Feb 15 2009

خر رنگ کرده

نوشته:     :::       31 پیام

khatami.jpg

خاتمی آمد و همراه او سینه زنان و آبدارچی‌های او نیز تبلیغات گوش‌خراش خود را آغاز کردند.
این سناریو خنده دار تر از آن است که بتوان آنرا جدی گرفت ولی متاسفانه در مملکتی که ملت قادرند عکس خمینی را در ماه ببینند، خر را هم می‌توان رنگ کرد و بجای گورخر به ماتحت ملت چپاند.
عده‌ای ساده انگار هم هنوز به او و امثال او امید دارند و دلبسته‌اند تا شاید تغییری در این حکومت خودکامه بدهد. در بین این افراد حتی کسانی یافت می‌شوند که به سبب چند سال تحصیل و یک مدرک بی ارزش و مطالعه چند کتاب بی ارزش تر، خود را روشنفکر هم تصور می‌کنند و به خاطر همین جایگاه دروغین، قادرند چند رای دهنده دیگر را هم به سبب همین جایگاه دروغین به پای صندوق رای ببرند.
این حضرات اسهال طلب جملگی هم استدلاهایی ارائه می‌دهند که اگر آنها را موشکافی کنی می‌بینی که مرغ آب‌پز را هم نمی‌توان با این استدلالها فریب داد، ولی متاسفانه باز هم عده‌ای از هموطنان به تنگ آمده از این حکومت را می‌توانند با همین استدلالهای بی سر و ته فریفت.
همین چند روز پیش با یکی از این روشنفکران کتاب خوانده! بحث می‌کردم. ایشان با تفکر فراوان فرمودند که: همین که سیدعلی رهبر از احمدی نژاد حمایت کرده و خاتمی را سلطان حسین خوانده به این معنی است که خاتمی را نمی‌خواهد و همین خودش نشانه این است که از خاتمی می‌ترسد و الخ.
در جواب این دوست ساده انگار گفتم: برادر من اگر سیدعلی کسی را نخواهد به راحتی در پشت پرده می‌دهد پنبه‌اش را بزنند. تازه اگر بخواهند سید محمد چاخان را از صحنه سیاسی محو کنند! همان دست دادن سید فریبکار در ایتالیا برای این پروژه کفایت می‌کند، ولی یقین بدانید که چنین کاری نخواهند کرد، چونکه سید محمد اسهال طلب هم از خودشان است و این گورخر (ببخشید منظور همان خر رنگ کرده است) سوپاپ اطمینان رژیم است. پروژه خاتمی برای رژیم مثل کش تنبان می‌ماند، هر وقت کمر رژیم بر اثر فشارهای ملت و نیروهای خارجی فشار وارد شود، این کش تنبان را به کار می‌گیرند تا از فشارها کاسته شود.
در پاسخ استدلاهای من، روشنفکر(!!) نامبرده سوال می‌کند: “خوب اگر سیدعلی، خاتمی را می‌خواهد بیاورد پس چرا از او حمایت نمی‌کند!؟”
در پاسخ ایشان می‌گویم: برادر من! سید علی دقیقا افکار شما روشنفکران را خوانده و مثل طالع بین تفکر افرادی مثل شما را می‌داند. مگر یادتان رفته وقتی که در انتخابات 76 از ناطق نوری حمایت کرد چه نتیجه ای گرفت!؟ نتیجه حمایت از ناطق آن شد که همه رفتند و به سید محمد اسهال طلب رای دادند. به همین دلیل هم هست که اینبار هم دارد از همان حقه قدیمی استفاده می‌کند. او می‌داند که با حمایت از احمدی نژاد که منفور همه است، می‌خواهد تا ملت بروند به طرف سید محمد.
سید علی رهبر فریبکار تر از آن است که نداند وقتی از احمدی نژاد حمایت کرد یعنی گور او را کنده. سید علی می‌داند که کار احمدی نژاد با همین افتضاحاتی که ببار آورده تمام است، به همین دلیل هم هست که از او حمایت می‌کند تا عده‌ای ساده انگار را به سوی دیگر کاندیداها سوق دهد.
حضرت روشنفکر پس از کمی فکر کردن سوال کرد: پس باید به چه کسی رای داد.
در پاسخش می‌گویم خدا خیرات بدهد! مگر مرض داری که می‌خواهی با دست خود و رای دادن به این رژیم برایش مشروعیت بخری!؟
باز مثل گربه مرتضی علی می‌گوید: خوب اگر رای ندهیم دوباره محمود میمون نژاد می‌شود رئیس جمهور!
در جوابش پوزخندی تحویلش می‌دهم و می‌گویم: خلایق هر چه لایق! اگر انتخابات قبلی نرفته بودید پای صندوق‌های رای، یقینا وضع تان امروز این نبود. حالا هم اگر مجددا بروید پای صندوق رای باز روز از نو روزی از نو. مجددا هشت سال باید خاتمی را تحمل کنید و حرص بخورید و بعد هم چهار سال دیگر یا گرفتار همین احمدی نژاد بشوید یا یک سر خر دیگری از او بدتر.

نوشته: در ساعت: 4:53 pm در بخش: انتخاباتی

31 پیام  |           

31 پیام به “خر رنگ کرده”

 1. Sanaz says:

  حاشا که خدا،خدای شیخان باشد
  هر چند که نام او به قرآن باشد
  گر اوست خدا بگو به من ای زاهد
  با او چه نیاز،هان! به شیطان باشد

 2. Sanaz says:

  الدنگ تر از تو، دانی ای شیخ کجاست؟ا
  آنکس که هنوز در پی این رؤیاست
  کز بعد چنین سیاهی سی ساله
  آئین تو رهگشای راه فرداست
  ***
  هر چند که از پایه، تو بی آئینی
  آئین تو عین تو، تو عین دینی
  دو آینه اید ، رو به رو،در این دو
  دین روی تو و تو روی دین می بینی

 3. Sanaz says:

  ایران اگر از دین تو جارو گردد
  گر این همه ارتجاع پارو گردد
  اسرار چنین تنقیه تاریخی
  روشن شود ونتایجش رو گردد

 4. man says:

  آقا دستتون درد نکنه که حوادث ۱۲سال آینده رو پیش بینی کردی

 5. kodam says:

  انتخابات در حكومت ولا يت العظما ———-شعبده خانه اي است براي خر كردن ما——–نشسته اند جنتي و رفقايش گوش تا گوش — تا تو كاغذ ! بريزي در كلاه! و در بياورند خرگوش

 6. سیما says:

  دیگه واقعا از این تحلیلهای آبکی حال آدم به هم میخوره… نتیجه اینطور موضع گیریها رو مردم 4 سال پیش دیدند. آخه وقتی تحریم انتخابات بدون برنامه ریزی اپوزیسیون و همینطور شکمی باشه معلومه نتیجه اش چی میشه. بله برای شماو ما که اینور آب هستیم خیلی راحته بگیم خلایق هر چه لایق!

 7. jay says:

  دوست عزبز متاسفانه ابلهانی هنوز بعد از 30 سال دارن از ملا گول میخورن ! فریبکارانی مقل بهنود و نبوی نوری راده و … هم دنبال یک مشت احمق و ابله میگردن تا دوباره برن پای صندوق انتخابات ( انتصابات ) انگار 30 سال برای این ملت کم نبود ! راستش رو بخواهی ملتی که حتی تاریخ معاصر 100 سال گدشته خودش رو نخونده حقش همین ملاهاست ! خانم سیما شما هم حزو همون دسته ای هستنید که باید بهتون گقت :
  خلایق هر چه لایق !

 8. Farshid says:

  Hasan agha befarma, khaahar Nicole Queen ro bebin.
  comment ha az baradarane moslem bahaltare.
  nemidunam khoshhal basham ya narahat.
  http://www.youtube.com/watch?v=Th8PSKzaAOc&feature=rec-HM-fresh+div

 9. کامبیز says:

  آخه کس خل. آخه احمق. آخه آخر ادعای روشن‏فکری که فقط کتاب‏های با ارزش خوندی. کدوم حکومت با رای ندادن کله پا شده؟ مثلا مشروعیت به نظام ندی اونا به تخم‏شون بر میخوره؟ تو و امثال تو که میگن جمهوری اسلامی هرچی دلش بخواد از صندوق در میاره خب اگه هزار نفر هم برن رای بدن میگه هفتاد میلیون رای دادن. عقل هم آخه خوب چیزیه
  یه چیزی بگین به درد بخوره آخه. هی رای ندین رای ندین. بگین ملت چیکار کنن. نمیخواد بگین چیکار نکنن
  +++++++
  پاسخ:
  میفرمایید: تو و امثال تو که میگن جمهوری اسلامی هرچی دلش بخواد از صندوق در میاره خب اگه هزار نفر هم برن رای بدن میگه هفتاد میلیون رای دادن
  می فرماییم:
  حتما مردم دنیا هم مثل تو کور تشریف دارند و فرق بین هزار نفر و 70 میلیون را هم تشخیص نمی‌دهند!!
  خیر آقا کامبیز مردم دنیا و مجامع جهانی چشم دارند و خواهند دید که این رژیم مشروعیت ندارد.
  درضمن اگر این چنین بود که شما می‌فرمایید رژیم به تخمش هم نبود روزهای بخصوص این همه گشنه گدا با مخارج هنگفت بیارود توی خیابان.
  خیر آقا کامبیر هنوز باید بروید کتاب بخوانید تا معنی مشروعیت را درک کنید.

 10. ط says:

  خُسن آقا٬‌من اسم این را گذاشته‌اَم سیاست زیگ زاگ برای خودم. تا زمانی که به بازی در آییم وضع‌مان هر 4 سال یا 8 سال بالا و پایین می رود. جالب این‌جاست که با این‌همه بالا و پایین رفتن حالت تهوع هم دست نمی دهد به امت و اگر هم دست دهد بالا نمی آورند.

 11. محسن says:

  این تحلیل شما آدم را یاد راندده تاکسی ها میندازه. یک سناریو در ذهن دارید و زمین و زمان را با آن سناریو مطابق می کنید.
  آخه اون رهبر هر چی هم احمق باشه به هرحال به محبوبیت خودش اهمیت میده و کسی را که معتقده در مملکت کثافت زده نمیاد ازش حمایت کنه تا همه برن به اون یکی رای بدن.مثلا ادعای امام زمانی داره خیر سرش! من حساسیتی به خاتمی ندارم. اما کسی که میگه خاتمی مهره خامنه ای هست معلومه که چیزی از تحولات و واقعیاتی که درون نظام داره میگذره نمیدونه و فقط همه چیز را ساده سازی می کنه تا برای خودش قابل فهم بشه.

 12. پاسخ محسن:
  بستگی داره شما مهر به چه کسی می‌گویید! وقتی سید محمد برای شرکت کردن در انتخابات به
  پابوس سید علی می رود و بعد از اجازه گرفتن از او وارد میدان می شود، نمی دانم در چنین حالتی او مهر سید علی است یا همگی مهره رژیمی (سیستمی) هستند که تا ابد منافع شان را تامین می‌کند.
  آقا محسن اگر کسی در آن دیار فلک زده ملا باشد و بخواهد برخلاف جریان حرکت کند چنان تخم هایش را می کشند که در بهترین حالت بشو مثل منتظری، بروجردی یا شریعتمداری

 13. کامبیز says:

  ممنون از پاسخ شما
  لطف می‏فرمایید کتاب‏های سودمندی که خوندید که انقدر بینش داده بهتون رو معرفی کنید بقیه هم دید پیدا کنن و ضمنا یه کتاب هم خودتون بنویسید که حکومت هایی که با رای ندادن عوض شدن یا حداقل بهبود پیدا کردن رو در اون فهرست وار بنویسید که مایه عبرت آیندگان شود.
  نگفتی چی کار کنیم آخرش؟ راه حل بده جناب مشروعیت فهم . هی رای ندین رای ندین.

 14. میم بیخدا says:

  حسن آقا خوش بحالت که حداقل داری با کسانی بحث میکنی که طرفدارن خاتمی اند من اینجا به همشریام و فامیل میگم رای ندید بهم میگن میخوایم به احمدی نژاد رای بدیم میگم اونکه ریده تو مملکت میگن خودش آدم خوبیه دور بریاش بدن.
  تازه اینجا اکثرا سید علی رو امام معصوم میدونند.
  من نمیدونم با این فک و فامیل و همشهری های ذوب شده در ولایت چکار کنم واقعا که خلایق هرچه لایق

 15. همین سید دیوث مگه اون اواخر نگفت من تدارکاتچی بودم.پس گه می خوره حالا دوباره بیاد.
  آخه شما ملت 4 سال پیشتون هم یادتون نیست.
  مهم این نیست که خاتمی مهرۀ خامنه ای هست یا نه مهم اینه که خامنه ای دوست داره این بابا بیاد سر کار.درست مثل 12 سال پیش که دوست داشت.دلیلش هم اینه که با این روند جمهوری اسلامی به جلو میره و ملت دور خودشون می چرخند.کسایی که فکر می کنن خاتمی خیلی با سید علی چلاق مخالفه اولا به کارایی که اون در طی 8 سال انجام داد فکر کنن و دوما به قدرت مطلقۀ خامنه ای هم توجهی داشته باشن.این دیکتاتور دینی اگه کسی رو نخواد یک در کونی کافیه براش.به هیچ کسم جواب پس نمی ده.

 16. آقا کامبیز شما حتی نیاز به مطالعه هم ندارید، کافی است رفتار و کردار سید محمد خاتمی و دیگر آخوندها را با کمی صداقت بررسی کنید و عینک مذهبی خود را دور بیندازید تا متوجه شوید چرا باید اینها را تحریم کرد.

 17. نیما says:

  خب گلم، پرفسور، آی کیو، شما که فرق خر رنگ کرده با گلابی رو می دونی! چه کار کنیم.
  میخوای انقلاب کنیم یه سری گُهِ دیگرو بیاریم بالا!؟
  بعد، یه 30 سال دیگه بریم تو کما دوباره بیدار شیم بگیم: “اِ دیدی! این چه گُهی بود خوردیم!”

 18. UMD says:

  مغلطه را آنجايى كرديد كه گفتيد اگر 4 سال پيش به پاى صندوق هاى راى نرفته بوديد….، اتفاقا اگر 4 سال پيش به پاى صندوقهاى راى رفته بوديم و به رفسنجانى راى داده بوديم الان وضعمان اين نبود

 19. مزدک says:

  نیما این جفنگیات رو تو گوش امثال تو کردن که از ترس بدعاقبتی انقلاب 57 ملت دیگه حتی زحمت سازماندهی یه جنبش درست و حسابی هم به خودشون ندند.
  اتفاقاً راه حل کارساز برای براندازی این سیستم فقط استراتژی انقلابیه. حتی به نظرم نافرمانی مدنی هم چاره کار نیست.
  اسهالات کلک اسلامیستها بوده و هست.

 20. خاک بر سر کسانی که رفسنجانی کوسه صفت را به هر عنوان حلوا حلوا کنند.شما راست میگی UMD
  اگر به اون داده بودیم نیازی نبود به این یکی بدیم.

 21. حضرت UMD چرا اصلا با انتخابات (بخوانید انتصابات) بی خودی مردم را به دردسر بیندازیم همان بهتر که همه کنترل را بدهیم دست سید علی چلاق و رفیق شفیق شما اکبر شاه و کار را خلاص کنیم! دیگر این همه مخارج انتخابات هم به گردن مردم بدبخت نمی‌اندازیم آدم‌های عمله اکره مثل شما هم دور رژیم زیادند تا اوامر سید علی چلاق و اکبر کوسه را اجرا کنند.

 22. کامبیز says:

  خب می‏بینم که کم اوردی و به جای دادن راه‏کار همه‏ش حرف خودت رو می‏زنی. با انگ زدن هم کار درست نمی‏شه و مملکت سامان نمی‏گیره. اتفاقا من مذهب رو عامل اصلی بدبختی ایران (و جهان) می‏دونم ولی دلیل نمی‏شه که حرف‏های بی اساس و بی منطق بزنم. راه حل باید پرکتیکال باشه نه ایده‏آلیستی. حالا هی بگو تحریم. خب بعدش چی می‏شه؟

 23. Ramez says:

  با خودم عهد کرده بودم نظرات زیر مطالب انتخابات رو نخونم! خسته شدم از این بحث تکراری بد و بدترو آلترناتیو شما چیه و اونور آب نشستی میگی لنگش کن…! انگار که این جماعت رو پهن تو مغزشون کردن، عزیز من اینکه دیگه آی کیو بالا و روشنفکر بودن لازم نداره یعنی درک این موضوع اینقدر سخته که دارند سرتون رو گرم میکنند …این میگه اکبر بیاد خوبه اون یکی میگه نه قالیباف بهتره یکی دیگه دلش رو به سید خندان خوش کرده! مگه سلسله پهلوی در مجموع چند سال سلطنت کرد؟ مگه این بابا امتحانشو پس نداد ؟ هی رفت ایتالیا و اسپانیا و از گفتگوی تمدنها گفت در حالی که همزمان با دانشجو در کشور خودش با ابزار تخم مرغ داغ و بطری گفتگو میکردند… جهالت بسته تا کی!!؟

 24. آتش says:

  یه مدت کوتاهی مجاهدین انقلاب اسلامی (نمایشی )هشدار داده بودن که ممکن ست عملا انتخابات رو تحریم کنند اندکی بعد خاتمی رفت پیش رهبر و با کسب اجازه آمد وخودش رو کاندید کرد ، پس لرزه اعتراضات اجتماعی صندلی قدرت این آقایان را تکان داده ست ، باور کنید این هااز هر راهی استفاده می کنند تا جلو نارضایتی را بگیرند، تورم و گرانی و بیکاری و آزار واذیت مردم پایدار نیست یا باید همه ملت را قتل عام کنن یا عقب نشینی که راه دوم یعنی مرگ این حکومت ..
  دوستانی که از کتاب و روشنفکری حرف می زنند بدانند لزوما هر کتاب خوانی روشنفکر نیست فعالین کارگری بسیاری داریم که در عمرشان کتابی به دست نگرفتند اما الفبای انسانیت را توسط پدران و مادران خودشان آموخته اند و آن را در اجتماع با خود دارند .

 25. دكتر لائيك says:

  خودتان قضاوت كنيد:
  موسسه فرهنگی ولاء منتظر (عج)
  خلق ملائکه بجای موی بدن انسان!!
  در کتاب بحار الانوار حدیثی در مورد آداب نظافت آمده است که:
  حضرت على بن الحسين عليه السلام می فرمایند :
  هر كه وقت نظافت و نوره ماليدن بربدن،دعای زیر را بخواند ، خدا او را از چرك ها و كثافت هاى دنيوى و از گناهان پاك گرداند و بعوض آن موهای زائل شده، به او موئى كرامت فرمايد كه در آن مو گناه نكند و بعدد هر موئى که از بدنش رشد می کند، ملكى خلق كند كه از براى او تا روز قيامت تسبيح الهى كند و بدرستيكه يك تسبيح از تسبيح ملائكه ثوابش برابر است با ثواب هزار تسبيح اهل زمين؛
  دعا اينست : اللّهُمَّ طَيِّبْ ما طَهُرَ مِنّى وَ طَهِّرْ ماطابَ مِنّى وَ اَبْدِلْنى شَعْرا طاهِرِا لايَعْصيكَ، اَللّهُمَّ اِنّى تَطَهَّرْتُ ابْتِغآءَ سُنَّةِ الْمُرْسَلينَ وَ ابْتِغآءَ رِضْوانَكَ وَمَغْفِرَتَكَ فَحَرّمْ شَعْرى وَبَشَرى عَلَى النّارِ وَ طَهِّرْ خَلْقى وَطَيِّبْ خُلْقى وَ زَكِّ عَمَلى وَاجْعَلْنى مِمِّنْ يَلْقاكَ عَلى الْحَنَفيَّةِ السَّمْحَةِ مِلَةِ اِبْراهِيمَ خَليلِكَ وَ دينِ مُحَمَّدٍ صلّى اللّه عليه وآله وسلّم حَبيبِكَ وَ رَسُولِكَ عامِلاً بِشَرايِعِكَ تابِعا لِسُنَّةِ نَبيّكَ صَلَّى اللّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ آخِذا بِهِ مُتؤَدِبا بِتاءَدْيبِكَ وَ تَاءَديبِ رَسُولِكَ صلّى اللّه عليه وآله وسلّم وَ تَاءْديبِ اَوْلِيائِكَ الَّذينَ غَذَوْتَهُمْ بِادَبِكَ وَ زَرَعْتَ الْحِكْمَةَ فى صُدُوِرِهمْ وَ جَعَلْتَهُمْ مَعادِنَ عِلْمِكَ صَلَواتُكَ عَلَيْهِمْ.
  لينك
  http://www.todaylink.ir/go/index.php?id=28540
  http://www.v-montazar.com/data.asp?lang=1&id=2725
  پس گريه كنيد بر حسين و مسلمانان احمق تر از حسين ……………..

 26. شیمبل says:

  عجب بحث داغی،
  یک سوال خیلی ساده از همه دارم. مگر التزام عملی به ولایت فقیه شرط کاندیداتوری ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی نیست؟ حالا می خوام بدونم آیا رای دادن به هر کدام از کاندیداها تاییدی بر ولایت مطلقه سید علی نیست؟
  نتیجه انتخابات هر چی باشه و هر کس روی کار بیاد وضع از اینی که هست بدتر میشه. یادتون باشه که نفت الان زیر 40 دلار هست و کاندیدایی که برنامه مدونی برای برون رفت از این بحران نداشته باشه تفاوت چندانی با مربای گوز نداره!
  ضمنن کار رییس جمهور بعدی بسیار ساده هست. فقط کافیه به تخت ریاست جمهوری تکیه بزنه و با ابیاضش یه قل دو قل بازی کنه و همه ریدمانها رو بندازه گردن احمدی نژاد و ظرف 4 سال جیبش رو پر کنه و بریش کلت بخنده.
  آلتتان برقرار باد

 27. Siavash.B says:

  manham chizi neveshteam dar weblogam omidwaram ke bekhanid
  http://enemyofpeople.blogspot.com/

 28. بامداد says:

  سلام
  نظرات همه دوستان محترم و متین، اما انسان کامل جامعه کامل می سازه. یه نگاه به نقض صریح حقوق بشر توسط مردم بندازین. مردمی که دم از عدالت و جامعه سالم می زنن ولی در عمل سرشون رو مثل کبک زیر برف می کنن. دوستان من بیاین رنگ نقشتون رو در جامعه بالا ببرید و از حرکت های اجتماعی که تا به حال کردید و نتیجه داده بگین. آنقدر راه کار بدین تا به اصلاح یا تغییر منتهی بشه.و همیشه یادمون باشه عالم بی عمل مثل زنبوری بی عسله. شاد زی مهر افزون.

 29. alifreedom says:

  حسن آقامی شودبگوییداین عکس دستبوسی خاتمی راازکدام سایت پیداکرده اید?
  ———-
  این عکس را چند سال پیش توی یک روزنامه نروژی دیدم. فکر می کنم سال 2005 یا 2004 بود

 30. Black Rose says:

  آخه احمق ما 30 سال طول کشیده به اینجا رسیدیم حالا اگه بخوایم دوباره از اول شروع کنیم که نمیشه. مردم ایران انقلابشونو کردن دیگه نمیشه انقلاب کرد اگرم بشه هزینه ی خیلی گزافی داره تازه بعدشم معلوم نیست یکی بد تر نیاد سر کار!!!
  باید انقدر به سران فشار اورد تا مجبور بشن سیستم رو عوض کنن. با رای ندادن هیچی عووض نمیشه. ولی اگه همه به یه نفر رای بدن و تفاوت رای ها بیشتر از 5-6 میلیون باشه اونوقت رژیم مجبور میشه قبول کنه اصلاحات رو یا اینکه با یه هزینه ی گزاف یه کودتای مخملی راه بندازه ( مثل دوره ی قبل ) که هردوش به نفع مردمه.
  در ضمن تو خدوت مدرکت چیه که به آدمای درس خونده و با سواد میگی ساده لوح؟ اگه مملکت ما میخواد با امثال تو درست بشه میخوام نشه صد سال سیاه. میدونی تو به یه بیماری دچاری اونم رماتیسم فکری یعنی مخت رو یه جا هنگ کرده و همه چیزو به اون ربط میدی.
  +++++++
  پاسخ:
  انگار نه انگار که ملت ایران در دو دوره پشت سر هم از انتخابات به خاتمی با تفاوت بسیار رای دادند و انگار نه انگار که این خاتمی شما حتی اکثریت مجلس را هم در اختیار داشت و باز هم انگار نه انگار که درست در همان دوران بود که رژیم قتل‌های زنجیره‌ای را سامان داد و بیشترین سرکوبی ها را به اجرا گذشات. واقعا شما خودتان را عقل کل می‌دانید و دیگران را احمق!؟
  امیدوارم حق با شما باشد و من احمق باشم ولی متاسفانه باید به عرض مبارکتان برسانم که من یکی که بعدی می‌دانم چنین باشد!!

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی