Feb 19 2007

آیا امروز صبح یک تروریست اعدام شد!؟

نوشته:     :::       9 پیام

shanbe_zehi1.jpgیک استاد دانشگاه سوئدی چند سال پیش مقاله‌ای نوشت و در این مقاله استدلال کرده بود که نیروی پلیس هم یک نیروی تروریست است (نقل به مضمون).
درست خواندید منظور این استاد دانشگاه هم همان پلیس متمدن سوئد یا کشورهای دیگر اروپایی بود و نه نیروی انتطامی حکومت آخوندی، یقین بدانید که با استفاده از استدلال‌های او می‌توان نیروهای سرکوبگر رژیم آخوندی را هم تروریست خواند بلکه بدتر.
متاسفانه دسترسی به اصل نوشته این استاد دانشگاه ندارم و تنها از مضمون نوشته او که در ذهن دارم استفاده می‌کنم ولی باور کنید نوشته این استاد دانشگاه چنان بر من تاثیر گذاشت که تقریبا همه متن آن نوشته بخاطرم مانده.
استدلال مرکزی او این بود که هر نیرویی که بخواهد با ایجاد رعب، ترس و وحشت قدرت خود را مستقر کند این نیرو یک نیروی تروریستی است و از این استدلال استفاده کرده بود و نوشته بود به دلیل اینکه نیروی پلیس هم برای مستقر کردن قانون یا حتی در بعضی کشورها بی قانونی از ترس برای رسیدن به این هدف خود استفاده می‌کنند در نتیجه تروریست هستند.
shanbe_zehi2.jpgاستدلال بسیار ساده است، هر نیرویی که با ایجاد رعب، وحشت و ترس خواسته‌های خود یا دستور دهندگان خود را به اجرا در آورد بر اساس تعاریف شناخته شده تروریست نامیده می‌شود، نیروی سپاه پاسداران، بسیج و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی که در این بحث جای ویژه خود را دارند. اینها با ایجاد رعب و وحشت، دستورات غیرقانونی و حتی غیر عرفی حکومتی را به اجرا می‌گذارند که از پایه رژیمی است غیر قانونی، آن هم قوانینی که بر اساس تمام قوانین و نرم‌های شناخته شده بین‌المللی غیر قانونی غیر انسانی و عقب افتاده هستند.
حالا آیا می‌توان با تعاریف بالا فردی را که امروز رژیم اسلامی اعدام کرد را تروریست نامید!؟ پاسخ من منفی است. دلایل این مخالفت را در پی خواهم آورد ولی اول اجازه دهید به خود پروسه دستگیری، اتهام، بازجویی، محاکمه و اعدام این هموطن آزادی خواه بپردازم.
shanbe_zehi3.jpg
بر اساس اطلاعات داده شده از عوامل خود رژیم:
نام: نصرالله شنبه‌‏زهی
تاریخ دستگیری: 25 بهمن ما 85 ، (پنج روز پیش)
تاریخ ارتکاب جرم!: 25 بهمن ما 85 ، (پنج روز پیش)
تاریخ خاتمه بازجویی!: 26 بهمن ما 85 (کمتر از 24 ساعت بعد از دستگیری)
تاریخ خاتمه دادگاه و حکم دادگاه: نا معلوم (حتما حکم حکومتی بوده!)
تاریخ ابلاغ حکم: نا معلوم
تاریخ استیناف خواهی: در حکومت الله استینافی در کار نیست
تاریخ دادگاه تجدید نظر: ؟؟؟ تجدید نظری در کار نیست حکم الله است تجدید نظر ندارد!!
تاریخ اجرای حکم: ساعت 10:20 صبح امروز 30 بهمن ماه (کمتر از 4 روز بعد از بازجویی!!)
در این مساله هیچ تردیدی وجود ندارد که رژیم تنها بخاطر انتقام گیری از هموطنان بلوچ و ایجاد رعب و وحشت (خصیصه هر تروریستی) عجولانه دست به اعدام بی گناهی زده چه هیچ دادگاهی نمی‌تواند ادعا کند که در کمتر از یک هفته قادر است چنین حکمی صادر کند.
حالا خود شما نتیجه بگیرید چه کسی تروریست است، چه کسی آزادی خواه.
حکم من صادر شد، حکم شما چیست؟ شما حق ندارید در مقابل اینگونه جنایات بی تفاوت بمانید این مساله حتی اگر یک وظیفه میهن پرستی نباشد یقینا یک وظیفه اخلاقی و انسانی است که به گردن همه ما است، در برابر چنین جنایاتی حق نداریم ساکت بنشینیم.
من امروز برای این تروریست!! عزیز گریستم. شما را نمی‌دانم، ولی این را یقین دارم که امروز هر انسان آزاده‌ای باید خون گریه کند

نوشته: در ساعت: 11:30 am در بخش: حقوق بشر

9 پیام  |           

9 پیام به “آیا امروز صبح یک تروریست اعدام شد!؟”

 1. هژبر says:

  بله خسن آقا واقعیت امر همین است که گفتی. پیش خودم مقایسه کردم وضعیت قضاوت را در ایران با کشوری مانند اسپانیا که تازه همین اسپانیا را نمی توان با جایی مانند سوییس قیاس کرد.
  چند روز پیش در لابلای اخبار موضوع محاکمه ی متهمین بمب گذاری در متروی مادرید را از کانال های خبری مختلف دیدم. گمان کنم در میان سه نفری که در دادگاه حاضر بودند شخصی با نام یوسف نیز حضور داشت که لابد مسلمان است. حال مقایسه کنید که آن ها چگونه محاکمه می کنند و این آخوندها چگونه. آنهم در حالی که حداقل دو سال از آن عمل تروریستی می گذرد و در میان متهمین تبعه ی خارجی نیز حضور دارد و تازه ابعاد آن واقعه به مراتب از آنچه در زاهدان گذشت وسیع تر بوده است.راستش بدلیل فقدان اطلاع رسانی شفاف و بی طرفانه هیچ کس نمی داند که این بیچاره چگونه محاکمه شده و آیا واقعا مجرم بوده یا نه.
  فیلم اعترافی که شبکه ی استانی پخش کرد خیلی ضایع بود که شرحش را در کامنتی در صبحانه قرار دادم و در این جا می گذارم:
  راستش در قیاس با اعترافاتی که از تهران و زیر نظر کارگردانان و فیلم برداران حرفه ای تر تا همین چند سال پیش پخش می شد این فیلم اعترافی که از شبکه ی استانی سیستان و بلوچستان پخش شد اصلا حرفه ای ساخته نشده بود و کیفیت مطلوبی نداشت. خوب منطقه ی محروم است و به هر حال با پایتخت تفاوت هایی دارد . حقیقت امر اینست که فیلم نمایش داده شده یک ناشیگری محض بود . شخصی که اعتراف می کرد مدام جملات را فراموش می کرد و بروبر به طرف مقابل که لابد شخصی در پشت دوربین بوده نگاه می کرد تا بلکه جملات فراموش شده را به او تلقین کند. همچنین یک کبودی درشت و تابلو که احتمالا در اثر بی تجربگی بازجو بوده نیز در زیر چشم راست اعتراف کننده قابل رویت بود. گمان کنم برادر یا برادران بازجو نیاز به یک دوره ی تکمیلی بازجویی نزد برادر حسین شریعتمداری دارند. جالب بود که حتی ریش و سبیل طرف را تیغ زده بودند و این موضوع که معترف بتازگی سر و صورتش را صفا داده بخوبی قابل تشخیص بود.نکته ی خنده دار این بود که قبل از پخش فیلم اعتراف تصاویری از تجهیزات بدست آمده از خانه ای تیمی را بنمایش گذاشتند و جالب بود که در کنار سلاح هایی مانند آر پی جی و کلاشینیکف و نارنجک دستی وسایلی مانند دیش ماهواره و تلویزیون و یک عدد کپسول گاز را هم به عنوان ابزار آلات جرم بنمایش گذاشتند. حالا دیش ماهواره رو میشه قبول کرد اما تلویزیون و کپسول گاز واقعا مضحک بود.
  بله خسن آقای عزیز این گونه بود که عدالت اجرا شد

 2. پاسخ به هژیر:
  واقعا توصیف خوبی بود، من یادم به این دادگاه نبود وگرنه این بهترین مقایسه است. بقول شما اینها که در اسپانیا مردم عادی را قتل عام کردند اصلا خارجی هستند. درصورتی که اینهایی که در ایران به این عمل متهم شده‌اند حتی اگر این عمل را انجام داده باشند فقط به سپاهیان یا بسیجیان خونخوار حمله کرده‌اند. تازه اگر اینها اصلا مقصر باشند، که یقینا هیچ دادگاهی نمی‌تواند به این سرعت کشف حقایق کند.

 3. Hoder says:

  برمی‌گردم و می‌جنگم، اگر حمله کنند
  1 نظر از خوانندگان
  * برای دوستتان بفرستيد
  احتمال حمله به ایران به شدت جدی است و بهانه‌اش هم یکی برنامه‌ی اتمی ایران است و دیگری دخالت در عراق.
  بی.بی.سی همین الان خبر داده که طرح این عملیات که بر مبنای آن قرار است تمام زیرساخت نظامی و هواپیمایی ایران مورد هدف قرار گیرد، کاملا آماده است و اهداف آن هم مشخص شده‌اند.
  اگر خامنه‌ای می‌گوید خبری نیست برای این است که نمی‌‌خواهد به عنوان رهبر مردم را بیش از این بترساند. همین که اجازه داده محسن رضایی بیاید در تلویزیون و آن هشدارها را بدهد کافی است.
  واقعا بی‌شرمی است که تمام دنیا دارد بخاطر دو بهانه‌ی کاملا دروغ، آمریکا را در این ماجرا فعالانه یا با سکوتش همراهی می‌کند.
  چه کسی تا حالا سندی برای اینکه ایران دارد بمب اتمی درست می‌کند پیدا کرده است؟ ایران تا حالا کدام بند از NPT را نقض کرده است که دارند با آن این طوری تا می‌کنند، در شرایطی که به اسراییل و پاکستان و هند که حتی آن را امضا هم نکرده‌اند، نیروگاه اتمی که هیچ، اجازه‌ی ساختن سلاح اتمی داده‌اند؟
  حتی اگر ایران نیت ساختن سلاح اتمی را داشته باشد، از کی تا حالا قوانین بین‌المللی بر اساس نیت کشورها، حتی قبل از اینکه به آن عمل کرده باشند، آن‌ها را مجازات می‌کند؟
  برای دخالت در عراق هم که تا حالا همه‌ی سندهایشان قلابی از کار درآمده و خودشان هم دیگر از آن دفاع نمی‌‌کنند. بجز این، حتی بر فرض دخالت ایران، مگر همین الان عربستان رسما نگفته که دارد سنی‌های جنگجوی عراق را بر ضد شیعه‌ها همه جوره ساپورت می‌کند؟ مگر خود آمریکا کم در کشورهای دیگر دخالت نظامی می‌کند؟ آیا مثلا ایران حق دارد به فرانسه برای اینکه به مسیحیان لبنان کمک می‌کرد اعلام جنگ بدهد؟
  دنیای خرتوخری شده است. سازمان‌های جهانی، همان‌طور که خیلی‌ها از جمله نگری و هارت در کتاب بی‌نظیرشان Empire گفته‌اند، تبدیل به ابزارهای اعمال قدرت آمریکا یا همان امپایر شده‌اند، در لباسی ظاهرا بی‌طرفانه. از دیده‌بان حقوق بشر بگیر تا سازمان ملل. هر جا آمریکا بخواهد از طریق آنها کارش را پیش می‌برد و آنها هم زور ندارند جلوی بزرگترین منابع مالی‌شان که همانا آمریکا است بایستند. وا می‌دهند تا لااقل لذتش را، بقول آن جوک، ببرند.
  این فقط حرف سعید امامی و حسین شریعتمداری نیست. بروید ببینید چقدر از آدم‌های باسواد و باشعور اروپایی و آمریکایی همین حرف‌ها را می‌زنند. کمی از زندان زبان فارسی و روشنفکری سنتی چپ یا سنتی لیبرال بیرون بیایید و ببینید چقدر ادبیات پست کلنیال و پست استراکچرالیست درباره‌ی همه‌ی این چیزها هست.
  به هر حال وضع خراب است و ما هم کار زیادی جز جلوگیری از پروپاگاندای ضد ایرانی‌ای که با پول خود آمریکا هم از طریق رسانه‌های ظاهرا بی‌طرف تولید نمی‌توانیم بکنیم. اینها برای حمله به یک کشور اول آن را از شکل انسان خارج می‌کنند — اصطلاحا دی‌هیومنایز می‌کنند — و اینجا تنها عرصه‌ای است که ما فعلا می‌توانیم فعالیت کنیم.
  یعنی تا جایی که می‌توانیم با عکس و ویدیو و نوشته تصویر سیاهی را که از ایران درست می‌‌کنند در ذهن مردم عادی دنیا، بخصوص آمریکا و اسراییل که هدف این پروپاگاندا هستند، بشکنیم. یا لااقل اگر نان‌مان غیر مستقیم یا مستقیم به دشمنی با ایران بسته است، جلوی قلم‌مان را بگیریم تا بیشتر از این به این ماشین بی‌رحم پروپاگاندای انگلوساکسون کمک نکنیم.
  برنامه‌ی شخصی من فعلا این است. ولی قبلا هم در وبلاگ انگلیسی‌ام نوشته‌ام که اگر آمریکا به ایران حمله کند من برمی‌گردم ایران و هر کمکی از دستم برمی‌آید برای حفظ این مملکت و استقلالش می‌کنم.
  همین من بی‌خدای عرق‌خوار بی‌نماز،‌ با همین وبلاگ فیلتر شده و همین پدر و مادر بینوایم که باید در این ور و آن ور دنیا ببینمشان. چرا؟ بخاطر اینکه خامنه‌ای را معصوم و نقدناپذیر نمی‌دانم و قانون مسخره‌ی ممنوعیت سفر به اسراییل را اتفاقا برای دفاع از مردم کشورم شکسته‌ام.
  ولی همین من، سگ خامنه‌ای را هم با هزارتا بوش و بلر عوض نمی‌کنم. اگر حمله کنند برمی‌گردم و می‌جنگم.
  حالا شما خود دانید.
  وبلاگ من در ایران شدیدا فیلتر است. لطفا با کپی کردن این مطلب در وبلاگتان به بیشتر خوانده شدنش کمک کنید. نیز از خوانندگانتان بخواهید برای دریافت روزانه‌ی این وبلاگ با ایمیل به این آدرس نامه بفرستند:
  EditorMyself-subscribe@googlegroups.com

 4. حميد says:

  فکر نمی کنم برای دفاع از يک عده قاتل (هر چند جزو قوم پاک بلوچ باشند) لازم باشد هر چرندی را اینجا بنویسید

 5. Ashkan says:

  عدالت در 3 ثانیه . موندم با این سرعت عمل چرا پرونده قتل نویسندگان به نتیجه نمی رسد ؟

 6. جناب حمید آقا می توانید بدون چرند گفتن ثابت کنید که این شخصی که اعدام شد را با چه مدرکی قاتل می‌شناسید؟
  با مدارکی که ندیده‌اید؟ فقط حرف آخوندها را باور می‌کنید؟ همان آخوندهایی که رشید ترین جوانان آن آب و خاک را سلاخی کردند و همه را هم نوکر اجانب خواندند؟
  همان آخوندهایی که من و میلیونها ایرانی دیگر را آواره کردند؟
  پس یقین بدانید که شما هم از همان نژاد آخوند هستید. شک نکنید شما هم فرقی با آنها ندارید.

 7. جوینده says:

  سلام
  جناب خسن آقا
  شما از کجا مطمئن هستی که کسی که اعدام شد بمب گذار نبود؟
  خوب است که میدانیم که حدود یکسال و نیم است که دارودسته عبدالمالک ریگی قاتل دارد مردم بینوای سیستان و بلوچستان را اعم از شیعه،سنی،بلوچ،فارس و غیره را به خاک و خون میکشد.
  من با این حکومت ظالم و حیله گر موافق نیستم،اما سزای آدمکش مرگ است و عدالت باید در مورد همه این آدمکشان مزدور پاکستان اجرا شود.
  آیا کسی که مردم بیگناه را بدون هیچ دلیل موجهی به کام مرگ میفرستد،نباید به سزای عملش برسد؟حتما”انتظار داریدکه به انها دست مریزاد هم بگوییم!
  ازپارسال تا حالامرتبا”مردم سیستان و بلوچستان خواستارتامین امنیت منطقه شده اند.اماگوش شنوایی وجود نداشت.تا اینکه حوادث اخیر اتفاق افتادوچون کشته شدگان کارمندان سپاه بودندوهمچنین تحت فشار افکار عمومی فرد دستگیر شده سریعا”محاکمه و مجازات شد.تازه دستگیری وی هم توسط مردم حاضر در محل اتفاق افتاد!
  این چه صیغه ای است که هر کسی که به مجازات میرسد فورا”عنوان فرد بیگناه میگیرد؟!
  یعنی تمام کسانی که اعدام شده انداعم از سیاسی و غیر سیاسی،همگی بیگناه بوده اند؟!حتی قاتلین و متجاوزین؟!
  بله من هم قبول دارم که افراد بیگناهی تا به حال اعدام شده اند،اما نه آنقدر که شما میگوییدکه هرکسی که اعدام میشود فورا”میگویید بیگناه بود!ازکجا اینقدر مطمئنید؟
  اگر این شنبه زهی یکی از عوامل بمب گذار بود که به سزای عملش رسید.
  حتما”جواب من را هم مثل آنهایی که به مذاقت خوش نیاید اینگونه میدهی که”تو هم از نژاد آخوند هایی!”یا یک طور دیگرکه البته با این کار ظرفیت خود را نشان میدهی.
  ضمنا”ازکجامیدانی که همه سپاهیان و همه بسیجیان خونخوارند!همانطور که گفتم منم با اینها موافق نیستم اما کشتن آدمهای بیگناه را هیچ عقل سالمی قبول ندارد.
  برقرار باد حکومت مردمی حقیقی و نابود باد تمامی دشمنان این مرز پرگهر

 8. پاسخی برای جوینده:
  شما دقیقا با تناقض‌هایی که در نوشته خود دارید، پاسخ خود را دادید.
  اول اینکه همه‌اش نمی‌شود که شما سوال کنید و من پاسخ بدهم یک بار هم زحمت بکشید و شما پاسخ بدهید:
  آیا شما یقین دارید که شخصی که اعدام شد یکی از بمب گذاران بود؟؟
  اگر پاسخ شما منفی است، آیا می‌توانید بگویید به چه حقی کسی (سیستم آخوندی) باید مجاز باشد که جان یک انسان بی‌گناه را بگیرد؟
  حالا فرض را بر این بگذاریم که این فرد تروریست بوده! آیا باز گمان می‌کنید این سرعت عمل در امری چنین مهم (گرفتن جان یک انسان) جایز است؟ آیا نباید همه جوانب این مساله بررسی می‌شد و بعد تصمیم گرفته می‌شد و بعد حکم صادر می‌شد؟ آیا واقعا باور دارید که رژیم فقط برای اجرای عدالت این حکم را با این سرعت اجرا کرد؟ یا برای ایجاد بیشتر ترس و وحشت در منطقه این جنایت را انجام داد تا بلکه بتواند جلو از هم گسستن سیستم ترور خود را بگیرد؟
  یک سوال دیگر هم از شما دارم:
  آیا شما این رژیم را مسبب همه بدبختی‌ها یا حداقل قسمت اعظم بدبختی‌های ملت ایران نمی دانید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، آیا گمان نمی‌کنید همان بسیجی‌های بی گناهی که فرمودید بازوهای این سیستم فاسد هستند و در نتیجه مقصرین اصلی!؟ فراموش نکنید که هیچ رژیم سفاکی بدون مزدورانی از نوع بسیجی و سپاهی ها قادر به حکومت کردن نیست.

 9. azadeh says:

  agah aslan farz ke in fardi ke edam shod sardaste bombgozara bood.
  Vaghe’an farfayande mohakeme, farjamkhahi va ejraie hok, besiuar maskhareh va bedoor az edalat hast.
  Agha “joyandeh” behtar as ke avalin payam az Hajir ro yekbar dige be deghat bekhanid.
  Hasan agah, joone har ki ke doostadi to ham az in doshmani kinevarzanat ba amrica dast vardar..
  keshvaraye dige daha barabar badtar be iran zarar zadan.
  ———
  پاسخ:
  دوست عزیز اینکه من با رژیم ایران مخالف‌ام دلیل نمی‌شود که چشمانم را به روی دشمنان ایران ببندم.
  مشکلاتی که ایران بخاطر دخالت‌های آمریکا در ایران و خاورمیانه با آن روبروست قابل شمارش و گذشت نیست.
  آمریکا و فرزند ناخلفش اسرائیل هر دو هم بمب اتمی در اختیار دارند و هم آنرا استفاده کرده و خواهند کرد. حالا شما با چه منطقی می‌پذیرید که این دو کشور با گردن کلفتی از ایران تقاضای این را دارند که از انرژی اتمی استفاده نکند؟ قبل از اعتراض شما باید به عرضتان برسانم که من در اصل مخالف هر نوع استفاده از انرژی یا بمب اتمی هستم و اگر اعتراض می‌کنم به این دلیل است که از سیاست یک بام و دو هوا متنفرم. اگر این انرژِ بد است باید برای همه بد باشد.
  کسی که برای عدالت مبارزه می‌کند نمی‌تواند اینگونه برخوردها را بپذیرد

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی