Oct 13 2008

آمار سازی و حقه بازی

نوشته:     :::       9 پیام

سایت تابناک(بازتاب سابق) مثل دیگر سایت‌های مواجب بگیر رژیم، هر از چندی دست به عوام فریبی می‌زنند و شعبده بازی راه می‌اندازند به نام نظر سنجی! اگر حتی اطلاعات اندکی هم از نظرسنجی و راهکارهای مربوط به آن داشته باشیم می‌دانیم که برای بدست آوردن نظر صحیح و دقیق در مورد یک موضوع، طرح سوال‌ها بسیار حائز اهمیت هستند و اینکه حتی سوال‌ها چگونه چیده شوند تا پاسخ به واقعیت نزدیک تر باشد.
در عوض اگر بخواهیم فقط برای راضی کردن سران رژیم نظر سنجی راه بیندازیم می‌توانیم به سبک بازتاب با پس و پیش کردن سوالها و حذف یک سوال اساسی، به نتیجه‌ای که مورد نظر مان است برسیم. این تکنیک یک شگرد شناخته شده است و همه آنهایی که می‌خواهد با حقه بازی آمار و ارقام تقلبی به خورد جامعه دهند این راهکارها را می‌شناسند.
سایت بازتاب در نظر سنجی اخیرش که روی صفحه اول این سایت است نظر سنجی به این مضامین ارائه داده است:
nazarsanji.jpg
این حقه بازی که مردم را مجبور کنند حداقل یک پاسخ مثبت به نفع یک نیروی سرکوب گر بدهند از شگردهایی است که فقط ملاها می‌توانند با وقاهت انجام دهند.
در این نظر سنجی و دیگر نظر سنجی‌های رژیم هیچوقت به خواننده اجازه داده نمی‌شود تا اگر از اوضاع ناراضی است آنرا در آمار و نظرسنجی‌ها منعکس کند. مثلا در مورد بالا یک سوال کوچک در نظر سنجی وجود ندارد تا خواننده بتواند نمره‌ای منفی به کل نیروی انتظامی بدهد.
اگر آقایان واقعا در فکر پرسیدن نظر خوانندگان و علاقمند به رفع مشکلات جامعه بودند، باید با تغییر جمله بالا و افزودن حداقل این سوال “هیچ کدام” نتیجه واقعی تری بدست آورند.
“هیچ کدام” این هیچ کدام به معنی آن است که ما اصلا از کل نیروی انتظامی ناراضی هستیم.
مطمئن هستم اگر این یک گزینه را هم در نظر سنجی منظور می کردند آن وقت روسیاهی نه تنها بر نیروی سرکوب‌گر انتظامی می‌ماند که حتی کل سیستم آخوندی را هم زیر سوال می‌برد.
یک توضیح: مجبور شدم برای دیدن آمار، یک نظر مثبت هم من بدهم تا اجازه یابم نتایج را ببینم، این هم یکی از شگردهایی است تا خوانندگان را تحریک کنند و حداقل یک نظر مثبت از او باج بگیرند.

نوشته: در ساعت: 11:30 am در بخش: ملای حیله گر

9 پیام  |           

9 پیام به “آمار سازی و حقه بازی”

 1. شیرجواد says:

  نظر واقعی مردم ایران در مورد “نیروی انتظامی” رو می تونید در آدرس زیر مشاهده کنید. (از بخش صدای شما در بی بی سی فارسی).
  http://newsforums.bbc.co.uk/ws/fa/thread.jspa?forumID=7349
  توصیه میکنم بخش توصیه ی خوانندگان رو هم مطالعه بفرمائید.

 2. SHIVA says:

  عزیز من . اتفاقن این آمار گیری خیلی هم خوب بوده . چون همون طور که میبینی کمترین حمایت از نیروی انتظامی و کلانتری از سوی مردم اعلام شده . و بر عکس از سمت پلیس 110 و گذرنامه بهترین استقبال شده چرا ؟ چون وقتی زنگ میزنی 5 دقیقه بعد در خونه میاد پلیس . وقتی تقاضای گذرنامه میکنی 7 روز بعد در خونه هست و در ضمن لازم هم نیست بری تو صف کیلومتری اداره گذرنامه چادر بزنی !
  اما در کنارش این یک هشدار به رژیم هست که وقتی نیروی انتظامیش رو مردم ازش متنفر شدن , باید هم سردار تارزان عوض بشه و اتفاقات دیگه .. زمان انقلاب هم ارتشی ها که نیروی اصلی حفاظت بودن وقتی منفور شدن دولت کم کم سقوط کرد . حالا صبر کن تازه اولشه ! بازار و تعطیلیش یاد آور مشروطیت و کلید خوردن انقلابه !!! بازاری ها با کسی شوخی ندارن وقتی پای منافعشون وسط میاد . یه سر انقلاب به بازار وصل بود و با پول همین بیشرف ها انقلاب پیروز شد و بیشترین سود رو هم همین حروم زاده ها بردن از جریان انقلاب توی این 30 سال .

 3. شیرجواد says:

  خب، من هم مجبور شدم یه نظر بدم تا از نتیجه ی این به اصطلاح نظرسنجی با خبر بشم. نتیجه رو در این کامنت قرار میدم تا دیگران مجبور به باج دهی نباشند!
  راهنمايي و رانندگي
  33.15%
  كلانتري‌ها
  1.02%
  گشت‌‌هاي پليس
  4.32%
  نظام وظيفه
  3.65%
  گذرنامه
  28.68%
  پليس 110
  29.17%
  جالبه انگار هیچکس از کلانتری ها راضی نیست! محبوبیت گشت های پلیس هم خیلی پائینه. این موضوع با توجه به این نکته که اکثر بازدیدکنندگان سایت بازتاب جزو عمال و وابستگان رژیم هستند قابل تامله.

 4. نیروی پلیس در ایران یعنی یک مشت آدم از داهات کوچ کرده ی عقده ای که یک کلت دستشون دادن و اونا هم احساس اقتدار میکنن
  جالب اینه که در کشوری مثل آمریکا وقتی آدم گشت پلیس رو میبینه احساس امنیت و آرامش بهش دست میده اما در ایران مردم عادی و مخصوصا جوون ها وقتی گشت کثیف انتظامیو میبینن سعی میکنن ازش دور بشن و احساس نا امنی بهشون دست میده…
  اتفاقا این اواخر که ایران بودم میدیدم که در سریال های تلویزیونی حتما عنصر پلیس باید بطور مثبت وارد بشه هیچ سریالی نیست که در اون پلیس نباشه و کار ها رو ردیف کنه
  خلاصه اینکه همه ی اینها نشون میده که پلیس مادر قحبه ی ایران تا چه حد منفوره…

 5. در به در اروپا says:

  گربه های تهران عقیم می شوند
  برای اجرای این طرح، گربه ها به صورت “زنده گیری” از سطح شهر جمع آوری خواهند شد
  شهرداری تهران اعلام کرده طرحی را در دست اجرا دارد که بر اساس آن گربه های تهرانی عقیم می شوند.
  محمد حسن امراللهی مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهردای تهران گفته است اجرای این طرح به صورت آزمایشی در مناطق هفت و یازده شهرداری تهران اجرا می شود.
  در به در اروپا, حکومت ترس و ترور اسلامی ایران از هر سو بر آیت الله منتظری (گربه نره سابق) ضربه روحی میزند حتی ایشان را از انجام فرایض دینی شبانه باز خواهند داشت

 6. ط says:

  خُسن آقا گفتی و داغ دل ما را تازه کردی. من از این کلانتری و گشت و نظام وظیفه خاطره ی بدی دارم!

 7. گايا- حزب سبز says:

  آقای گایا عضو حزب سبز از این به بعد لینک های شما را به عنوان اسپم یک سایت پورنوگرافیک حذف خواهم کرد لطفا دیگر در این وبلاگ پیام نگذارید.

 8. میم بیخدا says:

  خسن آقا من تو شهری زندگی میکنم که مردمش شدیدا مذهبی هستند و تقریبا 99 درصدشون شیعه متعصب اند برای اولین بار امسال شاید افزایش چشمگیر روزه خواری بودم و به نظرم مسجدها و مراسم نماز جمعه به شدت خلوت شده بود در ضمن از هر 10 نفر سه چهار نفر بیشتر طرفدار احمدینژاد نیست اونم تو شهری که اکثریتشون به احمدینژاد رای دادند
  اینا همه از برکات ریاست جمهوری احمدینژاد هست به نظر شما بهتر نیست یک بار دیگه احمدینژاد ریس جمهور بشه تا ریشه اسلام از این کشور کنده بشه؟
  ———-
  پاسخ:
  نگران نباش هر کسی در این رژیم سرکار بیاید وضع بر همین منوال خواهد بود. اینها تا حالا روی گنجی از پول نشسته بودند که از آن خرج می‌کردند از این به بعد با رشد جمعیت و کم شدن درآمدهای نفتی یقین بدان هر کسی در این رژیم روی کار بیاید وضع از این بهتر نخواهد شد.
  پیش بینی این وضع را من چهارسال پیش کرده بودم. سیل جوانان جویای کار روز به روز بیشتر وارد بازار کار خواهد شد و اینها هم نه سواد آنرا دارند و نه خواست آنرا تا مشکلات ملت را حل کنند، در نتیجه روز به روز وضع از این هم که هست بدتر خواهد شد. وقتی هم که ملت گرسنه شد به گفته خودشان دین و ایمانش را از دست خواهند داد.

 9. adel says:

  سلام خسن آقا جون
  یه نیگا به این سایت بندازین از مزدوران است و طرف اینقدر ابله است که عکس شقایق فراهانی رو گذاشته زیرش نوشته لیلا میلانی!!!!!!!!
  http://www.jorat.blogfa.com/

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر