Nov 19 2008

آدم جاه طلبی که دارد فدای جاه طلبی‌هایش می‌شود

نوشته: خُسن آقا    :::       12 پیام

دوستان انتقاد زیادی کردن بر اینکه من در مطلب قبلی از حسین درخشان دفاع کرده بودم. دوستان بنده از حسین درخشان دفاع نکردم، بنده از حق آزادی بیان و حقوق انسانی او دفاع کردم. این دو مقوله با هم فرق دارد، امیدوارم که فرق این دو را دوستان بدانند.
حالا بروم سر این بیچاره که نامش حسین درخشان است. او فدای درگیری‌های گروه‌های درون جمهوری اسلامی شده. عده‌ای بر این باورند که رژیم او را گرفته تا بعدا مثل دیگر خودی‌های فرستاده شده به اروپا به خارج بفرستند تا بعدا بتواند در خارج از ایران ماموریت جدیدی را به عهده او بگذارد و الخ.
به این نوع نگرش من می‌گویم تئوری توطئه. دوستان دست رژیم رو شده و این ترفندها دیگر پاسخ نمی‌دهد، این موضوع را هم خود رژیم می‌داند و هم مخالفین رژیم. گیریم که بعد از چند هفته یا ماه حسین درخشان را آزاد کردند و فرستادند اروپا واقعا گمان می‌کنید مخالفین رژیم حاضر می‌شوند به او نزدیک بشوند!؟
حالا باید پرسید پس حسین درخشان را برای چه گرفته‌اند؟ به نظر من دستگیری حسین درخشان نشان از ضعف حکومت است و نه اقتدار آن.
اگر می‌بینید حسین درخشان را گرفته‌اند به این دلیل است که رژیم شدیدا احساس نا امنی می‌کند. وضع بد اقتصادی باعث شده که مردم، حتی آنهایی که تا حدودی مذهبی هستند رژیم را بخاطر اینکه اتیکت مذهبی بر خود دارد تحمل کنند، امروز حتی این قشر هم به علت افشای دزدی‌های سران رژیم و فقر و وضع بد اقتصادی که همه اقشار مردم را زیر فشار قرار داده باعث شده که آن چند درصدی هم که رژیم را تحمل می‌کردند امروز آماده شورش شد‌اند. اگر می‌بینید که رژیم 30 هزار نیرو و تسلیحات جنگی را در مانوری در تهران به نمایش می‌گذارد، اینها همه برای این است که به ملت عاصی شده بگوید که مراقب باشید ما تا آخرین قطره خون از حکومت خود دفاع خواهیم کرد و اجازه شورش را به کسی نخواهیم داد. وقتی بازار که مهم ترین رکن قدرت آخوندها بوده، یک مرتبه اعتصاب می‌کند، این مساله رژیم را به وحشت انداخته و به همین دلیل هم هست که این روزها دستگیری‌ها و بگیر و ببندها بیشتر شده و حتی کسی مثل حسین درخشان را هم مجبورند بگیرند.
به شما قول می‌دهم در ماه‌های آینده خصوصا تا روزهای انتخابات بگیر و ببندها تشدید خواهد شد.
وقتی رژیم در اولین اتهام به حسین درخشان اتهام جاسوسی برای اسرائیل را می‌زند این بدان معنی است که به این زودی‌ها خیال ندارند او را رها کنند. آیا تا حالا دیده‌اید رژیم به کسی اتهام جاسوسی برای اسرائیل را بزند و بعد از مدت کوتاهی او را آزاد کند!؟
بعضی از دوستان با تحلیل‌های خود باعث می‌شوند که اقتدار رژیم از آنچه که هست بیشتر جلوه کند. فراموش کرده‌اید روزی را که شاه نزدیک ترین افراد به حکومت خود را یکی پس از دیگری دستگیر می‌کرد و آنها را برای بقای خود فدا می‌کرد. دستگیری حسین درخشان را هم باید در همین راستا دید و نه بیشتر. رژیم به وحشت افتاده و از این رو سعی می‌کند وحشت بیشتری را در جامعه ایجاد کند. در چنین شرایطی که اینترنت و وبلاگ نویسی تقریبا تنها راه آزاد ابراز عقیده و دست یافتن به اطلاعات شده. شاید رژیم فکر کرده با گرفتن حسین درخشان به دیگر وبلاگ نویس‌ها پیام می‌دهد. رژیم با این دستگیر می‌خواهد به دیگران پیام بدهد که مراقب باشید ما حتی حسین درخشان را هم که خودی است اگر لازم باشد می‌گیریم، شما که جای خود دارید!
حسین درخشان یک آدم جاه طلب منفعت طلبی است که دارد فدای جاه طلبی و منفعت طلبی‌های خودش می‌شود و ما این میان وظیفه‌ای داریم که نباید فراموش کنیم، دفاع از حقوق او هم جزئی از وظایف ماست. ما می‌خواهیم با حکومت آخوندی متفاوت باشیم، ما طالب حکومتی هستیم بر اساس قوانین حقوق بشر و به همین دلیل هم باید نه تنها از حقوق حسین درخشان‌ها که حتی از حقوق انسان‌هایی بدتر از او هم دفاع کنیم.
خارج از موضوع:
این همان خاکی است که آمریکایی‌های کافر چهار سال است دارند روی آن می‌رینند!

نوشته: خُسن آقا در ساعت: 10:15 pm در بخش: حقوق بشر

12 پیام  |           

12 پیام به “آدم جاه طلبی که دارد فدای جاه طلبی‌هایش می‌شود”

 1. پیمان مى گویند:

  بابا جان خیلی قضیه رو جدی گرفتی و بر اساس اون هم کلی تئوری بافتی. هرکسی که در ملا عام به اسرائیل سفر کنه، در بدو ورود به ایران دستگیرش میکنند. همین که درخشان رو از توی فرودگاه مستقم نبردند به اوین جای تفکر داره. معلومه که دستگاه اطلاعاتی ج.ا. به درخشان به عنوان عنصر معاند و خطرناک نگاه نمی‌کنه، فقط تا جایی که بشه ازش اطلاعات میگیرند و آزادش میکنند. مثل عشا که اونهم فعلا با قید وصیغه آزاد شده. شانسی که درخشان داره اینه که همه زندگیش رو می‌لاگیده و چیز خاصی ندارند ازش کشف کنند غیر از جزئیات احتمالا نه چندان پرارزش.

 2. 123 مى گویند:

  دوست عزیز سلام
  کاملا با حرف شما موافقم. دفاع از حقوق فردی افراد با دفاع از خود فرد کاملا متفاوت است. اگر مرز بندی در این خصوص گذاشته شود این خودش عین صلب ازادی است. در نظرات در مورد پست قبلی دوستی اشاره کرده بودند که نباید اجازه داد کسانی که نظرات مخزب دارند ازاد باشند. ببینید اشکال از همین جا شروع می شود. چه کسی و یا چه مرجعی درست یا غلط بودن یک نظر را تعیین می کند؟ جلوگیری از ابراز نظرهای مضر بهانه صلب ازادی در همه جوامع بوده و همچنان هست. جمهوری اسلامی با بستن روزنامه ها و دستگیری افراد هدفش جلوگیری از افکار مضر است! قانون وطن پرستی امریکا که اینهمه سر و صدا کرده و مخالف دارد هم هدفش جلوگیری از افکار و اندیشه های مضر است. به نظر من هیچ بهانه ای برای محدود کردن ازادی عقیده و بیان وجود ندارد. این موضوع بارها و بارها در جوامع مختلف ازمایش شده است و نتیجه محدود کردن ازادی بیان و اندیشه همیشه به ایجاد یک دیکتاتوری ختم شده است. با تمام وجود با عقاید و رفتار چند سال گذشته حسین درخشان مخالفم ولی در عین حال دستگیری او را شدیدا محکوم می کنم. همه افراد ازادند انطور که میخواهند فکر کنند و انرا بیان نمایند و فرقی ندارد که حزب اللهی است/ سکولار است/ سوسیالیست یا فاشیست / کمونیست است یا لیبرال. فقط قانون است که می تواند و باید در مورد اعمالی که معتقدان به نظرات متفاوت مرتکب میشوند قضاوت کند. وظیفه ما اگر ازاد اندیش هستیم باید دفاع از حق بیان افراد باشد حتی اگر با نظرات مخالفیم که این عین ازاده بودن است.

 3. علی مى گویند:

  آقا ببخشید من چندروزی نرسیدم سر بزنم. برای ثبت دامنه ir میتونید مثلا از این سایت استفاده کنید:
  http://www.irtld.com/
  البته سایتهای زیادی هستند که این سرویس را میدهند.
  ——
  پاسخ: می بخشید ها ولی فکر می کنید با چه ابزاری است که بعضی دولت ها اجازه این کار را نمی دهند یک نگاه به این صحفه بیندازید تا متوجه منظور من بشوید.
  http://www.marcaria.com/site_en/web/Preguntas_dominios.asp?Country=Norway#RE25

 4. علی مى گویند:

  برای ثبت دامنه نروژ هم میتونید از این سایت استفاده کنید:
  http://www.marcaria.com/Norway/Domains/domain-registration-no-norway.htm
  ببینید واقعا دامنه ها در کنترل حکومتها نیستند.

 5. بابک خرمدین مى گویند:

  درود بر تو ، واقعا با خرفات موافقم همونطوری که من هم گفتم باید از آزادی بیان و حقوق بشر دفاع کنیم !

 6. جاوید مى گویند:

  خسن آقا اگه من بهت فحش خوارمادر بدم و بعدش بگم غلط کردم و بعد بخوام خونه ت مهمونی واقعا تو چه برخوردی باهام میکنی؟؟؟ ویدئوی حسین درخشان در اسرائیل رو نیگا کن علنا احمدی نژاد رو مسخره میکنه.من از رژیم دفاع نمیکنم ولی خود شماها برتری نسبت به رژیم ندارین

 7. نیم مى گویند:

  اون آدم با صراحت همه ی طرفداران آزادی زندانیان سیاسی رو شارلاتان و فرصت طلب نامیده و گفته اگر من رو گرفتن کسی لطفن سر و صدا نکنه. فقط به این فکر کنید که اگر در زندان نباشه چه قدر از معروفیت و دوباره سر زبون ها افتادن اسمش داره حال می کنه. به نظر من در این مورد نباید نوشت یا دست کم باید صبر کرد تا روشن شه که واقعن گرفتنش یا اینها ادابازی است. این قدر از این کارها کرده که هیچ کس به اش اعتماد نداره. فقط به وصیت خودش عمل کنید. فرض کنید گرفتنش و سر و صدا نکنید چون به تون گفته شارلاتان! این انتخاب خود آدم هاست. او هم انتخاب خودش رو کرده اگر هم دستگیر شده باشه توسط کسانی شده که سنگش رو به سینه زدند. این بین خودشونه. «خودی» هستند با هم. به ما چه که موضع بگیریم؟!

 8. نیم مى گویند:

  ضمنن دید شما در مورد دامنه ی آی آر دور از واقعیت است. رژیم هیچ کنترلی به این دامنه ندارد. زمانی که من آی آرم را گرفتم به نام خودم نگرفتم و نه گواهی از وزارت ارشاد گرفتم و نه از اطلاعات و نه چیز دیگری. آن قدر نیرو ندارند که بنشینند همه ی این ها را بخوانند و ببینند تویش چی هست. با این همه مخالف که خیلی های شان آی آر دارند شاید در آینده به این فکر بیافتند ولی این طور نیست که هر کس آی آر داشته باشد تایید شده ی این رژیم است. گرفتن آی آر مثل دات کام است و اگر بخواهی حسن آقا دات آی آر را فردا برات ردیف می کنم!

 9. خُسن آقا مى گویند:

  دوست عزیز اینکه شما می‌نویسید “حسین درخشان چه قدر از معروفیت و دوباره سر زبون ها افتادن اسمش داره حال می کنه”
  باید به عرض شما برسانم که چنین معروفیتی را خود سران رژیم هم دارند و حتی بیشتر از آن را، ولی این معروفیت ها هیچ مشروعیتی به همراه ندارد و بجز منفور شدن هیچ بهره دیگری برای آنها نخواهد داشت. گیرم که حسین درخشان در این مورد هم حقه بازی کرده باشد، یقین بدانید بعد از افشا شدن این موضوع ده برابر قبل منفور خواهد شد.
  آزادی بیان برای این موارد هست که با ارزش می‌شود که من و شما سره را از نا سره در می‌یابیم.
  در مورد دامنه IR هم شاید حق با شما باشد، ولی یقین بدانید اگر رژیم بخواهد می‌تواند آنرا کنترل کند و در کنترل خود داشته باشد. پس اگر شما که مخالف رژیم هستید می خواهید از گزند این رژیم در امان باشید باید هرچه زودتر دامنه ای خارجی برای خود دست و پا کنید. فراموش نکنید که با پیگیری مسیر پرداخت هزینه های پرداختی برای ثبت دامنه ایرانی می توانند به راحتی به شما برسند.

 10. نیم مى گویند:

  حسن آقای عزیز، به نکته ی خوبی اشاره کردی.
  من دامین کام هم دارم ولی این IR را بیشتر دوست دارم.
  من به اسم خودم می نویسم و از کسی ترسی ندارم. فکر می کنم البته روی مسایل حساس دست نمی گذارم و توهین صریح نمی کنم ولی حرف ام را به نام خودم می زنم و این را حق خودم می دانم. نمی خواهم از این حق بگذرم و شاید کار نادرستی باشد. آدم هایی مثل من باید بیشتر شوند تا اینها نتوانند کنترل شان کنند و این طوری هم می شود. شرایط از روزگار سخت شما فرق کرده است و اینها ناچار به مدارای بیشتری شده اند حتا اگر ذات شان همان باشد.
  ir مال ما است. مال ایران و ایرانی است و نه مال آخوندها. مثل no که مال نروژ است. کسانی که از لحاظ فنی راه اش انداختند دوستان من در دانشگاه شریف بودند. استاد من هم که از زمان شاه کرسی استادی داشت و بزرگ تر از آن بود که زورشان به اش برسد مدیر داستان بود. تقریبن همه شان ایران را ترک کرده اند و الان نمی دانم چه کسی مسوول قضیه است.

 11. فاروق مى گویند:

  کاملا با پیمان موافقم. غیر از این نمیتواند چیزدیگری باشد والا حسین درخشان اینقدر هم خام نیست.

 12. سعید.م مى گویند:

  امروز دولت مقتدر و عدالت پرور نشان داده است که در راه اجرای عدالت خبری از پارتی بازی و تبعیض نیست فلذا بازداشت حسین درخشان مهر تاییدی بر عدم تبعیض در بخش قضائی نظام شکوهمند اسلامی است.
  انشاالله حسین درخشان پس از آزادی به عنوان یک ژورنالیست مورد تایید روزنامه های مطرح آمریکا و اروپا چهره ای درست از اندرزگاه در حاکمیت الهی ترسیم کرده و به شایعات ضد انقلاب درباره اندرزگاه های اسلامی پایان دهد.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر