Nov 30 2008

افزایش سانسور

نوشته:     :::       40 پیام

یکی دو هفته‌ای هست که سایت‌های خبری خود رژیم هم به محافظه کاری بیشتر روی آورده‌اند، شاید هم آنها را وادار به این کار کرده‌اند. نشانه این را می‌توانید در اخبار سه سایت مشهور داخل ایران (خودی‌ها) مثل عصرایران، بازتاب و شهاب نیوز ببینید. من معمولا روزانه این سایت‌ها را چند بار سر می‌زنم و اکثرا خبرهای جالب آنرا که گوشه‌هایی از رازهای مگوی حکومت را افشا می‌کنند و یا اخبار ضد و نقیضی را که منتشر کرده‌اند من هم باز انتشار می‌دهم. دلیل اینکه می‌گویم این سایت‌ها محافظه کارتر شده‌اند این است که قبلا روزانه حداقل سه چهار تا از این نوع خبرها در هر کدام از این سایت‌ها وجود داشت در عوض این روزها باید ساعت‌ها توی این سایت‌ها بچرخم تا یک خبر دست دوم یا سوم پیدا کنم. اکثر این خبرها هم خبرهای آب دوغ خیاری و بی مصرف هستند.
یقینا بعد از به دام انداختن جاسوسان اسرائیلی (!!) برای این سایت‌ها هم دستورالعمل و فتوا صادر کرده‌اند که مراقب باشند و کمتر خبرهای بودار را منعکس کنند.
راستی در مورد جاسوس اسرائیل نوشتم! چه خبر از حسین درخشان، آیا کسی خبری از او دارد!؟ نظر من در رابطه با دستگیری حسین درخشان دارد روز به روز بیشتر به این سو چرخش پیدا می‌کند که دستگیری حسین درخشان یک نوع تصفیه داخلی است و اینکه به نظر می‌آید که طرفداران احمدی نژاد به علت درگیری‌های شان با بازاری‌ها و موتلفه‌ای‌ها می‌خواهند یک گوشمالی هم با اینها بدهند و در نتیجه گریبان حسین درخشان بیچاره را گرفته‌اند.
درضمن لطف کنید اگر یکی از شما فارسی بلد هست این وبلاگ را هم برای ما ترجمه کند فهممان برود بالا!
این هم یک موزیک از گروه کیوسک: اکثر کارهاشون رو دوست دارم، این یکی رو گوش کنید
همه رقم موجود است

نوشته: در ساعت: 9:46 pm در بخش: آزادی بیان

40 پیام  |           

40 پیام به “افزایش سانسور”

 1. هروقت آقایان احساس خطر میکنند اولین کاری که میکنند ایزوله کردن خبرها و جلوگیری از انتشار اخبار ناخواسته است.
  من یادم میاید درزمان درگیری کوی دانشگاه یعنی همان ایام 18 تیر همه سیستم تلفن های همراه را بمدت 24 ساعت از کار انداخته بودند تا خبرها پخش نشود و شورش های خیابانی گشترده نشود.
  ظاهرا آقایان از چیزی ترسیده اند که ما فعلا از آن بی خبریم.
  شاید اوضاع بحران اقتصادی و تورم و گرانی زنگ خطری برای اعتراضات مردم شده.
  باید مدتی صبر کرد ببینیم چه بلایی قرار است سر این آقایون بیاید.

 2. سیستم اطلاع رسانی جمهوری اسهالی اعم از اینترنتی و آنترنتی به مثابه ی افسار خر پیریست که با هر “هش “صاحب خود سر کج کرده و انحراف مسیر میدهد

 3. ملاجان اگر این سانسورها و بگیر و ببندها اعمال نشده بود آنوقت من معجب می‌شدم. این دقیقا همان چیزی است که من منتظرش بودم.
  آگر کمی به اوضاع داخل ایران بیشتر دقت کنیم می‌بینیم که نارضایتی‌ها بسیار شدید شده و گمان می‌کنم همین مساله باعث این بگیر و ببندها شده. شاید هم سپاه پاسداران زمینه یک کودتا را دارد مهیا می‌کند.
  اگر یک روز صبح از خواب بیدار بشویم و بشنویم که کودتا شده من چندان متعجب نخواهم شد

 4. حسن آقا
  سپاه که علیه خودش کودتا نمیکند برادر.
  الان قدرت در دست سپاه است. همه جا عناصر سپاه با لباس شخصی اعمال مدیریت میکنند. از وزارت کشور و استانداری وفرمانداری و بخشداری بگیر تا سفیر و رایزن فرهنگی و معان و وزیر خارجه و همینطور بازرگانی و صنایع و گمرک و غیره و غیره.
  بنظرم اینها در تامین نیازمندیهای اولیه کشور درمانده اند. صندوق ارزی ته کشیده قیمت نفت پایین آمده و بالاخره تورم بیداد میکند و صدای همه درآمده.
  هرچه خامنه ای در چنته داشت برای حمایت از احمدی نژاد خرج کرد و دیگر حرفی برای گفتن ندارد.
  الان حکومت مثل یک گاو وحشی است که عصبانی است و به هرطرف شاخ میزند.

 5. David says:

  حسن آقا: ترجمه ” اين وبلاگ “:
  1. عربهاي شتر سوار خوب بلدند كه اسب پرورش بدن (حتي در نروژ) ولي براي پرورش آدم توش موندن و نروژيها بايد بيان و آدمشون كنن.
  2. اين گوساله نميدونه كه تا 1400 سال پيش زبان عربي يك ديالوگ بود و فقط حرف زده ميشد درست مثل زبان آرامي. ايرانياني مثل سيبويه فارسي به اون رسميت دادن و گرامر دارش كردن.
  3. زبانهاي لاتين هم اصلا ريشه عربي ندارند و در سال 1994 “عبدالرضا پاشا فهمي” كه از طرف “آكادمي زبانهاي عربي” اين پيشنهاد رو داد، اونو مسخره كردند و پيشنهادش رو بشدت رد كردند.

 6. David says:

  حسين درخشان براي جمهوري اسلامي رل مرتضي رو داره در سايت حسن آقا

 7. David says:

  دنیا هنوز نسبت به جنایات دهشتناکی که در شهر مومبای (بمبئی) هند روی داد، شگفت زده و مبهوت است. .
  هرچه باشد، این پرسش مطرح است که ترور کور از آدم کشی چه هدفی را دنبال می کند؟ آن سازمانها و گروهها و شاید هم دولت هائی که این افراد را می فرستند و آنها را شستشوی مغزی داده اند و شیوه های آدم کشی را به آنها آموخته اند، در پی چه منظوری هستند؟
  گیرم که هزار نفر را می کشتند یا زخمی می کردند! چه هدفی تامین می شد؟
  یک گردشگر اروپائی یا آمریکائی، یا آن انسان پیرو بودا چه گناهی کرده اند، در چه نزاعی دخالت داشته اند که این گونه هدف قرار می گیرند و قربانی می شوند؟
  جنایاتی نیز که درجزیره بالی در اندونزی علیه گردشگران غربی و استرالیائی رخ داد، همین منظور را دنبال می کرد و ترور اسلامی اعلام داشت که هدف، مبارزه با کفر بوده است. یک گردشگر استرالیائی را که برای استراحت به کشور مسلمان اندونزی آمده هدف قرار می دهند که به قول خودشان به اسلام “خدمت”، و با کفر “مبارزه” کرده باشند!
  خدمت، با خون، با کشتار، با مسلسل، با چاقوی زنجان!
  انفجارهای تروریستی در قطار مسافربری اسپانیا را به یاد دارید! آن را هم تروریست های اسلامی مرتکب گردیدند. زن و کودک ایتالیائی و کارگران بینوای خارجی را که با این قطار آمد و شد می کردند کشتند که به قول خودشان به اسلام خدمت کرده باشند. این دین محمد دین خون و شمشیراست .
  ترورهای انتحاری عراق را به یاد دارید: می آیند و در پر رفت و آمد ترین نقطه شهر، تروریستی را منفجر می کنند که آدم بکشد، همان آدمهائی را که مانند خودشان عراقی هستند و مسلمان هستند. برادر خود را می کشند! به چه هدف؟
  امامان جمعه در ایران در خطبه های روز گذشته دقایق طولانی از آنچه که «جنایات اسرائیل و آمریکا» نامیدند سخن گفتند و حتی یک کلمه به فاجعه ای که در مومبای (بمبئی) در جریان بود، اشاره ای نکردند.
  شرم دارند و نمی دانند چه بگویند: برایشان آسان تر است علیه اسرائیل سخن بگویند و ترور اسلامی حماس را نادیده بگیرند. ترجیح می دهند درباره به اصطلاح «جنایات آمریکا» در عراق داد سخن بدهند و آدم کشی های تروریست های انتحاری را پرده پوشی کنند. ولی چگونه ممکن است که حتی یک کلمه درباره جنایات به اصطلاح «چریک های فدائی اسلام» در هند سخنی برزبان نیآوردند و اشاره ای به آن نکردند؟
  وانگهی، آنان چگونه این آدم کشی های چریک های به اصطلاح اسلامی را نکوهش کنند، در حالی که خود علیه ملت ایران مرتکب جنایت می شوند؟ ده نفر را در یک روز به دار آویختند که یکی از آنها زنی بود که در دفاع از ناموس دختر 14 ساله اش شوهر هوسران را از پای درآورده بود. دختر دانشجو را به خودکشی وا می دارند. جوان ایرانی را به ادعای اوباشگری حلق آویز می کنند، بهائیان ایران را آزار می دهند و می کشند. آیا مجموع جنایات آنها در حدود سی سالی که از آغاز حکومتشان می گذرد، کمتر از جنایاتی است که در هند به وقوع پیوست؟
  تازه می آیند و با بی شرمی ادعا می کنند که جنایات شهر مومبای (بمبئی) کار تروریست های اسلامی نبوده، بلکه نتیجه توطئه آمریکا و اسرائیل بوده است. می گویند: ماموران اسرائیل و اوباما این حملات را انجام دادند که امنیت هند را دگرگون جلوه دهند و به بهانه مبارزه با ترور، به دخالت ها در منطقه تداوم بخشند.
  شعارهائی را که تعصب گرایان اسلامی در تظاهرات انگلستان بیان کردند به یاد آوریم که روی پلاکاردهای که با خود حمل می کردند نوشته بودند: مخالفان اسلام را سر می بریم و با خنجر جگر آنها را از بدن بیرون می آوریم.
  به آنچه بیاندیشید که به عنوان قصاص اسلامی، در آغاز قرن بیست و یکم اعمال می کنند. بیاندیشید که زن را سنگسار می کنند و مرد را دست و پا قطع می کنند و در چشم کسی که موجب نابینائی چشم فرد دیگری شده، اسید می ریزند که او را کور کنند.
  این ها همه اسلام است و قصاص اسلامی وحق مسلم مسلمانان .
  عقب مانده ترین انسانها هستند — ولی خود را برتر و والاتر از هر ملت دیگری و از پیروان هر دین دیگری معرفی می کنند و علنا خواهان تسلط برجهان می شوند — و هم زمان ادعا می کنند که این یهودیان هستند که می خواهند دنیا را ببلعند و نه آنانی که در انتظار حضرت مهدی امام زمان هستند که رهبری دنیا را به دست گیرد.
  این وحشیگری، این آدم خواری، این بی احترامی به ارزش های اخلاقی و زیرپا گذاشتن اصول انسانی، تا چه هنگام ادامه خواهد یافت؟

 8. من اون متن اولیه رو خوندم ولای سواتم ! قد نداد و بریدم ! نفهمیدم
  از زبان عربی و عربها طرفداری می کرد یا ایران و زبان فارسی ! انشالله گربه است

 9. من اون متن اولیه رو خوندم ولی سواتم ! قد نداد و بریدم ! نفهمیدم
  از زبان عربی و عربها طرفداری می کرد یا ایران و زبان فارسی ! انشالله گربه است

 10. ممد سوتی says:

  افشین من می ترسم بریم آمریکا شیطان پرست شیم. حالا از ما گفتن بود. خود دانی.
  راستی تو افشین ت. هستی یا نه؟

 11. مرتضی says:

  موج جدید سانسور از زمان اسارت آقا کاظمینی بروجردی توسط نظام اموی شروع شد.
  رژیم اموی که از میزان علاقه امت اسلام به آقا باخبر است خبرهای مربوط به ایشان را سانسور نموده تا از یک طوفان سکولار اسلامی مردمی در جهت حمایت از تنها فقیه عالیقدر تشیع جلوگیری کند.
  تا برقراری نظام سکولار اسلامی یک یاحسین دیگر باقیست.

 12. آملا درست است که سپاهی ها همه قدرت را در دست دارند ولی اگر بنا باشد وارد بازی انتخابات شوند یقینا این بار حتی با تقلب هم بازی را خواهند باخت در نتیجه مجبوراند کودتا کنند.
  این یک کودتای خزنده بود و آخوندا بدجوری رودست خوردند. همین روزهاست که خود آخوندها را هم کم کم می گذارند کنار. فقط کافی است یک دوره دیگر بتوانند قدرت را نگه دارند آنوقت چنان تیپایی در کون آخوندها بزنند که بیا و ببین.

 13. حسین says:

  خسن آقا این مطلب پیک نت رو ببین.چه جوری سنگ رفسنجانی رو واسه هزارمین بار به سینه میزنه.چه داستانی سر هم کرده که هر کی دلش می خواد رو ببره بالا.داور چه گهی هست اصلا.ولی ببین چه آسمون ریسمونی بافته تا مطلب مورد علاقش رو به خورد مخاطب بده.

 14. حسین says:

  خسن آقا این مطلب پیک نت رو ببین.چه جوری سنگ رفسنجانی رو واسه هزارمین بار به سینه میزنه.چه داستانی سر هم کرده که هر کی دلش می خواد رو ببره بالا.داور چه گهی هست اصلا.ولی ببین چه آسمون ریسمونی بافته تا مطلب مورد علاقش رو به خورد مخاطب بده.
  http://peiknet.com/1387/04AZAR/11/PAGE/33RANGARANG.htm

 15. حسین آقو کاکو از توده ای جماعت چه توقعی داری!؟ بابا این سایت پیک نت از همان اولش هم زیر عبای ملاها بوده حالا گیرم مدتی زیر عبای این ملاست مدتی دیگر زیر عبای آن ملا بستگی دارد که چه کسی مایه را بهتر برساند.

 16. افشین says:

  به حاج مرتضای موتور عقب
  حاج مرتضی اول اینکه ممد و علی و بقیه ائمه کفتار هم اگه زورشون میرسید به مخالفاشون اجازه صحبت کردن نمی دادن (با سربریدن اونها البته) پس ایرادت مردوده چون رژیم اموی هم داره طبق اسلام و سنت ممد و علی عمل می کنه
  نتیجه اخلاقی اینکه کس نگو مومن
  دوم اینکه اگه یه یا گوزین باقیمونده خب حیف نون اون یا گوزینم خودت بگو قالو بکن، با این گشادی چطور میخواین حکومت سکولار ایجاد کنین

 17. افشین says:

  ممد سوتی الآن دونستم چرا تا دقیقه نود فس فس می کردی!
  از شیطون پرستی باکت نباشه عزیزم شما وقتی اسلامو انداختی تو توالت شیطون رپتوپتو میشه یعنی شیطون هم که تو شیکم اسلامه همراه اسلام از سیفون میره پائین
  راستی این افشین ت. کیه؟ آمارشو به منم بدین ، کنجکاو شدم

 18. ممدسوتی says:

  افشین جان هیچی.
  یک افشین نامی از دوستام بود که می شناختمش. الان چند وقته می خوام پیداش کنم. گفتم شاید اون باشی. آخه شبیه به تو حرف می زد.
  اول فامیلیش ت بود.

 19. niki says:

  ein linki ke dadid
  hosein derakhshane arabha nist??? behtare besh sarneveshte hosein derakhshan ro begid ta ziaderavi nakone

 20. دكتر لائيك says:

  دارم فكر ميكنم اگه مرتضي يه روز نياد تو اين پاتوق ، بيشك اينجا اينقدر مفرح و شاد نخواهد بود ،
  مَش مرتضي! واقعا حضورت غنيمتِ، البته غنميتِ جنگي….
  واقعا قويترين و باهوش ترين جوكر هاي جهان هم ، نميتونن يه ضرب و في البداهه و اونم با اين كيفات طنز توليد كنن …( يا كمترين كلمات خنده دار ترين واژگان)
  من پيشنهاد ميكنم ، در كنار ادبيات مِسِتر بيني ات ، يه كم برو طرف جوكهاي 18+ ميدونم اينجوري طرفدار بيشتر خواهي داشت.
  بچه ها! واقعا يه آدم نميتونه اينقدر احمق باشه !، مرتضي فقط ميخواد مارو شاد و شنگول كنه ، ميخواد از ته دل بخنديم به چيزائي كه ميگه ، چون معتقده خنده باعث افزايش سروتونين در مغز ميشه و اجازه ميده شاد تر و سالم تر زندگي كنيم….
  به هر حال من از حضورت تشكر ميكنم.
  مَش مرتضي يه سئوال و اون اينكه ، بروجردي هم مثل تو ، اينقدر بامزه و دلقكه؟ اگه هست اونم بيار اينجا … حيف آدماي مثل شما دوتا كه اينهمه استعداد و حس طنزضد مذهبي دارن اينطوري خاك بخورن …دمتون گرم…

 21. Kave says:

  علت اینکه مادرت ومادر مادرت نه بیماری جسمی داشتندنه بیماری روحی اینه که همه مدل کیرومنی ایرونی دم دستشون بوده خوب کس میدادنددرامد خوبی هم داشتند خوب حال میکردند

 22. افشین says:

  خطاب به kave
  با توجه به استدلال شما پس چرا فاطمه زهرا و زین العابدین و بقیه شون مرض زیاد داشتن و عمرشون هم کوتاه بود؟

 23. amir says:

  نخیر این عوضی ها دسبردار نیستند… کثافتای خرفت به این زودی ول کن نخواهند بود…

 24. ممدسوتی says:

  مرتضی چرا لال شدی؟ بابا دو کلمه بنویس دیگه

 25. افشين says:

  روي سخنم با جناب افشين.
  سخنان شما شخصيت شما را نشان مي دهد شما حتي قدرت دفاع از خود را نداريد و تنها سعي مي كنيد به خورده گيري از گروه مقابل خود را حق نشان دهيد.با كلماتي كه شما به كار مي برين سطح فكر شما مشخص است.

 26. مرتضی سکولار says:

  حضرت نوح را به یاد آورید 900 سال امت خود را ارشاد کرد و اورا مسخره کردند سر انجام طوفان نوح همه زمین را ویران کرد.
  اگر سید اولاد پیغمبر اسلام را به سخریت بگیرید سر انجام در تهران زلزه خواهد آمد.
  روزیکه تهران زلزله بیاید می فهمید که مسخره کردن ما به چه قیمتی تمام شده.
  درود بر حضرت آیت الله بروجردی

 27. ممد سوتی says:

  در رابطه با لینک اردی خان…
  حرومزاده کس نوشته بود! پس بشاشیم تو هر چی در گذشته داشتیم! بابا اینا دیگه کین؟ طالبان پیش اینا بیاد شاگردی

 28. افشین says:

  به آقای هم اسمم که منو خطاب قرار دادن
  شمااگه به شرافت و راستگوئی معتقدید و قصد خدعه اسلامی ندارید میتونستید از این همه اسمهای امام و پیغمبر یک اسم مستعار برا خودتون انتخاب کنید
  اگه خرده گیری بده چرا داری از من خرده می گیری؟!!
  در مورد کلمات هم بمن حق بده تقصیر از زبان فارسیه چون مخاطب من فارس زبونه من نمی تونم به “کس کش” بگم “محلل” مودبانه هم بگم میشه جاکش یا دیوس! انتخاب با شما! شماهم البته حق دارید چون حرف حق تلخه!!
  ایراد گرفتی که من از خودم! نمی تونم دفاع کنم خب من نمی تونم حالا تو که می تونی بیا از خودت! دفاع کن و بگو این مرتضای همکیشت که با چرندیاتش خودشو مضحکه ملت کرده حرفاشو(که البته مطابق اسلام و قرآن هست) قبول داری یا نه که اگه قبول داری من از همین کامنتش 10-20 تا مورد در بیارم و بعدش از تو بخوام از خودت! دفاع کنی
  آرزوی من اینه یه مسلمون ببینم که عقیدشو با عقلش قبول کرده

 29. متولد 1984 says:

  خسن آقا این کامنت دونی وبلاگت هم عالمی داره…
  این مسلمونا وقتی بر خلاف عقایدشون حرف میزنید انگار سیخ داغ تو کونشون کرده باشید، حسابی به داد و هوار کردن می افتن.

 30. شیمبل says:

  مرتضی جان بذار یه روایتی از آلت الله بروجردی برات نقل کنم.
  روزی آلت الله بروجردی و رهبر معظم انقلاب آلت الله خامنه ای توی قطار روبروی هم نشسته بودن. خامنه ای گفت: روزی داشتم با قطار به عتبات مسافرت می کردم که وقت نماز چون قطار توقف نکرد من خودم رو از پنجره پرت کردم بیرون که نماز سر وقت بخوانم.
  آلت الله بروجردی گفت: اینکه چیزی نیست، حضرت زین العابدین جد منو از کون زایید.
  خامنه ای گفت: مرد حسابی چطور همچین چیزی ممکنه؟
  بروجردی گفت: مرتیکه جاکش، من دروغ تو رو به اندازه پنجره قطار باور کردم و صدام در نیومد، تو دروغ منو به اندازه سوراخ کون زین العابدین باور نمی کنی؟
  آلتت برقرار باد

 31. آقا بیا اینو ببینین!مملکت کلاً به گاست!! خداداد عزیزی کس کش که خودش رو محب اهل بیت می دونه ببین چه کس کشیه.http://alef.ir/content/view/35703

 32. افشین says:

  مرتضی اینا که میگی که چیزی نیست من کلیپ حضرت عیسی رو دیدم داشت تقلید یه خواننده سیدو در می آورد از جانب خدا یه اتوبوس اومد زد گهش کرد

 33. النا says:

  تو رو خدا برید یه نگاهی به این صفحه بندازید ببینید هنرپیشه های ما چه جور ادم هایی هستند .
  http://cidel.blogfa.com/post-99.aspx

 34. میم بیخدا says:

  آقا مرتضی من سنم قد نمیده که طوفان نوح رو به خاطر بیارم میشه شما که اون وقت ها رو به یاد میاری بگی چطور جناب نوح از هر نوع حیوون یک جفت سوار کشتی کرد در حالی که الان میلیونها نوع جانور داریم که از نظر تکامل میلیونها ساله که دارند رو کره زمین زندگی میکنند
  راستی طوفان نوح مال چندهزار سال پیش بود؟ هفت هزار سال؟
  میدونی من رشته ام زمین شناسیه وتا حالا تو هیچ کتاب رسوب شناسی نخوندم که کره زمین هفت هزارسال پیش زیر آب بوده
  آخه میدونی از رسوبات میشه تغییرات آب دریا رو حتی در 500 میلیون سال پیش بدست آورد
  و سوال آخر اینکه چرا سه رشته زمین شناسی و زیست و نجوم آدم رو کافر میکنند ؟

 35. 78 لیتر شاش ناب نثار خفتگان در بقیع 93 لیتر هم نثار هر چی حرم امام و امامزاده تو خاورمیانه هست 166 لیتر هم در خانه ی خدا.

 36. ما حضرت آیت الله شما رو مسخره میکنیم…خوب کاری هم میکنیم …
  من نمیدونم این نوح که 900 سال عمر کرده کسی تعجب نکرده اون موقع؟
  یکی ازش نپرسیده راز طول عمرت چیه؟ یکی بهش نگفته بمیر دیگه نوح جان؟
  مرتضای به قول خودت سکولار حتما باید بیایم حضوری بشاشیم به اسلام تا خیالت راحت شه؟

 37. درود به همه دوستان و خدانشناسان گرامی
  خسن آقا
  من یک چند وقتی هست که گیر دادم به یک شبه انسان مادر جنده که سر از کارش در بیارم. این لجن که در نروژ زندگی میکنه به نام هاتف خالقی در بالاترین هم عضو هست و بدجور لجن پراکنی میکنه. یک وب سایتی هم داره که به تبلیغ کسشعرجات مشغوله و هر از چندگاهی هم حکم ارتداد و فتوای قتل صادر میکنه. چند وقت پیش شایگان مطلبی نوشته بود که این خرچنگزاده در غربت در وبسایتش گفت: شایگان مرتد هست و مرگش واجب. منظور از این کامنت این بود که هر وقت شما آیدی و یا آپی از کشور نروژ داشتی حواست باشه و این حرومزاده را مچ گیری کن. حالا این افشاگری باشه تا بعد. برای اطلاعات تکمیلی بد نیست این لینک را هم ببینید.
  http://www.whois.net/whois_new.cgi?d=kharchangzade&tld=com

 38. متولد 1984 says:

  12 لیتر هم از طرف من نثار حضرت آلت الله بروجردی. مرتضی جان اگه کمه به بزرگواری خودت ببخش.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر