Dec 30 2008

ترحم بر پلنگ(گرگ) تیز دندان ستمکاری بود بر گوسفندان

نوشته:     :::       39 پیام

khamenei_mashal.jpgخیر قربان من اصلا برای فلسطین (نوار غزه) دل نمی‌سوزانم. متاسفم از اینکه انسان‌های بی گناهی هم در این درگیری کشته می‌شوند، ولی این درگیری مشروع و اجتناب ناپذیر است. اینها خودشان آتش بس را لغو کرده‌اند و اسرائیل هم وارد جنگ شده است.
از شما که برای اوباش مشعل دل می‌سوزانید و بیانیه صادر می‌کنید و شعار می‌دهید سوال می‌کنم، اگر نیروی نظامی اسرائیل در اختیار حماس و مشعل بود می‌دانید این آدمخواران اسلامی چه بلایی سر اسرائیل و ملت‌اش می‌آوردند!؟ قوای نظامی اسرائیل از چنان قدرتی برخوردار است که می‌تواند در کمتر از یک هفته کل نوار غزه را با خاک یکسان کند ولی باز هم می‌بینیم که حملات شان را محدود کرده‌اند. کمی انصاف داشته باشید و از روی باد معده قضاوت نکنید. من حتی فکر اینکه روزی نیروهای اسلامی در خاورمیانه به بمب اتم دسترسی پیدا کنند پشتم به لرزه در می‌آید، ولی می‌بینیم که با اینکه اسرائیل از چنین امکاناتی برخوردار است باز هم در مقابل نیروهای اوباش حماس از خود مدارا نشان می‌دهد، به آنها پیشنهاد آتش بس می‌دهد وقتی نمی‌پذیرند و موشک پرانی می‌کنند نتیجه‌اش می‌شود جنگ، یک جنگ اجتناب ناپذیر.
اگر شما زبان آدمیزاد نمی‌فهمید ما می‌فهمیم. پاسخ راکت پرانی، جنگ و خونریزی است، در جنگ هم حلوا تقسیم نمی‌کنند. وقتی خالد مشعل می‌رود تهران و از حکومت آخوندی پول می‌گیرد تا ملت خودش را فدای آخوندها کند وضع همین می‌شود که شاهدیم! اینها دست‌های از آستین درآمده حکومت آخوندی ایران هستند. باید مردم غزه شعور داشته باشند و به اوباش حماس رای ندهند. همه می‌دانیم که حماس دارد مردم غزه را برای منافع آخوندهای تهران به مسلخ می‌برد. اگر کسی شعور نداشته باشد وضع می‌شود همین که داریم می‌بینیم. وقتی فلسطینی‌ها رفتند و به مشعل و اوباش‌اش رای دادند، من همان موقع نوشتم که مردم فلسطین لیاقت صلح را ندارند. اینها بازی‌های سیاسی است و اگر ملتی درک سیاسی نداشته باشد وضعش می‌شود همین که می‌بینیم. یک دوری بزنید روی نت می‌بینید که ملت ایران تنها ملتی است که کمترین اعتراض را به این درگیری دارد، تنها حزب الله ایران است که از حماس حمایت می‌کند، اکثریت مطلق ملت ایران برای این جنگ تره هم خورد نمی‌کنند چه رسد به دلسوزی. بعضی از ملت ایران حتی از این درگیری خوشحال هم هستند زیرا آنرا یک نوع درگیری و ضربه زدن به جمهوری اسلامی تحلیل می‌کنند.
بیدار شوید منافع بلند مدت ملت خاورمیانه در نابودی نیروهای اسلامی است.

نوشته: در ساعت: 10:13 am در بخش: مبارزه با رژیم

39 پیام  |           

39 پیام به “ترحم بر پلنگ(گرگ) تیز دندان ستمکاری بود بر گوسفندان”

 1. A says:

  حسن آقا جان زیر تک تک جملاتت رو امضا میکنم.بی شرفا خودشون غیرنظامیها رو سپر قرار دادن تا با وقاحت ننه من قریبم در بیارن…توی لبنان هم همین برنامه بود… به یارو یه یخچال میدادن که اجازه بده که تو حیاطش تجهیزات کاتیوشا کار بگذارن…یا از طبقات زیر زمین مجتمع های مسکونی بعنوان انبار مهمات استفاده میکردند…..

 2. mohsen says:

  حسن آقا
  ميزان درك سياستمداران جمهوري اسلامي از سياست را ببين و بخند. اگر ميتواني اين ويديو را در گوشه سايت بگذار
  http://ca.youtube.com/watch?v=Lmd4BYKPimM&feature=related
  ——-
  پاسخ: قبلا منتشر شده

 3. mohsen says:

  شايد اين ويديو را ديده باشي اين آقاي لاريجاني كه خيلي ها فكر ميكنند خيلي سياستمدار است هنوز كوچكترين اصول ديپلماتيك را بلد نيست مثلا خودش در ماشين را باز ميكند بعد هم ميبندد بعد با اين همه پشم ميخواهد از سولانا بوس هم بگيردفكر كرده اون هم مثله خودش گي است
  http://ca.youtube.com/watch?v=p6Yhy2GgIuo

 4. وقتی دو ملت خر که اعتقاداتشون ریشه در دین داره به جون هم بیفتن از این بیشتر هم نمیشه انتظار داشت…
  اون یکی ملت رو با فلسفۀ شهادت خر میکنه و فوج فوج میفرسته تو میدون ،اون یکی هم واسۀ زمین می جنگه…حالا نکشن پس کی بکشن…
  من موافقم …اگه امکاناتی که اسرائیل در اختیار داره دست وحشی صفت هایی مثل سید حسن می افتاد تا حالا جنگ جهانی در گرفته بود
  این ها اگه عقل داشتن تا حالا 60 سال نمی جنگیدند…

 5. نمونۀ همچین جنگی جنگ ایران و عراق بود که دو تا خر آدم کش به جون هم افتادن
  یکی شروع کرد دیگری تموم نمی کرد…

 6. بهلول says:

  من تنها دلم به حالایران می سوزد و بس .
  مب دانید چرا ؟ اخبار ساعت دو یعنی دو دقیقه پیش اعلام کرد که مجلس طرح دو فوریتی حمایت از مردم فلسطین را تصویب کرد .می دانید یعنی چه ؟

 7. تن تن says:

  من بازم برگشتم

 8. سروش says:

  البته اون چیزی که من میبینم اینه که متاسفانه تبلیغات رسانه ای در داخل کشور تا حدودی در اثر گذاری و به رحم آوردن دل مردم موفق بوده.
  من هم مطلبی تو این مایه ها در وبلاگم نوشتم که البته مخالفان جدی برای حرفم پیدا شد.

 9. آتش says:

  مردم برای مردم عادی که در هر جنگی تلف میشوند دلسوزی می کنن ، و گر نه این آب گل آلود وادامه جنگ بین اسراییل و فلسطین برای حکومت ایران همانند داروی جادوئی ست که می تواند بقای خود را طولانی کند ، طبیعی ست واسه این کار هرآنچه در توان دارد بکار می گیرد تا توسط خرابی و بحران وبی ثباتی در منطقه همچنان بماند و حکومت کند .

 10. مانــی says:

  حسن آقای عزیزم
  درود به شرفت
  بنظر من اگه قراره دل بسوزانیم باید به حال مردم بدبخت ایران بسوزانیم که هرروز میمیرند و قربانی میدهند و پولشان را همین عربهای مفتخور فلسطین میخورند و یه آب هم رویش…
  همین فلسطینیهای کثیف یک بار دل به حال بچه های ایرانی بدبخت سوزاندند؟
  هیچوقت از عرب جماعت خیری ندیدم و اگر همه شان هم بمیرند دلم نمیسوزد.

 11. آتش says:

  مانی چه می گوئی ؟؟ این حرف تو در واقع خودت را به عنوان یک انسان نقض می کند متاسفم

 12. حسيني says:

  در جواب مزخرفات بايد گفت: سلام! ضمنا من هر كي باشم، براي احمق هايي مثل تو جواب دارم و خوب مي تونم از پس تو يكي بر بيام.حالا اگر تو جرات داري، نظرات رو عمومي كن! البته بعيد مي دونم مرد باشي. و الا يه اسم مردانه براي خودت انتخاب مي كردي. تو حتي اونور آب هم مي ترسي.

 13. A says:

  حسن آقا میگن باغ قلهک مال دولت فخیمه رو اشغال کردند…

 14. Razoo says:

  آقای حسینی علیک سلام!

 15. غربت نشین says:

  همه اینها سیاست های این آخوندهای دیوسه کونی ولدالزناست. برای بقای خودشون اگه لازم باشه دنیا رو هم به آتش می کشن.هرجا دیدین در دنیا یه حادثه تروریستی اتفاق افتاده بدونین که یه سرش به این ملاهای مادرقحبه وصله. تا دیدن هند داره با آمریکا قرارداد هسته ای امضا می کنه و قضیه خط لوله رو هم منتفی کرد چهار تا تروریست پاپتی فرستادن بزرگترین بندر اقتصادی-تجاری هند مومبای رو هدف قرار داد، چند ماه بعد از اینکه آمریکا کشتیرانی آخوندا رو تحریم کرد در انتقامش سعی کرد مسیرهای آبی پر تردد رو ناامن کنه، از طرفی هم با کم شدن بهای نفت و بحران اقتصاد جهانی که ترفند آمریکا برای تیر خلاص زدن به ملاها بود درآمد ارزیش کم شد و برای تامین هزینه باج ها و پول هایی که به تروریستها بده به منبع مالی احتیاج داشت بنابراین یه گروه مسلمان سومالیایی گشنه رو واداشت که تقاطع خلیج عدن-دریای سرخ-اقیانوس هند که از اون طرف به کانال سوئز و مدیترانه و اروپا مربوط میشه و پرترافیک ترین مسیر کشتی های باری و نفتکش و ………. رو ناامن کنه که کشتیها رو تیغ بزنه به این ترتیب با یه تیر دو نشون زد، الان هم ملاها دیدن که هیچ رویدادی در جهان نیست که افکار عمومی رو یک مدت مشغول کنه و افکار عمومی از بحران هسته ای منحرف بشن، بعدش اومد به این کونی های حماس که دست پرورده وفرزند نامشروع ملاها هستند دستور داد و موشک در اختیارشون گذاشت که در طی چند روز اونقدر شهرک های اسراییلو بزنیدتا اونا مجبور به واکنش و حمله بشند، مشخصه که با این ترفند که از یک طرف افکار عمومی به جای زوم کردن روی بحران هسته ای روی بحران غزه متمرکز میشند و از طرف دیگه اسراییل که خودش بسیار در مورد مسئله بحران هسته ای آخوندا حساسه یه جورایی سرش از این طرف گرمه و به نوعی حواسش به سمت مشکلات داخلی خودشه؛ از یک طرف دیگه این دیوسا یه بهره برداری هم در میان اعراب و محبوبیت در بینشون پیدا کنه …….. همین کافیه که فقط شش ماه تا یک سال دیگه همین جوری زمان تلف بشه آخوندا چند وقت دیگه مثل کره شمالی اعلام می کنن که ما الان بمب هسته ای داریم، آهای غربیها حالا اگه راس میگین بیاین کیرمو بخورین بیلاخ! و وای به روزی که این اتفاق بیفته دیگه این ملاهای شیپیشوی بوگندو جایگاهشون در راس قدرت تا دست کم پنجاه سال دیگه تثبیت و تحکیم میشه، حالا دیگه خر بیارو باقالی بار کن! و کندنشون از راس حاکمیت کار حضرت فیله ……. این ملت فلسطین خیلی مردمان حرومزاده ای هستن هرچی بلا سرشون بیاد حقشونه من در بینشون بودم که این حرفو میزنم؛ طبیعت همیشه از جنایتکاران انتقام میگیره حالا از خودشون هم نگیره از اخلافشون، ریشه این گائیده شدن کون فلسطینی ها رو باید در جنایاتی که اسلافشون کردن جستجو کنید، و الان هم یه سگی بدتر از خودشون به نام اسراییل داره چوب توی کونتون می کنه، در این جهان هیچ چیز بی حکمت نیست، هیچ کس و هیچ قومی بیگناه مجازات نمیشه..اینو فراموش کنید

 16. j says:

  جای تاسف است که انسان خر شود و یه خریت خود افتخار کند این را از برای آن جمله ای که در ابتدای وبلاگ خود نوشته اید می گویم .خر هایی مثل شما با بیان یک خبر راست در بین ده ها دروغ انسانهای نا آگاه رابه اشتباه می اندازندو فکر می کنند که هر چیزی را که شما ار ار کنید راست است. شما هم روزی با واقعیت روبرو خواهید شد ولی آن روز خیلی دیر است .به فکر روزی باش که کسی روبروی شما ایستاده و به شما می گوید بیا برویم شما هنوز نمی دانید او کیست او را می خواهید بیرون کنید ولی اشتباه کرده اید او تنها با شما از آنجا خواهد رفت زیرا او از جانب خداست و شما وقتی مرگ را حس کردید می بینید که واقعیت چیست خواهان برگشت میشوید ولی وقت وقت رفتن است و بعد از رفتن شما کسانی که شما را می بینند جز چشمانی که از ترس از حدقه در آمده چیزی را نخواهند دید امیدوارم به راه راست هدایت شوید شاید از بار گناهانتان کم گردد…

 17. j says:

  جای تاسف است که انسان خر شود و یه خریت خود افتخار کند این را از برای آن جمله ای که در ابتدای وبلاگ خود نوشته اید می گویم .خر هایی مثل شما با بیان یک خبر راست در بین ده ها دروغ انسانهای نا آگاه رابه اشتباه می اندازندو فکر می کنند که هر چیزی را که شما ار ار کنید راست است. شما هم روزی با واقعیت روبرو خواهید شد ولی آن روز خیلی دیر است .به فکر روزی باش که کسی روبروی شما ایستاده و به شما می گوید بیا برویم شما هنوز نمی دانید او کیست او را می خواهید بیرون کنید ولی اشتباه کرده اید او تنها با شما از آنجا خواهد رفت زیرا او از جانب خداست و شما وقتی مرگ را حس کردید می بینید که واقعیت چیست خواهان برگشت میشوید ولی وقت وقت رفتن است و بعد از رفتن شما کسانی که شما را می بینند جز چشمانی که از ترس از حدقه در آمده چیزی را نخواهند دید امیدوارم به راه راست هدایت شوید شاید از بار گناهانتان کم گردد…

 18. آقا یا خانم J شما نگران دنیا و آخرت خودت باش من هم زندگی خودم را دارم. اگر شما دوستداری به آخوند جماعت سواری بدهی نوش جانت ما نخواستیم بهشت و حوری و هر چیز دیگری که در بهشت هست برای تو!

 19. میم بیخدا says:

  حسن آقا اگه قراره بری جهنم منم باهات میام چون هر جا انسانهای منطقی و با شعورباشند برا من یکی بهشته

 20. j says:

  آخوند جماعت نماینده خدا نیست . ایمان به خدا را خدا خودش جواب خواهد داد در ضمن زندگی شما راه چاره ای ندارد من نگران کسانی هستم که دروغهای شما را باور می کنند و به بیراهه می روند

 21. j says:

  اگر شما با نظام حکومتی آخوندی حاکم مخالفید که من هم هستم راه مبارزه را گم نکنید . و با خدا سر دشمنی نگذارید.و هر غلط اینها را به پای خدا و اسلام ننویسید . اگر به فکر آزادی هستید آزادی را هم در این دنیا بخواهید و هم در آخرت . و از آخرت فقط به فکر عیش و نوش و حوری نباشید چون قرب به خدا و رضایت خدا بالاترین نعمت خدا در آخرت است .

 22. kia says:

  اقا یا خانم نگران خدا و اسلام . من نمیخواهم تو نگران من باشی اینو میگم چون خودت نوشتی ( من نگران کسانی هستم که دروغهای شما را باور می کنند) شمای عوضی اول یاد بگیر درست حرف بزن اخر ریدم توی اون دینی که شما بهش باور داری به توی جاکش یاد نداده به انسانها توهین نکن ارار اون امامت کرده و پدر پااندارت – من وکیل حسن اقا نیستم ولی از ادمهای کثیفی مثل تو متنفرم که همه باید مثل تو فکر کنند اگر نکردن با توهین ووو به راه بویه گه باید بررگردن خواهی دید که دنیا دیگر حیوانهایی مثل تو را دیگر تحمل نخواهد و به درک خواهد بفرستاد

 23. sia says:

  شما مثل اينكه خودت مشكل دارى يا باقى رو مشكل در فرض كردى، حاجى جون اونجا درِ خون ريخته ميشه، به هر دليلى، فكر كردى اين israelia از اين آخوند ا بهترن؟ اين yahoodia khodeshuno قومِ برتر ميدونن، خدا رو شكر پولم كه حسابى دارن، حالا شماها شدين طرفدار اينا؟ badbakhta به جاى اينكه پشتت belarze از اينكه ايران بمب اتم پيدا كُنه برو از اون روزى betars كه اين johooda قدرتمند بشن و بخوان نيل تا forateshoono اجرا كنن..اون وقت تو و خواهر و مادرت و به چنان فلاكتى mineshunan كه تا آخرِ عمر بگى غلط كردم…

 24. سوشیانت says:

  سلام حسن جان. من نمی دانم تا کی باید بشنویم این اسلام واقعی نیست یا کار فلان شخص را نباید به پای اسلام گذاشت. برخی از انسان ها یک دید عرفانی برای خودشان دارند و قسمت هایی از اسلام را که قابل تطابق با دیدشان است می گیرند و هر چه که با تخیلات عرفانیشان نمی خواند را می گویند اسلام واقعی نیست. خانم یا آقای j چشم من حرف شما را گوش می کنم ولی لطف کنید به من بگویید این اسلام واقعی چیست که افرادی مثل شما از آن دم می زنند؟ اگر تاریخ صدر اسلام را هم بخوانید حتما می گویید آن هم اسلام واقعی نبوده و عمه من آن کار ها را کرده است؟

 25. j says:

  آقا کیا خطاب من به کسانی بود که دروغ آنها را قبول کنند و باعث خوشحالی من است که اعتراف به دروغ بودن آن و قبول این دروغها می کنی زیرا در غیر این صورت جواب مرا نمی دادی .این که این آقا ار ار میکند را ست است زیرا خدا هم صدای خر را بدترین صداها معرفی می کند و این اندیشه و تفکر و شخصیت شما است که متاسفانه لیاقت آن را پیدا کرده اید. ولی همیشه راه توبه باز است. شاید آن درکی را که می گویی همان جهنم است پس اگر به جهنم اعتقاد داری پس به خدا و پیغمبر و امامش نیز اعتقاد داری. همچنین سوشیانت عزیز از همان آغاز که پیامبر از غار حرا برگشت و ندای آزادی خواهی را سر داد انسانهایی امثال شما به او دروغ بستید شما حتی از ترس ذهن خود را باز نمی گذارید تا این افکار را درک کنید افرادی با تفکر شمابودند که از همان آغاز خود به حقیقت ایمان نیاوردند که هیچ بلکه باعث گمراهی چون شما شدند آن افراد از همان زمان پیغمبر از همان زمان که علی (ع) نیمه شبها به فقرا غذا می برد و در دلش را به چاه می گفت از همان زمان که او را خانه نشین کردند و بعد از چند سال بیعت کردند و دوباره بیعت شکستند و از همان زمان که فاطمه(ع) جگر گوشه پیغمبر را سیلی زدند و بین دیوار و در کشتند از همان زمان که حسن (ع)را به سکوت وادار کردند از همان زمان که حسین(ع)تک حماسه ساز دنیا را که بخاطر دین خود که شما از آن دوری می کنید سر بریدندو تا آن زمان که همه امامان که تک تک به دست افرادی با تفکر شما شهید شدند این دشمنی بود ولی شما سعی کنید چون حر در واقعه عاشورا باشید و به دین برگردید توبه کنید و از احساس خدا داشتن لذت ببرید این دنیا بدون خدا داشتن جز تنهایی و احساس پوچ بودن چیز دیگری به شما نخواهد داد .اسلام محمدی را در قرآن و نهج البلاغه صحیفه سجادیه در دعای کمیل در ندبه و در خلوت خود بیابید نه در اسلام آخوندی که آنها بدتر از شما هستند

 26. farhad says:

  هر دين بيش از آنكه شيطانش را بي‌اعتبار كند اينكاررا با خدايش انجام ميدهد. هاولوك اليس
  بي ترديد دين در طول قرون متمادي روانپزشك جهان بوده‌است. كارل منيينگر
  بيشتر خطابه‌هاي روحانيون شبيه آگهي‌هاي تجاري اند- اما نمي توانم تشخيص دهم كه آيا در اين آگهي ها خدا اسپانسر است يا محصول عرضه شده. ميگنون مك لاگلين
  ايمان تابحال نتوانسته كوه هاي حقيقي را جابجا كند اما مي‌تواند – در ذهن مومن- در جايي كه كوهي وجود ندارد رشته كوه‌هايي خلق كند. فردريش نيچه
  در هر دهكده‌اي يك مشعل- آموزگار- وجود دارد و يك كپسول آتش نشاني: روحاني. ويكتور هوگو
  آدمهايي كه به من ميگويند من به جهنم خواهم رفت درحاليكه آنها به بهشت ميروند مرا بسيار شادمان ميكنند از اينكه ما به دو مقصد متفاوت ميرويم. مارتين ترمان
  دين از ديد عامه مردم حقيقت است، از ديد روشنفكران، غلط؛ و از ديد حكومت گران، مفيد. سنکای اخلاقگرا
  كار و كاسبي ها ممكن است بيايند و بروند اما دين همواره باقي خواهد ماند. چرا كه دين تنها تجارتي است كه در آن مصرف كننده بخاطر بدي محصول‏، خودش را سرزنش ميكند. Harvard Lamphoon, “Doon”
  انسان حيواني مذهبي است. او تنها حيوان مذهبي است. او تنها حيواني است كه مذهبي حقيقي دارد – چندين و چند نوع از آن را. او تنها حيواني است كه به همسايه‌ هم كيشش عشق ميورزد و گلويش را مي‌برد اگر عقيده مذهبي اش در راه راست نباشد. او در تلاشي صادقانه براي هموار كردن راه برادرش به سعادت و بهشت، زمين را به گورستان بدل كرده است. مارك تواين
  چطور نهادهاي ديني را مي توان يك راهنماي قابل اعتماد در جهان ناديده دانست درحاليكه در جهان ديده و مرئي دچار اشتباهات فراواني شده‌اند؟ جان دراپر
  اين واقعيت كه يك مومن شاد تر از يك شكاك ديني است از آنجا ناشي ميشود كه يك مست سرخوش تر از آدم هوشيار است. جرج برنارد شاو
  با يا بدون مذهب، انسان هاي خوب كارهاي خوب ميكنند وانسان هاي بد، كارهاي بد. اما براي اينكه انسان هاي خوب كارهاي بد انجام دهند نياز به مذهب است. استيو واينبرگ
  خواندن و فهم كامل كتاب مقدس مطمئن ترين شيوه كافر شدن است. دونالد مورگان
  جاييكه پرستش خورشيد يك وظيفه عمومي باشد آزمايش قوانين حرارتي جنايتي نابخشودني خواهد بود. جان مورلي
  دين جايگزين ازمدافتاده ايمان است. اسكار وايلد
  فلسفه پرسش‌هايي است كه هرگز جواب داده نخواهند شد. دين پاسخ هايي هست كه هرگز مورد پرسش قرار نخواهند گرفت. ناشناس
  خنده دار، متناقض و دردناك است كه بي خدايان، دين را جدي تر از موحدان ميگيرند. جاناتان ميلر
  سوالي كه پيش‌روي نژاد بشر است: آيا پرودگار طبيعت بايد جهان را با قوانين خودش اداره كند يا روحانيون و پادشاهان با جنگولك بازيهاي جعلي اينكار را بكنند؟ جان آدامز
  دين به يك قرص مي ماند. بهترين روش استعمالش قورت دادن بدون جويدن اس
  وقتي مبلغان مذهبي به آفريقا آمدند، ما بوميان، زمين داشتيم و آنها كتاب مقدس. گفتند:” بياييد دعا كنيم” و ما براي اينكار چشمهايمان را بستيم. وقتي بازشان كرديم، واي!، آنها زمين داشتند و ما، كتاب مقدس. دسموند ام. توتو
  بطور كلي اشتباهات ديني خطرناكند؛ اشتباهات فلسفي، مضحك. ديويد هوم
  نتيجه اجبارات مذهبي چه بوده است؟ تبديل نيمي از جهان به مردماني نادان و نيمه ديگر به انسان هايي رياكار. توماس جفرسون
  دين افيون توده‌هاست. کارل مارکس
  خدا يك كمدين است. درحال بازي دربرابر تماشاگراني كه به شدت از خنديدن وحشت دارند ولتر
  دين خوب، ديني است كه بتواني درباره‌اش جُك بسازي. چستر تن

 27. سوشیانت says:

  جناب j که مرا به داشتن خدا دعوت کرده اید: من آگنوستیک هستم نه بی خدا یا به تعبیری weak sense atheist نه strong sense atheist. در درجه دوم من زمانی از معتقد ترین انسان ها بودم و اگر کسی چیزی به اسلام می گفت در جوابش می گفتم این اسلام واقعی نیست. بعدها کم کم از دین فقهی به دین عرفانی رسیدم و کم کم تضاد های دین اسلام با عرفان شرقی که ریشه زرتشتی دارد و ایرانیان برای نرم کردن اسلام آن را درونش کرده بودم پی بردم و این سیر ادامه پیدا کرد. مطمئن باش من با خواندن چند کتاب و تفکر شدید دینم را کنار گذاشته ام. امیدوارم به زودی بتوانم یک وبلاگ ایجاد کنم و در آن تفکر انتقادی را شرح دهم تا شما هم حداقل بنشینید و تفکر خود را باز بینی کنید. در ضمن اگر بخواهید به خدا اعتقاد داشته باشید و خدایتان خدای بزرگی باشد ناچار هستید به خدای غیر متشخص و غیر انسان وار اعتقاد داشته باشید که حداکثر به همه خدایی اسپینوزا می رسید. برای باز بینی دین اسلام شما به کتاب زنده یاد دشتی با نام 23 سال ارجاع می دهم. اگر هم علاقه مند به داشتن خدایی غیر متشخص هستید به نوشته های آقای گنجی عزیز در رادیو زمانه مراجعه کنید.

 28. سوشیانت says:

  سلام خُسن آقای گل خودم. یادت هست یک بار به تحکیم وحدت بد و بیراه گفتی و دوستان زیادی گفتند اشتباه می کنی و گفتی با وجود همه این حرف ها هنوز دید خوبی نسبت بهشون نداری؟ روزنامه کارگزاران را به علت نشر بیانیه آن ها در مورد غزه بستند. خبرش را در بی بی سی یا رادیو فردا می توانی ببینی و نظرت را مجددا راجع به آن ها بیان کن.(من نمی خواهم نظرت را عوض کنم. چون به قول انیشتین دوست داشتن من از نوع دوست داشتن سیب نیست که سیب را بخورم و از آن چیزی نماند)

 29. سوشیانت says:

  جناب j که مسلمان هستی و حتما(؟) بر اساس جزم اندیشی اسلامی هر در نظرتان تفکری غیری از اسلام جاییش می لنگد. شما فرمودید مخالف ج.ا. هم هستید. یک سناریو در نظر بگیر: فردا ج.ا. سقوط کرد و یک حکومت دموکراتیک چه جمهوری( خودم معتقدم بهتر است) و چه مشروطه جایگزینش شد. متفکران ایرانی خارج هم بر گشتند. آیا تا زمانی که مسلمانان معتقد به یک ایده اولوژی جزم گرا هستند کشور دموکراتیک می شود. آیا من فردا خواهم توانست بگویم در قرآن اشتباه هست؟ آیا اگر گفتم امام فلانی اشتباه کرد تامین جانی خواهم داشت؟ ریشه این مسئله در چیست؟ من ریشه ای جز در تبدیل اسلام به یک ایده اولوژی ای که برای همه چیز جواب دارد نیست که هر کس به هر دلیلی با جزیی از آن مخالف است یا لج باز است یا کور دل یا به قول شما مانند خر ار ار می کند. از همین حالا تمرین پذیرفتن عقاید مخالف را بکنید. من شک ندارم عده ای به علت عملکرد ج.ا. از دین گریزان شده اند ولی توی یک سالی که وبلاگ حسن آقا را می خوانم احساس نمی کنم کسی از دوستان در این جااز روی لجبازی با ج.ا. بی دین شده باشد. می دانید مشکلات تفکر را همواره مخالفین آن تفکر بهتر می بینند و من به عنوان یک مثال به شما می گویم مشکل اصلی دید شما اسطوره سازی است.

 30. j says:

  فرهاد عزیز بهتر بود در میان جمله های پر بار خود پیامهای از نهج البلاغه امام علی که حتی غربیان نیز بدان اعتقاد دارند را می آوردی یا گفتاری از سایر امامان یا گفتار هایی از دکتر شریعتی و مطهری…
  در ضمن من کتاب 23 سال را مطالعه کرده ام
  همچنین کتاب های الله اکبر
  اسلام و مسلمانی آنسوی سراب شیعه گری و امام زمان و غیره ولی در مقابل اینها من تفسیر قرآن نهج البلاغه قسمتهایی از صحیفه عموم کتابهای دکتر شریعتی شهید مطهری علامه دستغیب و علامه جعفری و دیگران را نیز مطالعه کرد ه ام شاید شما فقط یک سو را دیده باشید ولی از سوی دیگر اطلاعی نداریدامیدوارم که بااین سمت نیز به اندازه کافی آشنا شده و سپس در مورد آن نظر دهید و من الله توفیق

 31. سوشیانت says:

  جناب j اگر واقعا به نظر شما قرآن کتاب خداست یک دلیل کتاب خدا بودنش را بگو. البته اگر زیر نوشته های گنجی اضافه کنی بیشتر حال می کنم.
  من هرگز نمی گویم علی بد بود و همه کارش سیاه بود و شخصا معتقدم بسیار به اصولش پایبند بود و این امر را تحسین می نمایم ولی هرگز همانند یک شیعه از او یک بت نمی سازم (بقیه دین داران هم بت هایی دارند و از همین رو نیچه گفته است بت ها شکسته شد ولی خوی بت پرستی نه). مشکل دین داران در نظر کسی مثل من نفس دین نیست ( هر چند که دین را قبول ندارم) بلکه دیدن همه زوایای زندگی از سوراخ دین است که گاهی به کوچکی سوراخ سوزن است. حالا که 23 سال را خوانده ای، چرا من یک مسیحی نیستم راسل را هم بخوان. مشکل در اعتقاد به خدای شما نیست و من اصلا قصد ندارم که شما را بی اعتقاد کنم بلکه مشکل در انتخاب دین به عنوان یک بسته کامل است که به نظر من امری نا صحیح است. راستی به من بگویید دین اسلام چه چیز جدیدی به بشریت اهدا کرد که باید قدر آن را دانست؟ آیا مسلمانان با اخلاقند؟ تا جایی که من می دانم در فقه پویای جعفری همه کاری می توان کرد و کلاه شرعی بر سرش گذاشت. راستی با منسوخات قرآن چه می کنی؟ آیا قرآن منسوخات جدیدی ندارد؟ معیار منسوخات چیست؟ این که در قرآن همه چیز را می توان مجاز گرفت آیا نمی توانیم برای خدا معامله در نظر بگیریم و بگوییم منظور همان است که مریم با آن حامله شد و یا همان چوب خداست و با آن دهن بی خدایان را سرویس می کند؟

 32. me says:

  منظورتون از خدا همون هیولای اسپاگتی است !!! یا کودکی که داره با عروسکاش بازی می کنه (عروسکاش ما آدم ها هستیم )خود قران که ذاتا اشکالات زیادی داره قرار بوده برنامه زندگی انسانها باشه هزارتا مفسر هم ازش سردر نمی یارن روزگاری بود که مردم بادیدن سنگ مغناطیسی اون رو بخشی از وجود خدا می دونستن اما علم به طور کامل به این مسئله پاسخ داد همه ی پدیده های طبیعت روزی پاسخ دقیق علمی خواهند داشت چه بهتر که ما قبل از رسیدن اون روز خودمون رو از خرفات آزاد کنیم ((زنده باد مارکسیسم))

 33. میم بیخدا says:

  آقا فرهاد با هین جمله خیلی حال کردم
  آدمهايي كه به من ميگويند من به جهنم خواهم رفت درحاليكه آنها به بهشت ميروند مرا بسيار شادمان ميكنند از اينكه ما به دو مقصد متفاوت ميرويم. مارتين ترمان

 34. kia says:

  خسن اقا با این پستت از A تا z موافقم من هم اگر قرار بود چیزی بنوشتم همین چیزها رو مینوشتم اگر مسلمانهای خاورمیانه قدرت اسرائیل را داشتن یک شبه اسرائیل را نابود میکردن. به افای اسلام پرست هم باید بگم من از بچگی به اسلام باور نداشتم ولی به خدا باور داشتم ولی نه خدایی که دین میگوید بخصوص خدای اسلام خدایی که عاشق خون و خونریزی است خدایی که دوست داره بنده اش رو شلاق بزنه وووووو…… برای من انسانیت از خدا مهمتره محمدو علی و حسین برای من دارای ارزش نیستن

 35. Nina says:

  کاملا درسته. اگر این اسلحه اسراییل و آمریکا را مسلمانان وحشی داشتند تمام دنیا را نابود می کردند. کاش این خانم سیبیل طلا هم این پست شما را بخواند! این خانم یا آقای J هم باید سلولهای مغزش را update کند. دست بردارید از این مزخرفات. تا کی به اسم خدا افسانه و دری وری و خرافات به خورد آدمها می دهید؟؟ علی برای فقیران نان می برد؟‌شکم ٢٥ زن و احتمالا بیشمار فرزندان خودش را چطورسیر می کرد؟؟‌چطور بود که علی نان داشت ( و صدها زن و فرزند )‌و دیگران نداشتند؟!!!!!!!

 36. bi neshan says:

  من هم اوایل مظلومیت فلسطین ناراحتم میکرد ..اما تاریخ نشان داده که نیروی بیگانه هیچگاه رسما در مملکتی ماندگار نشده .اما واقعا چرا آن سرزمین نه فلسطین شده نه اسرائیل؟!
  در هر حال ایران هم با آتش بازی در سرزمین های اشغالی سر اسرائیل را گرم میکندو قطعا امریکا هم منافع خود را در آنجا دنبال میکند.
  حقوق بشر هم که پشششششم!
  بله ..لبنانی ها اعتراف میکنند که با پول ایرانی خانه ساخته اند.اگر این پولها خرج مردم ایران شده بود ج. ا. الان حامیانی از میان مردم داشت.

 37. j says:

  شما نمی توانید بگویید که علی بد بود زیرا همه کارهایش سفید و نباید با شک بگویید که (نمی گویم همه کارش سیاه بود) علی بت نیست علی برای شیعه الگو جوانمردی و ایمان است و خیلی چیزهای دیگر که شخص کافر هم با شناخت او در عجب می ماند اینکه کسانی علی را به نظر شما بت می کنند این ارادت که من آن را الگو تمام و کمال می نامم نه بت پرستی , از و جود بسیار عظیم شخصیتی اوست برای اینکه (نه بشر توانمش خواند نه خدا توانمش خواند – متحیرم چه نامم شه ملک لا فتی را) علی مافوق بشریت است او انسانی عادی مثل من و شما نیست و ما نمی توانیم او را به اندازه بودنش درک کنیم هر کس به وسعه خویش او را می شناسد .
  دین اسلام برای کوچکترین و ریز ترین مسایل زندگی راه چاره دارد و این نشانگر کامل بودن دین است .اینکه شما به اسلام ایمان بیاورید و آن چیزهایی که باب میل شماست قبول کنید و برخی دیگر را به خاطر سختی قبول نکنید و مخالف آن باشید و از این رو کل دین را منفی بدانید کار ابلهانه ای است .
  ایمان من چیزی نیست که به این سادگی بدست آمده باشد که به این راحتی از دست برود علی فرمود : من خدایی را که نبینم پرستش نمی کنم .من خدا را آنگونه که علی دید نمیبینم در ننیجه پرستش من هم مانند علی نیست اما من نیز خدایی را که نبینم پرستش نمی کنم .خدای من خدای یکتاست که وجودش برای من قابل درک است
  قرآن هیچ منسوخاتی ندارد جز غرض ورزی افکار مخالف آن که از اول بوده و تا نهایت نیز خواهد بود . جمله مسیح پسر خداست را خدا خود رد میکند و اگر به پیامبری مسیح ایمان بیاوریم پس به پیامبری محمد(ص) نیز ایمان آورده ایم و قرآن را از جانب خدا میدانیم و این سوره که :بگو خدا یکتاست – او بی نیاز است- نه کسی فرزند اوست و نه فرزندی دارد – و نه هیچکس مثل و مانند و همتای اوست.
  من کتابی را که گفتید می خوانم امید است که شما هم حداقل یک با رقرآن را بخوانید مطمئنا شما نمی توانید با خواندن چند صفحه از رمان در مورد آن نقدی داشته باشید چه برسد به کتابی همچون قرآن.

 38. j says:

  معجزه چیزی است خارق العاده از جانب خدا که در زمانهای مختلف و به روشهای منطبق بر آن زمان توسط پیامبران بر بشر ارایه گردیده تا موجودیت خود و اصل پیامبریش را برای بشر به اثبات برساند . قرآن معجزه پیامبر اسلام است و از آن جهت که بعداز او پیامبری نمی باشداین معجزه برای هر عصری منطبق می باشد و با گذر زمان با توجه به درک آن زمان معجزات آن مشخص تر می گردد .
  معجزات قرآن :
  معجزات علمی
  معجزات ریاضی
  معجزات فصاحت و بلاغت
  پیشگویی ها
  و….
  شما حتما مطالعاتی در مورد برهان علیت – برهان نظم – برهان وجوب و امکان و برهان حرکت جوهری انجام دهید
  چند مثال :
  معجزات علمي قرآن در كيهان شناسي!
  عمر دنیا و زمین و انبساط آن (بیگ بنگ) – سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی همگی گوشه ای از معجزات قرآن است!
  ________________________________________
  “بسم الله الرحمن الرحيم”
  معجزات علمي قرآن در كيهان شناسي!
  عمر دنيا و زمين و انبساط آن (بيگ بنگ) – سياه چاله ها و ستاره هاي نوتروني همگي گوشه اي از معجزات قرآن است!
  نسبت عمر دنيا به عمر زمين:
  سوره ي 50 (ق): آيه ي 38:
  “ما آسمان ها و زمين و آنچه در ميان آنهاست در شش روز آفريديم و هيچ گونه رنج و سختي اي به ما نرسيد”
  سوره ي 41 (فصلت): آيه ي 9:
  “بگو: آيا شما به آن كس كه زمين را در دو روز آفريد كافر هستيد و براي او همانندهايي قرار مي دهيد؟ او پروردگار جهانيان است!”
  امروزه دانشمندان با توجه به شواهد موجود عمر زمين را 4.5 ميليارد سال پيش بيني مي كنند.
  اين در حالي است كه عمر دنيا 13.5 ميليارد سال برآورد شده است.
  در قرآن آمده كه زمين در دو روز و دنيا در شش روز خلق شد. (عمر دنيا 3 برابر عمر زمين است).
  اگر اين موضوع را با شواهد عيني امروز مقايسه كنيم هيچ كمبودي ديده نمي شود!
  عمر دنيا (13.5 ميليارد سال) را بر عمر زمين (4.5 ميليارد سال) تقسيم كنيد.
  جواب 3 بدست مي آيد.
  اين بدان معناست كه علم امروز نيز به اين مسئله رسيده كه عمر دنيا 3 برابر عمر زمين است!
  سياه چاله ها و ستاره هاي نوتروني:
  سوره ي 86 (طارق): آيات 1 تا 3:
  “سوگند به آسمان و كوبنده ي شب! و تو نمي داني كوبنده ي شب چيست. همان ستاره ي ثاقب است!”
  در عربي “ثقب” به معناي چاله و “ثاقب” به معناي چيزي است كه چاله را ايجاد مي كند.
  نسبيت عام پيش بيني مي كند كه سياه چاله ها از ستاره هاي نوتروني بوجود مي آيند. ستاره هاي نوتروني اكثرا قابل رويت نيستند و تنها با امواج راديويي (پالس ها) رصد مي شوند.
  امواج دريافتي از اين ستاره ها طوري به نظر مي رسد كه كسي به جايي مي كوبد! (ستاره ي كوبنده).
  باور نداريد؟ گوش كنيد!
  قرآن در آسمان ستاره اي كوبنده را معرفي مي كند كه ثاقب است. (چاله ايجاد مي كند).
  كلام واضح قرآن در اين مورد جايي براي شك نمي گذارد!
  بيگ بنگ – بيگ كرانچ و انبساط دنيا:
  سوره ي 55 (الرحمن): آيه ي 37:
  “آسمان ها روزي دوباره شكاف برمي دارند و مانند گل سرخي باز مي شوند!”
  سوره ي 51 (الذاريات): آيه ي 47:
  “و ما آسمان ها را با قدرت خود بنا كرديم و همواره آن را وسعت مي بخشيم!”
  سوره ي 21 (الانبيا): آيه ي 104:
  “در آن روز كه آسمان را چون طوماري در هم مي پيچيم هماگونه كه آفرينش را آغاز كرديم آنرا باز مي گردانيم. اين وعده اي است كه بر ماست و قطعا آنرا انجام مي دهيم!”
  با بيان تئوري بيگ بنگ دانشمندان همواره در صدد گسترش آن بوده اند.
  مدتي بعد به كمك تحقيقات عده اي از دانشمندان مشخص شد كه علاوه بر بيگ بنگ پديده اي به نام بيگ كرانچ هم بايد وجود داشته باشد. و همانطور كه دنيا باز شده روزي به همان نقطه ي آغاز جمع مي شود. (انا لله و انا اليه راجعون).
  قرآن اين موضوع را در ابتدا به باز شدن يك غنچه ي گل رز تشبيه مي كند و بيان مي دارد كه با قدرت بي انتهاي خويش در حال گسترش (انبساط) دنيا است!
  و روزي همانطور كه اين دنيا را باز كرد دوباره مانند طوماري آنرا در هم خواهد پيچيد. (بيگ كرانچ).
  و اين سخن حقيقت است!
  معجزه علمی قرآن در مورد جو زمین و آسمان ها، کرسی و عرش خداوند….
  در قرآن خداوند توجه ما را به موضوع مهمی در مورد جو زمین جلب می کند.
  وَجَعَلْنَا السَّمَاءَ سَقْفًا مَحْفُوظًا وَهُمْ عَنْ آیَاتِهَا مُعْرِضُونَ (٣٢)
  \”و آسمان را سقفی محافظ قرار دادیم ولی آن ها از نشانه های او روی گردان هستند.\”سوره انبیا آیه ۳۲
  این خاصیت آسمان با تحقیقات دانشمندان در قرن ۲۰ ثابت شد. جوی که اطراف زمین را فراگرفته است دارای عملکرد های حیاتی بسیار مهمی است. یک نقش آن حفاظت کردن زمین در مقابل شهاب سنگ های کوچک و بزرگ است تا به زمین برخورد نکنند.
  علاوه بر این، جو زمین تشعشعات خورشیدی را صافی می کند و اجازه نمی دهد که همگی آن ها از جو عبور کنند زیرا بسیاری از آن ها برای حیات روی کره زمین بسیار خطرناک هستند. جالب است که جو تنها تشعشات مفید و بی ضرر شامل نور قابل مشاهده ، فرکانس محدوده اشعه فرابنفش و امواج رادیویی را اجازه عبور می دهد. تمامی این تشعشعات برای حیات روی زمین ضروری هستند. فرکانس محدوده اشعه فرابنفش که جو زمین تنها مقداری از آن را اجازه عبور می دهد برای انجام عمل فوتوسنتز که در گیاهان انجام می شود بسیار مهم است. بیشتر تشعشعات فرابفش قوی که از طرف خورشید ساطع می شوند توسط جو گرفته می شوند و فقط قسمت ضروری و کمی از آن طیف به زمین می رسد.
  نقش حفاظتی جو به این جا خاتمه نمی یابد. جو همچنین زمین را در مقابل دمای بسیار کم فضای بیرونی که حدود ۲۷۰ درجه سانتی گراد زیر صفر است حفاظت می کند.
  شکل بالا نشان دهنده شهاب سنگی است که به طرف زمین در حال حرکت می باشد. خرده سنگ هایی که در فضا سرگردان هستند و تعدادشان بسیار زیاد می باشد خطر زیادی برای زمین دارند. اگر به سطح ماه نگاه کنید می بینید که دارای فرورفتگی های عمیقی است که در اثر برخورد شهاب سنگ ها با آن می باشد. ولی خداوند خالق جو زمین را به گونه ای آفریده است تا این اجرام اجازه رسیدن به زمین نداشته باشند و قبل از رسیدن به سطح زمین در اثر حرارت زیاد به وجود آمده در اثر اصطکاک با جو ذوب می شوند. خداوند را به خاطر این نعمت بزرگ شاکر هستیم؟
  بسیاری از ما حتی به آسمان بالای سرخودمان نگاه نمی کنیم چه برسد به اینکه به نقش آن توجه کنیم. تصور کنید که این نقش جو در حفاظت در مقابل سنگ های آسمانی وجود نداشت، آن وقت زمین به چه شکلی در می آمد؟ آن وقت ساکنان زمین باید دائم در مورد برخورد سنگ ها نگران باشند.
  به این تصویر نگاه کنید.
  تصویری از حفره عظیمی می باشد که در اثر برخورد یک شهاب سنگ در صحرای آریزونای آمریکا ایجاد شده است.
  انرژی ساطع شده از خورشید آن قدر زیاد است که حتی تصور آن برای ما مشکل می باشد. یک انفجار خورشیدی معادل ۱۰۰ میلیارد بمب اتمی است که آمریکا در جنگ جهانی درشهر هیروشیمای ژاپن انداخت. به شکل شماره ۴ نگاه کنید. در هر لحظه ده ها انفجار از این نوع در خورشید رخ می دهد.
  انرژی ساطع شده از خورشید آن قدر زیاد است که حتی تصور آن برای ما مشکل می باشد. یک انفجار خورشیدی معادل ۱۰۰ میلیارد بمب اتمی است که آمریکا در جنگ جهانی درشهر هیروشیمای ژاپن انداخت. به شکل شماره ۴ نگاه کنید. در هر لحظه ده ها انفجار از این نوع در خورشید رخ می دهد. ۵۸ ساعت بعد از یکی از این انفجارات مشاهده شد که عقربه های قطب نماها حرکاتی غیر عادی نشان می دهند و دمای جو زمین در ارتفاع ۲۵۰ کیلومتری به بیش از ۲۵۰۰ درجه سانتی گراد رسید. بدون وجود جو مناسب و کمربند ون آلن، این تشعشعات زندگی را روی زمین به سرعت نابود می کرد.
  مگنتوسفر (magnetosphere) یا میدان مغناطیسی اطراف زمین که به خاطر میدان مغناطیسی خود زمین به وجود می آید، زمین را در مقابل اجرام آسمانی، تشعشعات خورشید و ذرات کیهانی حفاظت می کند. این میدان مغناطیسی که در شکل شماره ۴ آن را می بینید به نام کمربند ون آلن نیز شناخته شده است و صدها کیلومتر بالاتر از جو زمین قرار دارد. دکتر Hough Ross در مورد اهمیت کمربند ون آلن می گوید:
  در حقیقت زمین بیشترین چگالی را در میان تمامی سیارات منظومه شمسی دارد. هسته زمین که از دو فلز نیکل و آهن تشکیل شده است عامل به وجود آمدن این میدان مغناطیسی است. این میدان مغناطیسی نیز به نوبه خود کمربند ون آلن را به وجود می آورد که زمین را در مقابل بمباران تشعشعات خورشیدی حفاظت می کند. اگر این حفاظ وجود نداشت حیات روی زمین غیر ممکن بود. تنها سیاره دیگری که میدان مغناطیسی دارد مریخ می باشد اما قدرت آن ۱۰۰ برابر کم تر از قدرت جو زمین است. حتی سیاره زهره که خواهر سیاره زمین می باشد دارای میدان مغناطیسی نیست و این میدان فقط برای زمین خلق شده است.
  این تنها گوشه ای از معجزات علمی قرآن در مورد کیهان بود. آیات بسیاری در قرآن وجود دارد که انسان ها را به تامل در این مورد جلب می کند.
  یکی از عبارات قرآنی که هنوز برای بشر قابل فهم نیست مفاهیم عرش و کرسی خداوند می باشند. خداوند در آیه زیر می فرمایند که آسمان را هفت طبقه آفریدیم و آسمان اول را با ستارگان مزین ساختیم:
  فَقَضَاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ فِی یَوْمَیْنِ وَأَوْحَی فِی کُلِّ سَمَاءٍ أَمْرَهَا وَزَیَّنَّا السَّمَاءَ الدُّنْیَا بِمَصَابِیحَ وَحِفْظًا ذَلِکَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِ الْعَلِیمِ (١٢)
  پس آن ها را {به صورت} هفت آسمان در دو هنگام مقرر داشت و در هر آسمانی کار {مربوط به} آن را وحی نمود و آسمان{این} دنیا را به چراغ ها مزین نمود و {آن را نیک} نگاه داشتیم؛ این است اندازه گیری های آن نیرومند دانا.
  پس آن چیزی که ما تا به حال توانسته ایم با تلسکوپ ها مشاهده کنیم و تا فاصله ۱۵ میلیارد سال نوری جلو رفته ایم تنها آسمان اول می باشد که خداوند اشاره می کند که ما آن را با ستارگان مزین ساختیم. حال شش آسمان دیگر چه می باشند هنوز کشف نشده است.
  خداوند در آیه ۲۵۵ سوره بقره می فرمایند:
  اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لا تَأْخُذُهُ سِنَهٌٔ وَلا نَوْمٌ لَهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأرْضِ مَنْ ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلا بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلا یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِنْ عِلْمِهِ إِلا بِمَا شَاءَ وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضَ وَلا یَئُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ (٢٥٥)
  خداست که معبودی جز او نیست؛ زنده و برپادارنده است؛ نه خوابی سبک او را فراگیرد و نه خوابی گران؛ آنچه در آسمان ها و آنچه در زمین است از آن او می باشد. کیست که به جز اذن او در پیشگاهش شفاعت می کند؟ آنچه در پیش روی آنان و آنچه در پشت سرشان است می داند و به چیزی از علم او جز به آنچه بخواهد احاطه نمی یابند. کرسی او آسمان ها و زمین را فراگرفته است و نگهداری آن ها بر او سخت نمی باشد و اوست والای بزرگ.
  همان طور که می بینیم خداوند می فرمایند که کرسی او آسمان ها و زمین را فراگرفته است پس کرسی خداوند بسیار بزرگ تر از هفت آسمان می باشد که ما آسمان اول آن را با تلسکوپ می بینیم.
  مساله زمانی بغرنج تر می شود که اصطلاح دیگری در قرآن است به نام عرش. مثلا:
  وَهُوَ الَّذِی خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضَ فِی سِتَّهِٔ أَیَّامٍ وَکَانَ عَرْشُهُ عَلَی الْمَاءِ لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلا وَلَئِنْ قُلْتَ إِنَّکُمْ مَبْعُوثُونَ مِنْ بَعْدِ الْمَوْتِ لَیَقُولَنَّ الَّذِینَ کَفَرُوا إِنْ هَذَا إِلا سِحْرٌ مُبِینٌ (٧)
  و اوست که آسمان ها و زمین را در شش هنگام آفرید و عرش او بر آب بود تا شما را بیازماید که کدامیک نیکوکارترید و اگر بگویی: (( شما پس از مرگ برانگیخته خواهید شد)) قطعا کسانی که کافر شده اند خواهند گفت: ((این {ادعا} جز سحری آشکار نیست))
  به نظر من انسان برای کشف این مفاهیم راهی به جز مکاشفه ندارد. انسان ها تا دور دست های کیهان را با تلسکوپ های نوری و رادیویی بررسی کرده اند، به اعماق زمین رفته اند ، از الکترون ها عکس برداری کرده اند اما کم تر انسان هایی با مراجعه به درون خود به دنبال کشف ناشناخته ها هستند.
  شعری با مضمون زیر از یکی از شعرای پارسی گو هست که ما را متوجه این قضیه می کند:
  ای نسخه اسرار الهی که تویی ای آینه جمال شاهی که تویی
  بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی
  در وجود انسان ها تلسکوپ هایی بسیار قوی تر و بهتر، وسایل ارتباطی خیلی دقیق تر و بسیاری قابلیت های دیگر نهفته است. شاید آیه زیر گواهی بر این مدعا باشد:
  وَعَلَّمَ آدَمَ الأسْمَاءَ کُلَّهَا ثُمَّ عَرَضَهُمْ عَلَی الْمَلائِکَهِٔ فَقَالَ أَنْبِئُونِی بِأَسْمَاءِ هَؤُلاءِ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ (٣١)
  و خداوند همه معانی آن ها را به آدم آموخت سپس آن ها را بر فرشتگان عرضه نمود و فرمود: اگر راست می گویید از اسامی این ها به من خبر دهید.
  همان طور که خداوند فرموده اند فرشتگان قادر به درک قدرت هایی که خداوند در وجود انسان ها به ودیعه نهاده است نیستند. حتی شیطان نیز بی اطلاع بود وگرنه سر تعظیم فرو می آورد.
  یکی از کسانی که توانسته به این قابلیت ها دست پیدا کند و تجلی اسما الهی باشد، شاعر ایرانی پارسی گویی است که ۸۰۰ سال پیش مثنوی معنوی را سروده و اکنون ما و دنیای غرب با خواندن اشعار او می بینیم که تفکراتش تطابق کامل با علم امروزه دارد. این شاعر چنان پرآوازه شده که از یک طرف کشور ترکیه در تلاشی بیهوده می خواهد او را ترک بخواند و غربی ها هم او را شخصیتی متعلق به همه می دانند ولی او ایرانی است و ایرانی باقی خواهد ماند.
  در مثنوی او شعری با مضمون زیر است
  آن امانت کاسمانش برنتافت وز قبول او زمین هم روی تافت
  در دل یک ذره ماوا می کند در درون حبه جا می کند
  آنچه مطلوب جهان شد در جهان هم تو داری بازجو از خود نشان
  من عرف زین گفت شاه اولیا۱ عارف خود شو که بشناسی خدا
  از خداوند خواستاریم که ما را با خود آشنا سازد که آنکس که خود را شناخت، خدای خود را هم شناخته است
  چند مثال ازمعجزات ریاضی
  جمله ”بسم الله الرحمن الرحيم“ 19 حرف است، و در آيه 74:30 سوره مدثر آمده است كه نگهبانان جهنم 19 فرشته هستند
  و هر كس كه بگويد قرآن سخن انسان است خداوند او را وارد جهنمی ميكند كه 19 فرشته نگهبان آن هستند.
  ما ميدانيم که عدد 19 عدد اول ( prime number ) است. عدد اول عددی است كه فقط بر خودش و بر يك قابل تقسيم باشد.
  افراد مختلفی در گذشته و حال سعی کرده اند که به رمزهای معجزات رياضی قرآن پی ببرند.
  در گذشته، يکی از اين افراد پيگيری های زيادی در اين مورد انجام داد و به موفقيت های زيادی “در اين مورد” رسيد.
  در سالهای اخيرآقای كورش جم ‌نشان كه در زمان حاضر در تهران زندگی ميكند با يك ماشين حساب كوچك به نتيجه‌ای رسيد
  كه شما ميتوانيد آن را امتحان كنيد. او شماره هر سوره را با تعداد آيات آن بصورت زير جمع كرد:
  جمع تعداد آيه شماره سوره
  زوج 8 = 7 + 1
  زوج 288 = 286 + 2
  فرد 203 = 200 + 3
  زوج 180 = 176 + 4
  فرد 125 = 120 + 5
  … … … …
  … … … …
  زوج 118 = 5 + 113
  زوج 120 = 6 + 114
  جمع زوج ها جمع فردها جمع آيه ها جمع سوره ها
  6236 6555 6236 6555
  قابل توجه است كه تعداد زوج‌ها 57 عدد و فردها نيز به همان تعداد يعنی 57 عدد ميباشد كه اين خود به تنهائی يك معجزه است.
  اما معجزه ديگر اينست كه اگر حاصل جمع‌های زوج را با هم جمع كنيم 6236 بدست می ‌آيد كه مساوی است با تعداد كل آيه‌های قرآن.
  و معجزه ديگر اينكه اگر حاصل جمع‌های فرد را با هم جمع كنيم 6555 بدست ميايد كه مساوی است با جمع كل شماره سوره‌های قرآن.
  و معجزه ديگر اينكه اگر رقم‌های 6555 را با رقم‌های 6236 جمع كنيم، عدد 38 بدست ميآيد كه خود ضريب 19 دارد:
  2 X 19 = 38 = (6+2+3+6) + (5+5+5+6)
  همانطور كه تعداد سوره‌های قرآن ضريب 19 دارد: 6 X 19 = 114
  لطفا توجه كنيد كه اگر تعداد آيه‌های قرآن را كم يا زياد كنيم يا فقط جای سوره‌ها را با هم عوض كنيم
  ديگر چنين روابطی وجود نخواهد داشت،
  و اين نشان دهنده اينست كه تعداد آيات قرآن همين اندازه و ترتيب سوره‌ها نيز به همين ترتيب بوده
  و در نتيجه قرآن نميتواند كار دست انسان باشد.
  ________________________________________
  آقای عبدالله اريك متوجه شدند كه
  در چهار كلمه “بسم” و “الله” و “الرحمن” و ”الرحيم“ 18 رابطه رياضی وجود دارد.
  و يک رابطه ديگر را آقای مهندس جواد رحمانی بدست آورده اند که روی هم 19 رابطه ميشود.
  كه با محاسبه ارزشهای عددی حروف الفبای عربی (كه در قديم به آن ابجد ميگفتند) به آن رسيد.
  حروف ابجد 28 حرف عربی را نشان ميدهد كه بترتيب از يك تا هزار بترتيب زير شماره گذاری شده:
  ارزشهای عددی حروف ابجد
  ا = 1 ك = 20 ق = 100
  ب = 2 ل = 30 ر = 200
  ج = 3 م = 40 ش = 300
  د = 4 ن = 50 ت = 400
  ه = 5 س = 60 ث = 500
  و = 6 ع = 70 خ = 600
  ز = 7 ف = 80 ذ = 700
  ح = 8 ص = 90 ض = 800
  ط = 9 ظ = 900
  ی = 10 غ =1000
  لازم به تذكر است كه اين ارزشهای عددی حروف الفبای عربی
  مانند ارزشهای عددی حروف لاتين (Roman Numerals) قرن‌هاست كه مورد استفاده بوده است.
  19 حرف بسم الله الرحمن الرحيم و ارزشهای ابجدی مربوطه:
  شماره حرف عربی ارزش ابجدی بسم
  1 ب 2
  2 س 60
  3 م 40
  4 ا 1 الله
  5 ل 30
  6 ل 30
  7 ه 5
  8 ا 1 الرحمن
  9 ل 30
  10 ر 200
  11 ح 8
  12 م 40
  13 ن 50
  14 ا 1 الرحيم
  15 ل 30
  16 ر 200
  17 ح 8
  18 ی 10
  19 م 40
  معجزه رياضی ”بسم الله الرحمن الرحيم“
  چهار كلمه و 19 حرف ( بسم الله الرحمن الرحيم ) چنان با يكديگر، بنابر يك سيستم رياضي متشكل گرديده است
  كه با دانش و احساس بشری غير قابل انجام ميباشد. اين سيستم قابل تعمق، بر اساس ارزشهای ابجدی اين حروف بدست ميايد
  كه اطلاعات مورد نياز برای شرح آن بطور خلاصه در زير نشان داده شده است.
  ________________________________________
  چهار كلمه ”بسم الله الرحمن الرحيم“ شماره حروف عربی هر كلمه و ارزشهای ابجدی آنها:
  شماره كلمات تعداد حروف ارزشهای ابجدی جمع ارزشها
  1 ب س م 3 2/60/40 102
  2 ا ل ل ه 4 1/30/30/5 66
  3 ا ل رح م ن 6 1/30/200/8/40/50 329
  4 ا ل ر ح ی م 6 1/30/200/8/10/40 289
  جمع 19 جمع ارزشها 786
  ________________________________________
  1- بسم الله الرحمن الرحيم 19 حرف است.
  ________________________________________
  2- اگر شماره ترتيب هر كلمه را بنويسيم، بعد از هر شماره تعداد حروف آن را بنويسيم
  عدد 13243646 بدست ميايد كه قابل قسمت به 19 است.
  (شماره ترتيب هر كلمه برای تشخيص بهتر قرمز نوشته شده):
  19 X 19 X 36686 = 13243646
  ________________________________________
  3- اگر ترتيب كلمات را با شماره آن از آخر بنويسيم باز ضريب 19 دارد:
  46362413 = 19 X 2440127
  ________________________________________
  4- اگر بجای تعداد حروف هر كلمه جمع ارزش ابجدی آن را پس از شماره ترتيب آن بگذاريم باز قابل قسمت به 19 است:
  110226633294289 = 19 X 5801401752331
  ________________________________________
  5- اگر ارزش ابجدی هر حرف را پس از شماره ترتيب كلمه بگذاريم، باز قابل قسمت به 19 است:
  1260402130305313020084050413020081040 =
  19 X 66336954126595422109686863843162160
  ________________________________________
  6- اگر پس از شماره ترتيب هر كلمه حاصل جمع تعداد حروف هر كلمه را با مجموع ارزش‌های ابجدی آن كلمه بگذاريم
  باز ضريب 19 دارد. يعنی:
  110527033354295 = 19 X 5817212281805
  (3 + 102 = 105), (4 + 66 = 70), (6 + 329 = 335), (6 + 289 = 295)
  ________________________________________
  7ـ اگر پس از شماره ترتيب هر كلمه تعداد حروف هر كلمه را به اضافه مجموع حروف كلمات قبل از آن بگذاريم باز ضريب 19 دارد
  1327313419 = 19 X 69858601
  (0 + 3 = 3), (3 + 4 = 7), (3 + 4 + 6 = 13), (3 + 4 + 6 + 6 = 19)
  ________________________________________
  8- اگر پس از شماره ترتيب هر كلمه حاصل جمع ارزش ابجدی هر كلمه را باضافه مجموع ارزش‌های ابجدی قبل از آن بگذاريم
  باز ضريب 19 دارد يعنی:
  1102216834974786 = 19 X 58011412367094
  چون (102 + 66 + 329 + 289 = 786), (102 + 66 + 329 = 497), (102 + 66 = 168)
  ميباشد.
  ________________________________________
  9- اگر ارزش ابجدی هر حرف از 19 حرف (بسم الله الرحمن الرحيم) را قبل از شماره ترتيب آن حرف بگذاريم
  ( عدد 62 رقمی بدست ميايد) باز ضريب 19 دارد يعنی:
  21602403 1430530657 183092001081140125013 11430152001681710184019 =
  19 X 113696858647 …)
  زير اعداد مربوط به هر يك از چهار كلمه )بسم الله الرحمن الرحيم( خط كشيده شده است. اين خط ‌کشی برای درك نكات بعد مفيد ميباشد.
  ________________________________________
  10- اگر شماره ترتيب هر كلمه (4 و 3 و 2 و1) را در آخر هر عددی كه زير آن خط‌ كشيده شده است اضافه كنيم
  عدد جديدی بدست ميآيد (عدد 66 رقمی) كه باز هم ضريب 19 دارد.
  216024031 14305306572 1830920010811401250133 114301520016817101840194 =
  19 X 113696855849 …)
  ________________________________________
  11- اگر پس از هر كلمه بجای شماره ترتيب (1 و2 و 3 و 4) مجموع ارزش‌های ابجدی هر كلمه (102 و 66 و 329 و 289) را بگذاريم،
  يك عدد 73 رقمی بدست خواهد آمد كه باز هم ضريب 19 دارد.
  2160240310214305306576618309200108114012501332911430152001681710184019289 =
  19 X 111369685843 …)
  ________________________________________
  12- در اين مرحله ارزش‌های ابجدی هر كلمه 102 و 66 و 329 و 289 را در ابتدای هر كلمه ميگذاريم، باز هم عدد 73 رقمی جديدی بوجود ميآيد كه ضريبی از 19 است.
  1022160240366143053065732918309200108114012501328911430152001681710184019 =
  19 X 5379790738 …)
  ________________________________________
  13- برای هركلمه (بسم الله الرحمن الرحيم) نكات زير را مينويسيم:
  1- تعداد حروف هركلمه، مثلاً كلمه ” بسم ” از 3 حرف تشكيل شده (برای تشخيص برنگ قرمز نوشته شده).
  2- جمع ارزش ابجدی هر كلمه، مثلاً كلمه ” بسم ” جمع ارزش حروف آن 102 ميباشد.
  3- ارزش ابجدی هر حرف در هر كلمه، مثلاً كلمه ” بسم ” از حروف (ب، س، م) تشكيل گرديده
  كه ارزش هر حرف به ترتيب ( 2 و 60 و 40 ) ميباشد.
  اگر پس از تعداد حروف هر كلمه جمع ارزش ابجدی هر كلمه و بعد ارزش ابجدی هر حرف آن كلمه را بگذاريم
  يك عدد 48 رقمی بوجود ميآيد كه باز ضريب 19 دارد.
  310226040466130305632913020084050628913020081040 =
  19 X 1632768634 …)
  ________________________________________
  14- در اين مرحله پس از تعداد حروف هر كلمه ارزش هر حرف آن كلمه و بعد جمع ارزش حروف آن را مينويسم
  كه اين بار هم عدد 48 رقمی بدست می آيد كه باز هم ضريبي از 19 ميباشد.
  326040102413030566613020084050329613020081040289 =
  19 X 1716000539 …)
  ________________________________________
  15- اگر شماره ترتيب حروف هركلمه را با شماره ترتيب حروف كلمه‌‌‌‌‌های بعد جمع كنيم
  عددی 12 رقمی بدست ميآيد كه باز هم ضريبی از 19 ميباشد.
  123 + 4567 + 8910111213 + 141516171819 =
  150426287722 =
  19 X 7917173038
  ________________________________________
  16- اگر شماره ترتيب هر كلمه را پس از شماره ترتيب حروف هر كلمه بگذاريم عدد 23 رقمی بدست ميآيد
  كه باز هم ضريبی از 19 ميباشد
  123145672891011121331415161718194 =
  19 X 648135120479 …)
  ________________________________________
  17- اگر تعداد كلمات “بسم الله الرحمن الرحيم” (4) را اول بنويسيم و تعداد حروف (19) آن را بعد از آن بنويسم
  و بعد حاصل جمع ارزش ابجدی (786) آن را بنويسيم عدد 6 رقمی بوجود ميايد كه ضريبی از 19 ميباشد.
  (برای تشخيص زير آن اعداد خط كشيده شده است).
  4 19 786 = 19 X 22094
  ________________________________________
  18- اگر رقم های رابطه 17 را برعکس بنويسيم ضريب 19 خواهد داشت.
  36206 x 19 = 4 91 687
  ________________________________________
  19- اگر شماره آيه )بسم الله الرحمن الرحيم( كه اولين آيه قرآن است بنويسيم و بعد تعداد حروف آن (19) را بنويسم
  و بعد تعداد حروف هر كلمه را بنويسيم باز ضريبی از 19 ميباشد.
  174 X 19 X 19 X 19 = 3466 19 1
  بايد توجه داشت که هر يکی از اين رقمها اگر بخواهد درست سر جای خود قرار گيرد احتمال آن يک به 10 ميباشد.
  چون احتمال بين صفر تا 9 را دارد.
  برای مثال: در شماره 4 عدد 102 شامل رقم های 1 و 0 و 2 می باشد و عدد 66 شامل رقم های 6 و 6 می باشد
  و عدد 329 شامل رقم های 3 و 2 و 9 می باشد و عدد 289 شامل رقم های 2 و 8 و 9 می باشد، لذا امکان
  درست کردن آن يک ميليون ميليارديم يعنی ( 10 به توان 15 – ) يعنی 1000000000000000 / 1 می باشد.
  اگر چهار کلمه ای که در “بسم الله الرحمن الرحيم” وجود دارد برای اينکه ارقامش مطابق حساب ابجد 19 بار قابل تقسيم به 19 باشد،
  امکان آن 19 بار 19 / 1 ضرب در 19 / 1 است.
  يعنی 37589973457545958193355601 / 1
  آيا فكر ميكنيد اين روابط رياضی تصادفی است ؟
  اگر اينطور فكر كنيد خيلی بی ‌انصافی كرده‌ايد و خواسته‌ايد با كمال بی ‌انصافی اين حقيقت بزرگ را
  كه قرآن كلام خدا است و نه تنها كار محمد (ص) و تمام مردم آن زمان نيست،
  بلكه حتی مردم اين زمان هم با وجود كامپيوتر نميتوانند چهار كلمه پيدا كنند كه اينهمه روابط رياضی داشته باشد.
  چون بيشتر اين روابط بايد در قالب 1?2?3?4? = 19 X … باشد.
  يعنی بجای علامت سؤال پس از شماره ترتيب بايد عدد خاص آن چهار كلمه وجود داشته باشد.
  ________________________________________
  مطابق محاسبه‌ای كه با كامپيوتر شده، احتمال مرحله 2، برابر يك در 189753 ميباشد
  و احتمال مرحله 2 و 4، كمتر از يك در 36 ميليارد ميباشد
  و احتمال مرحله 2 و 4 و 5، كمتر از يك در 6.832 كاترليون ميباشد.
  در نتيجه احتمال تصادفی بودن اين 19 رابطه تقريباً صفر يعنی محال است.
  ________________________________________
  اندكی فكر كنيد و منصفانه قضاوت كنيد كه آيا محاسبه اين روابط كار مردم 14 قرن پيش عربستان است؟ چه رسد به يك شخص.
  آيا اين روابط نشان ‌دهنده يك وجود بسيار بسيار دانا و حسابگر كه خدا باشد نيست و پيامبری محمد (ص) و الهی بودن قرآن را نشان نميدهد؟
  حالا كه معلوم شد قرآن واقعاً كلام خدا است،
  آن را با دقت هر چه بيشتر بخوانيد و در آيات آن انديشه و فكر كنيد تا راه درست زندگی را پيدا كنيد.
  چند معجزه رياضی ديگر
  کلمه اسم 19 بار در قرآن آمده است
  • كلمه (الله) بدون حساب الله كه در ”بسم الله الرحمن الرحيم“ اول سوره‌ها است، 2698 بار يعنی 19 X 142بار آمده است.
  • كلمه (الرحمن) كه يکی از صفات انحصاری خدا است، 57 بار يعنی 19 X 3 بار
  • و كلمه (رحيم) كه بصورت صفت خداوند آمده 114 بار يعنی19 X 6 بار آمده است
  (كلمه رحيم 9:128 سوره توبه در مورد صفت پيغمبر اسلام (ص) ذکر شده است، نه در مورد صفت خداوند).
  • سوره علق كه 5 آيه اول آن اولين آياتی است كه به پيغمبر (ص) نازل شده 19 سوره مانده به آخر قرآن يعنی سوره 96 قرآن است
  و 5 آيه اول آن كه اولين آياتی است كه بر پيغمبر (ص) نازل شده 19 كلمه دارد و 76 حرف است يعنی19 X 4 = 76
  • سوره علق 19 آيه و 285 حرف يعنی 19 X 15 حرف دارد.
  • سوره ناس آخرين سوره قرآن (سوره 114) است و 6 آيه دارد يعنی 19 X 6 = 114
  • سوره نصر سوره 110 قرآن كه بقولی آخرين سوره‌ای است كه بر پيغمبر(ص) نازل شده 19 كلمه دارد و آيه اول آن 19 حرف دارد.
  • 9 آيه اول سوره قلم سوره 68 قرآن كه دومين آياتی است كه به پيغمبر (ص) نازل شده، 38 كلمه دارد كه مساوی 19 X 2 ميباشد.
  • 10 آيه اول سوره مزمل سوره 73 قرآن، سومين آياتی است كه بر پيغمبر (ص) نازل شده كه 57 كلمه دارد يعنی57 = 19 X 3
  • حرف ”ق“ در سوره ق (سوره 50) و در سوره شوری (سوره 42)
  كه در حروف مقطعه اول اين دو سوره ذكر شده 57 بار تکرار شده است يعني 19 X 3
  در تمام حروف مقطعه قرآن اين روابط رياضی وجود دارد كه حدود 200 رابطه است.
  • حرف ”ن“ در سوره قلم (سوره 68) 133 بار آمده است يعنی 133 = 19 X 7
  • حروف ”ی“ و ”س“ در سوره يس ( سوره 36) 285 بار آمده است يعنی: 285 = 19 X 15
  • حرف ”ص“ در سوره اعراف (سوره 7) 97 بار و در سوره مريم (سوره 19) 26 بار
  و در سوره ”ص“ (سوره 38) 29 بار آمده كه جمع آن در سه سوره (152 = 97+ 26 + 29) می باشد
  يعنی: 152 = 19 X 8
  در قرآن هفت سوره پياپی (سوره های 40 تا 46) وجود دارد كه با حم “ح” و “م” شروع ميشود.
  اين سوره‌ها با هم روابط رياضی عجيبی دارند كه نامی جز معجزه بر آنها نميتوان گذاشت.
  • اگر تعداد ”ح“ و ”م“ اين هفت سوره را جمع كنيد عدد 2147 ميشود كه مساوی است با 19 X 113
  و اگر ”ح“ های اين هفت سوره را جدا و ”م“ های آنها را جدا جمع كنيد و بعد رقم‌های بدست آمده را باهم جمع كنيد
  درست همان عدد 113 بدست ميايد.
  منظور از رقمها عدد نيست مثلاً رقمهای عدد 380، (3) و (8) و (0)، و رقمهای عدد 64 ، (6)‌ و (4) ميباشد.
  • در اين هفت سوره تعداد ”ح“ و ”م“ بترتيب
  • در سوره مؤمن يا غافر (سوره 40) ، 64 و 380،
  • در سوره فصلت (سوره 41)، 48 و 276،
  • در سوره شوری (سوره 42) ، 53 و 300
  • در سوره زخرف (سوره 43) ، 44 و 324
  • در سوره دخان (سوره 44) ، 16 و 150
  • در سوره جاثيه (سوره 45) ، 31 و 200
  • در سوره احقاف (سوره 46) 36 و 225 ميباشد.
  64 + 380 + 48 + 276 + 53 + 300 + 44 + 324 + 16 + 150 + 31 + 200 + 36 + 225 = 2147
  = 19 X 113
  حالا اگر رقمهای اين اعداد را با هم جمع كنيم:
  6+4+3+8+0+4+8+2+7+6+5+3+3+0+0+4+4+3+2+4+1+6+1+5+0+3+1+2+0+0+3+6+2+2+5 = 113
  می ‌بينيم حاصل جمع اين رقمها درست 113 يعنی مساوی خارج قسمت 2147 به 19 است.
  • حالا اگر همين كار را با سه سوره اول (سوره 40 و 41 و 42) بكنيم باز
  می ‌‌بينيم حاصل جمع ”ح“ و ”م“ های اين سوره‌ها را اگر به 19 تقسيم كنيم مساوی حاصل جمع رقمهای ”ح“ و ”م“ اين سه سوره ميشود.
  64 + 380 + 48 + 276 + 53 + 300 = 1121 = 19 X 59
  6+4+3+8+0+4+8+2+7+6+5+3+3+0+0 = 59
  • حال اگر 4 سوره بعد يعنی سوره‌های 43 و 44 و 45 و 46 را مورد امتحان قرار دهيم باز همين رابطه بدست می ‌آيد.
  44 + 324 + 16 + 150 + 31 + 200 + 36 + 225 = 1026 = 19 X 54
  4+4+3+2+4+1+6+1+5+0+3+1+2+0+0+3+6+2+2+5 = 54
  • حال اگر ”ح“ و ”م“ سه سوره 41 و 42 و 43 را با هم جمع كنيم 1045 ميشود
  كه اگر آنرا تقسيم به 19 كنيم عدد 55 بدست ميايد كه با حاصل جمع رقمهای ”ح“ و ”م“ مساوی است.
  48 + 276 + 53 + 300 + 44 + 324 = 1045 = 19 X 55
  4+8+2+7+6+5+3+3+0+0+4+4+3+2+4 = 55
  • حال اگر ”ح“ و ”م“ چهار سوره 44 و 45 و 46 و 41 را با هم جمع كنيم عدد 1102 بدست ميايد
  كه خارج قمست آن به 19 عدد 58 بدست ميايد كه با حاصل جمع رقمهای ”ح“ و ”م“ مساوی است.
  16 +150 + 31 + 200 + 36 + 225 + 64 + 380 = 1102 = 19 X 58
  1+6+1+5+0+3+1+2+0+0+3+6+2+2+5+6+4+3+8+0 = 58
  حالا شما سعی كنيد با كامپيوتر 14 رقم ديگر پيدا كنيد كه چنين خاصيتی داشته باشند.
  حالا فكر كنيد كه اگر بخواهيد هفت مقاله بنويسيد كه ”ح“ها و ”م“ های آن چنين خاصيتی داشته باشند.
  چه زمانی بايد صرف كرد؟
  حالا فكر كنيد اگر کسی بخواهد بطور عادی هفت سخنرانی بكند كه چنين روابطی در آن وجود داشته باشد، امكان دارد يا نه؟
  با توجه به اينكه خداوند در آيه 29:48 سوره عنكبوت به پيغمبر (ص) ميفرمايد:
  ” تو قبلاً كتابی نخوانده بودی و با دستت چيزی ننوشته بودی
  چون در آن حال كسانی كه در صدد باطل ساختن رسالت تو هستند شك ميكردند”
  يعنی پيغمبر سواد خواندن و نوشتن نداشت.
  شما سعی كنيد با كامپيوتر 14 رقم ديگر پيدا كنيد كه چنين حالتی داشته باشد تا بدانيد قرآن نميتوانسته كار پيغمبر بيسواد 14 قرن پيش باشد.
  بلكه تمام مردم آن زمان هم نميتوانسته‌اند چنين كاری بكنند
  و بيائيد واقعاً سعی كنيد چهار كلمه مثل (بسم الله الرحمن الرحيم) بسازيد كه 19 رابطه رياضي در آن باشد.
  يا حتی سه رابطه رياضی از لحاظ حروف ابجد در آن باشد.
  البته توجه داشته باشيد در آن زمان چرتكه هم وجود نداشته، چه رسد به ماشين حساب و كامپيوتر.
  به كتاب Beyond probability نوشته آقای عبدالله اريك مراجعه كنيد.
  پیش بینی (مثال قابل درک )
  پیش بینی حوادث 11 سپتامبر در قرآن
  حادثه فرو ریختن دو ساختمان مرکز اقتصادی امریکا که از بزرگترین ساختمان های جهان بودند توسط قران کریم در 1400 سال قبل پیش بینی شده است.
  این پیش بینی مربوط به کلمه ای است به نام (جرف هار) که هم اکنون به تفسیر آن می پردازیم:
  ماه نهم میلادی ماه سپتامبر است و این کلمه نیز در سوره نهم قران کریم قرار دارد.(سوره توبه)
  همانطور که میدانید این 2 ساختمان 109 طبقه بوده اند و این کلمه در ایه 109 سوره توبه قرار دارد.
  این سوره در جزء 11 قرآن قراردارد واین اتفاق در روز یازدهم سپتامبر انجام گرفته است.
  این اتفاق در سال 2001 میلادی به وقوع پیوست و این کلمه نیز کلمه 2001 قران است.
  این اعداد و ارقام را یک جوان ایرانی در امریکا کشف کرده است.
  و این هم ترجمه ایه :
  آیا آنکه بنای خویش بر پرهیزگاری خدا و رضای او پایه نهاده بهتر است یا آن کسی که بنای خویش بر لب پرتگاه نهاده که فروریختنی است.
  و همچنین در ایه 110 امده که : و ساختمانی را که بنا کرده اند همواره مایه اضطراب دلهای ایشان است تا وقتی که دلهایشان پاره پاره شود وخداوند دانا و حکیم است.

 39. Nina says:

  in shero vera chiye in mige. in “J” divoonas! ba in type adamha mikhayn mamlekat ma pishraft kone o dorost beshe????? hamoon Ahmadinejad ham az sare ina ziade!

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی