Feb 20 2007

رژیم آخوندی یک رژیم بازاری است

نوشته:     :::       14 پیام

این مطلب را دیروز نوشتم و زمان نوشتن این مطلب اصلا از پیام گذاشتن بچه مکتبی که در پیام گیر دیروز پیام گذاشته بود خبر نداشتم (شاهد از غیب رسید!)، چون آن پیام در نیمه‌های شب نوشته شده بود در نتیجه اول این قسمت را بخوانید بعد هم قسمت دوم را که در پاسخ به پیام نوشته‌ام را بخوانید، گرچه اشاره هر دو بخش به یک پدیده و آن هم پدیده بازاری و بچه بازاری است.
بخش دیروز:
از روز بدست گیری قدرت بوسیله ملاها در ایران مشخص بود که حکومت آخوندی به علت تکیه بر بازاریان قدرتمند در دوران پیش از انقلاب وام‌دار این قشر شده است، به همین دلیل هم از روز اول مجبور شد هم از سیاست‌های اقتصادی آنها که از یک نوع اقتصاد بازاری عقب افتاده سرچشمه می‌گیرد پیروی کند و هم بعضی پست‌های کلیدی سیاسی را به آنها واگذار کند.
نگاه این رژیم به معادلات سیاسی بین‌المللی و مذاکره با کشورهای دیگر را نیز این رژیم بر اساس همین تفکر پی‌ریزی و اجرا می‌کند. بی دلیل نیست که اینها موفق شده‌اند بیش از سه سال مذاکرات اتمی رژیم را با روش کژدار مریض اداره کنند، یعنی با همان روش چانه زنی بازاری دارند در مذاکرات پیچیده بین‌المللی شرکت می‌کنند و مذاکرات را به پیش می‌برند. ممکن است عده‌ای فکر کنند که خوب چه چیزی بهتر از این!؟ آنها توانسته‌اند با استفاده از یک سیستم عقب افتاده و قدیمی (چانه زنی بازاری)، مذاکرات پیچیده و مشکلی از این دست را اداره کنند! پاسخ به این تفکر این است که “جوجه را آخر پائیز می‌شمارند”. دولت‌های درگیر در این مذاکرات امروزه این تکنیک (بخوانید حماقت و عقب افتادگی تکنیک آخوندی) را درک کرده‌اند و به زودی مهره آخر را در صفحه شطرنج سیاسی بازی خواهند کرد و آنگاه است که بازنده اصلی نه رژیم آخوندی که ملت بدبخت ایران خواهد بود و عواقب آنرا نیز همین ملت بدبخت باید بپذیرد و هزینه آنرا بپردازد.
بخشی که امروز در پاسخ به این بچه بازاری نوشتم:
رو که نیست سنگ پای قزوین هم نیست، چون بعد از این همه افشاگری که در باره تو در وبلاگ‌ها انجام شده، سنگ پای قزوین هم اگر بود تا حالا از رو رفته بود.
آقای هودر یا دستیاران ایشان یا خود حسین شریعتمداری برداشته‌اند و این مطلب را در پیام گیر بنده کپی کرده‌اند قسمتی از آن را اینجا بخوانید باقی را اگر خواستید بروید در خود پیام گیر بخوانید:

وبلاگ من در ایران شدیدا فیلتر است. لطفا با کپی کردن این مطلب در وبلاگتان به بیشتر خوانده شدنش کمک کنید. نیز از خوانندگانتان بخواهید برای دریافت روزانه‌ی این وبلاگ با ایمیل به این آدرس نامه بفرستند:

می‌توانید بفرمایید چرا وبلاگ شما که از منافع خامنه‌ای و سیستم آخوندی بازاری آن دفاع می‌کنید در ایران سانسور شده است!!؟ نکند خدای ناکرده سیستم فیلترینگ اینترنت ایران هم بدست آمریکایی‌ها افتاده است!!!!؟
خدا روزی شما را جای دیگری حواله کند! از این نمد چیزی به شما نخواهد رسید!
فقط جهت اطلاع: وبلاگ خُسن آقا قبل از وبلاگ شما سانسور شد، اگر وبلاگ شما چند درصدی از ایران بیننده دارد، وبلاگ حقیر به هیچ عنوان از هیچ آی‌اس‌پی در ایران قابل دسترسی نیست، البته اگر دوستان این زحمت را به خود بدهند و از پراکسی استفاده کنند ممکن است به اینجا برسند. پس این قایم موشک بازی‌ها را کنار بگذارید و بروید سر اصل مطلب، اصل مطلب کدام است!؟ خود را به خریت نزنید! حالا که اصرار دارید خود را به خریت بزنید برایتان رمز گشایی می‌کنم:
رژیم می‌داند که تصمیم آمریکا جدی است و کمکی هم این بار از دست نیروهای داخلی برای نجات رژیم بر نمی‌آید. در نتیجه رژیم به این نتیجه رسیده که برای فشار آوردن بر آمریکا از نیروی بسیار عظیم ایرانیان خارج از کشور استفاده کند تا دستگاه تبلیغاتی آمریکا را خنثی کند. فراموش نکنید که وبلاگ‌هایی که در ایران سانسور شده‌اند در خارج از ایران قابل دسترسی است و همین ابزار برای رژیم بسیار پر ارزش است تا بوسیله آن گستره سیستم پروپاگاندای خود را در خارج هم ترویج دهد تا بوسیله آن بتواند ایرانیان مقیم خارج را تحت تاثیر قرار دهد.
ما هم با این موضوع که با آمریکا باید مبارزه کرد مخالفتی نداریم، تنها در اهداف ما با اهداف شما و رژیم شما یک تفاوت کلی وجود دارد و آن اهداف هم شامل نجات رژیم آخوندی نمی‌شود، نجات ایران یقینا از اهداف اولیه همه وطن پرستان است چه داخلی چه خارجه نشین، ولی نجات رژیم آخوندی تنها از اهداف بچه بازاری‌هایی مثل شماست.
درباره نیت آمریکا و حمله به ایران و دلسوزی که شما برای خامنه‌ای کرده‌اید: می‌توانید بفرمایید چرا خامنه‌ای حاضر نیست جل و پلاس‌اش را جمع کند و برود به جهنم و قدرت را به مردم واگذار کند، تا مردم حساب خود را با آمریکا تسویه کنند!؟
یک توضیح لازم: این پیام در تعدای از وبلاگ‌ها کپی شده، پس بدانید و آگاه باشید که این یک حرکت گسترده است و تنها شامل وبلاگ من نمی‌شود، این هم یک نمونه آن.

نوشته: در ساعت: 11:20 am در بخش: ملای حیله گر

14 پیام  |           

14 پیام به “رژیم آخوندی یک رژیم بازاری است”

 1. کمنت says:

  حسنی زود بیا اینجا کافر تا بفرستمت جهنم.خایه داری بیا تا هکت کنم

 2. Winston says:

  من متوجه نمیشم برای چی با امریکا پدر کشتگی داری؟ نگو که چپگرا نیستی که خندم میگیره اما با همه حرفهایی خوبی که معمولآ میزنی و من با اکثر حرفهات موافقم اما این چرندیات ضد امریکایی شما بین مردم داخل زیاد خریدار نداره دوست عزیز.

 3. فرشاد says:

  http://www.ilna.ir/shownews.asp?code=396130&code1=6
  http://www.parade.com/articles/editions/2007/edition_02-11-2007/Dictators
  قربونت خسن آقا اين دو لينكو مقايسه كن.ببينخبرگزاري ايلنا اسم سيد علي چولاق رو چراجاانداخته…

 4. داریوش says:

  سلام به حسن آقای عزیز .بایدخدمتتان عرض کنم که من ازداخل ایران همواره پی گیر مطالب خوب وارزشمند شماودیگردوستانی که دل درگرو ایران وایرانی دارند هستم.درمورداین مطلب بایدبه عرضتان برسانم که شما کاملا درست وبجاقضیه را درک کردید.این حکومت درطول این 28 سال باتوسل به این وسایل (چانه زنی به همراه ریاوفریب ونفاق وتهدیدوتطمیع)به حیات نکبت بار خود ادامه داده. وچه بسا دراین راه خودفروختگان وقلم به مزدهایی مانندجناب حودر وامثال ایشان که برای اندکی تنعم مالی وکاسه لیسی امثال خامنه ای واحمدی نژاد در حقیقت در حق کشوری که درآن زاده شده اند ودرحق ملتی که قریب به14 قرن است که درآتش حوادث ورویدادهای مختلف می سوزد ودم نمیزند بی شرمانه خیانت ودشمنی می ورزند.من حاضرم به این آقا قول بدهم که اگر همین فردا سوار هواپیما شوندوبه کشوری که به مردمش ذره ای تعهداخلاقی وانسانی ندارندتشریف بیاورند خواهنددید که آب ازآب تکان نخواهد خورد.مگر چاقودسته خودش رامی برد که مسؤلان” رژیمی که ایشان همواره سنگش را به سینه میزند بخواهندچشم زخمی به ایشان برسانند؟!! چه بسادعوتنامه ای برای همکاری از روزنامه ای مثل کیهان یا رسالت خدمتشان ارسال خواهدشد که درآنجا راهت تر به شغل شریف کاسه لیسی ولی فقیه وشرکااشتغال داشته باشند. شما که درآمریکایا کانادا یا اروپا نشسته ایدو دم از مبارزه با آمریکا می زنید بهتر است خودتان را جای آن روزنامه نگار یا حتی کارگر ومعلم بدبختی بگزارید که حق کوچکترین اعتراضی نسبت به وضع معیشتی خودندارد چه رسد به اینکه بخواهد با حکومتی که بالای سرش چماق بدست ایستاده است به مبارزه برخیزد!!! بهتراست خودتان رابیشترازاین گول نزنید ومنتردیگران نسازید.من اگرجای شما بودم کمی تامل وفکرمیکردم وحداقل خودم راگول نمیزدم .بهتراست به جای وبلاگ سیاه کردن کمی فکر کنی .جمهوری اسلامی بیشتر به ایران و ایرانی آسیب رساندیا آمریکا؟ جمهوری اسلامی بیشترایرانی کشت یاآمریکا؟ جمهوری اسلامی بیشترین منابع اقتصادی ایران رابه غارت برد یاآمریکا؟ کلاه خودت را قاضی کن وروی اینها فکرکن البته اگر کمی وجدان برایت مانده ونفع مالیت چنین اجازه ای به تو میدهد. درآخرخدمت این آقاوامثال ایشان میگویم که بالاخره زمستان خواهدرفت وروسیاهی به ذغال خواهد ماند. وباورکنیدکه درنهایت این شما هستیدکه در صورت عدم تجدیدنظر دراخلاق و رفتارودیدگاههایتان ضرر خواهید کرد دیریازود داردولی سوخت وسوز ندارد.

 5. Azadeh says:

  Hasan agha man ham mesle Winston, ba aksareh harfat mo’afegham montaha nemidoonam chera inghadr in nefrat maghable tarikh nesbat be amrica hanooz to ro vel nemikoneh!
  gozashtaro vel kon, befarma maslana amrica gharareh chetori iran ro bechapeh badan ke maslan alan baghie keshvarha kamtar michapan!?

 6. دوستان شما چرا نمی خواهید تاریخ رو سرمشق قرار بدید.
  فراموشی تاریخ باعث خواهد شد که ما مجددا اشتباهات گذشته را تکرار کنیم.
  من با آمریکا به عنوان یک کشور هیچ مشکلی ندارم و برعکس به نظر من ملتی هستند بسیار پرکار و و و .
  ولی این دلیل نمی شود که من واقعیات تاریخی را در نظر نگیرم و همینطوری شکمی با رفتار آمریکا موافق باشم.
  دوستان حتی اکثریت اروپایی ها هم امروز بخاطر رفتار آمریکا دارند از سیاست های آن دوری می جویند.
  اگر بخواهم دخالت های آمریکا را برشمارم باید که کتاب 1000 صفحه ای بنویسم و جای چنین کاری هم اینجا نیست.

 7. Winston says:

  اشتباه میکنی… کدوم دخالت امریکا؟ یکی رو نام ببر فقط ترو خدا نگو 28 مرداد 32 که کلاهمون میره تو هم. در ضمن چون اروپایی های دزد به امریکا حسادت میکنن و جلوی اون سنگ اندازی میکنن دلیلی بر بد بودن سیاستهای امریکا نمیشه. اتفاقآ سیاست خارجی امریکا یکی از کم زیان ترین هاست

 8. عزیز جان حمله به عراق یک دخالت نیست؟
  مگر آمریکایی ها نفرمودند که صدام سلاحهای کشتار جمعی دارد تولید می کند کو آن سلاحهای کشتار جمعی؟
  آیا دخالت آمریکا باعث نشد که انقلاب 57 بدست ملاها بیفتد.
  آیا عمه من بود که ژنرال فرستاد تهران و به ارتش دستور داد حکومت را دودستی تقدیم ملاها بکنند؟
  خدا خیرت بدهد اگر می خواهی از آمریکا حمایت کنی بکن ولی حقایق را انکار نکن.

 9. Winston says:

  حمله به عراق بسیار کار درستی بود و از خود عراقیها بپرس که ایا خوشحالند یا نه… یکی از دلایل حمله به عراق WMD بوده اما خود بوش در اگوست 2002 در سازمان ملل گفت که عراق باید ازاد بشه و حکومتی دمکراتیک سر کار بیاد. ایا اصلآ فرض کنیم که امریکا دخالت کرد به گفته شما، ایا دنیا باید به ایسته و شاهد جنایتهای الاغی مثل صدام و خامنه ی باشه؟ انصافآ اگر امریکا و انگلیس عراق رو ازاد نمیکردن ، فرانسه یا المان دزد میخواستن به داد مردم عراق برسند؟
  و نه عمه تو نبود که ژنرال هایزر رو فرستاد ایران اما کارتر رییس جمهور دمکرات امریکا بود که شاه رو تنها گذاشت و به خمینی و مذهبیون چسبید. اتفاقآ بین دمکرات و جمهوریخواه تومنی صنار اختلاف هست. در ضمن سیاست خارجی امریکا پس از 11 سپتامبر بسیار عوض شده
  ———
  پاسخ:
  کدام عراقی‌ها هستند که خوشحالند!؟ همانها که روزانه سلاخی می‌شوند!؟ آیا شما آمار گرفته‌اید یا این آمار هم از دستگاه‌های آقای بوش گزارش شده!؟ دقیقا به این می‌گویند دخالت در امور دیگر کشورها.
  آمریکا نیازی ندارد نگران جنایات دیگر کشورها باشد، خودش به اندازه کافی جنایت می‌کند.
  من نمی‌دونم واقعا شما اخباری را که من می‌خوانم شما هم می‌خوانید؟ در خبرها روزانه 100 ها نفر در عراق جان خود را از دست می‌دهند. بیدار شوید دوست عزیز

 10. Winston says:

  اینجاست که میگم چپها و اخوندها مثل هم حرف میزنن
  ———
  پاسخ:
  همین طوری شکمی! بدون استدلال!؟ بدون مدرک!؟ بدون سند!؟
  باز هم که گفتی چپ‌ها! بحث اینجا چه ربطی به چپ و راست داره!؟ مگر من اصلا بحث سرمایه رو پیش کشیدم که تو بحث چپ و راست رو پیش می‌کشی!؟
  حالا خودت قضاوت کن، چه کسی مثل آخوندها حرف می‌زنه!

 11. siavash.nl says:

  salam khosn agha, agha dastet dard nakone. yeki nist in haromzadaro hack kone. in avazi vaghean dare be shaksiate va fahme ma iraniha tohin mikoneh. man dost nadaram fohsh bedam vali in avazie khaiemale harjai dige dare vaghean shoresh ro dar miare…avazi miad inja az fazaie baze siasie inja estefadeh mikone ke baraye rejim propaganda kone..lotfan peie kasifesho dige to holland nazare
  ya age indafe to station didamesh halesho migiramm zende bad irani vaghei…..chakere harchi khosnagha 😉

 12. zeus says:

  من خيلي سياسي نيستم
  اما شما كه صليبي را سليبي مي نويسي و به نظر روي كم كردن تعداد حروف الفباي فارسي تاكيد داريد
  چرا نوشته ايد “كژدار مريض”
  در حالي كه اصل آن “كژدار مريز ” است
  اگر تعمدي هم در نوشتن مريض هست لزفا همه را مطلع بفرماييد

 13. آرزو says:

  درود بر دوست عزیز
  وبلاگ فوق العاده ای دارید. من خیلی دوست دارم در وب شما لینک بشم.اگر مایل بودید خبر بدید.بنام می خواستیم.
  متشکرم.منتظرم

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی