Oct 05 2007

موسسه نظرسنجی گالوپ: 56 درصد ملت ایران خواهان دخالت ملاها در حکومت هستند!!!

نوشته:     :::       6 پیام

خبری را امشب در رادیو فردا شنیدم. خبر را سعی کردم بازنویسی کنم اصل خبر را ضبط کرده‌ام، آنرا می‌توانید در این آدرس گوش کنید MP3.
این هم بازنویسی شده خبر:
موسسه نظرسنجی گالوپ، آماری را در شش کشور اسلامی و آمریکا گرفته، در این نظرسنجی از نمونه آماری سوال شده که آیا معتقدند که رهبران مذهبی باید در امر قانونگذاری حضور فعال داشته باشند یا نه. در تمام این کشورها نمونه‌های آماری موافق دخالت رهبران مذهبی در کار قانون گذاری بوده‌اند. بر اساس این نظرسنجی 65 درصد در آمریکا و 56 درصد در ایران موافق این هستند که رهبران مذهبی باید در امر قانونگذاری شرکت داشته باشند.
در اندونزی که بزرگترین کشور اسلامی است 53 درصد با حضور رهبران مذهبی در امر قانون گذاری مخالف هستند. در کشورهایی که این نظرسنجی انجام شده اکثریت گفته‌اند که دین از ضروریات زندگی آنهاست.
درصد مردمی که دین را از ضروریات زندگی خود می دانند در ایران 74 درصد و در آمریکا 68 درصد است.
ایران، مصر، اندونزی، پاکستان، فلسطین و ترکیه شش کشور مسلمانی بودند که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند و آمریکا هم در آن شرکت داشته است. ترکیه برخلاف دیگر کشورهای مسلمان حاضر در این نظرسنجی، بیشتر مخالف نزدیکی دین و دموکراسی و مذهب و قانون گذاری بوده است.
نظرسنجی گالوپ از 1000 نفره بالای 15 سال در هر کشور و از مارس 2005 اسفند 1383 تا سپتامبر 2006 شهریور 1385 انجام شده است.
شاید بد نباشد از موسسه گالوپ چند سوال اساسی پرسید.
اول از همه این نظر سنجی چگونه انجام شده، آیا نظرسنجی بصورت حضوری انجام شده؟ اگر چنین است با کدام استدلالی پاسخ‌ها در ایران را جدی گرفته‌اند. همه می‌دانند که در ایران امروز مردم مثل آدمهای مار گزیده از همه چیز می‌ترسند، پس نباید توقع داشت که در یک نظرسنجی از این نوع حرف دلشان را بزنند.
ترتیب و نوع سوالها چگونه بوده!؟ آنهایی که کمی با روش‌ها و راهکارهای نظرسنجی آشنایی دارند می‌دانند که نوع سوال در نتیجه بدست آمده تاثیر فراوان دارد و یک موسسه خبره نظر سنجی می‌تواند با پس و پیش کردن جملات و سوال‌های و روش مطرح کردن آنها به نتیجه دلخواه خود برسد.
نکته دیگری که باید از موسسه گالوپ پرسید این است که چرا در بین این کشورها که همگی مسلمان هستند یک مرتبه آمریکا را هم قاطی کرده‌اند!؟ آیا پشت این نظر سنجی یک ایده سیاسی مخفی شده!؟ اگر چنین است پس باید سوال شود ایده سیاسی پشت این نظر سنجی چه بوده و آنهایی که این نظر سنجی را سفارش داده‌اند چه اهدافی را پیگیری می‌کنند.
سوال آخر اینکه در یک مملکت 70 میلیونی چگونه می‌توان به نتیجه آماری به این مهمی، فقط به یک نمونه هزار نفری اکتفا کرد!؟ آیا این نمونه آماری هم تنها بخاطر رسیدن به آن نتیجه مطلوب منظور شده یا همین طوری شکمی هزار نفر را مورد قرار داده‌اند.
در خاتمه برای آنهایی که می‌خواهند به استکبار جهانی توپوزی بزنند می‌توانند به این شماره تلفن (00420221124113) که متعلق به رادیو فردا ست تماس بگیرند و نظر واقعی خود را در این رابطه ابراز دارند.

نوشته: در ساعت: 7:21 pm در بخش: اجتماعی

6 پیام  |           

6 پیام به “موسسه نظرسنجی گالوپ: 56 درصد ملت ایران خواهان دخالت ملاها در حکومت هستند!!!”

 1. حسن آقا جان دو نکته
  اول اینکه من فکر می کنم این1500 نفر رو توی قم آمار گرفتن !
  دوم هم اینکه همچین هم تعجب نکن… الان اگه این همه هم نباشه بازم 40 درصد حداقل هستن که بر این عقیدن … این رو باور کن … من دور و بر با آدمای مختلف زیاد می پرم… خیلی ها هنوز استدلالشون اینه که اینا بلد نیستن یا بد نشون دادن دین رو اگه نه علی وار بود واویلا می شد !
  زیاد غصه نخور .. ما ایرانی ها هنوز به این زودی ها دموکراسی سرمون نخواهد شد !

 2. شیمبل says:

  در دیدار اساتید دانشگاهها با خامنه ای: خامنه ای برای تبرک قتدها يك دقيقه اي را براي قندها نجوا مي كردند
  این نوشته ات پوز تمام طنزهای ملا حستی رو زده.

 3. امیر says:

  حسن آقا :این همون موسسه صهیونیستی هستش که عباس عبدی و یکی دیگه رو بدلیل همکاری باهاش محکوم کردند:)!!!
  برای تحلیل درست در خصوص این نظرسنجی بنظرم باید نقش برجسته جنگ طلبان رو در سیاست جهان امروز بی رو دربایستی ارزیابی نمود.

 4. امیر جان اتفاقا وقتی این مطلب را نوشتم می‌خواستم به موسسه نظرسنجی عبدی و شرکا هم اشاره کنم.
  به نظر من این نظر سنجی‌ها برای آن ترتیب داده می‌شود که گفته شود (القا شود) که ایران باید مذهبی بماند.
  مشکل آمریکا با مذهبی بودن ایران یا دیگر کشورها نیست، مشکل آمریکا با این کشورها پیشتر از این نظر است که در کنترل آمریکا نیستند.
  به همین خاطر هم آمریکا از یک ایران مذهبی که دست بسته در کنترل آمریکا باشد، یقینا بسیار خشنود خواهد بود و از چنین رژیمی حمایت کامل خواهد کرد.
  به همین دلیل هم هست که من فکر می‌کنم آمریکا دنبال یک گزینه‌ای هست به شکل یک حکومت مذهبی از نوع رفسنجانی یا خاتمی که هم مذهبی باشد تا بتوان به وسیله مذهب مردم را عقب مانده نگاه داشت و هم کنترل کشور را نگهداشت، چه یک رژیم دموکراتیک در ایران بیشترین ضربه را به منافع آمریکا و غرب در منطقه وارد خواهد کرد.

 5. امیر says:

  حسن آقا جان بسیار متین گفته ای!…که ایران گرفتار مذهب بماند و….فقط نکته ای را میتوانم اضافه کنم که:سیاستمداران جنگ افروز و جنگ طلب موثر در سیاست بین الملل که تدام اقتدار سیاسی شان مرهون سودهای کلان اقتصادی از محل مصرف و فروش اسلحه می باشد بخوبی میدانند که طولانی ترین و وحشیانه ترین جنگها در طول تاریخ جنگها و منازعات مذهبی بوده !!!بنابرین اینهم میتواند جز اهداف نظرسنجی هائی از این قبیل باشد.اما علت اشاره من به جریان همکاری این موسسه با عبدی و شرکا این بود که سران شیطان صفت ج.ا علیرغم صهیونیستی خواندن این موسسه آنرا هم محتملآ متمسک تبلیغات برای بقاء قرار خواهند داد.بطوریکه ظرف این سالیان بارها شاهد همخوابگی اینها با ابلیس بوده ایم گرچه……

 6. علی رضا says:

  سلام به شما دوست نديده عزيزم
  هر روز سايت شما رو بازديد می کنم.
  جوانی 30 ساله هستم با هزار سال درد.
  آقای عزيز اندوه و حسرت و خفت پياله ما رو لبريز کرده.
  اين آمار واقعی هست. چه بدانيم چه ندانيم.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر