Aug 24 2007

امروز شرمنده شدم

نوشته:     :::       13 پیام

امروز عرق شرم از چهره‌ام سرازیر شد، سر به زیر انداختم و علی رغم حاضر جوابی همیشگی‌ام، نتوانستم حتی یک کلام به سوال کننده پاسخ بگویم. با اینکه گناه از من نبود باز شرمنده بودم! انگاری گلوله‌ای آتشین در حلقومم گیر کرده بود. هیچ نتوانستم بگویم، سر به زیر از کنار سوال کننده دور شدم. دور شدم تا شرم‌ام را نبیند، دور شدم تا نگاه سرزنش کننده‌اش سرکوفتم نزند، دور شدم تا به خاطر گناهی که نکرده بودم مؤاخذه نشوم. دور شدم تا گناه هموطنانم را پاسخ نگویم. شرم داشتم از اینکه متعلق به ملتی هستم که برای تماشای مرگ گروه گروه در کوی و برزن جمع می‌شوند.
این ماجرا اولین بار نبود که اتفاق می‌افتاد. وقتی اتفاقی غیر عادی در ایران می‌افتد آشناها، همکاران، همسایه‌ها سوال می‌کنند و ما باید پاسخگو باشیم. روزنامه معتبر آفتن پستن را جلو چشمانم گرفت و انبوه جمعیت را نشانم دارد که به تماشای رقص مرگ آمده بودند. آمده بودند تا شاهکاری دیگر از جلاد مرتضوی و شرکاء را تماشا کنند.
هر چه با خودم استدلال می‌کنم، هیچ دلیلی برای این حضور پرشور!! مردم را در نمایش‌های مرگ ایران نمی‌توانم پیدا کنم. پاسخی هم برای آن ندارم، فقط عرق شرم می‌ریزم و افسوس می‌خورم. گاهی اوقات به خودم می‌گویم آن دیار فلک زده را فراموش کن و هر که پرسید مال کدام خراب شده‌ای هستی به دروغ نام یک مملکت دیگری را بگو! چه کنم شرمنده‌ام.
منبع تصویر: روزنامه آفتن پستن 2 شهریور 1386 نسخه کاغذی صفحه 12

نوشته: در ساعت: 1:35 pm در بخش: اجتماعی

13 پیام  |           

13 پیام به “امروز شرمنده شدم”

 1. شیمبل says:

  حسن آقای گرامی
  زیاد به خودت زحمت نده. پاسخت همینجاست: http://www.youtube.com/watch?v=njG7p6CSbCU
  There’s room at the top they are telling you still
  But first you must learn how to smile as you kill
  If you want to be like all the folks on the hill
  هنوز می گویند در آن بالاها جایی هست، اما اگر می خواهی مانند آنهایی باشی در بالای آن تپه هستند نخست باید بیاموزی که وقت کشتن دیگران لبخند بر لب داشته باشی.
  ممنون میشم این لینک رو روی صفحه اول وبلاگت بزاری.
  شاد باشی
  علیرضا

 2. شلغم مراد says:

  يعني تا ديروز شرمنده نبوديد؟ 🙂
  عيبي ندارد همينكه بر نقطه ضعف مان دست گذاشتي كار خوبي است. ما از نقد خود و رفتار و افكار مردم خود است كه بعد مي توانيم اين هشياري را به جامعه تزريق كنيم كه آنها بتوانند از خود مرتبا سوال كنند كه چرا بايد يك نفر با عمامه و عبا كه “لباس سنتي عربها” است بر ” ايران” حكم راني كنند. و چه كسي به اين دار و دسته اجازه داده با ثروت ملي ايرانيان براي دنيا شاخ و شانه بكشند؟ و اين وضع را بر سر مملكت بياورند. ما از نقد افكار و رفتار عقب مانده خود ايرانيمان كه قرنها است مجيز گوي قدرت بوده ايم به راه رهايي خوايهم رسيد نه آة و ناله و نفرين حكومتي كه خود آنرا باعث شده ايم

 3. Omid says:

  باز هم بگویند فرهنگ و تمدن 2500 ساله!

 4. SHIVA says:

  من که ایتالیایی هستم و همه منو ایتالیایی میشناسن تو رو نمیدونم 🙂
  من اما وجدانم راحته چون خودمو فقط انسان میدونم بی هیچ حد و مرزی . من حق اینو دارم بعنوان یک انسان , خوب زندگی کنم و برای این خوب زندگی کردن جونم بالا اومده و خیلی بلا سرم اومده و گاهی هم میاد و این روال ادامه داره اما شرف و عزت نفس و آزادی دارم همونطور که تو هم اینها رو داری و بهای اینها رو داری میپردازی و زحمت کشیدی تا بهشون رسیدی . تو هم یه آدم معمولی بودی تو یکی از شهرهای ایران و حالا زندگی خوبی داری چون تلاش کردی و در درجه اول نخواستی احمق باشی . یک زمان مثل تو متاسف میشدم ولی الان میبینم برای مردمی که طالب سختی و حماقت و بدبختی هستن نباید تاسف خورد . اینها خو گرفتن به این زندگی سگی و اگه این زندگی رو ازشون بگیری موجب مرض میشه براشون . منم یکی از میلیونها الاغی بودم که توی اون خراب شده مثل کرم زندگی میکنن ولی من نخواستم الاغ باشم ولی اونها میخوان پس رهاشون کن به حال خودشون . من که دیگه خسته شدم تو رو نمیدونم … بقول مولانا :
  آنکس که بداند و بداند که بداند
  اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
  آنکس که نداند و بداند که نداند
  مسکین خرک لنگ به مقصد برساند
  آنکس که نداند و نداند که نداند
  در جهل مرکب ابدالدهر بماند
  وسلام .

 5. peyman says:

  سلام.خسن اقا متاسفم که بخاطر گند کاریهای یک عده کوته فکر و بی مغز بخوانید(اخوند.ملاوحزب اللهی ها)چهره ی ایران و ایرانی در سرتاسر جهان تاریک وتار شده است.الان داشتم کتاب (نگاهی نو به اسلام)اثر دکتر مسعود انصاری رو مطالعه می کردم.توی این کتاب اشاره شده به یک ضرب المثل چینی که می گه:یک نفر رو بکش هزار نفر رو بترسون.حالا حکایت حکومت ایران هستش که با اعدام چند نفر در ملاعام ترس رو به جامعه تزریق میکنه.اگه هم مردم جمع میشن ونظاره میکنند بخاطر تفریح هستش وبس.والا کی از اعدام کردن خوشش میاد.فقط وفقط بخاطر تفریح.موفق باشی خسن اقا.متشکرم پیمان از اهواز

 6. حسن آقا
  شرمندگی نداره.
  این عکس فقط نشون میده یک عده‌ای از همشهریهای ما موبایل دارند و دارند از مناظر طبیعی عکس میگیرند. همین.
  این که خجالت نداره.

 7. شمر says:

  گرامی خُسن آقا دشمنت شرمنده باد. روی امام زمان سیاه،
  گله شله زرد خوران هیچگاه هم میهن ما نبوده و نخواهند بود.
  شمر

 8. هاشم says:

  چرا شرمنده جوابشون رو بده مگه اینها چند درصد ملت هستن؟ حتی یک درصد هم نمیشن (یک درصد ایران حدود 700.000 نفر میشه) اینها فوقش 100 نفرند بقیه که نرفتند همه جا یک سری ادم پیدا میشه که ممکنه هر کاری بکنند حتی تماشای اعدام حالا اینها که خودشون اعدام نکردند توی انقلاب فرانسه این مردم بودند که بساط گیوتین بر پا کردند اما توی ایران نه مردم از این کارها نگردند فقط حکومتی ها بودند فقط یک سری فقط نگاه کردند

 9. با درود به حُسن آقای گل گلاب
  تنها علت کشتار و شکنجه و زندان و ارعاب مردم در کوچه و بازار توسط رژیم خونخوار جمهوری اسلامی حاکم ترس از مردم است. برای انتقال این ترس به جامعه لازم است اعدام کنند و دیوانگانی نظیر قاصم القصات مرتضوی اعلام کند هنوز مردم شکنجه نمیدانند چیست؟
  دلیل دیگر همانگونه که در ابتدای انتصاب حاجی دکتور محمود پدر دار توسط ملای علی نوشتم ، آن بود و هست که بمردم بگویند ظرف 25 سال قبل کسانی که کشته و اعدام و ترور و شکنجه شدند توسط ” معمم ” نبوده بلکه ” مکلل ” بهتر و بیشتر میتواند اعدام کند و شکنجه دهد و فقر و فحشا و مصیبت و بلا برای ملت ناآگاه و از همه جا بیخبر را به ارمغان آورد. مسلم بدانید در انتخابات بعدی معمم دیگر را علم خواهد کرد که ثابت کند هر چه ملت میکشد از قشر روشنفکران با سواد مثل آقای حاجی دکتور است و این ملایانند که مظهر مهر و نجابت و اصالتند!
  از طرفی حُسن آقای عزیز فراموش نکن: هر چه میکشیم از خودمان است و فرهنگ انتقام و تعصب احمقانه ای که تحمیلمان کرده اند. لیاقت ما کمتر از اینها نیست و بقولی این سزای نا بجا الله و اکبر گفتن ماست. خودمان خواستیم و هیچیک از این اعدامها هم توسط آمریکا و روس و شرق و غرب اجرا نشده بلکه تا نقاب پوشان آدمخوار سپاه پاسداران را در جامعه داریم و فرامین از بیت رهبری صادر میشود ، همین خواهد بود.
  اگر فردوس بر روی زمین است
  همین است و همین است و همین است.
  هنوز جای اعدام برای 20 تا 25 میلیون دیگر را داریم مگر چه چیز آخوند از ” خمر سرخ ” کمتر است که آنها فقط 5 میلیون کشتند و فرمان کشتار هم از رهبر ام القرا نمیگرفتند. ملا علی کم کم ثابت میکند اربابان و پدران عزیزشان در صدر اسلام نظیر خولی و شمر و یزید ، انسانهای مهربان و پاک و با شرف بودند و آخوند هم از تخم و ترکه همان جاودانه های تاریخ اسلام ناب محمدی هستند.

 10. https://iranbbb.org says:

  شاید که مثل دیگر مراسم ها رژیم نقل و نبات و چلو کباب به ملت گرسنه همیشه در صحنه اهدا میکند ! 29 سال تحقیر و سرکوب جامعه ایرانی را بیمار کرده، باور کنید که درصد بالائی از مردم ایران بیمار هستند و انسان بیمار ارزش های انسانی را درک نمیکند، تماشای مرگ برای جامعه بیمار مثل رفتن به تئاتر برای یک جامعه سالم میماند.
  به هر حال حسن آقای عزیز با شما همدردم، پیروز باشید.
  پاینده ایران

 11. امیر says:

  سلام حسن آقا جان:قبل از هر چیز باید بدانی که چقدر دلتنگتان بوده و هستیم.
  و اما….همانگونه که در جائی دیگر نیز گفته ام…حکومت ماقبل تاریخ ج.ا در حال انتقام گیری از مردمی ایست که ظرف سی سال گذشته و علیرغم کشتار و شکنجه و زندان و غیره …وقعی به تبلیغات سنگین و سهمگین ایدئولوژیکی آنان ننهاده و پشیزی ارزش قائل نشده اند.شما حساب کنید حتی نوجوانان سیزده چهارده ساله هم که در مدارس ج.ا تعلیم دیده و میبینند در حال جفتک پرانی به رژیم هستند.
  ————–
  حسن آقا جان:موضوع دیگر در خصوص مطالب وبلاگ…تطابق اظهار عشق آخوند بهجتی به علی خامنه ای با افاضات گلپایگانی در خصوص عدم اسفاده از زنان در برنامه های تلوزیونی است!عنایت بفرمائید….در هر دوی این مطالب بصورت بارز و برجسته بحث شیرین لواط مطرح است!اجرا شدن نظر گلپایگانی یعنی اینکه فردا در نمایشنامه ها و فیلمها و…هنرمندان مرد با تکنیکهای گریم زن نما شده و نقش زنان را بازی کنند.که در اینصورت صد البته آقایان حوزوی بیشتر لذت خواهند برد.

 12. mehran says:

  Watching death is a basic human instinct. It does not equate to approval. I guarantee that if they did the same thing in Norway tomorrow, some people would go to watch!

 13. babak says:

  doorad bar iran marg ber jomhory ishalie

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی