Jan 09 2009

اگر بیدار نباشیم همه جا را غزه خواهند کرد

نوشته:     :::       17 پیام

وقتی هشدار می‌دهیم، وقتی مسلمین را به فحش و ناسزا می‌کشیم، دلایلی داریم که شاید به راحتی نتوان آنها را روی کاغذ آورد و در باره آنها نوشت. گاهی اوقات انعکاس مسائل پیچیده اجتماعی از عهده همه کس بر نمی‌آید ولی این دلیل نمی‌شود که مشکلات را نمی‌شناسیم! مشکلات را می‌شناسیم ولی گاهی اوقات برای تشریح آنها با مشکل روبرو می‌شویم.
وقتی هشدار می‌دهیم که گردانندگان و سردمداران گروه‌های مذهبی را باید زیر نظر داشت و اجازه نداد که جامعه را به قرون وسطی ببرند، دیده‌ایم، دلایلش را هم می‌دانیم، 30 سال در این باره رنج برده‌ایم و 30 سال از این اراذل و اوباش ضربه خورده‌ایم. اگر بعد از 30 سال هنوز شناخت کافی از این اوباش نداشته باشیم وای بر احوال ما. اگر هنوز پس از 30 سال ندانیم که اینها خودشان آتش می‌زنند و به خون می‌کشند تا بتوانند از تصاویرش بهربرداری سیاسی بکنند وای بر احوال ما!
وقتی یک تظاهرات آرام (1) در یک کشور متمدن اروپایی به برخوردهایی از نوع خاورمیانه‌ای تبدیل می‌شود، آن وقت تازه خوش‌باوران متوجه می‌شوند که چه می‌گوییم. تازه این متخصصین ریز و درشت غربی گوشی دستشان می‌آید که ای دل غافل هیچ نمی‌دانند. یک مرتبه می‌بینند جامعه‌ای که در آرامش کامل بسر می‌برده یک شبه تبدیل می‌شود به نوار غزه، همان بی قانونی‌ها، همان حرج و مرج ها و اگر اجازه دهند همان خونریزی‌ها، تازه دوزاریشان می افتد که چه خبر است! یکی نیست از این جوانان فریب خورده بپرسد که چرا مغازه دار اسلو باید هزینه حمله اسرائیل به غزه را بپردازد!؟ اتفاقا این نروژی‌ها در فشار آوردن به اسرائیلی‌ها همیشه قدم های اول را بر می‌دارند. اتفاقا اینها همانهایی هستند که قرارداد صلح اسلو را به ثمر رساندند. اتفاقا اینها همان‌هایی هستند که بیشترین کمک را به فلسطینی‌ها کرده‌اند. اینجاست که باید از خود پرسید که آیا سزای کسی که نمکش را خورده‌ای نمکدان شکستن است!؟
حکومت ایران را اکثر کشورهای اروپایی جدی نگرفته‌اند و یقینا هیچ شناخت درستی هم از ساختار این حکومت ندارند وگرنه تا کنون ایران را با خاک یکسان کرده بودند.
اینها هنوز نمی‌دانند که در پشت هر امام جمعه‌ای که در اروپا مستقر شده و حکومت ایران یا دیگر حکومت‌های اقتدارگرای مذهبی حقوق ماهیانه این افراد را می پردازند و حمایت مالی ایدئولوژیک می‌کنند، سیاستی بس پیچیده تعبیه شده و قرار است در روز مبادا از این ابزارهای فشار برای به اغتشاش کشیدن این کشورها از آنها استفاده شود.
وقتی با بعضی از این نروژی‌های چشم آبی از همه جا بی خبر بحث سیاسی می‌کنی تازه می‌فهمی که اینها چقدر از مرحله پرت اند. تازه در تلویزیون شان دارند بحث می‌کنند که تا چه اندازه باید این صحنه‌های زشت و کریه خاورمیانه را سانسور کنند تا مبادا روح و روان فزندان‌شان مشوش نشود! غافل از اینکه خطر بیخ گوش خودشان نشسته و اینها جملگی بیخبرانند.
(1). فیلم: صحنه‌هایی از اوباش در اسلو که تظاهرات مردم از همه جا بی خبر اسلو را به این وضع در آوردند. یقینا جوانانی که این صحنه‌ها را بوجود آوردند بوسیله گروهی هدایت شده بودند وگرنه 4 تا و نصفی جوان نادان نمی‌توانند این همه خرابی ببار بیاورند. تا امروز صبح آماری که داده شده. 40 مغازه مورد حمله قرار گرفته و تنها 15 ماشین پلیس آسیب دیده است.
31 نفر در اسلو دستگیر شدند که همگی بین 16 تا 27 سال سن دارند، درست همان سنی که به راحتی می‌توان آنها را به وسیله یک ملای دست نشانده در اسلو تحریک کرد.
در همین رابطه: دو پزشک جراح نروژی که برای نجات جان زخمی های فلسطینی در غزه هستند

نوشته: در ساعت: 2:04 pm در بخش: اسلام و مسلمین

17 پیام  |           

17 پیام به “اگر بیدار نباشیم همه جا را غزه خواهند کرد”

 1. Kølla says:

  Sjokoladekake

 2. Gunnar Håkon says:

  God tur hjem.

 3. نیکی says:

  کسانی که در بچگی این صحنه ها رو میبینند در بزرگی جز خشونت چه کاری خواهند کرد؟
  http://images.google.de/images?hl=de&q=ashura&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

 4. سلام …
  جريان هميشگی هست که خيال ميکنند اگر نبينند (چشم خود بندند) اتفاق نيفتاده است …

 5. فرهاد says:

  خسن آقاجان
  در بالاترین لینک دادم تا به تعداد کسانی که به حساب امام باید فحش واریز کنند اضافه شود!
  پاسخ:
  دست شما درد نکنه فرهاد جان

 6. A says:

  حسن آقا وقتی فردی مانند رابرت گیت میگوید حکومت ج.ا را آنگونه که باید نشناخته ایم و فرمان پژوهش صادر میکند میتوان به عمق فاجعه واقف شد.من با تئوری توطئه میانه ای ندارم …بهمین دلیل میگویم ملایان برحسب منافع شکمی و زیر شکمی خود ثانیه به ثانیه رنگ عوض میکنند…خبری که چند روز قبل به شما دادم نیز گواه این مسئله است که برای گسترش و تبین اصول “سوسیالیزم” پروتکل همکاری با دانشگاههای هوگوچاوز امضا میکنند.یعنی دولتمردان و حتی مردمان جوامع غربی باید بفهمند که اسلامگرایان و علی الخصوص ملایان ایران برای حفظ بقا با خود کارل مارکس و لنین و …حاضرند برختخواب بروند.

 7. میم بیخدا says:

  حسن آقا به این آدرس سر بزن
  http://www.jroller.com/sheykh/

 8. دكتر لائيك says:

  ننگ بر بينش فلسطين، شرم بر سياست خيانتبارِ اسلام
  من بچه بودم كه انقلاب شد ، هر چند حكومتِ پهلوي هم بعض اين آخوندا نبود …ولي اين آخوندكها با كمك چريكهاي مسلح ِ قلسطيني روكار اومدن خيلي خوب صحنه هاي توي خيابونهاي تهران را يادمه…. ( اين چريكها با اسلحه كلاشينكف و ِهد بند سبز ، تو خيابونها با گارد ميجنگيدند)…. بعد از سال 1358 هم تا 6 سال ياسرعرفات تخليه سرمايه هاي نفتي ايران را و سرازيري آن به سمت تروريست متحجر فلسطين را انجام داد … بعد ياسر عرفات يه دور 180 درجه زد و شد ضد سيساتهاي ابران در فلسطين !!
  من اينو فهميدم كه فلسطينيها بيخودي بيلشون گِلي نميكنن ! تا چيز حسابي نماسه اهل كمك نيستن ….
  ببينيد اينو ميخوام بگم اين جنگ اخير و مورد بحث در غزه محصول مشترك جمهوري اسلامي و فلسطين ِ ميگيد چجوري ؟! الان ميگم:
  ايران قدرت پوشالي منطقه است و 3 سال پول يامفت ِ نفت را به تقويت توان تروريستيه خودش تبديل كرده ، حالا يكهو نفت دامپ ميكنه و ارزان ميشه ….ايران با نفت 28 دلاري حتي نميتونه نون ِ مردمو جور كنه ،حالا چه برسه به ابر قدرت بازي!( 60 درصد گندم ِ مصرفيِ ايران معادل 6 ميليون تن در سال 2008 از امريكار وارد ايران شد) …
  بايد بحراني پيش ميومد و يا جنگي شروع ميشد …كه قيمت نفت ببره بالا، نتيجه<< حماس آتش بس را نقض ميكنه ، جنگ شروع ميشه ، در جا ، قيمت نفت 15 دلار ميره بالا!!!!! حالا پيدا كنيد پرتقال فروش را؟
  خودتان قضاوت كنيد …
  اما نكته اينكه ، جمهوري اسلامي ماتحتشو با شاخ گاو درانداخته (منظورم قدرت نظامي اسرائيل نيست) بلكه با اين سياست جيغ جيغ و هوچي بازي نه عرصه بين الملل را تونسته حفظ كنه و مردم موشك دوست ايران رو!(موشك شهاب 3 و 4 كه روي تل آبيب تنظيم شده اند) چون كه تخم شليكشو هم نداره !!!!!

 9. SHIVA says:

  نوار غره پس از خونريزي هاي اخير به نوار بهداشتي تغير نام يافت

 10. آتش says:

  حسن آقا الان باید مواظب بود به بهانه محکوم کردن اسراییل حزب سلاخی یعنی حزب الله عمده نشه ، به نظر من در حالیکه این جنگ را باید شدیدا محکوم و تقبیح کردهمزمان بیزاری و نفرت مردم از خشونت و حزب الله و اسلام گرائی و حماس و طرفدارانش رو باید نشون داد ، یعنی نفی جنگ به معنی قبول حماس تلقی نشه /

 11. bi neshan says:

  در اینکه بزرگ کردن مسائل غزه برای ایران منافعی دربر دارد شکی نیست .اما فقط نروژ نبوده..دیشب در لندن تجمع بزرگی جلوی سفارت صورت گرفت.همینطور جاهای دیگه.همه که ساده لوح نیستن!
  اصلا حماس و اسرائیل و ایران به درک.اما همیشه انسان دوست ها به خونریزی و کشته شدن مردم بی گناه و البته غافل از سیاست در هر کجای دنیا که باشه واکنش نشون میدن و این قابل ستایش هست.
  شاید فردا روزی هم ما در وضعیتی قرار بگیریم که انتظار کمک و حمایت مردم دنیا باشیم.
  اگرنه که همین اعراب زمان جنگ چه کمکی به ایرانیان کردند که ما حالا جبران کنیم.!

 12. Nahid says:

  khabi ya bidar…az akhbar diroze Oslo chizi nagoti hanoz…

 13. bi neshan …انسان دوست ها به خونریزی و کشته شدن مردم بی گناه..
  کدام انسان دوستی می‌رود و مغازه یک مغازه دار بی خبر از هر جایی را نابود می‌کند!؟ کدام انساندوستی می‌رود بجای اعتراض به اسرائیل گریبان شهروندانی را می‌گیرد که هیچ گناهی در ماجرا ندارند!؟ ایدالیست بودن همین عواقب را دارد. اگر بناست کاری کنیم نباید چشم و گوش بسته باشد. تازه گمان می‌کنید اگر حماس موفق شود وضع مردم غزه بهتر خواهد شد!؟ کمی مسائل را بدون احساساتی شدن بررسی کنید شاید کمکی باشد به انسانهایی که دارند از سیاست‌های ایران و حماس آسیب می‌بینند.

 14. ناهید خانم چه بگویم اخبار دیروز هم تکرار اخبار پریروز بود و گویا فعلا باید با این خریت‌ها زندگی کنیم!

 15. A says:

  حسن آقا نمیدونم دستت میرسه یا نه& به مسئولی …روزنامه نگاری… معتقدم فقط اگر یکبار بطور جدی در رسانه ای…یا نشریه ای …مطرح بشود که مسلمانانی که شرائط و قوانین کشورهای غربی را بهر دلیلی نمی پسندند &میتوانند براحتی و حتی با حمایت و کمک مسئولین مربوطه در این کشورها &به زادگاهشان برگردند ….کلیه ء این خانواده های وحوش غلاف خواهند نمود.

 16. پاسخ به A: ای بابا اینها خودشان هم می‌دانند، بعضی‌شان حتی از این امکانات استفاده هم می‌کنند و پول هنگفتی هم می‌گیرند و می‌روند و مجددا با یک هویت جدید بر می‌گردند. این ساده انگاران اروپایی دکان خوبی برای این سودجوها برپا کرده‌اند.
  گوش کسی هم بدهکار نیست. هرچه ما هشدار بدهیم باز هم گویا اثری ندارد. البته دارند یواش یواش دوزاریشان می‌افتد.

 17. bi neshan says:

  آخه به نظر میرسه به دلیل مخالفتتون با ج. ا . مرتبا از سیاستهای آمریکا و اسرائیل به شدت دفاع میکنید .!
  +++++
  پاسخ:
  عزیز جان گیرم که از سیاست های آمریکا دفاع کنم، خوب شاید سیاست آنها در این مقع درست باشه!؟ پس من فقط برای مخالفت باید مخالفت کنم!؟
  برادر جان شما یک نگاه گزرایی اگر به وبلاگ من بیندازید خواهید دید که من یکی از وبلاگ نویسهای مخالف سیاست آمریکا هستم. نوشته هایم که خوشبختانه اینجا هستند و شما هم می توانید آنها را بخوانید. حالا گیرم یکی از مواضع من با مواضع آمریکا یا هر کشور دیگر همخوانی داشته باشد این به آن معنی نیست که من از سیاست های آنها پیروی می کنم.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر