Jul 30 2008

وقتی که روضه خوان سیاست پیشه می‌شود

نوشته:     :::       5 پیام

نروژی‌ها وقتی کسی حرفشان را نمی‌فهمد می‌گویند “مگر من یونانی حرف می‌زنم!” حالا این بحث های کشدار 1+5 و جمهوری اسلامی هم مصداق همین ضرب المثل را دارد. یکی می گوید اول باید تعلیق کنی تا بعد بنشینیم و صحبت کنیم و تصمیم بگیریم، جمهوری اسلامی هم مثل صفحه گرامافون سوزن خورده یک نفس همان حرفهای تکراری گذشته را تکرار می‌کند.
وقتی جلیلی در آخرین جلسه با 1+5 مذاکره کرد بحث “سیاست و قالی” را پیش کشید و به خیال خودش خوب بدلی زد و با تحویل دادن خنده‌های بی مزه و بچه بازی‌هایی که از شان یک سیاستمدار دور است، به خیال خوش داشت از پاسخگویی طفره می‌رفت! اینها گمان کرده‌اند شورای امنیت هم ملت بیچاره ایران است که بتوانند با چرند گویی خود را از پاسخگویی برهانند. اینها به خیال خودشان دارند وقت می‌خرند! غافل از اینکه یک روز دیدی کار از کار گذشته و آنوقت است که جام زهر را از پائین به آقایان تنقیه خواهند کرد. باور بفرماید اگر سران 1+5 بجای سیاستمدار یک دلال معاملات ملکی به این جلسات می‌فرستاند در عرض یکی دو جلسه آقایان را فتیله پیچ می‌کرد، آخه هرچی باشه مذاکره کنندگان ایران درست مثل دلال‌ها مذاکره می‌کنند و اینکه بحران هسته‌ای دارد به جاهای بسیار باریک می‌کشد و هرچه بیشتر آنرا کش بیاورند ضرر آن برای ملت ایران بیشتر خواهد شد.
از همه جالب تر سخنان هاشمی رسمنجانی در خطبه نماز جمعه همین هفته بود، ایشان می‌فرمایند: خوب الان قرار شد مذاکره شود دیگر این چیست که شما ضرب الاجل می‌دهید و اولتیماتوم می‌دهید خوب قرار شد حرف بزنیم .
آقا یادش رفته که در هر مذاکره‌ای و یا بطور عموم در هر پروژه‌ای، همیشه زمان مساله اصلی است. حضرت آقا گمان می‌کند برای نماز گذاران دارد پیغام می‌فرستد، درست است که این نماز جمعه برای آقایان شده یک راه فرار که هر وقت دلشان خواست حرف‌های بی مسئولیت بزنند، می‌روند بالای منبر و هر چه دلشان خواست می‌گویند و بعد هم اگر گندش در آمد، می‌گویند این سخنان برای مصرف داخلی بوده و منظور روند اصلی نبوده است و الخ.
حالا از همه این آقایان جالب تر سخنان رهبر عظیم الشان است که نه زیر می‌گذارد و نه رو، مثل لات‌های چاله میدان تهران می‌فرمایند:
«ملت ایران فقط بنده خداست نه «بنده آمریکا، مستکبران و ابوجهل‌های زمان».
ملت ایران گرفتار چه زبان نافهم هایی شده‌اند! این خط و این هم نشان! این جریان می‌رود تا به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود، یا در بهترین حالت ایران را چنان تحریم می‌کنند که ملت بیچاره از گرسنگی فنا شوند.

نوشته: در ساعت: 11:39 pm در بخش: بحران اتمی، جنگ

5 پیام  |           

5 پیام به “وقتی که روضه خوان سیاست پیشه می‌شود”

 1. فرهاد says:

  در بلاگ نیوز لینک داده شد .
  روضه خوان عادت داره اشک مردم را دربیاره ، چه بالای منبر باشه و چه در راس حکومت !

 2. ط says:

  خسن آقا واقعا شما چه تحملی دارید. من که دیگر اینگونه اخبار را می شنوم عق می زنم. شما چه طور این همه سال تحمل کردید؟
  دلم می خواهد به بعد های دیگر زندگی هم بپردازم ولی این سیاست کثافت هر زمان اعصاب آدم را به هم می ریزد. تصور کن در این مملکت هرکاری که اصولا باید بی ربط به سیاست هم باشد را می خواهی انجام دهی یک مانع سر راهت هست. یا مذهب، یا سیاست.
  آخرش یا باید از مملکت فرار کنم یا … باید از این مملکت فرار کنم.

 3. خسن آقا اینست مملکت ما
  یکی می گفت ما از پول نفتش چه عایدمان شده که حالا انرژی هسته ای!

 4. اردی خان says:

  وقاحت را دو کس باشد به اعلی
  یکی جاکش ٬ دگر آخوند و ملا
  اگــر ایـن یــک نشیـند پای منبــــر
  بـه منبر آن یکی ده پله بالا

 5. aasi says:

  http://ettelaat.net/08-juli/news.asp?id=30667
  زن سال ۲۰۰۸
  dar jomhuri e eslami

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی