Aug 27 2007

دفاع از آزدی بیان اولین وظیفه ماست

نوشته:     :::       19 پیام

دیروز روزنامه آفتن پستن بزرگترین روزنامه صبح نروژ مطلبی نوشته بود در باره یک نوجوان 22 ساله ایرانی مقیم هلند که عضو حزب کارگر هلند (PvdA) است. این روزنامه نام این نوجوان را Efsan Jami ذکر کرده است، (مطمئن نیستم که روزنامه نام ایشان را درست ذکر کرده باشد).
براساس مطلب روزنامه آفتن پستن این نوجوان ایرانی، محمد پیغمبر مسلمانان را با بن لادن و صدام حسین مقایسه کرده و گفته است که فرقی بین این افراد وجود ندارد. این مساله باعث شده که مسلمانان عقب افتاده مقیم هلند قصد جان این نوجوان را کرده‌اند به شکلی که فعلا او مجبور به زندگی مخفی شده است. از همه فاجعه بارتر و بی شرمانه تر این است که ابراز عقیده این نوجوان باعث شده که حزب کارگر هلند تصمیم به اخراج او از حزب کارگر را گرفته. مسئولین حزب کارگر هلند به این علت او را از لیست آینده انتخابات حزب حذف کرده‌اند که می‌ترسند رای دهندگان مسلمان هلند که تعدادشان بالغ بر یک میلیون نفر می‌شود از حزب کارگر حمایت نکنند.
در ادامه مطلب روزنامه نروژی آمده است که آقای جمی که عضو شورای شهر Leidschendam هلند است، پیشنهاد کرده است تا کمیته‌ای تشکیل داده شود تا از مسلمانانی که از دین اسلام خارج می‌شوند حمایت کند. این مساله خشم آقای Wouter Bos رهبر حزب کارگر هلند را برافروخته و مخالفت خود را با این ایده اعلام کرده.
دوستان عزیز وبلاگ نویس اگر خواستار این مساله هستید که دُم مسلمانان را باید چید، اگر دغدغه آزادی بیان و عقیده دارید، اگر پیشرفت سرطان گونه اسلام شما را به هراس انداخته، در این مورد باید پا پیش بگذارید و حمایت خود را از این نوجوان شجاع و آگاه ایرانی اعلام دارید. نباید اجازه داد اینگونه مسلمانان متوحش بتوانند با ایجاد جو رعب و وحشت اهداف پلید خود را با این روش به پیش ببرند. ما حتی در کشورهایی که مدعی دموکراسی و آزادی بیان هم هستند آسایش نداریم و مدام باید مورد تعرض این حیوانات وحشی قرار بگیریم.
از دوستانی که مایل‌اند در این راه همکاری کنند خواهشمندم با من تماس بگیرند تا راه‌های موجود برای راه اندازی یک کمپین برای حمایت از این نوجوان را بررسی کنیم.
مطالبی در این باره به زبان هلندی

نوشته: در ساعت: 6:43 pm در بخش: آزادی بیان

19 پیام  |           

19 پیام به “دفاع از آزدی بیان اولین وظیفه ماست”

 1. atash says:

  lotfan email ro negah kon

 2. شلغم مراد says:

  به مقدسات توهين نكنيد !!!!!!!!!
  چه جمله مسخره اي

 3. sofalineh says:

  یکی نیست به این مومنان در راه خدا بگه شما که این قدر دغدغه مقدساتتون رو دارین تو بلاد کفر چه غلطی می کنین؟ برگردین تو همون مملکت خراب شده خودتون که نور معنویت از در و دیوارش می باره، این بدبختها چه گناهی کردن شما رو تو مملکتشون پناه دادن؟! آخه این مسلمونا اکثرن هم پناهنده هستن! دکتر وفاسلطان خاطرتون هست خسن آقا؟ گفت مسلمونا به ورطه خشونت و ترحم به خودشون افتادن، بهتره به جای داد و فریاد از خودشون بپرسن برای بشریت چی کار کردن و می تونن بکنن! سریع هم مهدورالدم شد و فتوای قتلش صادر! بدبختانه همون طور که اشاره کردین، سیاست پشت پرده حامی تموم این عربده کشیها و قرق کردنهاست! برای این جوون چی کار می شه کرد؟ ممنون می شم اگه بگین.

 4. حسن آقا جامی مشت نمونه خروار است. بوش و همکاران عزیزش در افغانستان و پاکستان و ایران و فلسطین و لبنانچنان جوی را آفریده اند که تا صد سال دیگر از دمکراسی ، حقوق بشر و عدالت و آزادی خبری در آن مناطق نفت خیز نخواهد شد. این ها تخم اروپایی های ملوس را هم توی منگنه اسلام گذاشته اند. در اروپا که جرائت نمی کنند علیه اسلام انتقاد ملایم بکنند، مگر به قیمت جان و یا گوشه گیر شدن همیشگی وای به حال روشنفکران و آگاهان تو سری خورده این طرف ها. این دمکراسی نسبی اروپا هم جز برای خفه کردن صداهای واقعی به درد عمه همان حزب کارگر هلند می خورد. در مورد این چپ های راست رو چیزکی نوشته ام. این ها جای اشراف زادگان قدیم را گرفته اند. سرت را درد نیاورم از دادگری جز زیر لحاف نتوان گفت سخن.

 5. جهان says:

  با احترام به خسن آقو کاکوی گرامی!
  یک هنرمند سوئدی نیز متاسفانه سر محمد را بر بدن حیوان نجیبی همچون سگ ترسیم کرده که گویا خشم شپش های حاکم برایران و دیگر انگل ها مشابه آنان در اروپا را برانگیخته،زهی بیشرمی!!
  آنچه باید از طرف انسانهای آزاده و طرفدار طبیعت و محیط زیست مورد اعتراض قرار گیرد، دقیقآ اعتراض به این هنرمند سوئدی بدلیل ترسیم سر محمد این سمبول ترور و وحشت بروی یک سگ است این عمل توهین به سگ این وفادارترین دوست انسان است، و یک جنایت است زیرا آنچه تاکنون از این حیوان دیده شده وفاداری و یاری انسان بوده و آنچه از محمد و محمدیان دیده شده خونریزی، جنایت و تجاوز و تعرض به روح و جسم انسان، حتی کودکان خورد سال همچون عایشه بوده.

 6. صدف says:

  خوب ما هم حمایت می کینم تا اگر جرات کردیم وبرائت از دین مان را اعلام کردیم،حمایت شویم.وآن جوان هم مخفیانه زندگی نکند و راحت حال دنیا را ببرد و حرف بزند.ولی فکر نمی کنم اعتقاد به آزادی به ما این اجازه را بدهد که دم مسلمانلن را بچینیم؟

 7. https://iranbbb.org says:

  با درورود حسن آقای عزیز بدینوسیله پشتیبانی خود را اعلام میداریم
  متاسفانه این اروپائی ها دارن دمکراتی را قربانی اقتصاد میکنند !

 8. siavash.nl says:

  be omide rahaie bashariaat az sharre tamamie adian, az jomle islam… inshaalah

 9. Sam says:

  there are lots of such examples in every corner of the world and unfortunately Libral/secular people mostly don’t take the matter as serious as it is! thanks for mentioning the case and let us know your idea

 10. sia says:

  ay jan nojavaneh 22 salsh ro vakhoram

 11. خسن آقا جان
  من هم براي انجام هر اقدامي براي كمك به اين پسر روشنفكر ( منظورم از روشنفكر مثل روشنفكرهای ابله نسلهاي پيش نيست ) حاضرم.
  چقدر اين رئيس حزب كارگر بايد زبون بوده باشه . خاك بر سر اون افرادي كه چنين حمالي را بعنوان رهبر حزب انتخاب ميكنند

 12. آهاي جهان! 6 كامنت قبل!
  من هم در همينجاانزجار خودرااز اين عمل زشت آن هنرمند كه سر رسول را روي تن يك سگ بيچاره طراحي كرده اعلام ميدارم.
  از وقتي آمدم جهنم فهميدم اين آدم كه بوده . بابا اين مردك حشري يه لحظه از سال 68 تا بحال منو ول نكرده تا روزي يه بار باهام لواط نكنه ول كن نيست. تازه بعداز من هم ميره سروقت مار غاشيه و عقرب جراره و يه دل سير هم به اون دو تا بدبخت تجاوز ميكنه! بيچاره ها ديگه تبديل به دو تا موش شده اند از بس مورد تجاوز قرارگرفته اند!
  آخه حيف آن سگ نبود؟ بخدا آن دنيا سگها سر پل صراط آن هنرمند را بازخواست خواهند كرد.
  نكنيد اين كارهارا!
  پيشاپيش فرارسيدن نيمه مبارك شعبان را به امت عزيزم بخصوص اين حسن ملعون تهنيت ميفرماييم
  اعوذبالله من الرسول الحشري
  روح الله الموسوي الخميني
  14 شعبان 1428
  ه.ق

 13. دوستان عزیز پا پوزش از اینکه هنوز پاسخ شما را نداه ام. دلیل اینکه پاسخ ندادم مسافرت دو روزه‌ای بوده که امشب تمام خواهد شد.
  یقینا تا آخر وقت امروز مطلب دیگری در همین رابطه خواهم نوشت.

 14. Babak says:

  hej Hasan Agha. Jeg kan ikke skrive på persisk, ikke fordi jeg ikke kan, men jeg kan ikke finde ud af det. Men jeg har en kommentar for det du skriver. jeg tror at En iransk kvinde med Maryam Namazi har tagt inetietiv at dannet en forening foe X-muslimer i UK. den hedder ex-muslims.org.uk. du kan også se Maryam namazi i u tube under samme naven altså ex-muslims. Jeg tror at vor ven i holand er også igang med at danne en sådan forening. lykke til
  ———
  مرسی دوست عزیز، موضوع کمیته ex-muslims.org.uk رو می‌دونم. در هر صورت به نظر من باید از ایشان حمایت های لازم به عمل آید تا نابخردان نتوانند جان این جوان غیور و شریف به خطر بیندازند. این وظیفه ماست که از هر حرکت روشنگری حمایت کنیم و اجازه ندهیم که مسلمانان عقب افتاده صدای آنها را خفه کنند.

 15. شلغم مراد says:

  اينقدر شعر نگيد بابا
  فعلا در ايران به مناسبت فرا رسيدن نيمه شعبان چراغاني هايي است كه بيا و ببين
  خوب بقول شما ملت شله زرد خور دموكراسي حاليش ميشود؟
  آقا جان اين لقمه از دهن اين مردم با اين فرهنگ بزرگتر است. چرا بايد خودمان را گول بزنيم؟
  و مدام در تصورات ماليخوليايي غرق شويم
  از اوهام بياييد بيرون و با واقعيات عريان رو برو شويد

 16. آقای شلغم مراد حالا متوجه شدید من حق داشتم اوامر شما را فتوا بنامم!؟
  پس بنا به عقاید مشعشعانه شما، همه ما باید خفه خوان بگیریم و اجازه بدهیم که حزب الله و شپشوهای اسلامی میدان دار و معرکه گیر شوند!؟
  من دارم کم کم به این نتیجه می‌رسم که شما مامور جمهوری اسلامی هستید و هدف شما از این نوشته‌ها و منفی بافی‌ها مایوس کردن مخالفین رژیم است.

 17. شلغم مراد says:

  اخه حسن آقاي عزيز با دست و پا زدن بين خودمان و گل و شيريني پيش كش هم كردن و چهار تا وبلاگ با حداكثر چند صد خواننده كه آنها هم موافقانند كاري از پيش ميرود؟
  چرا ما نبايد مثلا به فكر يك طرح جامع براي جذب سرمايه از ايرانيان خارج از كشور باشيم كه با اين سرمايه بشود يك تلوزيون كاملا مستقل از هر دو لحاظ سياسي و مالي در خارج تشكيل دهيم. چرا نبايد آلترناتيوي براي جاگزين كردن ج ا داشته باشيم؟
  چند نفر مردم روستا ها و شهرهاي دور و حتي شهرستانهاي معروف وبلاگ مي خوانند؟ جز چهارتا از طبقه متوسط جامعه كه به نان شب مححتاج نيستند؟
  ما بايد عوام جامعه را هدف قرار دهيم
  كاري كه جمهوري اسلامي يد طولايي در آن دارد با كشاندن عوام بدنبال خود هر آنچه خود بخواهد مي كند.
  ما بايد همت كنيم و صداي مستقل سياسي خود را به “گوش تك تك ايراني ها” برسانيم نه فقط چهارتا بالا شهري و خارج نشين و معتاد اينترنت
  چرا بعد از 28 سال ايرانيان خارج از كشور نبايد يك تلوزيون حرفه اي سياسي داشته باشند؟ چرا بايد ج ا بتواند با زيركي 4 تا تلوزيون جوك سياسي و مدرسه پيرمردهاي سياسي دهه 50 را بجاي صداي واقعي اپوزسيون جا بزند؟ و به داخل نشان دهد؟
  من فقط واقعيت هاي داخل ايران را بيان مي كنم كه بحاي مبارزه حرفه اي و اساسي دچار توهمات و خواب خرگوشي نشويم.
  ما بايد بدنبال ايجاد جبهه اي فراگير از هر آنكه به آزادي و حقوق بشر باور دارد باشيم فر نمي كند مرامئ سياسيش چه باشد ما بايد به فكر ايجاد يك اپوزسيون منتقد و خوش فكر و متحد باشيم كه بتواند از بين خود جايگزيني به اين ملت بدبخت ارائه كند. ملت كه در ماهوره 4 تا تلوزيون جوك سياسي را مي بيند در دلش مي گويد اگر اين اپوزسيون است همان ج الف بهتر است.
  واقعا نبايد راه به خطا رفت ، حتي در داخل حكومت هم دلسوزان زيادي پيدا مي شوند اما چون سيستم از بالا خراب است كار اينها اثري ندارد و هرز مي رود. ما فقط بايد بدنبال اتحد حول محور دموكراسي و حقوق بشر باشيم.
  ———
  پاسخ:
  آقای عزیز این پیشنهاد من نه برای آگاهی دادن به ملت ایران است، بلکه این یک عکس العمل به عمل زشت حزب کارگر هلند است و هدف هم افکار عمومی هلند هست نه ملت روستاهای ایران.
  اگر شما متوجه مطلب من نمی‌شوید مشکل از شماست وگرنه من به وضوح موضوع را مطرح کرده ام و همه خوانندگان این وبلاگ هم به خوبی مطلب را درک کرده‌اند. در مورد اینکه باید اهداف بالاتری داشت، من با شما مخالفتی ندارم ولی برای بالا رفتن باید از پله اول شروع کرد ما هنوز موفق به پیمودن پله اول نیستیم چگونه توقع دارید یک وبلاگ نویس یک لا قبا مثل من یک مرتبه حرکت‌های این چنینی که شما مطرح می کنید راه بیندازد. من دچار توهم نشده ام به همین خاطر هم هست که با یک دست ده تا هندوانه بر نمی دارم همین یک هندوانه برای یک وبلاگ نویس یک لا قبا مثل من کفایت می‌کند.

 18. شلغم مراد says:

  حرف شما كاملا صحيح است من مي پذيرم كه نظرم را در جاي نامربوط به آن وارد كرده ام ( پست نامربوط)
  خوب از همين وبلاگ يك لا قبا كه ميشود پي گير اينگونه طرح ها شد جداقل بحث آنرا كه مي شود پيش كشيد رژيم ج ا بسيار بسيار بسيار از اتحاد اپزسيون هراسناك است. اين رژيم بعد ر مرحله بعد از آگاهي عوام بسيار مي ترسد چه كه آگاهي توده هاي عقب مانده ششه عمرش را خواهد شكست.

 19. شهلا says:

  درود بر شما
  میبینید خسن آقا؟! در اروپا نیز حرف نمیتوان زد…
  کاشک میشد از این پسر جوان دفاع کرد…
  بدرود.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی