Jun 14 2009

نگران اوضاع

نوشته:     :::       20 پیام

خبرها زیادند و شایعات زیاد تر. آدم در چنین شرایطی نمی‌داند چه اخباری را باور کند، چه اخباری را نه!
صحنه‌هایی که اینجا و آنجا فیلم می‌شوند مشمئز کننده هستند. چطور انسانهایی می‌توانند بایستند و مشاهده گر سرکوب همشهری هایشان باشند، بدون اینکه کوچکترین دخالتی بکنند؟ هموطن اگر در مقابل چشمانت شهروندی را سرکوب کردند، تو به عنوان یک انسان حتی اگر مخالف افکار او باشی موظفی که از حقوق انسانی او دفاع کنی.
چگونه نیروی انتظامی که عموما فرزندان همان شهرها و کوچه ها هستند می‌توانند به همین راحتی هم شهری‌ها، هم وطن‌های خود را سرکوب کنند؟ مگر اینها انسان نیستند؟ شما که عضوی از نیروی سرکوب هستی، فراموش نکن که اگر روزی این رژیم سرنگون شد، نمی‌توانی با این ترفند که من مامور بودم و دستور را کس دیگری صادر کرده بود، خود را از اتهام مبرا کنی. اگر سرکوب کردی گناه تو چند برابر آنهایی است که دستور می‌دهند.
کجاست موسوی و شرکای فریبکارش که مردم را در این بازی وارد کردند و حالا خودشان یا دارند پشت پرده برای منافع خودشان چانه زنی می کنند یا توی سوراخی مخفی شده اند. مگر دیگر انقلاب های مخملی هم رهبرانشان در خانه مخفی بودند؟
اخبار و وقایع این یک دو روز در همه رسانه‌های نروژی انعکاس داشته، اکثرا صفحات و خبرهای اول خود را به این مساله اختصاص داده‌اند در زیر چند نمونه از این خبرهای را لینک می‌کنم که دوستان داخل بدانند که تنها نیستند.
● اصلاح طلب های ایرانی دستگیر شدند (Iranske reformpolitikere arrestert)
● همین لحظه تظاهرکنندگان شکنجه می شوند (Akkurat nå blir demonstrantene torturert)
● دستگیری بیش از 100 سیاستمدار اصلاح طلب (Over 100 reformpolitikere arrestert)
● در ایران اصلاح طلب ها دستگیر شدند (Reformpolitikere arrestert i Iran)
● تظاهرات هزاران نفر در تهران (Tusenvis demonstrerer i Teheran)
● اصلاح طلب های ایرانی دستگیر شدند (Iranske reformpolitikere arrestert)
● تظاهرات بر علیه دروغ انتخاباتی در ایران (Protester mot «valgløgn» i Iran)

نوشته: در ساعت: 9:38 am در بخش: اعتراض و تظاهرات

20 پیام  |           

20 پیام به “نگران اوضاع”

 1. بزی says:

  حسن آقا جان کسی که نون کثیف و آلوده به خون این رژیم را خورد محال است به اوضاع مردم توجه کند.چون خون اینها را سیراب میکند.من خودم با چند تا از فامیلهای نزدیکم که شغل دولتی دارند رابطه ام را قطع کرده ام.

 2. saam says:

  دوستان،
  اگر امروز از پا بنشینیم الف نون رئیس جمهور مادام العمر ما خواهد بود. امروز یکشنبه ۲۴ خرداد از ساعت ۵ بعد از ظهر همه در میدان آزادی در اعتراض به این انتخابات تقلبی تجمع می‌کنیم. امروز با رنگ سبز بیرون بیایید. به همه اطلاع رسانی کنید.

 3. saam says:

  دوستان عزیز،
  آقای موسوی شدیدا تحت نظر هستند و کاملا کنترل میشن که کاری نکنن در رهبری مردم. اما به شدت به دنبال باطل اعلام شدن انتخابات هستند و اگر ما مردم که بهشون ری دادیم پشتشون باشیم قطعا موفق میشن. انقدر نگید چرا موسوی کاری نمی‌کنه. کودتا با این ابعاد وحشتناک انجام شده شما فکر می‌کنید ایشون رو آزاد گذاشتن که هر کاری کنه؟ الان این ما هستیم که باید در خیابون‌ها اعتراض خودمون رو اعلام کنیم. امروز همه با لباس سبز به خیابون‌ها بریم. در هر شهری که زندگی‌ می‌کنید به همه اینو اطلاع بدید و توی خونه‌ها نمونید.

 4. با درود
  امروز صبح تظاهراتی علیه تقلبات انتخابی در سیدنی استرالیا و در مقابل دفتر شبکه تلویزوینی اس بی اس انجام شد و این شبکه آنرا پخش نمود.
  البته میدانم فرقی در کل امر نخواهد گذاشت و آنکسی که بر خر سوار است همچنان پیش میتازد.
  از این دردها و ناله ها و فریاد ها گذشته است و ملاعلی بهدف خود رسیده است.

 5. montasher shavad says:

  فقر ارتباطات در عصر ارتباطات
  اينجا تهران است شنبه شب است ، مردم در خيابان فرياد ميزنند بي بي سي قطع است ، حميد شبخيز و چند دخترك از آنجلينا جولي ميگويند، عليرضا امير قاسمي ترجيح ميدهد ترانه پخش كند و شهرام همايون كه از ديدن يك صف ده نفره در نانوايي ذوق ميكرد همچنان از برپايي كانال يك عاجز است اس ام اس و اينترنت و موبايل مختل است تنها تلويزيون پارس است كه تصاويري از الجزيره پخش ميكند و مفسران و گويندگانش حرفهاي هميشگيشان را بلغور ميكنند صداي آمريكا كه ديشب در آن به اسم تفسير و تحليل خانم مفسر معلوماتش از تاريخ ايران و اسلام را نشخوار ميكرد واينكه احمدي نژاد طلحه است يا زبير و تا نشان دهد كه نه تنها در مكان ديگر كه در زمان ديگري سير ميكند صبح يكشنبه نيز بعد از برنامه وفا مستقيم و سيگارچي به پخش بخش انگليسي اش ميپردازد ، بهت مردم به بغض تبديل شده است و در برابر واقعه اي قابل پيشبيني دريغ از برنامه و خرد و سازماندهي يا حتي راهكاری براي كم كردن تلفات مردمي كه در خيابان هستند اينها كه فقط فك ميزنند هنوز هيچ نشده آب دهانشان جاري شده و من ميفهمم كه اينروزها هر كس كه از خانه قهر ميكند نام اپوزيسيون بر خود مينهد
  ====
  فرهنگستان زبان پارسي\”سلطانعلي\” را جانشين واژه طويل و منسوخ شده \”مقام معظم رهبري\” كرد
  ===
  احمدی لعنتی *شعبدهء رهبری + احمدی گاز نگير تو* رهبری فاز نگير تو + رهبری جشن ميگيره*احمدر گاز ميگيره + مير حسين مظلوم است*از دروغ بيزار است + رای ملت امانتست امانت*رهبری خجالت خجالت + ايرانی(بسيجي) (سپاهی)(دانشجو) بيدار است* از دروغ بيزار است + عدالت علی بدست سلطان علی
  + نيروي انتظامي بگو اهل كجايي + رهبري رهبري مرگ به نيرنگ تو* خون جوانان ما ميچكد از چنگ تو + محمود جيش كرد رهبرو بوس كرد + احمدي جيش كن رهبرو بوس كن + سلطانعلي تو رهبر ملتي يا جاركش احمدي؟

 6. خسن آقا درود
  آقا میشه این واژه ” کودتا ” ار شما یا یکی از دوستان به فرانسوی یا انگلیسی برای من بنویسید؟ هر چی میگردم کلمه انگلیسیش را پیدا نمی کنم ولی می دونم فرانسوی هست منتها فرانسویش را بلد نیستم. سپاسگزارم

 7. David says:

  مشكلِ مردمِ ايران موسوى يا احمدى نژاد نيست، مشكل جمهورى اسلامى است با رهبر، در اين شرايط شانسِ اينكه مردم اين رژيم ديكتاتورى رو براى هميشه ريش كن كنن خيلى زياده، به اميدِ آزادى ايران و سربلندى مردم

 8. David says:

  Kodeta = coup d’etat

 9. مرسی دیوید جان

 10. Blank Writer says:

  http://www.gopetition.com/online/28554.html
  این پتیشن رو در محکوم کردن انتخابات ایران امضاء کنید.

 11. حامد says:

  من بر خلاف خیلی ها باوجود شرکت گسترده مردم در انتصابات بازنده اصلی رو رژیم میدانم
  1.دنیا فهمید که این دیوانگان منتخب مردم نیستند.
  2.فرصتی شد برای روشن کردن فتیله انبر باروت نارضایتی مردم.
  3.در اینده شاهد اتفاقات خیلی بزرگتر از این خواهیم بود.

 12. حبیب says:

  درود خسن آقا. با یه بدبختی آن لاین شدم!
  پیش بینی ات اشتباه از آب درآمد؟! یعنی منم فکرشو نمی کردم.
  دلت به حال این ملت نسوزه. حقه شونه منم بودم کونم می سوخت. بایدم این طوری بانک خراب کنن و اتوبوس آتیش بزنن. اینها باید خودشونو خالی کنن.آخه بد جوری سوخته. بدجوری رودست خوردن!
  نترس عزیزم تمام این سر و صداها می خوابه. چیزی که زیاده دیکتاتور این نشد یکی دیگه این که این همه دعوا نداره. مردم ما هم دیکتاتور دوست و دیکتاتور پرور.15 رای میلیون کم نیست! بذار برن رای بدن.تاریخ رو تکرار کنن.

 13. ارنستو says:

  تهران از كنترل پليس خارج شده است . دامنه اعتراضات مردم از مير حسين فراتر رفته و شعارهاي ميرحسين راي ما را پس بده در حال غالب شدن است. اكثريت خاموش صحبت از براندازي مي كند . تمام سطح وسط شهر پر از لاستيك هاي آتش زده شده است. ديشب سرتاسر وسط شهر تهران آتش بود.
  مصاحبه مخبلباقف روشن كننده مسايل سياسي پشت پرده است لطفآ بخوانيد:
  شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۸
  محسن مخملباف در مصاحبه با روز:
  یکصدا فریاد بزنیم کودتا شد
  نوشابه امیری
  nooshabehamiri(at)yahoo.com
  در حالی که مردم ایران خود را آماده برگزاری جشن سبز می کردند، در طول چند ساعت، ورق برگشت. مهندس موسوی که بر اساس خبررسانی رسمی وزارت کشور برنده انتخابات دهم در دور اول بود، ناگهان بازنده اعلام شد و رقیبی که این روزهااز وی به عنوان«دروغگو» یاد می شود، به عنوان«برنده» معرفی شد. این اتفاق چگونه افتاد؟محسن مخملباف، فیلمساز سرشناس کشورمان که دیروز به دلیل قطع ارتباطات در داخل کشور، تا ساعاتی وظیفه خبررسانی ستاد میرحسین موسوی به وی سپرده شده بود، در مصاحبه با روز، ازاین«کودتا» گفته است.
  شما در تلویزیون امریکاخبرهای خوبی را به نقل از ستاد مهندس موسوی اعلام کردید.ناگهان چه اتفاقی افتاد که همه چیز تغییر کرد؟
  حمله به ستاد اطلاع رسانی آقای موسوی در قیطریه،همزمان بود با اینکه از وزارت کشور به آقای موسوی خبر پیروزی در انتخابات راداده و به ایشان گفته بودند که این مسئله به آقای خامنه ای هم اطلاع داده شده است.بر اساس اطلاع مسئولان ستاد آقای خامنه ای هم در پاسخ گفته بود مانعی ندارد، فقط نحوه اعلام این خبر مدیریت شود. در نتیجه اعضای ستاد اقای موسوی که از این پیروزی خوشحال بودند، حمله به ستاد آقای موسوی را به عنوان عکس العمل و انتقام گیری شخصی جناح شکست خورده تلقی کردند نه برنامه ای برای شروع یک کودتا.
  یکی دو ساعتی هم ارتباطات بین المللی اینها قطع بود و به همین دلیل مسئولیت اطلاع رسانی در این مدت به دوش من گذاشته شد که به دنیا اطلاع بدهم برنده این انتخابات، طبق اطلاع رسمی وزارت کشور و بر اساس آمارها، آقای موسوی است و انتخابات به دور دوم هم کشیده نشده است؛ حتی خبر این پیروزی به هنرمندان دیگر هم داده شد، از جمله خانم فاطمه معتمد آریا که خبر را از آقای موسوی شنیده بود و به این طرف و آن طرف خبر می داد که سبزها پیروز شدند.اما در حالیکه آقای موسوی بیانیه اش را می نوشت، یکباره فرماندهان سپاه با نامه ای از آقای خامنه ای در ستاد او حضور پیدا می کنند که در آن نوشته شده بود من نمی گذارم انقلاب سبز شما پیروز بشود.شکست احمدی نژاد، شکست من است. فرماندهان سپاه سپس به آقای موسوی می گویند:«شلوغ هم نکن».در این لحظه آقای مجید مجیدی که در کارهای تبلیغاتی آقای موسوی حضور داشته، به آقای کامبوزیا پرتوی می گوید که ناامیدشدم و ستاد راترک می کند و به خانه اش می رود.او گفته فردا صبح در تهران کودتا
  خواهد شد.
  یعنی در فاصله آن پذیرش و اعلام رسمی به آقای موسوی تا لحظه پس گرفتن نظر،چه اتفاقی افتاده است؟
  ما ابتدا تصورمان این بود که شاید این حتی کودتایی علیه خود اقای خامنه ای هم باشد، برای اینکه تایید اولیه و بعد تغییرنظرشان اسباب حیرت بود. به همین خاطر آقای کروبی،آقای خاتمی،آقای موسوی، یا حتی کسانی مانند آقای کرباسچی دنبال این بودند که بفهمند موضع رهبر چیست.شما اگر به سایت آقای کرباسچی بروید می بینید که نوشته اند شما هم مثل ما سکوت کنید؛ در حال مذاکره با رهبری هستیم. اما به هر جهت کودتا شد. اینها حتی اول قرار بود آرا را کم کم اعلام کنند و آن رادر حالت تعلیق نگاه دارند تا این مسئله به صورت شوک سیاسی برای طرفداران احمدی نژاد و شوکی خوشایند برای مخالفین وی درنیاید.به روزنامه ها هم اطلاع داده شده بود که حق ندارید در خبر برد آقای موسوی از واژه هایی مانند پیروزی استفاده کنید.در نتیجه یک دیدگاه این است که ظرف یکی دو ساعت آقای خامنه ای نظرش عوض شده باشد؛یک دیدگاه دیگر هم می گویدکه این بخشی از یک سناریوی مهندسی شده بوده برای آنکه اول از طریق کشاندن مردم به پای صندوق های رای،انتخابات را پیش ببرند ولی نتیجه از قبل معلوم بوده، برای همین هیچ رای باطله ای اعلام نشده است.حتی کسانی هستند که برای اینکه ببینند کار بالاخره چطور پیش می رود رای باطله به صندوق ها انداخته اند؛اما رای باطله آنها اعلام نشده است.مگر می شود در انتخاباتی آراط باطله وجود نداشته باشد؟
  بر می گردیم به اینکه اقای موسوی اعلام کردند من برنده انتخابات و رئیس جمهور آینده ایران هستم و روز یکشنبه، روز جشن پیروزی خواهد بود.ستاد آقای موسوی هم از من خواستندکه به دلیل اینکه دستگاه های خبررسانی ستاد از کار افتاده و مسئولین ستاد هم در اثر حمله نیروهای نظامی مجروح شده اند ـ حتی تعدادی از هنرمندان هم مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند ـ و قیطریه هم در محاصره است،مسئولیت این خبررسانی رابه عهده بگیرم و چند نکته را به دنیااعلام کنم؛ اول اینکه برنده این انتخابات آقای موسوی با کسب اکثریت 70 آراست.دوم اینکه آقای موسوی از مردم خواسته این پیروزی را در روز تولد حضرت زهرا و روز مادر جشن بگیریم.نکته سومی هم که گفتن آن به عهده من گذاشته شد این بودکه به ستاد آقای موسوی حمله شده است و آنها تا مدتی نمی توانند اطلاع رسانی کنند.
  شما اسم این حرکت را چه می گذارید؟
  *به نظر من اسم این حرکت فراتر از تقلب است؛ مردم ما الان بهت زده هستند و حالت کسانی را دارند که در روز 29 مرداد 1332 شاهد کودتا بودند. آنها هم متوقع بودندکه مصدق پیروز بشود ولی مصدق را از دست دادند. مردم ما الان در شوک هستند، ومن اسم این شوک راکودتا می گذارم. این فراتر از تقلب است.ما همه باید یکصدا فریاد بزنیم: کودتا شد. این کودتا البته به نفع استبداد نیست، برای اینکه اصل مهمی که برای من مطرح است این است که مردم ما پیروز شدند و توانستند استبداد را تاکنار دیوار عقب ببرندو حکومت مجبور شد از مشروعیت خود به علت استبدادبگذرد. تا پیش از این از نظر مردم ایران و جهان،کشور ایران در مقایسه با کشوری مانند عراق صدام که کاملا دیکتاتوری بود، یک جامعه نیمه دموکراتیک بود. مردم می گفتند با اینکه ما ولی فقیه داریم، شورای نگهبان داریم و …همین که هنوز می توانیم رئیس جمهوری مثل خاتمی را در مقایسه با احمدی نژاد انتخاب کنیم، نشان می دهد که یک آزادی ها، انتخاب ها و یک حقوق نسبی وجود دارد،اما الان با این حرکت، کاملا به استبداد مطلق 28 مرداد برگشته ایم.
  با توجه به اخباری که از ایران می رسد،حمله به مردم، دستگیری ها و زمینه سازی برای دستگیری چهره های مطرح سیاسی،فضا راچگونه می بینید؟
  در حال حاضر مردم در یک حالت پرسش هستند و می خواهند یک صدای بلند واحد به آنها بگوید چه کنند. می دانید؛ ما انقلاب کردیم پشیمان شدیم؛اصلاحات کردیم، پشیمان شدیم. قهر کردیم، پشیمان شدیم؛ ولی قرار نیست این بار که با صندوق ها آشتی کردیم باز پشیمان بشویم. اگر پشیمان بشویم تنها یک راه باقی می ماند و آن انقلاب است. درنتیجه مردم می خواهند بدانند که باید کدام حرکت را انجام دهند.در واقع من تصور می کنم اگر آقای موسوی، آن طور که قول داده عقب نکشدو بتواند صدایش را به گوش مردم برساند، باید حرکتی هماهنگ انجام داد، نه حرکت های کور فردی، نه حرکت های پوپولیستی که نتیجه اش حتی می تواند به نفع استبداد تمام شود، بلکه حرکتی واحد. برای این کار بایدتمام مراجع تصمیم گیری، صنف های هنرمندان،گروه های دانشجویی، زنان و تمام اقشاری که با هم یک اتحاد و اتفاق نظرهایی دارند، با هم حرکت هایی را شروع کنند که معنی آن مخالفت با این کودتا باشد. من فکر می کنم مابه یک صدای بلند واحد احتیاج داریم. در این ماجرا نکته آموزنده ای که برای ما وجود داشت، تظاهرات میلیونی سبزهابود. در ستاد اقای موسوی می گفتند ما از این تظاهرات به هیچ وجه خبر نداشتیم ؛فقط اس ام اس هایی در این مورد گرفتیم.بعد وقتی می روندببینند چه خبر است،می بینند میلیون ها مردم با نشانه های سبز در حال حرکت هستند.یعنیمردم از طریق اس ام اس، مثل قطرات اقیانوسی که تا حالا از هم جدا بودند، به هم پیوند خوردند و خواست مدنی خویش رابا رنگ سبز به نمایش گذاشتند.کار به آنجا رسیدکه فرض کنید هنرپیشه سرشناس و محبوب ایران، خانم هدیه تهرانی با یک پرچم سبز در خیابان بود و مردم دنبالش بودند. رنگ سبز به معنای این است که این مردم قصد خشونت ندارند،خواستار یک حق طبیعی هستند؛ خواستار این هستند که حداقل مسئول اجرایی راکه روش هایش را قبول ندارند، از بین خودشان انتخاب کنند.
  کودتا معمولا نشانه هایی دارد که اولین آنها سرکوب مردم و تحت فشار قرار دادن رهبران حرکت های اجتماعی ست.در همین راستا تا چند ساعت پیش گفته می شد آقای موسوی در حبس خانگی ست، یا صحبت از دستگیری آقایان تاج زاده و امین زاده می شود. خبرگزاری رسمی دولت هم زمینه سازی را شروع کرده و نوشته در ستاد اصلاح طلبان سلاح سرد کشف شده. به این ترتیب به نظر شما وضع به کدام سمت پیش خواهد رفت؟
  *به نظرم حکومت فضای ارعاب راه می اندازد. در واقع پیام اخیر خامنه ای که « طعم شیرین پیروزی را با حرف ها و افکارتان تلخ نکنید»، تهدید مستقیم مردمی بود که در واقع به کاندیدای دیگری رای داده اند .اگر اکثریت مردم به آقای احمدی نژاد رای دادند،اینها چرا انقدر از اینکه مردم به خیابان ها بریزند و جشن پیروزی بگیرن، نگرانند؟خب، این اکثریت به خیابان می آمد و اقلیت هم جرئت نمی کرد به کاری دست بزند. اینها نگرانند و تهدید می کنند،چون اصل قضیه چنین نیست. در این فضا طبا مردم هم دچار بهت هستند ولی این بهت باید به ایمان و به از دست نرفتن انرژی تبدیل شود.ما به جایی رسیده ایم که دیگر نه مردم جای عقب رفتن دارندو نه استبداد می تواند عقب بکشد. مردم اگر عقب بروند، کشور باید تاریخش را فراموش کند.ما به صداهای یکپارچه ای نیاز داریم که فریاد بزنند کودتا شده.البته الان رهبری جامعه ایران به عهده کاندیدایی مثل موسوی گذاشته شده، یاآقای خاتمی که کنارش هست و هنرمندان و دانشجویان.حال باید دنبال کنیم و ببینیم که آیا آقای موسوی جرئت مدنی مصر بودن بر سر این مسئله رادارند.من در آخرین ملاقاتی که قبل از خروج از ایران با آقای خاتمی داشتم به ایشان گفتم شما از جامعه مدنی سخن می گویید، در حالیکه ما نیازمند جرئت مدنی هستیم.مردم ما جاهل نیستند که بخواهند اگاه بشوند؛ تک تک مردم در این انتخابات می دانند که به چه کسی رای دادند. هر کس باید از خودش بپرسد من به چه کسی رای دادم و چه کسی از صندوق درآمد.از کنار دستی اش بپرسد به چه کسی رای داد و از صندوق نام چه کسی درآمد. حکومتی که پذیرفت مشروعیتش را از دست بدهد و به حالت حکومت نظامی، مردمی را که 30 سال دنبال خود کشیده بود،کنترل کند، باید بداندکه از دید این مردم بزرگترین گناه این حکومت دروغگویی است؛امری که حتی می تواند به دینداری مردم ضربه اساسی بزند. در هر حال به نظر من در این شرایط مردم باید در حرکتی مدنی، فریادشان را به دنیا برسانند.به طور مثال حالا که امکان فرستادن اس ام اس نیست، با تلفن. هر کس می تواندتلفن کوتاهی به دیگری بزند؛ جملات کوتاهی بگوید؛ خلاصه باید راه های مدرنی را برای اعتراض پیدا کرد.
  به نظر شما آقای خامنه ای با انتخابی که کرده، کجا قرار گرفته است؟
  به نظرم کسی که این توهم را ایجاد کرده بود که رهبر تمام ملت است، امروز خود را در حد رهبر اقلیت و نفر اصلی پشت اقای احمدی نژاد پایین آورده است.امروز همه فهمیده اند که احمدی نژاد فقط سخنگوی این حکومت و نفر اول آقای خامنه ای است؛ دنیا هم نباید بپذیرد که اینها نماینده مشروع ملت ایران هستند. من به صدای بلند اعلام می کنم که رئیس جمهور مردم ایران، طبق ارای رسمی اقای موسوی است و آقای احمدی نژادرئیس جمهورغیرقانونی ایران است و باید از قدرت کنار برود.
  امروز برخی از کسانی که موافق تحریم بودند،می گویندشرکت درانتخابات به این وضع کمک کرد.
  من مخالف این نظرم؛ آنها با شرکت نکردن در انتخابات چه چیزی را ثابت کردند. ما یک ملت 70 میلیونی هستیم؛70 میلیون نفر که نمی توانند از کشور مهاجرت کنند. مردم ایران چاره ای جز ماندن در سرزمین خودشان ندارند.اینکه ده نفر و مهاجرت و قهر نمی کنند، دلیل نمی شود که یک ملت هم بتواند قهر کند.اصلا چرا باید قهر کند؟ اگر قرارست در آن کشور زندگی کند، چرا نبایدازحداقل حقوق خود برخوردارباشد. ما در قهر قبلی شکست خوردیم .ما بارقبل از قهر قهر کردیم ولی این بار با امید کنار هم جمع شدیم؛ هر قطره ای خودش را در دریا دید. قطره اگر تنها باشد، زیر نور آفتاب خشک می شود.مردم دیدند که چقدر با هم بودن خوب است.
  آینده این قطره را چگونه می بینید؟
  من اینده روشنی را می بینم، برای اینکه مردم ما اگاهی دارند . آنها می دانند که چطور می توانند با یک رای دادن، حکومت را چنان غافلگیر کنند که رای تقلبی را قانونی جلوه بدهد و یک شعبده بازی راه بیاندازد. این قدرت مردم است.شما نمی بینید ضعف استبدادرا؟نمی بینید ترس استبداد را از این رسوایی ای؟نمی بینید که بعد از سی سال مردم استبداد او را مورد اشاره قرار گرفته اند. این پیروزی مردم مابوده که اتفاقا با کمترین هزینه بیشترین بها رابه دست آورده.الان ما باید این اتحاد مردمی را حفظ کنیم.اینها می توانند رهبرانی را که از دل همین مردم بیرون آمده اند تحت فشار قرار دهند. می توانند موسوی را خانه نشین کنند، ولی 70 میلیون نفر را که نمی توان زندانی کرد؛70 میلیون نفر را که نمی توان کشت .نمی شود به 70 میلیون نفر گفت از حقوق طبیعی و اولیه خود بگذر؛ آن هم در شرایطی که جامعه بین المللی روند صلح دارد. پیش از این تهدید حمله آمریکا وجود داشت و اینکه شرایط کشور به بهانه حمله خارجی نظامی بشود،امابا وجود رئیس جمهور جدید آمریکادیگر کسی نمی تواند ما را از این مسئله بترساند.کسی نمی تواند شرایط کشور رانظامی بکند. ارتش برای سرکوب ملت نیست.ضمن اینکه این انتخابات برای تاییدمشروعیت نظام نبود، برای اعلام نیاز به تغییر وضع و رسیدن به حداقل خواست ها بود.
  و آخرین سئوال. امروز باهر کسی که در ایران حرف زدم بغض داشت.بغضی سنگین.به آنها چه می گویید؟
  می گویم همه شما یک قطره اید از یک دریا. همه تان همه یک ستادید؛ با هم مرتبط باشید. از آن طرف هم به کسانی که در این سو هستند می گویم صداهایی که به گوش مردم می رسد باید هماهنگ و یکدست شود تا آنان دچار چند پارگی نشوند
  مصاحبه محسن مخملباف را براي اينكه دوستان از كم و كيف اوضاع با خبر شوند كپي ميكنم.

 14. دكتر لائيك says:

  اسب ترواي ِ محموق
  به نظر من اين جريان كودتاي ِ “محموق بي مخ و علي دشمن” دو تا رويكرد يا بعبارت ديگه دو گروه بازنده داشت:
  1- بازنده اول : ايرانيهاي گاگول ، كه بازيگرنقش ِ دلقك ِ سناريوي رَذلانه حكومت ِ آخوندي شدند، مردمي هميشه نا آگاه كه به آگاهي رسانها بي احترامي ميكنند…..
  مردمي كه سالهاست رمز بقاي خود را در برابر مغولها ، اسكندر، اعراب، روسها،تركان در شكستهاي پي در پي خود ديدند ! ، و ياوه گويانه كوروش داريوش رستم را در تخيل خود پيروز و ، اسطوره سرائي كردند …..!
  “شكست” بازي ِ ايرانيهاست، چون اگربجاي انتخاب هميشگي ِ بين بد و بدتر، مي ايستادند و ميجنگيدند ، تا كنون مردم پاسيو ايراني را در خطه ايران نميافتيم….مردمي كه بانك ژن چشم بادومي ، موبور اروپائي، عرب (سّيد) و كمي هم آريائي را نميافتيم….ظاهرا خصوصيات بد همه اين نژاد ها در اين خطه ايران ذوب شده و اثرات آنرا ميبينيم…………….
  2- دومين بازنده: دولت مزدور” محموق بي مخ ” هست كه تخم فروپاشي جمهوري اسلامي را آبياري كرد ، بذري كه قدمت كاشت آن 30 سال ميگذرد …
  اين پيشلرزه هاي هرج و مرج در نظام آخوندي را لمس كنيد ….
  ايراني ،ناراحت نباش آگاه باش!
  شرايط فعلي، آبستن عواملي است كه مانند هر حكومت اليگارشي دسپوتيسم ديگر ، مردم نقش مهم در آن ندارند ….بلكه سايش هاي قهر آميز در رده هاي بالاي اين خائنين هست…..(گرگها همديگر را ميخورند)
  بَع بَع… بَع بَع بَع بَع بَع بَع ، مشت ميزنيم تو دهن آمريكا !
  آلت الله تمساح يزدي، فتواي تقّلب در انتخابات دهم به نفع محموق را صادر فرمودند احتمالا اين را بر پايه “تقيّه”ميگذارندش و كردار نكوي مسلمانان اين است ….
  اما مردمي كه با حرص بطور متوسط 3 ساعت توي صف ايستادند تا مزدور ديگر را انتخاب نمايند ، اسب تروائي به نام “اسب ترواي ِ محموق” را تجربه كرند كه تمامي مشت هائي كه به طرف دهان آمريكا پرتاب كرده بودند به دهان خودشان اصابت كرد…..اسب تروائي كه نه تنها از دلَش نفرت و مزدور بيرون ميريزد بلكه ذهن بيمار خود را بيش از اين خطه تا مرز هاي ديگر گسترش ميدهد چراكه :
  حزب اله لبنان در انتخابات شكست خورد حالا با اتكال به همين مزدوران پيروز شده “محموق مسلك” ، حيطه حملات نفرت انگيز خو د را تا اروپا و آمريكا گسترش خواهند داد…خواهيم ديد.

 15. RAAZ says:

  آقاى مير حسين موسوى فكر ميكنم موقع آن رسيده باشد تا راز و رمز انفجار حزب جمهورى اسلامى و دفتر نخست وزيرى كه با هدف از ميان برداشتن رقباى قدارى چون آيت الله بهشتى و بآهنر ورجايى و ٧٢ تن از ياران صديق امام توسط كودتاچيان امروز برهبرى خامنه اى و رفسنجانى و . . . . صورت گرفت فاش شود تامردم شريف ايران بدانند باچه حيوانات كثيفي سرو كاردارند ٠حيواناتي كه براي قبضه كردن تمامي قدرت نزديكترين ياران خود را دريدند و براجساد آنان نماز ظفر خواندند.

 16. Kambiz says:

  didi akharash raah oftadi poshte sare mardom. ridin baa in tahrimetoon. age ye zarre aghl va ensaniat va irani boodan dar vojoodat hast be eshtebahet e’teraf kon. jonbeshe madani e rai dadan baese behtarin ettehaade mardom dar jomhoorie jor o fesad shode

 17. آقای “کون بز” (کامبیز) عقل و شعور را تو نداری که ریدن بهت. رایتون را شاشیدن بهش و آخرش هم هم پیاز را خوردی و هم شلاق و هم کون دادید. نگران نباش چند روز شلوغه و بعدش آروم میشه دلت را خوش نکن اگر هم می بینی که از این تحرکات حمایت می کنیم به خاطراون دسته مردمی هست که تو خیابونها هستند و اینکه این وضعیت دودستگی نمی طلبه ما هم امیدواریم که حکومت به زیر کشیده بشه از خامنه ای بگیر تا بقیه. اینه که زر نزن و برو تو خیابون مثل بقیه اگر خیلی ادعای مبارزاتی داری. اختلاف ننداز بین بقیه.

 18. درود بر شما؛
  با نیروی انتظامی نمشود اینگونه برخورد کرد. من یک بار به یکیشان گفتم اول گفت درست است و ما نمیزنیم ولی یک مقدار سخنرانی که کرد ماهیت هودش را رو کرد و گفت اینها همه اراذل هستند و ازین حرفها و 12 میلیون رای را نمیشود جابجا کرد! اینها از صبح تا شب در گوششان یاسین خوانده میشود و افکار حکومتی تا استخوانشان نفوذ کرده.
  مردم به همین خیال که اینها فرزندانشان هستند بعضی مواقع احتیاط را فراموش میکنند ولی باید آگاه باشند که اعتماد نکنند به این گرگها.

 19. arash says:

  ahmaghjan
  ta dirooz ultara enghelabi boodi
  emrooz az hameja mondi

 20. Ola Nordmann says:

  HJEEEEEELLLLP!!!!! LOST IN TRANSLATION!!!!!!!!!!!!

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی