Oct 24 2008

وقتی که قورباغه ابوعطا می‌خواند

نوشته:     :::       7 پیام

در دنیای امروز که اقتصاد حرف اول را می‌زند و با قدرت اقتصادی می‌توان یک دولت را ساقط کرد. وقتی که یک بحران اقتصادی در کشوری دیگر کشورها را آسیب پذیر می‌کند و وقتی که تغییر نرخ بهره در یک کشور می‌تواند اقتصاد کشورهای دیگر را شدیدا تحت تاثیر قرار دهد.
فتوای مراجع دینی درست مثل ابوعطا خواندن قورباغه می‌ماند که بدون دانستن حتی یک نت و هیچ شناختی از موسیقی، سعی در اجرای قطعاتی سخت و پیچیده مثل ابوعطا می‌کند.
حضرات آیات عظام حسین نوری همدانی، و ناصر مکارم‌شیرازی در رابطه با وهابیت فتواهایی در کرده‌اند که شباهت زیادی به ابوعطا خواندن قورباغه دارد.(لینک همان خبر در بخش خبرها)
این دو مرجع تقلید یا نمی‌دانند وهابیون چه قدرت اقتصادی دارند، یا نمی‌دانند قدرت اقتصاد در روابط امروز جوامع چه جایگاهی دارد.
پس از جنگ دوم جهانی دو دولت شکست خورده، آلمان و ژاپن با دست زدن به تغییرات ساختاری و اتکا به یک اقتصاد صحیح، توانستند در کمتر از 30 سال به قدرتهای بزرگ اقتصاد جهانی تبدیل شوند، در حالی که دولت‌های پیروز مثل انگلیس فرانسه و آمریکا با اینکه پیروز میدان جنگ بودند، پس از 30 سال با مشکلات اقتصادی شدیدی روبرو شدند.
حضرات آقایان آیت الله‌ها بدون آگاهی و تفکر در مساله روابط بین مسلمانان، فتوایی صادر می‌کنند، بدون اینکه به عواقب آن فکر کرده باشند. مثلا باید از این دو پرسید، شیعیان در سفر حج امسال چه خاکی باید به سر خود کنند، وقتی که می‌خواهند در روزهای حج مایحتاج خود را از وهابیون بخرند! یا مثلا در یک هتل که صاحبش یک وهابی است، شیعیان چه خاکی باید به سر کنند!؟ این نمونه‌ها بسیاراند و حتی می‌توان به مراودات بازرگانی بین ایران و دیگر کشورهای خلیج فارس اشاره کرد که تعداد زیادی از تجار این کشورها وهابی هستند.
خدای مسلمانا عاقبت این احمق‌ها را به خیر کند!! یکی را می‌شناختم تکیه کلامی داشت و همیشه می‌گفت “لول الحُمَقا لِخَربَت الدنیا” یعنی دنیا بدون احمق‌ها پابرجا نمی‌ماند (نقل به مضمون). نمی‌دانم این جمله را درست نوشتم یا نه، اگر کسی عربی می‌داند حقیر را هم آگاه کند.

نوشته: در ساعت: 9:38 am در بخش: ملای حیله گر

7 پیام  |           

7 پیام به “وقتی که قورباغه ابوعطا می‌خواند”

 1. این جماعت مسلم مثل کوزه ی نیمه ترکیده ای میمونه که یک سوراخ از اون ورش درمیاد و از این ورش محو میشه….
  یک جاییشو که بگیری باز هم از جایی دیگه نشتی میده…
  بله…از آخوندی که در حوزه حتی نیم واحد درست درس اقتصاد نخونده و میخواد به زور و با ماست مالیه خفن از سنت زیر شکمی محمد اقتصاد برای هزاره سوم بکشه بیرون از این بیشتر هم انتظار نمیره…

 2. امیر says:

  حسن آقا دنیای مترقی پس از سالها تجربه و آزمون به این نتیجه رسیده که انسان پس از عبور از سن مشخصی حتی نمیتواند امور شخصی خودش را هم بنحو درستی انجام دهد.حال هر یک از این آدمخوران که هشتاد نود سال سن دارندقادر به تمیز کردن ماتحت خودشون هم نیستند چه رسد به اینکه حرف درست حسابی بزنند.بهتر بود یکی هم در مورد مراوده با چاوز و کاسترو میپرسید.

 3. به طور کلی دنیای اسلام دنیای لقی ست …
  قانون دارد و ندارد …یعنی خودشان قانون میبرند و خودشان فسخ میکنند…یا خودشان قانون میچینند بعد متوجه میشوند که ای داد بیداد اشکال دارد یا در فلان جا جواب نمیدهد و چون ادعا میکنند که صد در صد درست و خدشه ناپذیر است حالا حالا ها هم نمیتوانند دست اندرون آن ببرند…

 4. nana says:

  پاسخ به سوالی که کرده بودی:
  حسن آقای گرامی
  نمیدونم چه اتفاقی افتاده که عکس هائی که
  میگذارم اندازه اش گنده شده
  من هم همه نظم کاری و فکریم را از دست
  داده ام آیا راهی دارد مث قبل بشود ؟ نانای بی سواد
  ———–
  پاسخ:
  بلاگر این روزها تغییرات زیادی در سیستم‌اش می‌دهد، در حقیقت قالب‌هایی که تو و بیشتر ایرانی ها این روزها در بلاگر استفاده می‌کنند قالب‌های قدیمی بلاگر است به همین دلیل مشکلات زیادی را برای شما ایجاد می‌کند.
  قبلا در صفحه‌ای که عکس نسب می‌کردید گزینه هایی وجود داشت که با آنها می‌توانستید اندازه عکس‌ها را به سه اندازه مختلف انتخاب کنید(کوچک، متوسط و بزرگ) . حالا هم همین گزینه ها هستند ولی گویا از کار افتاده اند و دیگر کار نمی‌کنند.
  در این وضع برای شما دو راه وجود دارد. یا خودتان هنگام نسب عکس در هر مورد اندازه آنرا به دلخواه بزرگ یا کوچک کنید، یا اینکه در قالب خود با وارد کردن یک اندازه مشخص برای تصاویر و قرار دادن کد اندازه تصاویر را کنترل کنید در چنین حالتی تصاویر همیشه به یک اندازه نمایش داده خواهند شد. این حالت دوم زیاد جالب نیست چون اگر این روش را استفاده کنید تصاویر در وبلاگ شما همگی به یک اندازه ثابت خواهند شد.
  در مورد اول می‌توانید با تقه زدن روی عکس و استفاده از ماوس آنرا کوچک یا بزرگ کنید. برای این کار کافی است حاشیه عکس را با ماوس بکشید تا عکس بزرگ یا کوچک شود.

 5. parsi says:

  فیلم کامل حجه السلام والمسلمین حسن گلستانی رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان تویسرکان
  http://www.iranpars20.blogfa.com

 6. میم بیخدا says:

  خسن آقا شما رسیدی به آخر اینترنت من رسیدم به مرکز اینترنت
  اینم آدرسش
  http://tinyurl.com/6k3ddy

 7. میم بیخدا چه با حال بود…

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر