ننگ بر چنين هنرمندى بد!!!!! كه تو اين سن سال هم در اين شرايط sogvari هنوز دنبالِ منافع خودشون هستن

 14. تا پوزش از دوستان در این جنگ و درگیری داخلی سرویس دهنده ای دی اس ال من هم به سبک ملاها بامبول در آورده بود و چند روزی بدون اینترنت بودم.
  حالا تازه گویا دارد درست کار می کند. التبه هنوز مشکل در DNS است و هنوز آی پی جدیدی که به من داده اند در DNS ها ثبت نشده.

 15. بیداری says:

  Ahmadinejaad with khameneiy’s support will be a new Hitler who will destry the world. some of their reaction to Iranians’ peaceful demonstration are presented in this clip. See how cruel they are to the their own people, if they get power they will be more violent to the people of other countries. Help Iranians to stop him to get the power in Iran
  http://www.youtube.com/watch?v=HwNOza0sPu8
  send to everyone you can

 16. asabani says:

  عکسی فیلمی از این تجمعتون نیست؟

 17. arashe says:

  enghlabi doateshe dirooz liberal domkrat emrooz
  baba to mesle hamishe parti
  sharabe khanegito bokhor zer ziad nazan
  kasi khosh bakhtaneh dar iran mozkhrafateo to ra tahvil nemigire
  ++++++++
  پاسخ:
  عجیب است که شما نوشته‌های مرا تحویل می‌گیرید!

 18. arash says:

  ensane bi shakhsiat
  man harfahi tora tahvil nemigiram
  vali harfhai hame ra mikhonam v gosh midahm
  be z8tun gir midadi
  ehtemalan agar NEDA ham sait dasht gir midadi
  hala mikhai mano motahm koni az z8tun hastam
  ahmagh in hame khod khahi v pish davari ra kenar bezar
  man 30 sal ast dar tabid hastam v az regim enzajar ghalbi daram
  ham rah bash

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی