Jun 16 2008

وقتی حوادث از کنترل ما خارج می‌شوند

نوشته:     :::       26 پیام

دیشب خواب از چشمان من ربوده شد، امروز هم در تمام مدتی که سر کار بودم انگاری یک مرده متحرک بودم، مدام خودم را جایی می‌دیدم که نباید می‌بودم، درست مثل یک مرغ سر بریده، بی هدف این ور و آنور می‌رفتم. با خودم استدلال می‌کردم، کلنجار می‌رفتم، که آیا می‌شود چند دانشجو یک مرتبه این همه نیروی جوان را مثل شعبده بازی که کبوتر از آستین بیرون می‌آورد، این همه نیرو از آستین بیرون بیاورند!؟ آن هم در مملکتی که اگر بدون اجازه آب بخوری مامورین امنیتی اش را به سراغت می‌فرستند!؟
آیا شما هیچگاه مراسم بزرگی را سازمان داده‌اید!؟ چند نفر را در بهترین حالت توانسته‌اید هم آهنگ کنید!؟ ده نفر!؟ صد نفر!؟ آیا واقعاً به ابعاد این بسیجی که دیروز در کمتر از 24 ساعت اتفاق افتاد فکر کرده‌اید!؟ فکرش را کرده‌اید، که هماهنگ کردن چنین لشکری چه قدرت بسیجی نیاز دارد!؟
فقط خواستم اتفاقات را در یک پرسپکتیو قابل فهم ارائه بدهم، فکر کردن بیشتر را به شما واگذار می‌کنم، من فکرم به جایی قد نمی‌دهد!
پ.ن.:
یک موضوع دیگر تا یادم نرفته:
عربستان تولیدات نفت خودش را بالا برد، با این حال قیمت نفت باز هم بالاتر رفت! اگر اقتصاد سرتان می‌شود این مساله را توضیح بدهید! (20 نمره)

نوشته: در ساعت: 7:15 pm در بخش: اعتراض و تظاهرات

26 پیام  |           

26 پیام به “وقتی حوادث از کنترل ما خارج می‌شوند”

 1. نیما says:

  امیدوارم این جرقه ای باشه برای سرنگونی رژیم.من مطمئنم عاقبت هم همین مردم ریشه دژخیمان آخوندی رو خواهد خشکاند./

 2. خُسن آقا جان سوژه خوبی بود من در اولین فرصت این قضیه را به جهت اطلاع جهانیان توضیح خواهم داد !

 3. گرگ says:

  در فقدان تشكيلات و سازماني قدرتمند و مستقل اين نيروها چه جنبش دانشجويي يا جنبش زنان يا كارگري مستهلك شده و پس از مدتي رژيم يكي يكي دست اندركاران انها را شكار و سربه نيست ميكند مگر قيام 18 تير نبود يا موارد ديگر
  رژيم اخوندي بيش از پيش وحشي شده و چهره بسيار خشني به خود گرفته متاسفانه ساده لوحي است كه تصور كنيم با يك تجمع چند هزار نفره عقب بنشيند .چطور با دست خالي ميتوان به جنگ دشمن تا دندان مسلح رفت

 4. پاسخ به گرگ:
  فکر کنم شما سوال مرا درست نگرفته‌اید! منظور من این سوال بود که چگونه می‌توان این همه جمعیت را یک مرتبه (خود جوش!!) به میدان آورد!؟

 5. شیمبل says:

  حسن آقای عزیز
  پاسخ بسیار ساده هست. سکس!
  محدودیت ارتباط با جنس مونث همه دانشجویان رو در موقعیتی مشابه معاون مفلوک دانشگاه قرار داده. همیشه در فیلمها و داستانها خوندی یا دیدی که یک دختر یا خانوم خوش بر و رو در چنگال یک مشت یا یک آدم بد اسیر میشه و یک قهرمانی پیدا میشه و اون آدم بده رو نابود می کنه و در نهایت هم خود این قهرمان اون دختر خانوم رو به سیخ همایونی میکشه. اون دختر خانوم هم یه حال اساسی به این قهرمان میده، نه به خاطر اینکه کار قهرمانانه ای کرده، بلکه در بین تمام انسانها و حیوانات همیشه جنس ماده جذب نر قویتر میشه. در واقع این یک غریزه هست. حادثه نوشهر رو به یاد بیار. وقتی صدای خانومی در میاد که دنبال یه آدم با غیرت می گرده همه بلند میشن. غیرت در فرهنگ ایرانی یعنی همین رفتار غریزی که پوزه کسی رو که طرف جنس لطیف می گرده به خاک بمالی. آدم با غیرت ظاهرن کسی هست که خانومها دوستش دارن. البته به خاطر قدرتش نه به خاطر رفتار و فهم و شعورش.
  حسن آقا این وقایع رو جدی نگیر. در دوران دانشگاه دوستی داشتیم که می گفت: “عشق آتشی است که با چند قطره آب خاموش می شود”. این حرکتها هم از همین نوعه. به قول ملا حسنی برای این مردم خیالی نیست که گازشون در زمستون قطع بشه و آب و برقشون در تابستون جیره بندی بشه. فقط کسی دوروبر دخترا نگرده چون اگر چنین شد فرصتی است برای خود نمایی در مقابل جنس مخالف و همه آقایون به قول شیوا ذوالفقارهاشون رو علم می کنن و میان وسط. برای تفسیر چنین وقایعی که منشا اصلیش نیازهای فیزیولوژیک جوانهاست وقت نذار. اگر روزی دیدی همین جوانها به خاطر حمایت از دانشجویان زندانی دست به تحصن زدن می تونی امیدوار باشی یه اتفاقهایی داره می افته.
  آلتت برقرار باد

 6. حاجي says:

  شيميل گرامي دقيقا به هدف زدي عقده سكس در جوانان همچون اتش زير خاكستر است جوان بدبخت بايد براي پيدا كردن كار بعد از تحصيل در دانشگاه و سربازي حد اقل تا 25 سالگي خود را سركوب و بعد تازه از صفر زندگي را شروع كند بدون كوچكترين اميدي به اينده. جوانان ايراني تبديل به موجوداتي عقده اي و افسرده شده اند

 7. الی says:

  چرا چنین فکر میکنید وحوادث مهمی مثل این را محدود به عقده گشایی چند جوان میکنید.درست است که مردم ایران 6،7 سال است که به خواب خرگوشی رفته اند وبه سرنوشت خود بی اعتنا هستند.با این حال پروسه سرنگونی با چنین اقداماتی شروع میشود.اگر اعتراضی نباشد که اتفاقی نمی افتد

 8. حسن آقو واسه یه شیش ماهی ایران بودم , اونجا سایتت فیلتر میشد , نمیدونی با چه ولعی وقتی اومدم رفتم سراغت و حسابی از نوشته هات لذت بردم .
  ایشالو زنده باشی . ولی شیراز دیگه اوو شیرازی که تو فکرته نیس . هر کی غربتی تر و بی مغرفت تر باشه بیشتر سوار خر مراده . اونجو شوو پخشه کورک آدمه میخوره , روزم داتی قوتت میده . تو مملکت اسلامی باید یه دست آدم پشتش باشه که کسی نماله د آدم , یه دست دیگشم جلو باشه , که خایه ره تو تونبوون میکنن . گشنگی و بدبختی بیداد میکنه . ولی ملت حقشونه . از بس که ایی ملت ایران پیش نوک هسن

 9. مسعود says:

  خسن آقا
  نظر من اين است كه اين حادثه و نظاير آن تحت كنترل وزارت اطلاعات و دستور سيد علي گدا و به منظور تحت فشار دادن احمدي نژاد( بخانيد حاميان او) و از ميدان به ئر كرئن او و حاميانش ميباشد. اينگونه سوء استفاده ها ( سكسي و مالي و … ) در اين رژيم منحوس تازگي ندارد و از همان روزهاي اول حيات ننگينش صورت ميپذيرفته.
  البته در اين كه مردم جسور تر شده اند شكي نيست ولي تصور ميكنم اگر ميخاستند (سربازان جك امام زمان) ميتوانستند حد اقل از انتشار آن در اين ابعاد جلوگيري كنند.
  سربلند باشي

 10. dsfdsjfs says:

  نخستين بازي رايانه‌اي “زندگي پر استرس و اجراي حكم سلمان رشدي” ساخته مي‌شود
  خبرگزاري فارس: اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان پس از ساخت نخستين بازي رايانه‌اي انرژي هسته‌اي ايران، اقدام به ساخت نخستين بازي رايانه‌اي “زندگي پر استرس و اجراي حكم سلمان رشدي” كرده است كه هم‌اكنون فيلمنامه اين بازي آماده شده است.
  محمدتقي فخريان، دبيركل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس گفت: حضرت امام خميني (ره) حكم تاريخي مبني بر ارتداد سلمان رشدي نويسنده مرتد كتاب آيات شيطاني صادر كرد كه اين فرمان در بعضي از حوزه‌ها به شكل جدي پيگيري شد اما در برخي از جاها نيز به فراموشي سپرده شد.
  وي ادامه داد: مي‌بينيم حتي سالگرد آن فرمان مورد توجه جدي قرار نمي‌گيرد ولي از آن سو، كشورهاي غربي به سلمان رشدي هر روز بهايي جديد مي‌دهند.
  فخريان افزود: احساس كرديم كه بايد كاري كنيم تا نسل سوم و چهارم با اين فرمان آشنا شوند و ارزش و اهميت اين فرمان مورد توجه آن‌ها قرار گيرد.
  وي اظهار داشت: با توجه به اين‌كه بازي رايانه‌اي در بين جوانان و نوجوانان بسيار تأثير دارد، پيش‌بيني كرديم كه بازي دوم را در مورد سلمان رشدي و چگونگي زندگي سلمان رشدي كه با استرس و ترس است و همچنين اقدام ارزشمند رزمندگان جهان اسلام در خصوص از بين بردن اين منحرف فكري كه به مقدسات مسلمانان جهان توهين كرد، تهيه كنيم.
  دبيركل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان گفت: فيلمنامه اين بازي تهيه شده است و كارشناسان در حال بررسي آن هستند ضمن اين‌كه 3 گروه نيز اعلام آمادگي براي عملياتي كردن اين طرح كردند.
  وي افزود: در مأموريت‌هاي جنبش دانش‌آموزي، مطالبات امام (ره) و رهبري مد نظر بوده است كه اين موضوع را به عنوان يك عملكرد پيش‌بيني كرديم.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8703271138

 11. حسن آقا و شیمبیل و مسعود درست می گن.
  سر به خلا محمد و آل محمد.
  اسلام نابود است حقیقت پیروز است.

 12. ترانه says:

  خُسن آقا عزیز قبل از هرچه پشتکارت را برای خبررسانی در خسن آقا ستایش می کنم
  هم افشا گری پالیزدار و هم افشاگری دانشجویان را می توان دو اقدام متقابل علیه نیروهای دوگانه راس حاکمیت دانست اولی بنفع دولت و دومی برای سرکوب دولت.
  این اقدامات قربانیان خود را دارد و فرصتی است برای مردم و جنبش های آن جامعه.
  حاکمیت ایران هیچ یک از ساختارهای تعریف شده نه یک جامعه سرمایه داری را دارد چرا که تنها منبع درامد نفت است و نه می تواند با قوانین اسلامی و وجود آخوند و ملا، آزادی را برای مردم و شهر وندان خود تامین نماید. تکیه بر قدرت تنها راه حفظ منافع مافیای اقتصادی ومادی حاصل از پول نفت است و از انجاییکه قدرت مندان جناح های حکومتی با تقسیم قدرت، زوال خود را نزدیک می بینند به حذف و افشاگری علیه هم می پردازند. باید از این پروسه برای نشان دادن چهره کریه و متظاهر اسلام، وجود فقر وفلاکت در مقابل این همه فروش نفت و حمایت هر چه بیشتر نیروی دخالت گر استفاده کرد چرا که در هر شرایط دیگری صدای آزادی و آزادیخواهی سرکوب می شود. انعکاس اخبار دانشجویی به بسیج و سازمان دادن هرچه بیشتر این جنبش کمک می کند

 13. گیو says:

  یه بار تجمعی بود تو یکی از
  دانشکده های دانشگوه تهران.
  در ظاهر سیاسی بود اما همه غم دانشجویان عقب انداختن
  امتحانات بود.منکر وجود آدم فهیم نیستم اما از این جماعت عن
  آقای عیرونی چیزی برنمیاد.کونو
  قمبل کردن سمت کیر ملا ، منتظر
  حیای گربه ان.
  یه چیزم اضافه کنم راجع به شهرام هماکون و چنل-وان.این
  تخم حروم حتمی انگشت آخوند
  تو کونشه،خام خرخارکسده گیش نشین.

 14. “فکرش را کرده‌اید، که هماهنگ کردن چنین لشکری چه قدرت بسیجی نیاز دارد!؟”
  جدّن که! چشم دیدن 1200 تا دانشجو رو تو سالن دانشگاه نداریم. همه چی شده غلوّ کردن و احساس توتعه!! و پارانوید!
  درسته که قدرت به دستان و قدرتِ بیشترخاهان خیلی راحت میتونند صحنه سازی کنند و با بسیج ناراضیان، دعوای قدرت راه بندازند، ولی چیزی را زیر سعال ببرید که اگر آنرا زیر سعال نبرید، خیلی بد میشه!!
  “این همه نیرو از آستین بیرون بیاورند”!!
  واقعن اگه شما اونجا دانشجو بودید، اون تجمع را تحریم میکردید، چون ممکن بود تبدیل به یک “ازآستین بیرون درآورده شده” بشوید؟
  مگه خاسته های این حرکت فرضن “سفارشی”، به نفع دانشجوها نیست. فکر نمیکنید که یه عده دانشجوی ضدانقلاب!!هم بسیجی کرده باشند و نیرویی از آستین درآورده باشند و بخان استفاده یا سوءاستفاده! کنند؟
  پس همه بروند و خانه نشین شوند؟! چون اگه رفتند و پاشون قلم نشد، پس توتعه ای در کار بوده؟!

 15. کلفت says:

  سنده سگ تو کس خواهر و مادر امام حسین

 16. ببین دوست من آقا شاهین. دانشجوهای به اصطلاح معترض دارن میگن که انجمن اسلامی می خواهند.این یعنی چی؟ یعنی اینکه با اصل نظام مشکلی ندارن. یعنی اینکه به قول شیمبل فقط کسی با دختر قشنگها کار نداشته باشه حالا هر بلایی سر بقیه مردم اومد بیاد مهم نیست. یادم میاد تو خیابون یه فاحشه داشت آبروریزی میکرد که یه کاسب پیر مرد بیچاره دست فروش یه جنسی رو یه کم گرون باهاش حساب کرده. چند تا کونی از این به اصطلاح غیرتیها ریختن سر پیرمرد بیچاره که چرا به خانوم توهین میکنی. من خودم شاهد بودم که اون فاحشه دنبال جلب توجه و مشتری جمع کردن بود و اون غیرتیها هم خیلی خوب جلب شدن.تو ایران اگه یه مرد بره تو خیابون زیر بارون از سرما بلرزه هیچ ماشینی براش نمی ایسته اما کافیه یه مانتو تنت کنی تو پیاده رو قدم بزنی 100 تا ماشین قطار میشه که نشون بدن چقدر ملت غیوری هستند واقعا….!!!!! چرا این دانشجوها نگفتند که ما انجمن اسلامی نمی خواهیم؟ چرا نگفتن که جریان دریای خزر چی شد؟ یا چرا نمیگن که اینهمه بگیر و ببند برای چیه؟ حسن آقا درست میگه. این تجمعهای یه شبه جای تامل داره. من نمیگم اینها افراد رژیم هستند اما همینطوری هم از زمین سبز نشدن.تحریمشون هم نمیکنیم. بهتره که باشن چون هر تظاهرات یا اعتصاب و نارضایتی یک میخ بر تابوت آخوندهاست. اما ایکاش این اعتراضات برای تشکیل انجمن کیری اسلامی نباشه. سگ شاشید تو اسلام و تازینامه.
  سلامت باشید

 17. آقای دلنشین حقیر فقط یک سوال طرح کردم و از خوانندگان اینجا خواستم تا اگر پاسخی برای سوال من دارند بنویسند. شما هم می‌تونستید پاسخی بدهید، البته نه اینجوری که شما پاسخ دادید به اینی که شما نوشتید می‌گویند فرافکنی.
  عزیز دل، بنده حقیر سالهاست دارم انسانها را بقل هم می‌نشانم و ارگانیز می‌کنم و الخ. با این همه سال تجربه هنوز قادر نیستم بیشتر از 400 تا 500 تا را یک جا سازمان بدهم، تازه آن هم بعضی مواقع چهار پنج تا آدم عوضی اگر قاطی جمعیت باشه، یک مرتبه می‌بینی همه چیز بهم می‌خورد و کار یک جاییش خراب می‌شود. البته ممکن است این از بی سوادی بنده سرچشمه بگیرد به همین دلیل گفتم شاید کسی بداند و ما بی سوادها را هم کمی ارشاد کند.

 18. Sanaz says:

  اين فقط يه انتقام گيري جنسي است, البته از چيزي در اسلام كمك گرفتند كه حرام شده يعني انتقام اسلامي گرفتند و اگر به هر چيز ديگري اعتراض كنند كه نص صريح قرآن و احاديث و متون و اصول فقه و شريعه به آن اشاره نكرده به آن انگ ارتداد و زندقه و خوارج و …ميچسبانند , يك جواز قتل صادر ميكنند و به راه خود ادامه ميدهند. من فكر ميكنم ايرانيها باز هوش سرشارشون ! رو بكار انداختند و امر به معروف و نهي از منكر پايين تنه اي كردند.

 19. این تظاهرات نشاندهنده این است که جوانان به شمبول خیش و شمبول دیگران بیش از هر چیز نظر دارند.
  اهمیت شمبول تا بدان حد است که خداوند آن را بضورت فلش آفریده و گه سربه زیر و گه در یک استقامت است و جوان نگاه می کند به کدام سمت جهت فلش راهنمایی و دلالت دارد پس به آنسو می رود.
  پس چطور می توان در سایر امور نیز مردم را متحد کرد؟
  برای سازماندهی تظاهرات در رابطه با گرانی مسکن باید ترتیبی داد وزیر مسکن به یک زن تجاوز کند.
  برای سازماندهی تظاهرات علیه صدا و سیما باید ترتیبی داد که رئیس سازمان به زنی تجاوز کند.
  البته باید حواسمان باشد این جوانان تا وقتی حمایت می کنند که فیلم مربوط به قبل از تجاوز باشد. اگر فیلم مربوط به صحنه های تجاوز باشد همه استقبال می کنند و فیلم را دست به دست می گردانند و کلی خوشحال میشوند مثل آن دختر هنرپیشه بدبخت که یک دوست پسر مادر قحبه داشته.
  در کل مشخص میشود جوانان تشنه کس و کون عقده خود را سر آن مدیر نگون بخت خالی کرده اند وگرنه هرکدامشان تشنه تجاوز به یک دخترند.
  این واقعیت جامعه ماست.

 20. – خسن اقا جان! تعارف که نداریم. اون پرسپکتیوی که شما اراعه داده اید، و سعی کرده اید که برای من بیسواد قابل فهم بشه (از روش خود شما استفاده کردم!) فقط روی توتعه انگشت میذاره و اگر گرگ دچار اشتباه میشه، شما با گفتن “فکر کنم شما سوال مرا درست نگرفته‌اید!” و با آوردن دو علامت تعجب برای “خودجوش”، دوباره میگید که توتعه بوده. پس چرا میگید عقلتون قد نمیده؟
  حرف من اینه که 1-اسیر جوّ نشیم و فکر نکنیم که 1200 نفر، یعنی 3 یا 4 هزار نفر 2- جمع کردن دانشجوها در سالن دانشگاه سازماندهی آنچنانی نمیخاهد. کافیه یه موضوع مهمی اتفاق افتاده یا بوجود آورده شده باشه تا همه به هم زنگ بزنن. مخصوصن که نارضایتی از در و دیوار میباره و به قول شیمبل هورمونهای جنسی هم بیشتر ترشح بشه. 3- اینکه دقیقن کسی جواب سعال شما را بدهد و بگوید که موضوع از ریشه توتعه بوده یا نبوده، ربطی به سواد نداره و به داشتن اطلاع دقیق برمیگرده. 4- سعال: میتونید بگید اون دانشجوها باید چه غلطی میکردند تا گرفتار توتعه نشوند؟ آدم که الکی نمیاد تعوری بافی کنه! 5- تحقق خاسته هایی نظیر:
  “4-برکناري هيئت رئيسه دانشگاه به خصوص رئيس دانشگاه
  5-پايان گرفتن برخورد هاي حراست با دانشجويان در محيط دانشگاه و خوابگاه ها و تعويض رئيس حراست
  6-بررسي مجدد همه ي پرونده هاي کميته انضباطي …
  8-پايان گرفتن برخورد ها با تشکل ها، کانون ها و نشريات دانشجويي و قوميتي ”
  به نفع دانشجویان است و دم اون دانشجوها گرم که اسیر توتعه شدند!!
  6- تولید با عرضه فرق میکنه. چیزی که احتکار میشه، قبلن تولید شده! نمره 20 ؟

 21. nana says:

  شاهین دلنشین گرامی
  دقت کن ببین بهت چی میگم
  خواسته های صنفی که از طرف دانشجویان زنجان
  مطرح کرده ای در موقعیتی که حتی از خارج از ایران
  مردم را میدزدند و به داخل و زندان می برند بدون
  این که به کسی بگویند یا حسابی به کسی پس
  بدهند …..(‌نمونه همین فولادوند )
  وای به حال داخلی ها
  خوب قربانت گردم حتی به نظر من مطرح کردن این
  خواسته های صنفی که – اگر – قانون حاکم باشد امکان
  دستاورد دارد
  و در این شکلی که اکنون ایران است سگ صاحبش را
  نمیشناسد و از ملوک الطوایفی هم گذشته است
  به تنهائي عملی ابلهانه است که انسان از قاتلش که
  برادرانش را کشته تقاضای – حق و حقوق – کند !!!!!
  خوب این یک طرف قضیه است و طرف دیگر شیوه های
  برخورد این دانشجویان که عینهون مفتش های وزارت
  اطلاعات با فیلم و گروهی رفته اند مجلس عیش یک مفلوک
  مادرجنده ای
  را به هم زده و فیلم گرفته و سر و صدا راه انداخته اند
  عمل این دانشجویان در تعرض به زندگی خصوصی این مرد
  فاسد عیاش متعفن ……چیزیست که نباید در کت هیچ
  یک از ما فرو رود
  زیرا اگر موفق شوند بعدی ٬ یک یک انسان هائي که
  نیمخواهند
  است و یافتن راهی برای بی حرمت کردن و اخلاقی بازی و
  ناموس بازی در آوردن
  دانشجویان ما باید بدانند که همگی همراه با مردم ایران در
  سر راه آتشفشان خانه ساخته اند
  و هرلحظه ای باید منتظر ورود (( لاوا )) به اطاقشان باشند
  تقاضای بغل خوابی مردان از زنان دلیل این آتشفشان نیست
  دلیل این آتش فشان این است که دقت کن :
  گروهی مردم ایران را به گروگان و اسارت گرفته اند و با آنان
  هر کاری منجمله گائیدن را انجام میدهند
  دانشجویان با بزرگ کردن مهره بی ارزشی که یکی دو نفر را
  میگاید و دستی هم بهشان ارفاق نمره ای میکند یعنی معامله
  آب در هاون میکوبند !!!!! سر گنده این هیولا در بیت رهبر
  یکدست اسلامی متعفن ایران خوابیده
  باید بچه استادها را ول کرد و سر هیولا را نشانه گرفت …..نانا زولا

 22. اقای سرشار من در عجب ام که وقتی یکی از هم کلاسی های دانشجویان گرفتار مامورین امنیتی می شود و به زندان می افتد چرا چنین اتفاقاتی نمی افتد ولی یک مرتبه وقتی .
  آقا ولش کن بزار برات خیلی با صراحت بگویم> این یک درگیری جناحی است و همه برای انتخابات در پیش روست. این اعتراضات در حقیقت در پاسخ به افشاگری پالیزدار به اجرا گذاشته شده و بس. اصلاح طلب در مقابل احمدی نژاد.

 23. ایرانی says:

  و اگر قبل از نه سال او را وطى(نزدیکی) كند اگر افضاء(یکی شدن مجرای بول وحیض یا مجرای حیض وغائط یا هرسه) نكرده باشد بغير از گناه چيزى بر او نيست ، و اگر كرده باشد يعنى مجراى بول و مجراى حيض او را يكى كرده باشد و يا مجراى حيض و غائط او را يكى كرده باشد تا ابد وطى(نزدیکی) او بر وى حرام مى شود،
  لكن در صورت دوم حكم بنابر احتياط است و در هر حال بنا بر اقوى(نظر قوی بر این است) بخاطر افضاء از همسرى او بيرون نمى شود در نتيجه همه احكام زوجيت بر او مترتب مى شود يعنى او از شوهرش و شوهرش از او ارث مى برد، و نمى تواند پنجمين زن دائم بگيرد و ازدواجش با خواهر آن زن بر او حرام است
  و همچنين ساير احكام ، و بر او واجب است مادامى كه آن زنده است مخارجش را بپردازد. هر چند طلاقش داده باشد، بلكه هر چند كه آن زن بعد از طلاق شوهرى ديگرى انتخاب كرده باشد كه بنابر احتياط بايد افضا كننده نفقه او را بدهد، بلكه اين حكم خالى از قوت نيست ، و نيز بر او واجب است ديه افضا را كه ديه قتل است بآن زن بپردازد اگر آن زن آزاد است نصف ديه مرد را با مهريه ايكه معين شده و بخاطر عقد دخول بگردنش آمده به او بدهد،
  و اگر بعد از تمام شدن نه سال با او جماع(آمیزش جنسی)كند و او را افضاء (یکی شدن مجرای بول وحیض یا مجرای حیض وغائط یا هرسه) نمايد حرام ابدى نمى شود و ديه بگردنش نمى آيد، لكن نزديكتر به احتياط آن است كه مادامى كه آن زن زنده است نفقه اش را بدهد هر چند كه بنا بر اقوى(نظر قوی بر این است) واجب نيست
  تحریرالوسیله،جلد چهارم،کتاب نکاح،نوشته ی آیت الله خمینی
  وجدانهای اگاه بشری
  قضاوت کنند ایا میتوان نام انسان بر خمینی
  و محمد و علی و امامان شیعه نهاد؟

 24. ایرانی says:

  كسيكه زوجه اى كمتر از نه سال دارد وطى(نزدیکی) او براى وى جايز نيست چه اينكه زوجه دائمى باشد، و چه منقطع ، و اما ساير كام گيريها از قبيل لمس بشهوت و آغوش گرفتن و تفخیذ(در ران کردن چیزی-درگرفتن) اشكال ندارد هر چند شيرخواره باشد،
  و اگر قبل از نه سال او را وطى(نزدیکی) كند اگر افضاء(یکی شدن مجرای بول وحیض یا مجرای حیض وغائط یا هرسه) نكرده باشد بغير از گناه چيزى بر او نيست ، و اگر كرده باشد يعنى مجراى بول و مجراى حيض او را يكى كرده باشد و يا مجراى حيض و غائط او را يكى كرده باشد تا ابد وطى(نزدیکی) او بر وى حرام مى شود،
  تحریرالوسیله،جلد چهارم،کتاب نکاح،نوشته ی آیت الله خمینی
  وجدانهای اگاه بشری
  قضاوت کنند ایا میتوان نام انسان بر خمینی
  و محمد و علی و امامان شیعه نهاد؟

 25. به مناسبت طرح مبارزه با بدحجابي و گیر دادن جدید دولت به لباس و موی مردم:
  یک کشتی تانکر نفتکش پر از گوه خوک تو کس و حلق زهرا بنت رسول الله

 26. کنجکاو says:

  خُسن آقا جان . نمی دانم که این پرسپکتیو تو ایزومتریک است یا کاوالیر! اما آن چنان پیداست تو از گوشه “ساخت و پاخت” به آن نگاه می کنی، گرچه آن را به زبان نمی آوری و به خواننده گان واگذار می کنی. می دانم که می دانی که در هر کشور دیکتاتور زده ی، بی قانونی ، از سر تا به به پا، همه خودکامه می شوند . از پدر خانواده گرفته تا دست اندرکاران حکومت.
  بگذربم….
  بدترین نوشته ایی است که دیدم . با حسین درخشان رقابت می کنی !؟
  ———
  خیر کنجکاو جان با حسین خان رقابت نمی‌کنم، درضمن در گناه کار بودن آن معاون هم شکی ندارم، ولی در اینکه برنامه‌های اجرا شده خود جوش بوده باشد شک وافر دارم، به قول معروف مار گزیده‌ای هستم که از مار می‌ترسد و همچنین دارد می‌بیند وقتی که جوانا به بازی گرفته می‌شوند چه عواقبی در انتظار آنهاست. درگیری 18 تیر را به یاد داری!؟ در آن روزها من هم دچار چنین توهمی شده بودم که دانشجویان قادراند چنین کنند و چنان، ولی اگر روزی این وقایع واقعا بررسی شد و جوانب تاریک آن روشن شد خواهی دید که بعضی مواقع ما خیلی خوش باور هستیم و خیلی زود جوگیر می‌شویم.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر