Apr 21 2007

گرفتاری و سردرگمی حکومت آخوندی

نوشته:     :::       1 پیام

اعتراضات و تظاهرات کارگری، صنفی و اجتماعی که این اواخر در ایران اتفاق افتاده و هر روز هم بیشتر از گذشته اوج می‌گیرد رژیم را با چالشی روبرو کرده که سران رژیم را شدیدا به وحشت انداخته. زنان هم که دیگر تره‌ای برای قدرت آخوندی خورد نمی‌کنند و چالش بی حجابی می‌رود که آخرین سنگر آخوندی را هم در هم کوبد. حجاب را می‌توان سمبل اسلام آخوندی نامید و با فروریختن این سنگر دیگر سنگری برای دفاع باقی نخواهد ماند و رژیم آخوندی از درون تهی خواهد شده.
در نماز جمعه این هفته هاشمی رفسنجانی می‌گوید: راضی نبودن معلمان از وضعیت‌شان در این مقطع خطرناک است.
هاشمی در ادامه می‌افزاید: در این شرایط مصلحت نیست بین معلمان و دولت سوء تفاهم وجود داشته باشد، هر دو طرف باید با تدبیر و حکمت و توجه به واقعیات مسائل مطرح شده را حل کنند و مجلس نقش مهمی را باید در اين‌جا ایفا کند.
هاشمی در باره کارگران هم همین افاضات را ادامه می‌دهد و می‌گوید: این قشر تا به حال همیشه در خدمت تولید بوده و امروز هم به نظر می‌‌رسد یکی از اهداف دشمن تحریک همین قشر است، لذا باید عزت کارگران حفظ شده و موقعیت آن‌ها را بشناسیم، آن‌ها هم مثل همیشه وفادار خواهند بود. منبع: ایسنا
نکته اولی که باید از سخنان حضرت هاشمی دزد استخراج کرد این است که معلم و کارگر و خلاصه همه اقشار ملت فقط در صورتی باید به وضع شان رسیدگی کرد که ممکن است قیام کند و دودمان آخوند را برباد دهند در غیر این صورت بی خیال ملت.
این گفته‌های هاشمی را اگر کنار برخوردهای اخیر و گفته‌های دیگر سرکوبگران رژیم قرار دهیم می‌توانیم به خوبی ترس رژیم را از اوضاع بسنجیم. رژیمی که پیشتر در مقابل چنین مسائلی تنها با خشونت برخورد می‌کرد امروز مجبور است که دست به عصا راه برود و مجبور به گردن نهادن به خواسته گروهای مختلف شود، در غیر این صورت نیازی بنود که شاه مهره رژیم (هاشمی) در نماز جمعه این سخنان را به زبان بیاورد.
برخورد با بی حجابی هم یکی از همین نوع برخوردها ست. رژیم به خوبی می‌داند که کنترل از دست ارکانش به طور کلی خارج شده و روز به روز سرپیچی ملت از قوانین دست و پا گیر و قرون وسطایی رژیم بیشتر می‌شود و زمانی که این حرکت‌های کوچک به هم متصل شوند، سیل خروشان شروع خواهد شد، همان سیلی که حکومت شاهنشاهی را سرنگون کرد و ارتش قدرتمند شاهنشاه هم نتوانست بجز نظاره گری کار دیگری انجام دهد.
سردرگمی رژیم از آنجا سرچشمه می‌گیرد که نمی‌داند با این سرپیچی‌ها باید برخورد کند یا با دستگیری عده‌ای معدود آنرا به انفعال بکشاند. در هر صورت چنین به نظر می‌رسد که دیگر حتی سرکوب هم دوای درد این رژیم نیست. شاید به همین دلیل است که هاشمی رسمنجانی که خود سالها با سرکوب حکومت کرده مجبور به استفاده از این نوع زبان شده خود نشان از نگرانی شدید رژیم دارد. این رژیم بارها نشان داده که اگر امکان سرکوب وجود داشته باشد از سرکوب ابایی ندارد.

نوشته: در ساعت: 7:26 pm در بخش: اعتراض و تظاهرات

1 پیام  |           

1 پیام به “گرفتاری و سردرگمی حکومت آخوندی”

  1. ساتگین says:

    و من از این سردرگمی رژیم بسیار خرسندم. به همیمن خاطر هم هست که اخیرا گفتگو با آمریکا را هم زمزمه می کنند چون می بینند که مشکلات و نارضایتی ها روزبروز بیشتر می شود.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر