Jan 23 2009

کشور اسراطین هم متولد شد!

نوشته:     :::       16 پیام

همیشه دلم می‌خواسته طنزنویس بشوم! ولی گویا طنزنویس شدن هم مثل هنرهای دیگر باید آنرا به ارث برد، طنزنویسی را نمی‌توان رفت مدرسه یا دانشگاه یاد گرفت.
سوژه طنز شدن هم مثل طنزنویسی نمی‌توان آنرا یاد گرفت، ژنتیک است، بعضی‌ها از بدو تولد این پدیده درشان ظاهر می‌شود و تا آخر عمر هم آنرا با خودشان یدک می‌کشند و باعث خنده دیگران می‌شوند و همچنین خوراکی می‌شوند برای طنز نویس‌ها.
اگر از احمدی نژاد خودمان بگذریم، بعضی از سران دولت‌های جهان هم دست کمی از او ندارند. مثلا همین معمر قذافی ننه مرده! این مردک یک مرتبه می‌بینی برای سفر به اروپا یک گله شتر را پیشاپیش می‌فرستد به اروپا تا وقتی معظم اله تشریف شان را بردند اروپا، شیر شتر که هیچ حتی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد هم برای ایشان مهیا باشد.
ایشان در آخرین شاهکار هنری خود در مورد بحران اسرائیل و فلسطین فرموده‌اند یا بهتر است بگوییم پیشنهاد در کرده‌اند که کشوری تشکیل شود بنام «اسراطین»! باور کنید نیازی نیست که طنزنویس باشی تا بتوانی از گفته‌ها و رفتار این مردک مسخره یک طنز جانانه بنویسی، همین که شرح واقع را بنویسی می شود بهترین طنز روزگار! به قول معروف، او خودش طنز سر خود است.
این از طنز امروز
از فردا با اجازه دوستان برای یک هفته می روم مرخصی، یک جایی وسط‌های اقیانوس آتلانتیک، یک جایی که خورشید می‌تابد و گرمایش را می‌توان حس کرد، خسته شدم از این زمستان سخت نروژ.

نوشته: در ساعت: 3:54 pm در بخش: طنز

16 پیام  |           

16 پیام به “کشور اسراطین هم متولد شد!”

 1. SHIVA says:

  هاهاها آخرش بود .. خوش بگذره ولی امیدوارم توی ساحل که دراز کشیدی 4 تا زن چادری بیان سراغت ترتیبت رو بدن !!!!! خودت میدونی منظورم چی هست و برای هی این نفرینو برات کردم :))))

 2. Maria says:

  Omidwaram Safare khob wa por bari dashte bashid.
  Be KHodawandam miseparametan Khosh bashid.
  Maria

 3. مانــی says:

  سفرت خوش حسن آقای عزیزم
  وسط راه که داری میری یه توک پا هم برو اسراطین ببین چه خبره بعدش برو آتلانتیک :))
  :*

 4. آزادی says:

  کرمه ضد آفتاب یادت نره.

 5. nana says:

  الهی داغت به دلم بماند که کلک را به همه
  زده ای حسن آقا
  رفتی در سردترین کشورها زندگی میکنی و
  بعد هی زرت زرت به بهانه من شیرازی هستم
  و آفتاب دوست دارم فلنگ را به جزایر بهشتی
  میبندی
  مگه نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نانا زولا

 6. خواجه عبداللهی says:

  http://de.youtube.com/watch?v=T1cj1QiUEpQ
  فیلم نقش های جاویدان نقش رستم . در این فیلم دو سنگ نبشته بسیار ارزشمند از زمان هخامنشیان خوانده می شود که اثبات کننده فرهنگ بسیار بالای ایران باستان می باشد. پروفسور هاید ماری کخ ایران شناس آلمانی سنگ نبشته داریوش بزرگ در نقش رستم را مانند معجزه می داند

 7. Nahid says:

  Hei
  ha en flott ferie …
  ——-
  Takk

 8. خوش بگذره.. ما هم چند روزی سفریم

 9. Omid says:

  وبلاگ مهدی خزعلی :
  قوم یهود در ایران
  یک چیزی همیشه فکر من را به خود مشغول می کند و روزی راجع به اون تحقیق می کنم، چرا قدرت بازار در موتلفه جمع است و چگونه است که رهبر موتلفه یهودی زاده است و فامیلی خود را به عسگر اولادی مسلمان تغییر داده است ؟ و به گونه ای از اقتصاد اسلامی دفاع می کند که پیر و برنانه تنها از اقتصاد اسلامی بلکه از دین می گریزد !!
  در قم آنکه بیشتر دم از اسلام و ولایت می زند و دست همه مراجع را در تعصب دینی بسته است و آن چنان تئوری حکومت اسلامی سر می دهد و بر طبل تحجر می کوبد، که دین و آیین محمدی در نظر مردم ناخوش آید ! و تمام دین گریزی مردم از قرائت دینی اوست، حتی دین روحانیت مبارز را قبول ندارند، خود را آسمانی می دانند و همه را زمینی !! باز به حسب و نسب که برمی گردیم به اجداد یهودی می رسیم !!
  در افغانستان، طالبان چهره ای زشت از اسلام عرضه می کنند، و رهبران طالبان و القاعده در امریکا و با پول آزانس های یهود تربیت و تجهیز می شوند !!
  اخیرا شنیدم احمدی نژاد هم که دست کمی در تظاهرات افراطی دینی از آنان ندارد، از خانواده ای یهودی تبار بوده است ، نگاهی به صفحه توضیحات شناسنامه او بیاندازیم تا تغییر فامیلی از ” سبور جیان” به احمدی نژاد را دیده و ریشه خانواده سبورجیان در آرادان را بررسی کنیم!! اگر حقیقت داشته باشد ، حلقه قدرت ، ثروت و روحانیت کامل است، اینبار زر و زور و تزویر در نسل قوم یهود در ایران تحکیم شده است !
  نگاهی به سابقه خانوادگی طراح مسئله هولوکاست (پيک ايران : محمد علی رامين) بیاندازیم، همان مسئله ای که موجب مظلوم نمایی اسرائیل شد، مسئله ای که برای اولین بار در شورای امنیت ایران به نفع اسرائیل محکوم شد، مسئله ای که اروپارا علیه ایران متحد کرد، بهتر است نظام اسلامی به حسب و نسب مادری او و محل رشد و نمو او بیشتر دقت کند، شاید رئیس جمهور در این موضوع بازی خورده باشد !
  من صاحبخانه ای دارم یهودی، که فامیلی خود را عوض کرده است و یک فامیلی صد در صد اسلامی به معنای دوستدار خداوند یکتا برگزیده است، انتخاب فامیلی عربی و اسلامی برای حفظ اموال بوده است، سالی چند ماه به عنوان دبی از دسترس خارج می شود و حتی وکیل او نیز پیدایش نمی کند و امکان تماس با او نیست، شما فکر می کنید این پیرمرد جایی جز اسرائیل می رود! اخیرا پس از ناامنی اسرائیل ، خانواده خود را بعد از سالها دوری از وطن به کشور آورده است، این قوم حاضرند نسلها دین و آیین دیگری اختیار کنند تا به اهداف خود برسند. او در جلسات آنقدر از علی (ع) و حب علی(ع) می گوید و هر قسم دروغی را با نام علی می خورد که من گاهی احساس می کنم دارد به ریش من می خندد و امام مرا به سخره می گیرد! گاهی به او می گویم : نمی خواهد بنام امیر مومنان سوگند یاد کنی ، تو به موسی ابن عمران (ع) سوگند بخور کافی است چون من به پیامبر شما ایمان دارم و نیازی نیست از امام ما خرج کنی که به او ایمان نداری! در این دو سال و اندی که مستاجر اویم در جلسات ، بیش از پدرم که خود را وقف علی (ع) کرده است و حتی علامه امینی (ره)، او از علی(ع) گفته است!!!
  نمی دانم یکی تاکید دارد که عسگر اولادی مسلمان است ، دیگری اصرار دارد از نژاد احمد است، و صاحبخانه ما ” کشریم” را رها کرده و می گوید ” محب یکتا ” ست، آن یکی هم که آسمانی است و چراغ هدایت است ! خدا را شکر که هنوز هیچ کدام ادعای سیادت نکرده اند ! یادش به خیر در سفری که در زمان صدام ملعون به عتبات داشتیم، در یکی از رواق های حرم حضرت ابوالفضل(ع) بر روی دیوار با کاشی کاری شجره نامه صدام نصب شده بود که به امیر مومنان می رسید !!!

 10. دیوید says:

  میگما امید، این منابع اطلاعاتی خیلی موثق رو از کجا آوردی؟ تو که دست موساد و اف بی آی رو از پشت بستی

 11. شیمبل says:

  حسن آقا جان، این ایمیل رو برات کپی می کنم که مدتها بود مطلبی انقدر عمیق نخوانده بودم. یک جایی بزار که همه بخونن.
  پادشاه که گوزیدن را ممنوع کرد
  در گذشته های دور پادشاهی بیگانه بر سرزمین مادری مسلط شد و وزیری داشت از خودش بسی بد خواه تر و زیرک تر. به او امر کرد که راهی بیاب تا بر روح و جان این مردمان مسلط شوم بدون آنکه بفهمند و اعتراضی بکنند. وزیر طوماری بنبشت و به جارچیان داد. قوانین جدید اعتقاد به دین قدیم و سواد آموزی را غیر قانونی اعلام کرد. و مالیاتها را به سه برابر افزایش داد. شب زفاف عروس از آن شاه بود و ارزش جان مردمان به اندازه چهارپایان کشور همسایه اعلام شد. هر گونه اعتراض و مخالفت با این قوانین مجازات مرگ داشت و در نهایت گوزیدن و چسیدن هم ممنوع اعلام شد. پادشاه گفت: ای وزیر این همه فشار آنان را به شورش وا خواهد داشت. وزیر گفت: نگران نباشید اعلیحضرت. بند گوزیدن همان سوپاپ اطمینانیست که انرژی اعتراضشان را خالی کنند. و چنین شد که وزیر گفت. مردم لب به اعتراض گشودند که این ظلمی آشکار است. این طبیعی است که پادشاه بخواهد مردم را به دین خودش در آورد و یا سواد خواندن آنان را بگیرد یا افزایش مالیات و مالکیت در شب زفاف هم رسمی قدیمیست. و بی ارزش بودن جان ما در مقابل جان مردمان همسایه هم از وطن پرستی شاه است اما دیگر منع چسیدن و گوزیدن خیلی زور است.آنان که باسواد تر بودند داد سخن دادند که اینان متحجرانی بیش نیستند. به خاطر این تفسیر علمی و کلمه متحجر سر تکان می دادند و خودشان را روشنفکر می نامیدند. وگفتند تازه مگر خود شاه نمی گوزد. جک های بسیاری ساختند در مورد شاه که از فرط نگوزیدن ترکیده, یا برای کنترل بر روده اش چوب پنبه به ماتحتش فرو کرده واینها را برای هم اس ام اس کردند و کلی خندیدند.نگهبانان حکومت گاهی به مستراح ها یورش می بردند و افراد گوزو را به منکرات می بردند. اما مردم همچنان به چسیدن و گوزیدن در خفا ادامه می دادند و این صداهای بویناک روده شان را اعتراضی عظیم به حکومت می دانستند. در کوچه های شهر نگاهی به این ور و آنور می انداختند و پیفی می دادند. مهمانی های زیر زمینی می گرفتند لوبیا می خوردند و گروپ گوز راه می نداختند. بعد از مدتی دیگر کسی آن ماجرای منع سواد و دین اجباری و کاپیتولاسیون و عروس دزدی و مالیات را به خاطر نیاورد و همگان سعی کردند از این آخرین حق بدیهی خوشان دفاع کنند. و پادشاه و وزیر قهقهه سر می دادند که چه زیرکانه مردمان را در بخارات اسیدی خودشان غرق و همگان را گوزو کرده اند

 12. Omid says:

  هى ديويد اون اطلاعات رو من از خودم در نياوردم از بلاگ ِ مهدى خز على است.

 13. Maria says:

  omide aziz,
  khodara shokr majbor nabudi daeman beonwan najes angosht nama shi, ja bacheha ra azat betarsanan bedalile inke be to tohmat mizanan ke bacheha ra midozdi be khosos agar bache mohamad bashe be to tohamt bezanand ke khoneshan ra migiri mifresti esrail…… bale khodato shokr kon ke to hame ja beonwane najes dideh nemishodi….. bale to hargez nemidoni ke yek masihi ya yek yahodi che chizi ra bayad tahamol bekoni…. shayad beporsi chera iran mandand chon tarikhe anha tolani tar az eslam ast wa anha ghabl az arabha dar iran bodan anha irani bodand
  dar zemn name yahod ra bish az in najes nakon chonn ahmadi nejade shoma mosalmane asl ast…..
  Khodawandam cheshmane shomara baz konad.
  Maria

 14. اندیشه says:

  با سلام به دوستان و رفقا
  نظر سنجی برای انتخاب بهترین و پرخواننده ترین وبلاگها، که این وبلاگ نیز در بین اسامی 46 وبلاگ می باشد. ضمناً 12 نظرسنجی دیگر نیز وجود دارد.
  http://www.andishehnovin.blogspot.com

 15. برو بابا….
  با اون تحلیل های الحادیت

 16. نیم says:

  به ات خوش بگذره حسن آقا جون. تروندهایم برف سنگین تر شده. ماشین من هم خراب شده و باید اتوبوس بگیرم.
  شاد و سرخوش باشی همیشه 🙂

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر