May 11 2007

استراتژی بقای ملاها

نوشته:     :::       6 پیام

مدت‌ها ست که اکثر مخالفین حکومت آخوندی بر این باورند که نیروهای رژیم به دو دسته تقسیم شده‌اند و امید اکثر این نیروها نیز به این بسته شده که روزی این تضاد و اختلاف باعث سقوط رژیم شود. همه این نیروها بعلاوه قدرت‌های خارجی از آن جمله اروپایی‌ها و بعضا آمریکا نیز بر این باورند که نیروهایی از درون رژیم می‌خواهند رژیم را به اصطلاح اصلاح کنند.
پدیده (تقسیم قدرت) در حکومت آخوندی از همان دوران خمینی شکل گرفت. خمینی از همان اول دریافته بود که برای سوار شدن بر قدرت باید نیروهای موجود در سیستم آخوندی را از هر دو جناح به صورت مساوی تقویت یا تضعیف کند، تا بتواند تعادل لازم را برای حفظ قدرت برقرار کند. این روش را او با مهارت بسیار زیاد تا آخرین روزها زندگی‌اش پیگیری کرد، همین مساله نیز باعث دوام حکومت‌اش شد.
این روند بعد از مرگ او نیز ادامه پیدا کرد و اکثر قوای درون رژیم یا همان‌ها که به نام خودی شناخته می‌شوند همگی خواسته یا ناخواسته با همین روش ادامه حیات دادند. هر دو جناح رژیم به خوبی می‌دانند که تضعیف یک گروه باعث تضعیف کل رژیم می‌شود و به همین خاطر هم هست که همیشه در درگیری‍‌های جناحی پا را از حدی پیش تر نمی‌گذارند و همیشه تعادل لازم را مراعات می‌کنند.
این روش به مرور زمان تبدیل شد به یک استراتژی برای حفظ رژیم و همه نیروهای درون رژیم (خودی‌ها) به آن پایبند ماندند.
کارآمد بودن این روش تا آن اندازه برای نیروهای رژیم روشن شده است که نیروهای همه جناح‌ها آگاهانه با این ابزار برای بقای خود به بازی ادامه می‌دهند. دولت‌های روی کار آمده نیز به همین دلیل بوده‌اند به این صورت که چندسالی یکی از دو گروه درون رژیم قدرت را به دست می‌گیرند و مردم و قدرت‌های خارجی را به بازی می‌گیرند و بعد از مدتی نیروهایی که وجحه خود را از دست داده‌اند به کنار می‌روند و نیروهای تازه نفس جایگزین می‌شوند، همین مساله نیز باعث شده که به غلط دول خارجی به این باور برسند که نوعی دموکراسی در ایران وجود دارد. در غیر این صورت اگر گمان کنیم که حکومت آخوندی یک حکومت دیکتاتوری است باید از خو سوال کنیم پس چرا دیکتاتور که به گمان بعضی شخص خامنه‌ای است، قدرت مطلقه را به دست نمی‌گیرد، باید از خود پرسید که اگر خامنه‌ای قدرت مطلق است، چرا به دیگران اجازه قدرت نمایی می‌دهد. راز بقای رژیم هم در همین است که همه نیروهای مخالف آن گمان کنند که در این رژیم دو جناح وجود دارد و این دو جناح در حال جدال‌اند. این باور باعث شده که نیروهای مخالف رژیم به صورتی خنثی شوند و به گونه‌ای همه منتظراند تا بدون هزینه رژیم خود به خود ساقط شود.
روی کار آمدن احمدی نژاد و بازی‌های سیاسی بعد از آن به روشنی نشان داد که این‌ها بازی‌هایی بیش نیست و یقین بدانید که در انتخابات آینده، نیرو مقابل که به گمان عده‌ای اصلاح طلب‌ها هستند روی کار خواهند آمد، تا دوباره بتوانند برای مدتی دیگر ملت و قدرت‌های خارجی را سرکار بگذارند.
آقای خاتمی صورتک بسیار خوبی برای رژیم شده در مقابله با قدرت‌های خارجی از طرف دیگر بر کسی پوشیده نیست که او و گروه به اصطلاح اصلاح طلبش همگی دست نشانده‌های هاشمی رفسنجانی هستند. سفرهای اخیر خاتمی به اروپا و آمریکا نیز از این جهت انجام می‌شوند تا رژیم بتواند مجددا با سنجیدن اوضاع جهانی خود را مجددا برای یک دوره جدید به اصطلاح اصلاح طلبی آماده کند تا رژیم بتواند به این روش مجددا چند سالی برای خود زمان بخرد.
در خبری امروز خواندم که هفته آینده خاتمی به همراه 30 سیاستمدار و چهره سرشناس جهانی به اسلو می‌آیند تا مثلا در کنفرانسی برای آزادی و حقوق بشر شرکت کنند. این حرکت‌های عوام فریبانه رژیم همه برای خریدن وجحه بین‌المللی است تا به وسیله آن بتواند دوباره برای چند سال قدرت خود را حفط کند. گرچه هنوز عده قابل توجهی از ملت ایران فریب رژیم را می‌خورند، ولی چنین به نظر می‌رسد که در خارج از کشور وضع برای رژیم به این آسانی نیست. عده زیادی از NGO های نروژی از هم اکنون خود را برای اعتراض به خاتمی و رژیم آخوندی آماده می‌کنند از میان این نیروها NGO همجنس بازان نروژی خاتمی را افشا کرده و می گوید که خاتمی در سفری که به آمریکا داشته اعدام همجنس گرایان را در ایران قانونی خوانده و از آن دفاع کرده. همین NGO از نخست وزیر پیشین نروژ که یکی از شرکت کنندگان در این کنفرانس است خواسته تا با خاتمی برخورد کند و حقه بازی‌های عوام فریبانه او را برملا کند. این مسافرت‌های خاتمی یقینا برنامه ریزی جدید رژیم است برای دوره تازه‌ای از فریب که باید با آن با تمام قوا مبارزه و مخالف کرد در غیر این صورت دوباره حکومت آخوندی خواهد توانست برای چند سال دیگر با فریب مردم قدرت را حفظ کند.
وظیفه همه نیروهای مخالف رژیم است که با برملا کردن این استراتژی از فریب دوباره ملت جلوگیری کنند و اجازه فریب دوباره را از رژیم بگیرند. نباید به نیروهای رژیم اجازه تکرار همان تاکتیک‌ها را داد. باید با افشاگری پیشاپیش از حضور ملت در انتخابات آینده جلوگیر کرد. تنها راه رهایی ایران از حکومت آخوندی همین منزوی کردن رژیم است.
این اواخر حکومت آخوندی مجددا دست به اخراج افغان‌های بی گناه زده و با این کار می‌خواهد بر روی مشکلات خود سرپوش بگذارد. وظیفه هر انسان آزاده‌ای است تا با این سیاست‌های ضد بشری حکومت آخوندی مخالف کند و با افشای حکومت آخوندی از این عمل ضد انسانی جلوگیری کند.
فراموش نکنیم که در این 28 سال حکومت ننگین آخوندی کشورهای زیادی به ایرانیان پناهنده سرپناه داده‌اند فراموش نکنیم گفته سعدی را که می‌گوید
بنی آدم اعضای يک ديگرند ** که در افرينش زيک گوهرند

نوشته: در ساعت: 11:56 pm در بخش: ملای حیله گر

6 پیام  |           

6 پیام به “استراتژی بقای ملاها”

 1. Carson says:

  Very insightful

 2. فاطمه رحیمی says:

  حسن اقا جان با عرض سلام و اميد تندرستي…
  اميدوارم روزهاتون يكي از يكي زيباتر باشد. من با خواندن بلاگ شما به خدا دلم باز ميشه…لطفا ببخش كه باز هم مزاحم شدم…چي بگم شما هميشه نه تنها جواب ميدين بلكه واقعا كمك ميكنيد…چند روز پيش مي خواستم براي كسي كامنت بدم ولي نشد…من كامپوتر دانشگاهم را استفاده ميكنم و انها از “تور” استفاده ميكنند…ديدم كه نوشته شده كه كساني كه از تور استفاده ميكنند اجازه كامنت دادن را ندارند. ايا شما ميدونين چرا؟ من فكر نميكنم بتونم تور كامپوتر دانشگاه را قطع كنم….ايا راه حكي وجود داره؟
  باز هم از كمكتون تشكر ميكنم.

 3. خانم رحیمی قبل زا هر چیز از لطف شما سپاسگزارم. هر چه می‌کنم وظیفه‌ای است که به آب و خاک ایران احساس می‌کنم.
  اگر منظور شما تور (سیستم ضد فیلتر است)
  اگر شما در ایران هستید و از تور استفاده می‌کنید، باید خوشحال باشید که اصلا می‌توانید از اینجا عبور کنید.
  معمولا سیستم‌های ضد فیلتر پراکسی با بعضی از سیستم‌های پیام گیر خوب کار نمی‌کنند مثلا پیام گیر بلاگ اسپات جدیدا از روش سکیور استفاده می‌کند، منظورم پروتوکل HTTPS است. متاسفانه این پروتکل معمولا با پراکسی‌ها کار نمی‌کند.
  متاسفانه راهی هم برای فرار از این مشکل وجود ندارد یا حداقل من با آن اشنا نیستم.
  اگر سایتی که به از می خواهید استفاده کنید غیلتر نشده باشد می توانید تور را خاموش کنید. با این روش دیگر تور نمی تواند مزاحم کارهای شما روی نت بشود.

 4. سلام … دقیقا همینطور هست هدف (سران) از اول بقای رژیم و نه اصلاح آن بود و هنوز هم هست اما گاهی امیدو ناچاری بشر را نابینا و ناشنوا میکند …

 5. احمدی نژاد اخرین مهره نظام. برای دریافت کد لوگوی = جمهوری اسلامی در تاریخ = به وبلاگم سر بزنید

 6. فاطمه رحیمی says:

  حسن آقا جان مرسی از جوابتون…براتون یک جوک زدم شاید لبخندی بیارد رو…
  Nun O Panir O Atom!
  Dedicated to Mr. Ahmadinejad:
  Nun O Panir O Sabzi,
  To be Atom Miyarzi?
  Nun O Panir O Gerdu,
  To ba Nirugah bia tu!
  Nun O Panir O Badum,
  To ba Emam Poshteh-Bum?
  Nun O Panir O Pesteh,
  Haji Sar-e Sofreh Neshasteh!
  Nun O Panir O Henduneh,
  Akharesh Khar O Madare Iran O Mitapuneh!
  Nun O Panir O Atom!
  Haji ro beshun sar-e Bomb!
  Nun O Panir O Sabzi,
  To be Jang ba Amrika O Esrail Miyarzi?
  Nun O Panir O Sabzi,
  To be Atom Miyarzi?
  Sha’er:
  Ahreeman
  Ahreeman Mirza-ye Mosha’sha’-ol Doleh!

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر