Jul 29 2007

لباس تزویر

نوشته:     :::       3 پیام

در خبری می‌خوانیم که مراجع تقلید قم به ملاهای کویتی اجازه داده‌اند که بدون عمامه ملا باشند. این تغییر ظاهر یقینا در آینده نچندان دور در ایران نیز به اجرا گذاشته خواهد شد. یقین بدانید با وضعی که لباس ملایی در ایران و بطور کلی در خاورمیانه بهم زده، دیری نخواهد پایید که یکی یکی ملاهای حیله‌گر عمامه و حتی عبا از تن برخواهند کند و خود را در بین مردم عادی استتار خواهند کرد.
در روزهای قبل و بعد از انقلاب شخصا شاهد تغییر لباس عده‌ای بودم که یک شبه عمامه و عبا دار شدند بدون اینکه حتی یک روز هم درس مذهبی خوانده باشند. یک آقایی بود که نامش را به خاطر نمی‌آورم، او دفتردار دبیرستان شاهپور شیراز بود، این آدم بسیار کثیف و بی پرنسیپ بود. ما به او لقب “دله” داده بودیم. یکی دو ماه به انقلاب مانده یک مرتبه دیدم اول عبایی روی دوش انداخت و بعد از انقلاب شنیدم که عمامه هم به سر گذاشته. آن تغییر ظاهرها آن روزها برای این بود که تغییر لباس از شخصی به ملایی منافعی را بهمراه داشت، این تغییراتی را هم که این روزها مشاهده می‌کنیم همه نشان از آن دارد که پوشیدن لباس آخوندی هزینه‌هایی دارد، پس یقین بدانید که به زودی شاهد تغییر لباس دادن عده زیادی از آخوندها خواهیم بود. و اینها همه نشانه های ریزش حکومت ملایی است.

نوشته: در ساعت: 10:57 am در بخش: ملای حیله گر

3 پیام  |           

3 پیام به “لباس تزویر”

  1. sofalineh says:

    میرزاده عشقی حدودای سال 1300 یه شعر گفته درباره همین جماعتی که یک شبه عباپوش و عمامه بسر شدن: زود بگرفتم سر راهش که هان؟!/بازت این چه بازی و بیعاری است؟!/ خر ز گرمای هوا تب می کند/ ای خر این پالانت، سنگین باری است/ وانگه این ریش دم گامیش چیست؟/ کاین چنین درصورتت گلناری است!/ گفت این ریشی که بینی، ریش نیست/ ریشخند مردم بازاری است/ تازه در خط وکالت رفته ام/ با عوامم قصد خوش رفتاری است/ گفتمش تغییر اونیفرم هم/ در وکالت چون نظام اجباری است؟!/ هشتی عمامه، کله برداشتی/ گفت این رسم کله برداری است…

  2. sofalineh says:

    عین آفتاب پرست رنگ عوض می کنن. اما با تفکر آخوندی چی کار کنیم که نه فقط تو ذهن اینا، تو سر اکثریتمون جا خوش کرده؟

  3. اسپنتمان says:

    این عجیب نیت که یک روز خامنه ای برای فرار از ایران مینی ژوپ بپوشد و به لباش ماتیک بمالد

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر