Oct 05 2008

ابرقدرت جهان در سراشیبی افول!؟

نوشته:     :::       15 پیام

چند مدت پیش در مطلبی نوشتم که این رویارویی آمریکا با ایران یا منجر به سقوط حکومت ایران خواهد شد یا باعث فروریزی اقتدار آمریکا و راه فراری هم از این جبر روزگار نیست.
بدون اینکه بخواهم مدعی شوم که مشکلات امروز آمریکا مستقیما از رویارویی آن کشور با ایران سرچشمه می‌گرید ولی با این حال این سراشیبی بدجوری دارد آمریکا را حداقل به ته دره‌ای خطرناک سوق می‌دهد.
رویارویی آمریکا با ایران حداقل به شکل نظامی تقریبا غیر محتمل شده است و با وضع اقتصادی که آمریکا با آن دست به گریبان است بعید به نظر می‌آید که یک رویارویی نظامی در کوتاه مدت اتفاق بیفتد، گرچه بعضی بر این نظراند که گاهی اوقات سیاستمداران برای فرار از دست مشکلات داخلی روی به جنگ می‌آورند تا افکار عمومی را از مشکلات داخلی خود منحرف کنند.
در رابطه با مشکلات ایران با آمریکا موقعیت روسیه هم مزید بر علت شده و با جنگ گرجستان چنین به نظر می‌رسد که خرس خفته شمال ایران دوباره از خواب زمستانی بیدار شده و با پوستین جدید تا حدودی آماده رویارویی با ابرقدرت آمریکا می‌شود.
افزایش فعالیت‌های اخیر هوشنگ امیر احمدی نوکر حکومت ایران هم نشان از این مساله دارد که رویارویی آمریکا دارد رو به افول می‌رود و باید در آینده‌ای نه چندان دور منتظر این بود که سید علی چلاق هم در سفری به نیویورک در کاخ سفید با رئیس دولت دوست و برادر(!) آقای بوش یا رئیس جمهور آینده افطاری کوفت کنند.
با اینکه سناریوی بالا غیر واقعی به نظر نمی‌رسد، ولی وضع اقتصادی حکومت ایران صد برابر بدتر از دولت آمریکاست و همین مساله هم در کوتاه مدت یا باعث طغیان‌های کور اجتماعی خواهد شد، یا اینکه همین مساله باعث تسریع بخشیدن در رابطه بهتر با آمریکا خواهد شد، تا بلکه حکومت آخوندی را از فروپاشی نجات دهد.
پارادوکس جالب این مساله در آن است که بر خلاف سخنان رهبر به جهنم رفته رژیم، که فرمودند “اقتصاد مال خَرَ” گویا حالا باید ایشان زنده می‌بودند تا با چشمان خود می‌دیدند که همان اقتصاد خرکی چه فلاکتی برای حکومت ایران به ارمغان خواهد آورد، یعنی یا باید به دامان شیطان بزرگ بخزند یا راه سقوط را طی کنند.

نوشته: در ساعت: 11:11 am در بخش: روابط خارجی

15 پیام  |           

15 پیام به “ابرقدرت جهان در سراشیبی افول!؟”

 1. ترانه says:

  خُسن آقا عزیز سال 76 موزه مادام توسو لندن مجسمه خاندان سلطنتی ایران را جمع کرده بود ابهت شاهنشاهی ایران خیلی زودتر از انقلاب ایران در خارج نشانهایش را نشان می داد آنزمان امریکا در گیر مشکلات مالی بود و دلار سیر نزولی داشت البته همانرمان در بانک ملی شعبه لندن می شد پوند را اگر اشتباه نکنم 11 تومان تبدیل کرد و دلار چیزی حدود 7تومان و نیم بود. ثمره انقلاب ایران رونق اقتصاد امریکا با خرید اسلحه و مایحتاجی بود که بواسطه ظاهرن قطع رابطه باایران باید توسط دلالان و از طریق واسطه های فرعی انجام می پذیرفت البته با قیمت های سربفلک کشیده. فشار جنگ هشت ساله را مردم ایران حس می کردند اما دلار با قیمت بی ارزش شدن ریال ایران پله های سعودی را خیلی زودطی کرد.وقایع بعدی خاورمیانه و عملکرد امریکا، وجود اتخادیه اروپا و جان کلام بن بست سرمایه داری بازهم دامن گیر امریکا شده است اینکه جهان سرمایه داری با ترفندهای خود بیماری ومرگ خود را می تواند کمی عقب بیاندازد ناممکن نیست اما همین تور که می بینیم ایران هم با خصوصی سازی در همین راه و روال گام بر می دارد علارغم فروش نفت بقیمت بالا و در آمد حاصل از آن نمی تواند جوابگوی مشکلات اقتصادی جامعه طبقاتی ایران باشد که گلوی حاکمان ایران را هر روز تنگ تر می فشارد. به اینها فساد های مسولین را هم اضافه کنیم که ناشی از سیاست های طبقاتی و نه مشکلات واقعی آن جامعه است

 2. دكتر لائيك says:

  چندي پيش من تحقيقي را پيرامون و اقتصاد آمريكا انجام ميداد به نكات جالبي برخوردم:
  1- بدترين بحران اقتصادي آمريكا سال 1929 بوده كه جالب است بگويم 15 سال ادامه داشت در آن زمان دولت دخالتي در ورشكستگي تجارتخانه ها نكرد و فقط نظاره گر بود! ( جنگ جهاني دوم آمريكا را ز بحران و ركود اقتصادي طولاني بيرون آورد! )
  2- سال 1973 نيز تا 9 سال آمريكا در وضعيت ركود اقتصادي بود كه (جنگ ايران و عراق كمك به بيرون آمدن و شكوفائي اقتصاد آمريكا گرديد!)
  3- پيش بيني كرده بودند كه به لحاظ تغيير پشتوانه پول آمريكا و چاپ سالانه 1800 ميليارد دلار پول بدون پشتوانه، ازاواخر سال 2007 احتمال وقوع بحران اقتصادي زياد است پس حالاجنگ…. (؟)
  نتيجه :
  آمريكا، هميشه نياز به يك جنگ براي رهائي از مخمصه اقتصادي دارد، تا از طريق آن، كمپاني مكدانل داگلاس بتونه 200 تا 200 تا هواپيماي F35 500 ميلياردي و به كويت قطر عربستان واسرائيل و و و…….بفروشه اتفاقا تحليل من بر عكس شماست ،دولت امريكا هميشه در شرايط بحران اقتصادي جنگ شروع ميكنه ….هرچند كه الان مردم آماده بخورِ آمريكا ميگن از جنگ خستن و اينكه نامزدهاي رياست جمهوري با شعار هاي هيپي مسلكها ، كوس پايان جنگهاي خارج مرزي آمريكا را ميزنند….
  من فكر ميكنم جنگ جهاني سومي در راه باشه كه توي آن ايران هم بعنوان يك عامل بينظمي هميشگي ، نقش داره ……..همانطور كه گفتم در اينجا ايران عقب افتاده، نقش عمده اي نداره ولي ، نكته اي كه هست اينكه هميشه دعوا سر پول و قدرتِ ، كه قدرت هم دراين دنياي بيزنسِ ما از پول در مياد! و خاور ميانه هم كه نفت زياد داره…..، پس بايد توان عملكرد اين سوپر پاور ها در يه جايي با پتانسيل پولي بالا مثل خاور ميانه متمركز بشه، خوب حالا كه رفيقهاي كمونيست پشت برادران عربِ مسلمان دارن قايم ميشن!! و از اون ور كابوي هاي آمريكائي هم دارن از دوستانِ!ِ يهودي به اتكا اروپا دفاع ميكنن ، براي يه جنك جالب همه چي اوكي هست ، نه!!!!؟
  —————–
  من فكر ميكنم ، دوره برداري نوين و منطق مالكيت ، افزايش مالكيت تموم شده ، بشريت بايد يه راهي ديگرو تجربه كنه شايه بشه گفت نئو سوسياليزم راهيه كه سرمايه داري در پله بعد بايد بره…….

 3. سازمان ماله کشی و تفسیر قرآن و حدیث says:

  بسم الله الجاکش الجبارین
  برادر خسن آقا سلام علیکم
  بدینوسیله به استحضار می رسانیم منظور امام راحل از حدیث «اقتصاد مال خر است» ذکر اهمیت و عظمت علم اقتصاد است تا بدان حد که حضرت آن را به مال خر یا همان مامله خر تشبیه نموده اند.
  همچنین بنیاد الزهرا بی صبرانه در انتظار است تا تحقیقات ذرات بنیادی انفجار فتون ها را ثبت کند تا ما با افتخار ثابت کنیم که امام راحل قبل از این با جمله:
  انقلاب ما انفجار نور بود در علم فیزیک نیز صاحب کمالات بوده است.

 4. شيرجواد says:

  1- بابا اين يارو (خميني رو مي‌گم) خيلي بيسواد تشريف داشته. دوستاني كه همسن و سال من هستند احتمالن بايد درس مربوط به امام خميني رو در مورد كاخ‌نشيني و كوخ نشيني (فكر مي‌كنم معارف اسلامي دورۀ دبيرستان) به خاطر داشته باشند. آقا انقدر حرفاي اين آدم بي سر و ته و جفنگ بود كه من يك كلمه ازشون سر در نياوردم. نصفش “لكن” بود. اين آدم اصلن نمی‌تونست فارسي رو درست صحبت كنه. فقط در حيرتم كه اين ملت گاگول ما چيجوري اون زمان (با چنين طرز بيانی) عاشق خميني شده بودند. وجداني اصلن مي‌فهميدن كه چي داره مي‌گه؟؟؟
  ” لكن اقتصاد مال خرَه”… تكبير
  2- من هم رويارويي نظامی ايران و آمريكا رو لااقل براي ده سال آينده منتفی‌ می‌دونم. فراموش نكنيد كه آمريكا در عراق، براي سرنگوني صدام چندان با مقاومت مردمي روبرو نشد. اما در ايران ما فقط در حدود هشتصد هزار نفر آخوند داريم (اگر اين آمار دقيق نيست از دوستان آگاه خواهش مي‌كنم كه آنرا تصحيح بفرمايند)، حالا بماند كه چند ميليون بسيجي شستشوي مغزي شده داريم. خسن آقا ميليون‌ها نفر در ايران هستند كه چفيۀ رهبر را تبرك مي‌دانند. با اين اوصاف همانطور كه شما هم اشاره كرديد رويارويي نظامي چندان محتمل نيست. در مورد مراسم افطاري با مقامات آمريكايي هم فكر مي‌كنم كه درست گفته باشيد… به هر حال از بازي روزگار نبايد غافل شد. آخوند جماعت مصداق بارز اين مصرع است كه می‌گويد: هر لحظه به شكلي بت عيار در آمد…
  3- فعال آذري گرامی اگه اينجا رو می‌خوني، بهت توصيه می‌كنم كه حتمن كتاب زنده نام احمد كسروي رو در مورد تاريخ آذربايجان مطالعه كنی. البته اگر بعدن منكر ترك و تبريزي بودن وی نشوی؛ همانطور كه منكر ترك بودن خامنه‌ای شدی. قصد پيش كشيدن بحث‌های قومی و نژادی رو ندارم (و اتفاقن خودم هم ترك‌زاده هستم)، اما مثل اينكه جنابعالی سخنرانی آقای خامنه‌ای در اردبيل (به مناسبت افتتاح شبكۀ استانی) رو نديده‌ايد كه مثل بلبل تركی صحبت می‌كردند. و يا به به و چه چه كردن‌های ايشون و جمعی از وزيران دولت (در زمان رياست جمهوري) رو، در مراسم حيدربابايه خواندن محمد حسين شهريار مشاهده نكرده‌ايد!… آقا ول كن اين بحث‌های بي‌حاصل قومي و نژادي رو… به فكر چاره باش هموطن. ياشاسين ايران

 5. Iranli says:

  عجب دين پر از کينی عجب آيين مسکينی
  عجب شرمی، عجب ننگی عجب آيين هفت رنگی
  عجب شمشير برانی عجب اللهِ نادانی
  عجب دينی، عجب شرعی عجب ظلمی، عجب قهری
  عجب بر من، عجب بر تو عجب بر کوری هر دو
  عجب بر عقل کور ما که خود کرديم، به خود اينها
  عجب بر ما، عجب بر ما که گشتيم بنده الله
  عجب ظلمی، عجب زوری عجب از اينهمه کوری
  عجب گندی، عجب گندی عجب آيين ارجمندی
  عجب الله زورمندی عجب ديو تنومندی
  عجب معراج والايی عجب کذبی، عجب راهی
  محمد، ای رسول الله تو ای، الله تازيها
  شنيدم من کلامت را بخواندم من کتابت را
  بديدم من نشانت را بگير اکنون جوابت را:
  عجب دينی تو آوردی عجب لطفی به ما کردی
  عجب ظلمی بپا کردی و ايران را فدا کردی
  چرا آزادگی ننگ است؟ مگر الله تو منگ است؟
  چرا دين خدا، جنگ است؟ چرا پاسخ به عشق، سنگ است؟
  چرا با ما تو ميجنگی ؟ بس است ظلمت، بس است ننگی
  تحمل از برای چه؟ تأمل از برای چه؟
  شکن ای هموطن، اکنون سکوت را شکن افسونگرِ بی تار و پود را
  چو اکنون روز ميعاد است جواب ظلم، فرياد است:
  بنام تو الله عزّ وجل چه ديوانگيها، تو داری به سر؟
  ‏بجز، سنگ و سنگسار و شلاق و زور بجز محنت و غفلت و درد و جور
  بجز جنگ و کشتار و ظلم و عزا بجز شهوت و غارت و فتنه ها
  ‏بجز ابلهی و ذلیلی و زجر بجز خودپرستی و آیات جعل
  ‏به چنته، نداری تو چیز دگر
  خرافه سرایی و آیین شر
  ‏دراز مدتی، باورم بر تو بود
  ‏کنون، شرمسارم از این رهنمود
  be Dr.Laiek o baghiyyeh ageh mikhahin bedunin in din e eslam cheh ghad too Iran nefrin shodeh ast ye sar be yahoo360 bezanin,,,ke nasl e bad e shooresh e 57 va naslha ye bad e aan cheh mikonan,,,,man in shero az oonja baratun mizaram o linkesh ham mifrestam be soorat e zanjiri ertebat e besyar gostardeyee mitunin ba nasl e javan e dakhel e Iran rajeh be din o eslma bargharar konin,,,,yahoo360 too Iran milionha tarfdar dareh ageh ye blog oonja bezanin ya ooncheh ke inja minevisin oonja ham kopy konin behtar e chon filter ham nist,,,,

 6. Iranli says:

  in ham yek link az milionha link ke patogh e har rooze ye bachehast,,,
  http://360.yahoo.com/profile-Z1Kc._wjfrzWIQbihRhrO6ObxJY-?cq=1

 7. فعال آذری says:

  برادر من نگفتم خامنه ای ترک نیست. من گفتم زبان مادریش فارسیه(یعنی زبان مادرش).کتابهای این آقای احمد کسروی را هم خوانده ام.منکر ترک وتبریزی بودن احمد کسروی هم نیستم.ولی مثل اینکه شما هم نمیدانید این آقا در عین نوشتن کتاب به اصطلاح تاریخ آذربایجان که در اون هویت ترکی رو به سخره گرفته به بسیاری از شاعران ایرانی همچون حافظ سعدی مولوی و… هم توهین کرده.در منزل ایشان همواره مراسم کتابسوزی برپا بود که از جمله دیوان سعدی حافظ و… را میسوزاندند.البته منکر کتابهای روشنگر کسروی مثل شیعیگری یا تاریخ مشروطه نیستم.در همان زمان نوشتن کتاب تاریخ آذربایجان هم بسیاری به احمد کسروی اعتراض کردند وکتابش رو فاقد مستندیات کافی دانستند.در کل ببینید من هم مخالف طرح اندیشه های قومیتی هستم.ولی واقعا عده ای اطلاعاتشون به قدری غلط هست که مجبور به تذکر میشوم.مثلا این که سلسله صفویه را ترکان برپا کردند یک اندیشه خیلی کودکانست.عده ای اویاش از میان ترکان برخاستند وابتدا خود ترکان را که سنی بودند به زور شیعه کردند خب این چه ربطی به کل ترکان دارد؟در ضمن نقش دولت ترک عثمانی را به عنوان بزرگترین دشمن صفویه نمیتوان نادیده گرفت.جوکهای خیلی سخیفی در مورد ترکان از سوی رژیم درست میشود و ورد زبان مردم میشود ونمیدانند که این جوکها چه تاثیر بدی روی وحدت یک ملت میتواند داشته باشد.این را هم بدانید که خامنه ای ودیگر سران رژیم اگر صدپشتشان هم ترک باشد در نظر ترکان جز عده ای فاشیست محسوب نمیشوند.مگر اینکه حقوق ترکان ودیگران را به رسمیت بشناسند.این جانیان 30سال است که در مملکت ما بر ما حکومت میکنند وصدهاهزار جوانانمان را کشته اند.ما را در جهان بی اعتبار کردند.آیا راه چاره جز اینست که همگی با هم بپا خیزیم ورژیم جهل وجنون را سرنگون سازیم.برادرم مگر از صبح که بپامیخیزی تا شب که سر بر بالین میگذاری شاهد نقض مستمر حقوقت نیستی؟پس سکوت سکوت… تا کی؟؟؟

 8. فعال آذری says:

  قیزیلدان اولسا قفسیم، آزادلیقا وار هوسیم.
  “قفسم اگر از طلاباشد باز هم هوس وآرزوی آزادی میدارم.”

 9. SHIVA says:

  مطلبی که نوشتی تا حدی درسته اما نکات مهمش رو فراموش کردی ! اونم اینه که همه اینها میتونه یک سناریوی از پیش طراحی شده باشه برای اینکه آمریکا نبض اقتصاد و قدرت جهان رو در دست بگیره . چطور ؟ خیلی ساده . الان پدیده جهانی شدن در بیشتر کشورهای دنیا شکل گرفته و در راس اونها آمریکا قرار داره . تمام بانکها و موسستات مالی و اعتباری جهان یک سرشون به آمریکا وصله یعنی قدرت اقتصادی آمریکا . هر زمان آمریکا درش کسادی بوجود بیاد , خوار مادر اقتصاد تمام کشورهای دنیا زیر و رو میشه و این همون حربه ای هست که آمریکایی ها دارن و باهاش دارن حکومت میکنن . پدیده گرونی نفت رو یادت باشه تمام کشورهای دنیا صداشون در اومد ولی دولت آمریکا جیکش در نیومد و بعد هم به محض اینکه ایران و روسیه از حربه نفت اومدن استفاده کنن یهو قیمت نفت رو کشیدن پایین و اقتصاد هر دو کشور به قهقرا افتاده ! روسیه و ایران دو کشور مزاحم آمریکا و کشورهای آمریکای لاتین اقتصاد مبتنی بر نفت دارن و تنها زمانی تونستن مقابل آمریکا قد علم کنن که قیمت نفت بالا رفت . در واقع همین بالا رفتن یک توافق بین اونها بود و زمانی که نقض شد این توافقات , آمریکا هم کاری کرد که قیمت ها سقوط کنه و میبینی پشت سر هیمن سقوط بود که ایران باز به گه خوردن افتاد و روسیه گرجستان رو داره تخلیه میکنه .
  ضربه بعدی هم همین سقوط ظاهری اقتصاد آمریکا هست . این نکته رو تو فراموش کردی که با وجود این سقوط , تورم در آمریکا 3 درصد هست , بیکاری سه و نیم درصد هست و فقط این سقوط متعلق به بازارهای آمریکا و جهان هست . و این در صورتیه که تورم در ایران بالای 40 درصد هست و بیکاری سرسام آور و … و اقتصاد کشورهایی مثل روسیه هم دست کمی از ایران نداره . سران رژیم هم که آمریکا رو مسخره میکردن و نوشتن که از نابودی اقتصاد آمریکا خوشحال هستیم , بزودی باید خشتکشون رو رفو کنن چون موج این مساله به بازارهای دوبی هم رسید دیروز و نبض اقتصاد ایران و واردات ایران در دوبی هست و اگر حالا باید دید بعد از این خنده سید علی چلاق چطور های های گریه کنه و بزنه تو سر خودش !
  در کل یهو چشم باز میکنی میبینی مثل همون قضیه تغییر ارزها از دلار به یورو , که اگر ایران این کار رو کرده بود الان تورم نجومی داشتیم , فردا هم وقتی همه کشورهای دنیا اقتصادشون به چالش کشیده شد یهو آمریکا با تزریقات نجومی پول به بازارها نبض اقتصاد جهان رو با قدرت در دست میگیره و نفوذش در تمام کشورها بی چون و چرا میشه ! اینها ظاهر قضیه ست و نباید گول خورد !

 10. دكتر لائيك says:

  همانطور كه دربالانيز عرض كردم ، اين سناريويِ كسب توانِ بالاتر براي امريكا هست…..خودِ آمريكا ميدونه تو دوره گذراست، و بايد محافل قدرتشو جابجا كنه ……به نظر من خانم شيوا درست ميگه……در كامنتها اما اين نكته هم فراموش شد توسط اين دو بزرگوار، كه اقتصاد چين و تايوان و ذخيره ارزي مجموع اين دو كشور برابر 2000 ميليارد دلار امريكاست!!!!( يعني معادل بوجه سالانه ايالات متحده)
  اگر دلار ِكرَش كنه ، اين دوكشور فاك آپ ميشن ، اينو قراموش نكنيد كه يورو هم بر خلاف تصور عموم با دلار رابطه خطي داره ، نه معكوس!!!!!!!
  پس ببينيد امريكاي شمالي داره اريكه قدرتشو رو ، ست ميكنه تازه ….. و اولشه.
  اين فروپاشي اقتصادي آمريكا ، كه الان تو ايران تو بوق كرنا گذاشتن تنها با افزايش 1 درجه بر ميزان تورم 2 درصدي امريكا حادث شده….
  با اين يافته ها نتيجه ذيل مفروش است:
  امريكا با مانور هاي اقتصادي هر چند تكانهاي شديديو ممكن تجربه كنه اما دنبال ورزيدگيه بيشتر براي اهداف امپريالستيه خودشه ، جنگ Turn over دولت امريكاست ..مهمترين در آمد امريكا تسليحات ….نه نه نه من نميخوام حرف تكراري بزنم ، بلكه ميخوام بگم اين فضا آگاهانه است و يه جورائي جبر، چون ته عاقبت سرمايه داري اينجاست كه داريد ميبينيد، تغييرات آتي كه عكس خصوصي سازي شركتها است (كه در حال حاضر سياستي است كه پيشگرفته اند- و محكوم به شكست است) خواه نا خواه به سوسياليست نوين تبديل ميشه ، اعم از اينكه سرمايه داران آمريكائي اين موضوع را دوست داشته باشن يا خير …….
  (اشتباه نشود ، منظورم جبر تغييرات در حيطه ارتقا اقتصادي مطرح است نه هوشمندي و ارزشمدارانه پنداري سياستهاي امريكا- اينا مجبورن ديناميكي برخورد كنن)
  اين نتيجه نهائي حادث ميشه : ايران و اين زگيلهاي جيغ جيغو خاور ميانه و امريكاي جنوبي ، اس هول سياستهاي امپرياليستي اروپا امريكا خواهند شد….چين به واسطه گذر از كمونيست به سرمايه داري بيشترين آسيب را خواهد ديد….روسيه ففط كمي پول در قبال آنارشيسم منطقه خاور ميانه بدست خواهد آورد ….با ادامه اين روند و وضعيت ايران در عرصه بين الملل و كسب مقام اول در تنفر جهاني، بازهم مردمي مهجورتر فقيرتر و ابله تري را رقم خواهد زد چرا كه هنوز در دراه فئوداليته و طعم دل انگيزه مالكيت و بيزنس را مزمزه ميكنه.

 11. Iranli says:

  درود بر دكتر Laiek
  مى تونين كمكم كنين كه رمان چاپ شه یبادامهای زمینی به سالِ 2001
  فكر كنم
  از رضابی شتاب
  را از كجا ميتونم تهيه كنم

 12. Iranli says:

  اين هم تكه اى از رمان

  … بر دست انگشتر نشانش هفت بار بوسه زديم. پياله هاي ودكا را سر كشيديم و سرِ خوان رفتيم. پيپ چاق شده را نوبتي كشيديم و كيفور شديم. ماه روي تخته پاره اي از لنجي غرق شده در شط شب پارو مي كشيد و به سمت ما مي آمد. كنار پنجره نشست. با ويلن‌سل، شگفت انگيز ترين آهنگ جهان را براي دل يك پري دريايي نواخت. دخيل برضريح ماه و پا بر نخيل خيال مي شد دمي به خلسه رفت. عجبا، عماري عمر بي محابا در آسمان تتق مي كشيد و مي رفت. ملكه به اذن برادر بزرگ تلويزيون را روشن كرد. صدا و تصوير و خبر، بر جانم مسخر شد. مردان قَدَر قدرت، نگاهها به دوربين، لبخند به لب مقاوله و معاهده امضاء مي كردند. دورادور فروشگاه گردن شكسته، كارشناسانِ ريز و درشت امنيتي، پليس ضد شورش و نيروهاي امداد غيبي، سراپا سبز، در هم چرخ مي‌خوردند. عده اي در بحبوحه اي هردمبيل سرفه مي كردند و از ميدان يادهاي مقدس مي گريختند. سردار رشيد و ريش دارِ ارتش با شمشيري حمايل ، خط و نشان مي كشيد:
  ـ بدسگالان مجازات خواهند شد. تمام ارتش و,,,,,,,,,,

 13. Iranli says:

  رمان زندگی عایشه در آمریکا منتشر شد
  ——————————————————————————–
  بی بی سی:
  شری جونز رمان جواهر مدینه را حاوی ستایش از نقش زنان در تاریخ اسلام دانسته است
  یک ناشر آمریکایی رمان جواهر مدینه در مورد زندگی عایشه، همسر پیامبر اسلام را پیش از موعد مقرر منتشر کرده است.
  شرکت انتشاراتی بیوفورت بوکس Beaufort Books در حالی تصمیم به انتشار و پخش این اثر گرفته است که پیش از این شرکت انتشاراتی رندوم هاوس Randon House در آمریکا از بیم واکنش خشونت آمیز مسلمانان از انتشار آن خودداری ورزیده بود.
  در ماه سپتامبر نیز دفاتر یک شرکت انتشاراتی بریتانیایی که در صدد چاپ این رمان بود دستخوش حریق شد و پلیس لندن سه نفر را به اتهام آتش سوزی عمدی بازداشت کرد.
  در پی این حادثه، که مرتبط با تصمیم به انتشار رمان جواهر مدینه دانسته شده بود، ناشر بریتانیایی پخش این اثر را به تعویق انداخت.
  همچنین، در ماه اوت پخش کننده جواهر مدینه در صربستان تصمیم گرفت این اثر را از کتابفروشی های این کشور جمع کند.
  در آن زمان، این رمان تنها در صربستان منتشر و پخش شده بود.
  مدیر شرکت بیوفورت بوکس گفته است که منظور از انتشار پیش از موعد این رمان این است که خوانندگان بتوانند آن را بر اساس ارزش ادبی مورد ارزیابی قرار دهند.
  این رمان تاریخی، که برخی از مسلمانان آن را اهانت آمیز دانسته اند، به قلم شری جونز، نویسنده سی و هفت ساله آمریکایی، نوشته شده و ماجرای زندگی عایشه را از شش سالگی تا زمان وفات پیغمبر اسلام بازگو می کند.

 14. ali says:

  سلام
  آقا اینو هم تقدیم می کنم به امیر آنتی تدین که این روزها قصد داره بی دینی خودش رو رسماً اعلام کنه:
  http://www.youtube.com/watch?v=Hk_H-PW2hBs

 15. سلام به دوستان طرفدار نظریه های سوسیالیستی و توطئه. آقا شوروی مرد دست از این تحلیل های توخالی بردارید. یک کم هابرماس بخونید.
  یک نگاه به ریشه این بحران هم بکنید بد نیست.
  در آخر باید بگویم من شکی ندارم که امریکا ممکن است اهداف بلند مدتی را در پشت هر قضیه ای دنبال کند ولی می خواهم بگویم با این دید سراسر بدبینانه نمی توان تمامی پدیده ها درست درک کرد.
  در ضمن از این که نظرات شما را خواندم خوشحالم

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر