Sep 18 2007

آهای ملت من گیج شدم

نوشته:     :::       10 پیام

حتما شنیده یا خوانده‌اید که آقای برنارد کوشنر در یک مصاحبه گفتند که یا ایران فعالیت اتمی خود را متوقف می‌کند یا باید منتظر جنگ باشد. (نقل به مضمون)
با شناختی که از آقای کوشنر داریم و اینکه او کسی است که کمی بیشتر از دیگر سیاستمداران انسان گرا ست تا سیاست باز و جنگ طلب، باید از خود بپرسیم چرا او چنین حرفی را می‌زند!؟
آیا زمان شروع جنگ چنان نزدیک شده که او بنا به وظیفه ای که دارد یک نوع هشداری داده تا بلکه نیروهای ضد جنگ از خواب بیدار شوند و کاری کنند تا از این جنگ جلوگیری کنند!؟
چرا برنارد کوشنر سوسیالیست باید تهدید به جنگ کند!؟ مگر به اندازه کافی نیروهای راست در اروپا نیستند که بتوانند چنین ژست‌های سیاسی را بگیرند که او این وظیفه را به عهده گرفته!؟
خلاصه بگویم من که گیج شده‌ام، لطفا اگر کسی تحلیلی دارد که این خبر را توجیه کند، سپاسگزار می‌شوم توضیحی بدهد.
پ.ن.: دقت کنید که فرانسه در تمام این سالها نزدیک ترین دوست حکومت ملاها بوده و در هر شرایطی آنرا یاری رسانده، حالا یک شبه چه اتفاقی افتاده که فرانسه سیاست خود را در برابر ایران عوض کرده. توجه داشته باشید که دقیقا همان گفته‌های برنارد کوشنر را هم سارکوزی بر زبان آورده. یعنی حکومت فرانسه یک شبه از یک دوست خوب برای رژیم ملاها تبدیل شده به یک حکومت ضد آنها.

نوشته: در ساعت: 11:23 pm در بخش: بحران اتمی، جنگ

10 پیام  |           

10 پیام به “آهای ملت من گیج شدم”

 1. dadash says:

  ساده است برادر من …!!! خطر اتمي شدن علي آقا,,,, و به گند کشانيدن جهان هستي,,,,,,,, نزديکتر از اونيه كه ما فکرش رو ميکرديم….////////

 2. Rokgoo says:

  حسن آقا به‌ نظر می آيد که فرانسه با اين کار تصميم بر يک تير و دو نشان دارد.
  اولن سیاست‌مداران اروپائی‌ متوجه شده‌اند که قبل از شروع جنگ عراق به اندازه کافی در جهت جلوگيری از کار آمريکا فعاليت نکرده‌ و اذهان عمومی جهان را متوجه عظمت اين چالش نکرده‌بودند و حال درمورد ايران و امکان حمله آمريکا، به اصطلاح فرار به جلو کرده‌اند.
  دومن سارکوزی با توجه به عدم حضور تونی بلر و دستمال ابريشمی‌اش فرصت را مناسب می‌بيند که موقعيتش را در مقابل آمريکائی‌ها (که عقل‌شان در چشم‌اشان است) محکم کند و روابط مخدوش آمريکا و فرانسه را بهبود بخشد.
  اما بهرحال فرانسه با اين کار بازی خطرناکی را آغاز کرده‌است و آب به آسياب راديو و تلوزيون‌های جنگ طلب آمريکائی می‌ريزد.
  ضمنن بد نيست بدانيد که نيروی هوائی و دریائی آمریکا که از بودجه عظيم جنگ عراق تاکنون سهم ناچيزی برده اند، برای حمله به ايران دقيقه شماری می‌کنند..

 3. هیچکدام از اینها نیست این حرفها برای اینه که اگر فردا فرانسه در سازمان ملل لایحه ای را در مورد ایران وتو کرد نگویند پول گرفته باور کنید تا فردا خوش باشید

 4. شیمبل says:

  حسن آقای عزیز
  اروپاییها به هر کسی که منافعشان را تامین کند تعظیم می کنند. زمانی در دبی بودم و با تجار اروپایی ایمیل بازی می کردم. اینها زمانیکه به من ایمیل می زدند می نوشتند Persisn Gulf زمانیکه به دوستان عربم ایمیل می زدند می نوشتند Arabian Gulf و زمانیکه ایمیل را به چند نفر می زدند تنها می نوشتند Gulf. اروپاییها نانشان در هر کجا باشد بله قربان می گویند و به محض اینکه نانشان قطع شود شاخ و شانه می کشند. معادله بسیار ساده است. کفگیر روابط تجاری به ته دیگ خورده و شرکتهای داخلی که به شرکتهای فرانسوی نان می رساندندروز به روز دارند به جماع می روند. دولت ایران هم در این شرایط ترجیح داده پول نفت را به جای اینکه در جیب کمپانیهای فرانسوی کند به جیب تولید کنندگان جنگ افزار در روسیه و حزب الله و حماس و سپاه قدس بریزد. دیگر چه دلیلی دارد که فرانسه از ایران حمایت کند؟

 5. والد بمانعلی says:

  خسن آقا جان پس از سلامهای گرم،
  ما یه جورائی این آقای دکتر کوشنر رو از دور می شناسیم. یه وفتائی هم به قول فرنگی ها توی یک قوطی کار می کردیم، البته او سر قوطی بود ما جاهای دیگش! این دکتر از اون نون به نرخ روز خورای غریبیه. خیلی خود شیفته هم هست و تا سر و کله یک دوربین تلویزیون پیدا میشه فوری گره کراواتش رو سفت میکنه و می پره وسط تا آسمان و ریسمون بهم ببافه. از جدید السوسیالیست شدن تا زنی مثل اوکرین گرفتن تا به گماشتگی سرکوزی در آمدن همه خبر می دهد از سر درون این سر پزشک بدون مرز [وقاحت]. چه جوری بگم که به کسی بر نخوره … یکی از این نو کیسه های مزمن ناعلاجه. حتما اون کاریکاتور را دیده ای که بوش یک قلاده خالی سگ دستش گرفته و مثل بچه قهرو ها نق می زنه پس «بلر» من کو. بعقیده مخلص اگر کوشنر این رو بشنوه خاضعانه جواب می ده دبلیو جان ببخشید سایز این قلاده چنده؟

 6. Azadeh says:

  Midoozi Hasan agha chera gij shodi?
  vase ine ke hanooz asire tahlihayeh chap va anti-us hasti….
  ke akharesh be koli tanaghoz khatm misheh
  donya bazi vaghta kheili sadeh tar az oon chi ke fekr mikoni micharkheh
  bazi vaghta lazemeh etefeghato hamoonjoor ke miftand did,
  The problem with left-side people -i noticed- is that they think they are smarter than the rest of people and can see things behind events nobody else could see!
  They constantly trying to out smart the world and it leads often to contradictions

 7. والد بمانعلی جان خوشامدی کاکو تو کجایی!
  در مورد این آقای کوشنر یقینا باید در همین حدودها باشد که شما نوشتید.
  چیزی که مرا به نیروهای چپ ناامید می‌کند همین گونه های دوزیستی چپ هستند که یک روز جزو موسسان پزشکان بدون مرز هستند، یک روز دستمال ابریشمی بدست خایه‌های راست ترین گروه‌های سیاسی را می‌مالند، یک چیزیی مثل حزب توده خودمان.

 8. والد بمانعلی says:

  عزیرم خسن آقا
  «حقه مِهر بدان مُهر و نشان است که بود»، اگر دل و دماغ نوشتن نیست زحماتت را می خوانم و همچنان دوستدارت هستم. این دکتر کوشنر بدتر از دکتر های یکشبه خودمان چنان حب جاه برش می دارد که اغلب چیزهای غریبی از دهانش صادر می شود که صد ماله کش بعدا راست و ریستش می کنند. اگر تنک مایه هائی مثل حضرت ایشان نبود صدای آمریکا چگونه اندیشمندی هایش را نشان میداد، برنامه هایش را پر می کرد و توجیهی برای خرج بخش اعظم 75 میلیون دلار مرحمتی دولت آقای بوش به اربابانش می داد… نفرت از حکومت این متشرعان تا مفز استخوانم را می سوزد اما دلم نمی خواهد که قداره کشان آمریکائی توی خیابان های تهران همان بلائی را سر هموطنانم بیاورند که «سیاه آب های» سیه کار یعنی کمپانی های خصوصی آدمکشی در عراق دموکراسی شده (بخوان پشت قباله ینگه دنیا انداخته شده) کرده اند و می کنند.

 9. مانی says:

  درود
  این احمدی نزاد ابروی ما را پاک برد ریس جمهوری که در همه تریبونهایش برای ملت دیگر ارزوی مرگ می کند با دنیا سر جنگ دارد این نماینده ملت ایران است که این حرفها را می زند. ملت مسخ شده

 10. فرهاد says:

  خسن آقای گرامی
  کوشنر از افراطی تزین راست هاست و به همین دلیل هم سابقا از حزب کمونیست و بعدها از سوسیالیست اخراج شده
  بد نیست اینجا را هم ببینی:
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%AF_%DA%A9%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%B1

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی