Sep 15 2008

تجربه‌های گذشته شکست‌ها و پیروزی‌ها

نوشته:     :::       14 پیام

پیشنهادهای که دکتر لائیک مطرح کردند و نظر دوستان را با دقت خواندم. حالا می‌خواهم کمی از تجربیات خودم در این مدت وبلاگ نویسی و همچنین از تجربه زندگی که در توشه دارم چند نکته‌ای را مطرح کنم تا هم نظر خودم را گفته باشم و هم دوستان دیگر با مطرح کردن نظرهایشان به شفاف سازی موقعیت‌ها کمکی کرده باشیم.
برای اینکه زیاد تئوریک نشود(آخه من آدم زیاد تئوریکی نیستم) از پروژه کانون وبلاگ نویسان ایران چند نکته مطرح خواهم کرد. این پروژه کار گروهی بود که بسیار خوب شروع شد و به نتیجه‌های بسیار ملموس و ثمر بخشی هم رسید، ولی متاسفانه به علت کم تجربگی ما در کار گروهی و عجله بعضی از دوستان به سرعت بخشیدن به روند پروسس رشد کانون، باعث متوقف شدن و شکست آن پروژه شدیم. بزرگترین تجربه‌ای که من از پروژه کانون بدست آوردم این بود که ما اکثرا قادر نبودیم مشکلات را بررسی کنیم و راه کارهای موثر و مفید ارائه دهیم، در بحث‌های طاقت فرسا گرفتار می‌شدیم و از همه بدتر قوانینی که خود نوشته بودیم، بعضی مواقع دست و پاگیر می‌شد و باعث زمین گیر شدن ما و کانون می‌شد. این مساله را کمی بیشتر توضیح می‌دهم تا شک و شبهه‌‌ای باقی نماند.
معمولا در پروژه‌های بزرگ برای اینکه پروژه قابل کنترل و عملی کردن در آید، آن پروژه را به قطعات کوچکتر تقسیم می‌کنند(چندین پروژه کوچکتر) تا هم اداره آن آسان تر شود، هم مشکلات به راحتی قابل رویت شوند و همچنین برای تقسیم کار و تقسیم مسئولیت قابل اجرا تر باشد.
نکته دیگری که در هر نوع پروژه‌ای مهم است این است که زحمات هر چه سریع تر به نتیجه برسند و خصوصا اگر زحمات زود به نتیجه برسد پویایی پروژه بهتر و موثر تر خواهد شد. دقیقا به همین دلیل هم هست که پروژه‌های بزرگ را به قسمت‌های کوچکتر تقسیم می‌کنند، تا هم زودتر به نتیجه برسند و هم بتوان برآوردی از نتیجه کار ارائه داد، و با ارائه بیلان مثبت باعث شادمانی دست اندرکاران شد و تحرک و پویایی گروه را افزایش داد.
مثلا وقتی ما برای نجات یک زندانی سیاسی فعالیت می‌کردیم، باید سرعت پروژه چنان می‌بود که در کمترین مدت نتیجه‌ای قابل لمس حاصل شود، در غیر این صورت فعالین در گروه دلسرد می‌شدند و همین مساله باعث شکست و عاقبت باعث رخوت کانون می‌شد و دقیقا همین مسائل هم عاقبت کانون را به بن‌بست کشاند.
حالا اگر می‌خواهیم پروژه‌ای را راه بیندازیم، به نظر من باید این گونه مسائل را در نظر بگیریم و به قول معروف لقمه بزرگتر از دهانمان نگیریم که باعث شود در گلویمان گیر کند و ما را قبل از به نتیجه رسیدن خفه کند.
حتی اگر ما Ambition (متاسفانه معنی این واژه را به فارسی نمی‌دانم) بالایی داریم باید یواش یواش قدم برداریم و تنها پروژه را تا آن اندازه بزرگ کنیم و وسعت بدهیم که قادریم آنرا اداره کنیم و به هدف برسانیم، خصوصا اینکه باید نتایج زود بدست آیند و قابل اندازه گیری باشند.
تا نظر دوستان چه باشد.
پ.ن.:
متن زیر رو دکتر لائیک در پایم گیر گذاشتند:
دومين خواهش (ميشه اين متنو بالاي كامنت نظريات در تاپيك جديدتون هم بزاري؟؟)
‌چكامه رهائي براي پروژه رهائي
خسن جان ما مخلصيم…
هدفِ پيشنهادِ من رعايت وزنه تعادل بود ، در واقع نه هيجان(شور بيشتر از شعور) و نه
خمود(بي حركتي و رسوب) ونه حركت بي مسير يابي( هزليات و هجوگوئي ) درواقع
هدف مند كردنِ اين مجموعه گفتمان، باعث ميشه نه محضا فضا خسته كننده كليشه مبناي
“تئوريك/تاكتيك” باعث بي حالتي اين وبگاه بشه ونه هزليات تكراري برخي از دوستان باعث
پوچي و توقف ، و وقت تلف كردن و دافعه فرهيختگان و بي محتوايي نظريات(من تو اين چند
سال، حس ميكنم شما هم دنبال همين تعادليد) چون دوستان عزيز اين سايت به نظر من در 3 گروه قابل دسته بندي اند:
1- دوستانِ هيجاني كه خشمِ بجاشونو، بصورت الفاظ ركيك به شخصيتها بكار ميبرند(حوصله
اين نوع حرفايِ ما رو هم ، ندارند) شايد بشه به دسته مكالمات انتقادات “پا منقلي” گفت.
2- دوستاني كه نظر انتقادي دارند ولي زياد علاقه ندارند بنويسند يا برخي ملاحظات را ميكنند
يا همياري نميكنند ……
3- دوستاني كه اهل تئوري و مطالعه اند و مسئوليتشونو در روشنگري ميبنند….
* عده ديگري هم هستند مراجعه كنند به اين سايت هستند يا نفوذي اند و يا تخريبچي”كه در زمره دوستان ما نيستند و مشتني مزدور احمقِ اس هولِ جمهوري اسلاميند”!!
اما يه گروه عمده جاشون خاليه( نه اينكه نباشن اصلا) …….”دانشجويان”
خسنِ عزيز منظور من از پيروزي شروع حركت هست …من هدفِ پيشنهادام افزايش هيت ريت دسته سوم فوق ، نسبت به گروه اول و دوم است ….. و آمدن گروههاي فعال هست
حركت ، باعث شكستن اين ركود مرگبار در جامعه است كه نتيجش واپسگرائي و سقوط به منجل آبِ 1400 سال پيشي مردم بدوي گرسنه و بي فرهنگ عربستان آن موقع است
….ببين اين شروع شده ….منهم تجربياتي دارم و اما نه در حد شما …باز هم ميگم وبينار را صورت يك لينك در صفحه اصلي اضافه كن اما با چارت تشكيلاتي ذيل مديريت كن ….
1- گروه تبليغات و روابط عمومي( با شرح وظيفه معرفي ماموريتها و سايت شما در ديگر مامن ها)
2- گروه توسعه و طرح و برنامه ( تحقيقات موضوعي در پر بار تر نمودن مطالب و تنظيم و ظرفيت سازي مخاطبين)
3- گروه پژوهش و نظريه پردازان(اين افراد مسئول شناخت نكات كليد و معرفي به شما هستند)
ميدوني خسن جان؟ منم ميبينم بچه ها “تابو” و “بت شكني “شكني ميكن و بي محابا فحش ميدم به بخش فاندامنتال اين كون نشور هاي اسلامي ، كلي حال ميكنم اما بعضي وقتا ميبيم
: شما يه موضوع جالبو شناسائي و مطرح ميكنيد و از مجموع 1000 كلمه كامنتي كه بچه ها ميزارن 700 كلمش، فحشه؟!؟!
اين شبيه كار حزب الهي مادر جنده(اوپس ، خودمم فحش دادم!!- رطب خورد منع رطب كي كند؟)
در اوايل انقلاب و بعد آن ان است………
من ميخوام دانشجو بيان اينجا …. ببين ريت سني نظر دهندگان بالاست ….بايد جذابيت هاي خودشه داشته باشه اين سايت
… ما نميخواهيم چرخو دوباره اختراع كنيم …چون شما ظرفيتهائي داريد ، ميخوايم
از اين پتانسيلها بايد خوب استفاده بشه ………..همين. قرار نيست به جنگ جمهوري اسلامي بريم( نميتونيم هم بريم) چون اينجا اينا مسلح به ساليانه 270 ميليارد دلار پول يامفت بي دردسر نفت هستند و 60 ميليون بع بعي اسلحه بدست …. خسن آقا فقط يه سايت داره……..اما ، اما روشنگري از اين دو ماژور برنده تره
**************ما ميخواهيم جراحي كنيم …..نه قصابي******************
لطفا اين حركت را نهادينه و بزارين اين ارتعاش از بين نره به گوش جهان برسه…..نتايج خوب هميشه از يه سري نوينگرائي شروع ميشه”………………………..دير هست اما دور نيست”
اميد وارم حرفام خسته كننده نشده نباشه!

نوشته: در ساعت: 9:52 pm در بخش: مبارزه با رژیم

14 پیام  |           

14 پیام به “تجربه‌های گذشته شکست‌ها و پیروزی‌ها”

 1. میداف says:

  خسن آقا عزیز
  با اجازه در بلاگ نیوز لینک شد.
  ضمنا Ambition را می شود “بلندپروازی” ترجمه کرد

 2. jay says:

  حسن جان
  وای دست روی دلم گذاشتی !
  تجربه تلخ همکاری با ایرونی ها رو یادم انداختی
  بچه های کانون همه صادق بودند و لی روحیه همکاری انگار بین ایرونی ها هرگز وجود نداشته … امید دارم که با اون تحربه ها این بار بشه بهتر کار کرد

 3. جاوید says:

  ambition فکر کنم هم معنای بلند همتی رو بده و هم به معنای غیرت باشه چیزی که ایرانی الان نداره

 4. آرمان says:

  بله… با توضيحات خسن آقا من هم فكر می‌كنم كه بهتر باشه ما همين روند رو ادامه بديم (با توجه به پتانسيل فعلي).
  اينطوري هم دلسردی‌اي رو در پي نخواهد داشت، هم كسي از كسي متوقع نخواهد شد.
  اينكه هر كدوم از ما – با توجه به شرايط و اوقات فراغتی كه داره – بتونه در كامنت‌گذاري (يا احيانا نوشتن پست‌ها) مشاركت كنه، مسيری‌‌ست كه مدت‌ها جواب داده و ايمان دارم كه نتايج خوبي هم داشته.

 5. امیر says:

  حسن آقا بعنوان مقدمه میخواستم از تجربه پن لاگ بگویم که شما اشاره کرده اید…
  اما من هم با دوستان موافقم که اهداف باید روشن قید شوند.چون اگر هدف ارائه مانیفست باشد و صرفا” کار فرهنگی….خوب تکلیف روشن است.اگر که نه فعالیتهائی در عرصه عمل و اجرا نیز مد نظر هست باز لازم است از همین ابتدا شروط معین و مشخص باشد تا به سرنوشت تجربه پن لاگ دچار نشود.
  —————-
  در بعد مرامنامه ای پیشنهاد میکنم:
  تبیین و تبلیغ میثاق جهانی حقوق بشر در نزد احاد افراد جامعه بطور اعم و کنوانسیونهای الحاقی در پیرامون آن بطور اخص.
  بگمان من این اصل بایستی سرفصل کلیه فعالیتهای فرهنگی و غیره باشد و همه افراد جامعه از کوچک و بزرگ در جریان حقوق اساسی خودشاان قرار گیرند…
  بعنوان مثال :یک کودک دانش آموز باید یادبگیرد که بواسطه سن و سالی که دارد دارای چه حق و حقوقی است…یا یک زن…یا کارگر و غیره.
  بنظر من تبیین و تسری این مورد یکی از کارهای اساسی است که میتواند بعنوان هدفی مشخص مطرح گشته و در گام نخست حول آن تلاشهائی را انجام داد.
  حالا این را دوستان حلاجی نمایند تا باقی مسائل…

 6. آرمان says:

  من هم با جناب امير موافقم.
  به نظر شما از بين سي مادۀ اعلاميه جهانشمول حقوق بشر سازمان ملل متحد، چند تاي آنها با اسلام هم خواني دارند؟
  جالبه بدونيد كه اين اعلاميه از سوي ج.ا پذيرفته شده. اما واقعا تابحال به چند تا از آنها پايبند بوده است؟
  ****************
  ماده 1
  تمام افراد بشر آزاد به دنيا مي آيند و از لحاظ حيثيت و حقوق با هم برابرند. همه داراي عقل و وجدان مي باشند و بايد نسبت به يکديگر با روح برادري رفتار کنند.
  ماده 2
  الف/ هر کس ميتواند بدون هيچگونه تمايز مخصوصا از حيث نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، عقيده سياسي يا هر عقيده ديگر و همچنين مليت، وضع اجتماعي، ثروت، نسب يا هر موقعيت ديگر از تمام حقوق و کليه آزاديهائي که در اعلاميه حاضر ذکر شده است بهره مند گردد.
  ب/ بعلاوه هيچ تبعيضي به عمل نخواهد آمد که مبتني بر وضع سياسي، اداري و قضائي يا بين المللي کشور يا سرزميني باشد که شخص به آن تعلق دارد، خواه اين کشور مستقل تحت قيمومت يا غيرخود مختار بوده يا حاکميت آن به شکلي محدود شده باشد.
  ماده 3
  هر کس حق زندگي، آزادي و امنيت شخصي دارد.
  ماده 4
  احدي را نميتوان در بردگي نگاهداشت و داد و ستد بردگان به هر شکلي که باشد ممنوع است.
  ماده 5
  احدي را نميتوان تحت شکنجه يا مجازات يا رفتاري قرار داد که ظالمانه و يا برخلاف انسانيت و شئون بشري يا موهن باشد.
  ماده 6
  هر کس حق دارد که شخصيت حقوقي او در همه جا به عنوان يک انسان در مقابل قانون شناخته شود.
  ماده 7
  همه در برابر قانون مساوي هستند و حق دارند بدون تبعيض و بالسويه از حمايت قانون برخوردار شوند. همه حق دارند در مقابل هر تبعيضي که ناقض اعلاميه حاضر باشد و بر عليه هر تحريکي که براي چنين تبعيضي به عمل آيد بطور تساوي از حمايت قانون بهره مند شوند.
  ماده 8
  در برابر اعمالي که حقوق اساسي فرد را مورد تجاوز قرار بدهد و آن حقوق به وسيله قانون اساسي يا قانون ديگري براي او شناخته شده باشد، هر کس حق رجوع موثر به محاکم ملي صالحه دارد.
  ماده 9
  احدي را نميتوان خودسرانه توقيف، حبس يا تبعيد نمود.
  ماده 10
  هر کس با مساوات کامل حق دارد که دعوايش بوسيله دادگاه مستقل و بيطرفي منصفانه و علنا رسيدگي بشود و چنين دادگاهي در باره حقوق و الزامات او يا هر اتهام جزائي که به او توجه پيدا کرده باشد، اتخاذ تصميم بنمايد.
  ماده 11
  الف/ هر کس که به بزه کاري متهم شده باشد بيگناه محسوب خواهد شد تا وقتي که در جريان يک دعواي عمومي که در آن کليه تضمينهاي لازم براي دفاع او تامين شده باشد تقصير او قانونا محرز گردد.
  ب/ هيچکس براي انجام يا عدم انجام عملي که در موقع ارتکاب آن عمل به موجب حقوق ملي يا بين المللي جرم بدان تعلق ميگرفت در باره احدي اعمال نخواهد شد.
  ماده 12
  احدي در زندگي خصوصي، امور خانوادگي، اقامتگاه يا مکاتبات خود نبايد مورد مداخله خودسرانه واقع شود و شرافت و اسم و رسمش نبايد مورد حمله قرار گيرد. هر کس حق دارد که در مقابل اينگونه مداخلات و حملات مورد حمايت قانون قرار گيرد.
  ماده 13
  الف/ هر کس حق دارد که در داخل هر کشوري آزادانه عبور و مرور کند و محل اقامت خود را انتخاب نمايد.
  ب/ هر کس حق دارد هر کشوري و از جمله کشور خود را ترک نمايد يا به کشور خود باز گردد.
  ماده 14
  الف/ هر کس حق دارد در برابر تعقيب، شکنجه و آزار، پناهگاهي جستجو کند و در کشورهاي ديگر پناه اختيار کند.
  ب/ در موردي که تعقيب واقعا مبتني به جرم عمومي و غير سياسي يا رفتارهائي مخالف با اصول و مقاصد ملل متحد باشد، نميتوان از اين حق استفاده نمود.
  ماده 15
  الف/ هر کس حق دارد که داراي تابعيت باشد.
  ب/ احدي را نميتوان خودسرانه از تابعيت خود يا از حق تغيير تابعيت محروم کرد.
  ماده 16
  الف/ هر زن و يا مرد بالغي حق دارد بدون هيچگونه محدوديت از نظر نژاد، مليت، تابعيت يا مذهب با همديگر زناشوئي کنند و تشکيل خانواده دهند. در تمام مدت زناشوئي و هنگام انحلال آن، زن و شوهر در کليه امور مربوط به ازدواج داراي حقوق مساوي مي باشند.
  ب/ ازدواج بايد با رضايت کامل و آزادانه زن و مرد واقع شود.
  ج/ خانواده رکن طبيعي و اساسي اجتماع است و حق دارد از حمايت جامعه و دولت بهره مند شود.
  ماده 17
  الف/ هر شخص منفردا يا بطور اجتماع حق مالکيت دارد.
  ب/ هيچکس را نميتوان بدون مجوز قانوني از مالکيت محروم کرد.
  ماده 18
  هر کس حق دارد که از آزادي فکر، وجدان و مذهب بهره مند شود. اين حق متضمن آزادي تغيير مذهب ياعقيده و همچنين متضمن آزادي اظهار عقيده و ايمان ميباشد و نيز شامل آزادي تعليمات مذهبي و اجراي مراسم ديني است. هر کس ميتواند از اين حقوق منفردا يا مجتمعا بطور خصوصي يا بطور عمومي برخوردار باشد.
  ماده 19
  هر کس حق آزادي عقيده و بيان دارد و حق مزبور شامل آنست که از داشتن عقايد خود بيم و اضطرابي نداشته باشد و در کسب اطلاعات و افکار و در اخذ و انتشار آن، با تمام وسائل ممکن و بدون ملاحظات مرزي، آزاد باشد.
  ماده 20
  الف/ هر کس حق دارد آزادانه مجامع و جمعيتهاي مسالمت آميز تشکيل دهد.
  ب/ هيچکس را نميتوان مجبور به شرکت در اجتماع کرد.
  ماده 21
  الف/ هر کس حق دارد که در اداره امور عمومي کشور خود، خواه مستقيما و خواه با وساطت نمايندگاني که آزادانه انتخاب شده باشند شرکت جويد.
  ب/ هر کس حق دارد با تساوي شرايط به مشاغل عمومي کشور خود نايل آيد.
  ج/ اساس و منشاء قدرت حکومت، اراده مردم است. اين اراده بايد به وسيله انتخاباتي ابراز گردد که از روي صداقت و بطور ادواري صورت پذيرد. انتخابات بايد عمومي و با رعايت مساوات باشد و با راي مخفي يا طريقه اي نظير آن انجام گيرد که آزادي راي را تامين نمايد.
  ماده 22
  هر کس به عنوان عضو اجتماع حق امنيت اجتماعي دارد و مجاز است بوسيله مساعي ملي و همکاري بين المللي حقوق اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي خود را که لازمه مقام و نمو آزادانه شخصيت اوست با رعايت تشکيلات و منافع هر کشور به دست آورد.
  ماده 23
  الف/ هر کس حق دارد کار کند، کار خود را آزادانه انتخاب نمايد، شرايط منصفانه و رضايت بخشي براي کار خواستار باشد و در مقابل بيکاري مورد حمايت قرار گيرد.
  ب/ همه حق دارند که بدون هيچ تبعيضي در مقابل کار مساوي، اجرت مساوي دريافت دارند.
  ج/ هر کس که کار ميکند به مزد منصفانه و رضايت بخشي ذيحق ميشود که زندگي او و خانواده اش را موافق شئون انساني تامين کند و آن را در صورت لزوم با هر نوع وسائل ديگر حمايت اجتماعي، تکميل نمايد.
  د/ هر کس حق دارد که براي دفاع از منافع خود با ديگران اتحاديه تشکيل دهد و در اتحاديه ها نيز شرکت کند.
  ماده 24
  هر کس حق استراحت و فراغت دارد و بخصوص به محدوديت معقول ساعات کار و مرخصيهاي ادواري، با اخذ حقوق ذيحق مي باشد.
  ماده 25
  الف/ هر کس حق دارد که سطح زندگي او، سلامتي و رفاه خود و خانواده اش را از حيث خوراک و مسکن و مراقبتهاي طبي و خدمات لازم اجتماعي تامين کند و همچنين حق دارد که در مواقع بيکاري، بيماري، نقص اعضاء، بيوگي، پيري يا در تمام موارد ديگري که به علل خارج از اراده او وسائل امرار معاشش از دست رفته باشد از شرايط آبرومندانه زندگي برخوردار باشد.
  ب/ مادران و کودکان حق دارند که از کمک و مراقبت مخصوصي بهره مند شوند. کودکان چه بر اثر ازدواج و چه بدون ازدواج به دنيا آمده باشند حق دارند که همه از يکنوع حمايت اجتماعي برخوردار شوند.
  ماده 26
  الف/ هر کس حق دارد که از آموزش و پرورش بهره مند شود. آموزش و پرورش لااقل تا حدودي که مربوط به تعليمات ابتدائي و اساسي است بايد مجاني باشد. آموزش ابتدائي اجباري است. آموزش حرفه اي بايد عموميت پيدا کند و آموزش عالي بايد با شرايط تساوي کامل، به روي همه باز باشد تا همه، بنا به استعداد خود بتوانند از آن بهره مند گردند.
  ب/ آموزش و پرورش بايد به طوري هدايت شود که شخصيت انساني هر کس را به حد اکمل رشد آن برساند و احترام حقوق و آزاديهاي بشر را تقويت کند. آموزش و پرورش بايد حسن تفاهم، گذشت و احترام عقايد مخالف و دوستي بين تمام ملل و جمعيتهاي نژادي يا مذهبي و همچنين توسعه فعاليتهاي ملل متحد را در راه حفظ صلح، تسهيل نمايد.
  ج/ پدر و مادر در انتخاب نوع آموزش و پرورش فرزندان خود نسبت به ديگران اولويت دارند.
  ماده 27
  الف/ هر کس حق دارد آزادانه در زندگي فرهنگي اجتماع شرکت کند، از فنون و هنرها متمتع گردد و در پيشرفت علمي و فوائد آن سهيم باشد.
  ب/ هر کس حق دارد از حمايت منافع معنوي و مادي آثار علمي، فرهنگي يا هنري خود برخوردار شود.
  ماده 28
  هر کس حق دارد برقراري نظمي را بخواهد که از لحاظ اجتماعي و بين المللي، حقوق و آزاديهائي را که در اين اعلاميه ذکر گرديده است تامين کند و آنها را به مورد عمل بگذارد.
  ماده 29
  الف/ هر کس در مقابل آن جامعه اي وظيفه دارد که رشد آزاد و کامل شخصيت او را ميسر سازد.
  ب/ هر کس در اجراي حقوق و استفاده از آزاديهاي خود، فقط تابع محدوديتهائي است که بوسيله قانون، منحصرا به منظور تامين شناسائي و مراعات حقوق و آزاديهاي ديگران و براي رعايت مقتضيات صحيح اخلاقي و نظم عمومي و رفاه همگاني، در شرايط يک جامعه دموکراتيک وضع گرديده است.
  ج/ اين حقوق و آزاديها، در هيچ موردي نميتواند بر خلاف مقاصد و اصول ملل متحد اجرا گردد.
  ماده 30
  هيچيک از مقررات اعلاميه حاضر نبايد طوري تفسير شود که متضمن حقي براي دولتي يا جمعيتي يا فردي باشد که به موجب آن بتواند هر يک از حقوق و آزاديهاي مندرج در اين اعلاميه را از بين ببرد و يا در آن راه فعاليتي بنماید.
  ********************
  به هر حال يا ايراني‌ها بشر نيستند و يا اين قوانين جهانشمول نيستند!

 7. har ki says:

  Hosn agha AMBITION ro mituni angizeh vo roohiyeh vo =great will erade ye ghavi va bozorg misheh tarjomeh kar kakooooooo

 8. پيروي اين كامنت آخر براي معادل فارسي ambition ما بيشتر از واژه‌ي بلندپروازي استفاده مي‌كنيم.

 9. دكتر لائيك says:

  (ميشه اين متنو بالاي كامنت نظريات در تاپيك جديدتون هم بزاري؟؟)
  خسن جان ما مخلصيم…
  هدفِ پيشنهادِ من رعايت وزنه تعادل بود ، در واقع نه هيجان(شور بيشتر از شعور) و نه
  خمود(بي حركتي و رسوب) ونه حركت بي مسير يابي( هزليات و هجوگوئي ) درواقع
  هدف مند كردن اين مجموعه گفتمان، باعث ميشه نه محضا فضا خسته كننده كليشه مبناي
  “تئوريك/تاكتيك” باعث بي حالتي اين وبگاه بشه ونه هزليات تكراري برخي از دوستان باعث
  پوچي و توقف ، و وقت تلف كردن و دافعه فرهيختگان و بي محتوايي نظريات(من تو اين چند ستا حس ميكنم شما هم دنبال
  همين تعادليد)
  چون دوستان عزيز اين سايت به نظر من در 3 گروه قايل دسته بندي اند:
  1- دوستان هيجاني كه خشم بجاشونو بصورت الفاظ ركيك به شخصيتها بكار ميبرند(حوصله
  اين حرفاي ما رو هم ندارند) شايد بشه به دسته مكالمات انقتادات “پا منقلي گفت”
  2- دوستاني كه نظر انتقادي دارند ولي زياد علاقه ندارند بنويسند يا برخي ملاحظات را ميكنند
  3- دوستاني كه اهل تئوري و مطالعه اند و مسئوليتشونو در روشنگري ميبنند….
  * عده ديگري هم هستند مراجعه كنند به اين سايت هستند يا نفوذي اند و يا تخريبچي”كه در زمره
  دوستان نيستند و مشتني مزدور احمقِ اس هولِ جمهوري اسلاميند”!!
  خسنِ عزيز منظور من از پيروزي شروع حركت هست …من هدفم افزايش هيت ريت دسته سوم
  فوق ، نسبت به گروه اول و دوم است …..
  حركت ، باعث شكستن ايت ركود مرگبار ….ببين اين شروع شده ….منهم تجربياتي دارم و اما در
  حد شما …باز هم ميگم وبيانار را صورت يك لينك در صفحه اصلي اضافه كن اما با چارت تشكيلاتي
  ذيل مديريت كن ….
  1- گروه تبليغات و روابط عمومي( با شرح وظيفه معرفي ماموريتها و سايت شما در ديگر مامن ها)
  2- گروه توسعه و طرح و برنامه ( تحقيقات موضوعي در پر بار تر نمودن مطالب و تنظيم و ظرفيت سازي مخاطبين)
  3- گروه پژوهش و نظريه پردازان(اين افراد مسئول شناخت نكات كليد و معرفي به شما هستند)
  ميدوني خسن جان؟ منم ميبينم بچه ها “تابو” و “بت شكني “شكني ميكن و بي محابا فحش ميدم به بخش فاندامنتال اين
  كون نشور هاي اسلامي ، كلي حال ميكنم اما بعضي وقتا ميبيم : شما يه موضوع جالبو شناسائي و مطرح
  ميكنيد و از مجموع 1000 كلمه كامنتي كه بچه ها ميزارن 700 كلمش، فحشه؟!؟!
  اين شبيه كار حزب الهي مادر جنده(اوپس ، خودمم فحش دادم!!- رطب خورد منع رطب كي كند؟)
  در اوايل انقلاب و بعد آن ان است………
  من ميخوام دانشجو بيان اينجا …. ببين ريت سني نظر دهندگان بالاست ….بايد جذابيت هاي خودشه داشته
  باشه اين سايت … ما نميخواهيم چرخو دوباره اختراع كنيم …چون شما ظرفيتهائي داريد ميخوايم
  از اين پتانسيلها بايد خوب استفاده بشه ………..همين.قرار نيست به جنگ جمهوري اسلامي بريم
  چون اينجا اينا مسلح به ساليانه 270 ميليارد دلار پول يامفت بي دردسر نفت هستند و 60 ميليون بع بعي ….
  خسن آقا فقط يه سايت داره ……..اما ، اما روشنگري از اين دو ماژور برنده تره
  **************ما ميخواهيم جراحي كنيم …..نه قصابي******************
  لطفا اين حركت را نهادينه و بزارين اين ارتعاش از بين نره به گوش جهان برسه…..نتايج خوب هميشه
  از يه سري نوينگرائي شروع ميشه ………………………..
  اميد وارم حرفام خسته كننده نشده نباشه!

 10. دكتر لائيك says:

  ************خسن آقا،با عرض پوزش متن من ( متن فوق) قبلي غلط زياد داشت
  ميشه اين متنو جايگزين كنيد ؟
  Correct version
  ———————
  دومين خواهش (ميشه اين متنو بالاي كامنت نظريات در تاپيك جديدتون هم بزاري؟؟)
  ‌چكامه رهائي براي پروژه رهائي
  خسن جان ما مخلصيم…
  هدفِ پيشنهادِ من رعايت وزنه تعادل بود ، در واقع نه هيجان(شور بيشتر از شعور) و نه
  خمود(بي حركتي و رسوب) ونه حركت بي مسير يابي( هزليات و هجوگوئي ) درواقع
  هدف مند كردنِ اين مجموعه گفتمان، باعث ميشه نه محضا فضا خسته كننده كليشه مبناي
  “تئوريك/تاكتيك” باعث بي حالتي اين وبگاه بشه ونه هزليات تكراري برخي از دوستان باعث
  پوچي و توقف ، و وقت تلف كردن و دافعه فرهيختگان و بي محتوايي نظريات(من تو اين چند
  سال، حس ميكنم شما هم دنبال همين تعادليد) چون دوستان عزيز اين سايت به نظر من در 3 گروه قابل دسته بندي اند:
  1- دوستانِ هيجاني كه خشمِ بجاشونو، بصورت الفاظ ركيك به شخصيتها بكار ميبرند(حوصله
  اين نوع حرفايِ ما رو هم ، ندارند) شايد بشه به دسته مكالمات انتقادات “پا منقلي” گفت.
  2- دوستاني كه نظر انتقادي دارند ولي زياد علاقه ندارند بنويسند يا برخي ملاحظات را ميكنند
  يا همياري نميكنند ……
  3- دوستاني كه اهل تئوري و مطالعه اند و مسئوليتشونو در روشنگري ميبنند….
  * عده ديگري هم هستند مراجعه كنند به اين سايت هستند يا نفوذي اند و يا تخريبچي”كه در زمره دوستان ما نيستند و مشتني مزدور احمقِ اس هولِ جمهوري اسلاميند”!!
  اما يه گروه عمده جاشون خاليه( نه اينكه نباشن اصلا) …….”دانشجويان”
  خسنِ عزيز منظور من از پيروزي شروع حركت هست …من هدفِ پيشنهادام افزايش هيت ريت دسته سوم فوق ، نسبت به گروه اول و دوم است ….. و آمدن گروههاي فعال هست
  حركت ، باعث شكستن اين ركود مرگبار در جامعه است كه نتيجش واپسگرائي و سقوط به منجل آبِ 1400 سال پيشي مردم بدوي گرسنه و بي فرهنگ عربستان آن موقع است
  ….ببين اين شروع شده ….منهم تجربياتي دارم و اما نه در حد شما …باز هم ميگم وبينار را صورت يك لينك در صفحه اصلي اضافه كن اما با چارت تشكيلاتي ذيل مديريت كن ….
  1- گروه تبليغات و روابط عمومي( با شرح وظيفه معرفي ماموريتها و سايت شما در ديگر مامن ها)
  2- گروه توسعه و طرح و برنامه ( تحقيقات موضوعي در پر بار تر نمودن مطالب و تنظيم و ظرفيت سازي مخاطبين)
  3- گروه پژوهش و نظريه پردازان(اين افراد مسئول شناخت نكات كليد و معرفي به شما هستند)
  ميدوني خسن جان؟ منم ميبينم بچه ها “تابو” و “بت شكني “شكني ميكن و بي محابا فحش ميدم به بخش فاندامنتال اين كون نشور هاي اسلامي ، كلي حال ميكنم اما بعضي وقتا ميبيم
  : شما يه موضوع جالبو شناسائي و مطرح ميكنيد و از مجموع 1000 كلمه كامنتي كه بچه ها ميزارن 700 كلمش، فحشه؟!؟!
  اين شبيه كار حزب الهي مادر جنده(اوپس ، خودمم فحش دادم!!- رطب خورد منع رطب كي كند؟)
  در اوايل انقلاب و بعد آن ان است………
  من ميخوام دانشجو بيان اينجا …. ببين ريت سني نظر دهندگان بالاست ….بايد جذابيت هاي خودشه داشته باشه اين سايت
  … ما نميخواهيم چرخو دوباره اختراع كنيم …چون شما ظرفيتهائي داريد ، ميخوايم
  از اين پتانسيلها بايد خوب استفاده بشه ………..همين. قرار نيست به جنگ جمهوري اسلامي بريم( نميتونيم هم بريم) چون اينجا اينا مسلح به ساليانه 270 ميليارد دلار پول يامفت بي دردسر نفت هستند و 60 ميليون بع بعي اسلحه بدست …. خسن آقا فقط يه سايت داره……..اما ، اما روشنگري از اين دو ماژور برنده تره
  **************ما ميخواهيم جراحي كنيم …..نه قصابي******************
  لطفا اين حركت را نهادينه و بزارين اين ارتعاش از بين نره به گوش جهان برسه…..نتايج خوب هميشه از يه سري نوينگرائي شروع ميشه”………………………..دير هست اما دور نيست”
  اميد وارم حرفام خسته كننده نشده نباشه!

 11. افشین says:

  بعقیدهء من اگه حرفای منطقی یه چند تا فحش هم ضمیمه شون بشه بد نمیشه خاصه وقتیکه مسلمون خر مخاطب باشه هم بخاطر تخلیه احساسات ، هم بخاطر خلع سلاح مسلمون خر که تنها سلاحش فحشه، هم بخاطر شکستن تقدس و حرمت دروغی که به اسلام وادیان دیگه دادن و هم اینکه موقعیکه چند تا فحش و طنز کنار حرفهای اصولی و منطقی باشه به اون حرفهای منطقی بار احساسی و عاطفی میده و طبق اصول روانشناسی موقعیکه یه ایده بار احساسی داشته باشه تاءثیرش روی ذهن مسلمون خر بیشتره.
  کیر مایکل جکسون به کون و کس امام رضا

 12. آرمان says:

  دوستان كم كم داريم به سالروز هلاكت مولاي مفنگيان هرزت علي (عليه كير) نزديك می‌شويم. من پيشاپيش اين عيد بزرگ و باستانی رو به همۀ هم ميهنان تبريك و تهنيت عرض مي‌نمايم.
  هرزت علي (عليه كير) يكي از بزرگترين استراتژيست‌هاي نظامی ارتش عمر در حمله به ايران و كشتار وحشيانۀ مردم اين سرزمين بود. ننگ ابدی بر او و خاندان ناپاكش باد.

 13. افشین says:

  نقل از صحيح بخاري جلد4 كتاب 63 حديث 260:
  «علي چند نفر را سوزاند وقتي خبر به ابن عباس رسيد گفت:اگر من جاي او بودم انها را نمي سوزاندم زيرا پيامبر فرموده هيچ كس را مانند خداوند مجازات نكنيد.اما بدون شك انها را مي كشتم چون پيامبر فرموده:هرمسلماني كه از دين بر گردد بايد كشته شود.»
  منتهای خریت اینه که مسلمون خر میگه اسلام خوبه این آخوندا هستن که خرابش کردن! والا سگِ سگِ آخوند صد شرف علی و محمد جنایتکار کثافتو داره! ابن ملجم یکی از همون عرب مربا بود ولی بازم درود بر او که مادر این هیولا رو گائید و مردمو از شر وجود این کثافت خلاص کرد

 14. نهضت شعار نویسی در دیوار وبلاگهای خارجی به زبان بیگانه و در وبلاگهای فارسی به زبان فارسی بسیار می تواند مفید واقع شود.
  رح فضائل و مناقب حضرت زهرا دخت گرانقدر ختمی مرتبت در وبلاک بنیاد یا زهرا
  zahra-zeynab.blogspot.com

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی