Feb 04 2007

باورهای احمقانه

نوشته:     :::       15 پیام

وقتی این خبر را خواندم، حداقل دو سه دقیقه داشتم می‌خندیدم. چنان خنده‌ام شدید بود که نزدیک بود نفس بر بشوم. خبر را بخوانید:

اعضای باند توزیع گوشت الاغ در اصفهان دستگیر شدند
به گفته فرماندهی انتظامی استان اصفهان ، اعضای یک باند که در یکی از دامداری های واقع در شرق اصفهان اقدام به ذبح و توزیع گوشت الاغ می کردند ، دستگیر شدند. ماموران در بازرسی از این دامداری، هفت الاغ ذبح و تمیز شده را بصورت بسته بندی و آماده توزیع کشف و ضبط کردند.
منبع
حالا برویم سر مساله گوشت.
در دوران دانشجویی مدتی را در یک رستوران در جنوب فرانسه به شغل شریف ظرفشویی و کمک آشپزی مشغول بودم.
معمولا وقتی شما در یک رستوران کار می‌کنید نهار و شام شما مجانی است و قبل از اینکه مشتری‌ها بیایند کارگرهای رستوران در همان رستوران غذا می‌خورند.
روزی که شروع به کار در رستوران کردم، صاحب رستوران از من پرسید مسلمان هستم؟ چون می‌دانستم که سئوالش به کجا می‌خواهد ختم شود، خودم پیشقدم شدم و گفتم: اگر بخاطر گوشت خوک است! هنوز نخورده‌ام ولی حاضرم برای اولین بار اینجا امتحان کنم.
یادم می‌آید اولین مرتبه‌ای که گوشت خوک را زیر دندانم گذاشتم یک حالت بدی داشتم. خیلی احمقانه است، قبلا گوشت خوک را به صورت ژامبون خورده بودم فقط بخاطر اینکه ژامبون شبیه به کالباس بود زیاد عکس‌العمل نشان نداده بودم ولی وقتی گوشت خوک را به صورت تیکه بزرگی جلو من گذاشته بود چند ثانیه طول کشید تا اولین لقمه را بلعیدم.
چند سال بعد یک دوست ویتنامی داشتم روزی من و چند نفر دیگر را دعوت کرده بود. هنگام شام وقتی پرسیدم گوشت چه جانوری است، بیچاره نمی‌دانست که ما گوشت سگ نمی‌خوریم، با اینکه آن گوشت را گران تر از هر گوشت دیگری خریده بود آن شب دست به گوشت سگ نزدم.
در همه این سال‌ها وقتی از خودم می‌پرسم چرا گوشت خوک را خوردم ولی گوشت سگ را نخوردم! تنها دلیلی که می‌توانم برای این کار پیدا کنم این است که گوشت خوک را انسان‌های زیادی می‌خورند، درصورتی که گوشت سگ را فقط در شرق آسیا می‌خورند و شناخت من از فرهنگ آن کشورها بسیار محدود است.
حالا فکرش را بکنید، اگر ملتی در گوشه‌ای از دنیا گوشت خر هم می‌خوردند، ممکن بود من و شما امروز گوشت خر را با لذت و ولع بخوریم بدون اینکه خم به ابر بیاوریم.
راستی چرا این بیچاره‌ها را بخاطر فروش گوشت الاغ دستگیر کرده‌اند!؟ مگر فرقی بین الاغ و گوسفند وجود دارد!؟ البته بجز پند و اندرزهای اسلام!
نکته آخر:
با آن همه حقه بازی که توی ایران هست و با آن همه خر و گورخر ولگرد در ایران یقین دارم اکثر ایرانی‌ها یکی دوبار در ایران کباب یا خورشت گوشت خر میل کرده‌اند

نوشته: در ساعت: 6:16 pm در بخش: فرهنگ و هنر

15 پیام  |           

15 پیام به “باورهای احمقانه”

 1. ترانه says:

  خُسن آقا گل بیا و مثل من قید هر گوشتی را بزن باور کن تمام غذاهای گیاهی چنچنه ات را درست کردم و موقع خوردن کلی بهت آفرین گقتم. زنده باد گیاه خواری!!!!

 2. بیلی خیلی خوشحال شدکه گوشت سگ نخورده ای به من گفت اگر خورده بود وبلاگش را تحریم می کردم. در ضمن بیلی عضو یک تشکیلاتی است که دارد برای ممنوع کردن خوردن سگها مبارزه می کند.

 3. علی says:

  این هم شهری های منو نمی شناسی خسن آقا / اینها از خر معمولی شروع کرده اند تا کم کم برسند به جماران / وزارت اطلاعات فهمیده / خانه ی تیمی را لو داده. / خبر را اینطوری منتشر کرده اند که قضیه را خر تو خر کنند.

 4. آقای علیمحمدی به بیلی بفرمایید آن سگ‌ها که در شرق آسیا نوش جان می‌کنند سگ زد هستند تازه آنها سگهای پرورشی برای این کار هستند.
  پس جای نگرانی نیست.

 5. خسن آقا عزیز
  این هم چند بیتی در سوگ خران وطن
  http://maidaf.blogspot.com/2007/02/blog-post.html

 6. علی آقا اتفاقا من هم در همین افکار بودم. با خودم گفتم شاید آخوندها ترسیده‌اند که وقتی خر در مملکت گیر نیامد این قصاب ها بعدا بروند سراغ علمای اسلام

 7. SHIVA says:

  کلی خندیدم با این مطلبت . آخه منم اینقدر سر گوشت بلا سرم اومده که نگو ! فرانسه رفته بودیم و تو عالم مستی کوشت قورباغه خوردم و اینقدر خوشم اومد که فرداش وقتی رفتم دوباره از همون کباب خوشمزه بخورم , وقتی فهمیدم چی خوردم همون جا بالا آوردم ! یا وقتی رفته بودیم اسپانیا و یه غذای دریایی با اسم عجیب و غریب انتخاب کردم و طرف هم یه چیزی گذاشت جلوم و با به به چه چه خوردم و بعد فهمیدم اختاپوس خوردم تا یکماه از هر چی گوشت بود نفرت میکردم ! خلاصه سرتو درد نیارم توی چین هر چی بگی خوردم سوپ حلزون و سوپ لاکپشت و کباب مار و پیتزا از پپرونی گوشت خر و کباب فیله اسب و اسکاتلند هم که صدف خام و ژاپن هم سوپ باله کوسه و قبرس هم خرگوش و.. ولی همه اینا یک طرف اون گوشت خوک یک طرف . من یکی که ارادت خاصی به سکسلام دارم ولی از خوردن گوشت خوک حالت تهوع بهم دست میده ختا خوردن هات داگهای ایکآ !! دیگه اسم گوشت سگ رو نیار که … یکی هم گوشت مرغابی که حالم به هم میخوره و الانم اسمشو آوردم دلم یه جوری شد !
  بعد هم من یه پیشنهاد دارم !! تو که خوبی کردی بیا و یه سایت باغبونی هم راه بنداز و پرورش و کاشت انواع سبزیجات رو به ما یاد بده دیکه !!! رفتم امروز 40 پوند دادم هوارتا تخم سبزیجات خریدم !! یادمم ندی دوآ میکنم بری بهشت با خامنه ای مخشور بشی !!

 8. چطور فرقی بین خر و الاغ نیست خسن جون ؟!
  از شوخی گذشته ، این یه اصل آدمیزادیه که آدم بنا به عادتاش عمل می کنه . ولی من گوشت خوک و عرق رو از اسباب تمدن می دونم . یه پست کوتاه هم در این مورد داشته م :
  http://fardayerowshan.blogspot.com/2006/08/blog-post_11.html
  ***
  و اما ، در کامنت « فریاد بی صدا » رفتم که مطلب کوتاهی بدهم ، این پیام آمد :
  Sorry, the owner of this blog has banned your ip address from posting comments
  آیا آدرس من توسط صاب وبلاگ مستوت شده یا چیز دیگری است ؟
  اگرچه خلاف ادبه ، اما اینجا میارم . اگه زحمتی نبود شما بکن توش :
  منم یه دوستی داشتم – که مرد – . جوونیاش تو بیمارستان جذامیا – مشهد – به یه پرستار فرانسوی یا بلژیکی فارسی درس می داده – و اسم این خانم « مادمازل کون » بوده . می گفت یه بار بهش گفتم : اینجوریه ؛ برو اسمتو عوض کن . گفت : به درک که به زبون شما چی میشه !!
  یه دوست دیگه دارم که هنو نمرده . این یه بار سر کلاس دانشکاه ( با کاف ) درس سلوکیان داشتن و اینم کونفرانس می داده . می گه : هر از چند دقیقه ای ، همه می زدن زیر خنده ، و من نمی فهمیدم واسه چی . بعد متوجه شدم که همه ی « کوس » ها رو « کُس » تلفظ می کرده م ؛ مثل : سلوکوس اول و سلوکوس دوم . این خیلی واضح می گفته : سلوکُس ِ اول ! سلوکُس ِ دوم !! و یه عالمه هم دختر تو کلاس بوده ن !!! بیشترم اینا می زده ن زیر خنده !

 9. sofalineh says:

  من که مرید غذاهای آسیایی شدم ولی هرکار می کنم تو کتم نمی ره سگ و قورباغه و حشره ها رو امتحان کنم. گوشت خوک هم به من نمی سازه احساس می کنم خیلی چرب و سنگینه. بحث ذائقه است دیگه. اما دلیلی نمی بینم با گوشت خر و الاغ مخالفت کنم، مخصوصن کله پاچه اش به مذاق ما سازگاره، چند صد ساله داریم مرتب مغز خر می خوریم!

 10. neda says:

  سلام به همگی. يک اسراييلی تو نظرخواهی من مطلبی نوشته که فکر می کنم لازمه همه از اون با خبر بشن. اون در قسمت از نوشته اش می گه:
  اوضاع خيلی خطريه و نزديکه به نقطهء غير قابل بازگشت برسه. لحن رسانه های اسرائيلی هر روز بدتر می شه. همه جا تو دانشگاه ها، اداره ها يا تو خيابون حرف از هولوکاست و درسی که يهوديها بايد از اون بگيرند هست، و اينکه اين بار نبايد مثل گوسفند بگذارند قربانی شون کنند.
  خبرهايی در مورد حمله اتمی به ايران در آوريل داره از سازمان اطلاعات ارتش به بيرون نفوذ می کنه، و شايد راهی برای متوقف کردنش نباشه.
  ايرانيان در گذشته دوستان ما بودند، تا اواخر دهه هفتاد. چرا ما بايد بجنگيم؟ اون هم با چنين سلاح مرگباری…مردم اينجا از تهران-هيروشيمای بعدی حرف می زنن. اين منو خيلی می ترسونه… من مطمئنم که تقريباً همهء ايرانی ها انسانهای خوبی هستن و از ما به خاطر يهودی بودنمون متنفر نيستن و نمی خوان اسرائيل رو از روی نقشه پاک کنن. چرا مردم ايران رودرروی رهبرانشون به خصوص احمدی نژاد نمی ايستن و بهش نمی فهمونن که سياست هاش داره همه رو به خطر می ندازه؟ …
  بقيه صحبت های ديويد رو می تونيد اينجا بخونيد.
  http://haloscan.com/comments/nedaster/6787553784260262797/#38053
  خواهش می کنم به اين پتيشن لينک بديد. به خاطر ايران. خطر جدی هست.
  http://www.persianpetition.com/sign.aspx?id=364610f2-c3d4-4467-90cf-40748dc72579

 11. neda says:

  سلام حسن آقو. من با يک مطلب جديد و شايد مهم ترين نوشته وبلاگی ام تا امروز برگشته ام بالای ديوار. می شه لطفاً لينکمو درست کنی؟
  http://obscureimpression.blogspot.com/

 12. neda says:

  من هرگز حاضر نیستم گوشت سگ بخورم چون مطمئنم تا آخر عمر تصویر يک جفت چشم درشت پر عاطفه سگی! از جلو چشمم کنار نخواهد رفت.

 13. Arash Hamyar says:

  gooshte khar ro goftan nakhorid be in dalil ke tarsidehand ke ye vaght nakone omate hezbollah ro yeki yeki sallakhi beshavand.
  Gooshte sag ro ham behomen gofteand nakhorid be khatere inke nakone pasdarane din va ommat sallakhi beshavand.
  Vali gooshte bareh va gav ke ma melat hastim halele hall hast.

 14. sadaf says:

  salam too shiraz ham ye kababi bood ke kheili kababhaye khoshmazeey midad baadan gandesh daroomad ke gooshte khar boode tazeh tamame marsemhaye khtam too shiraz az oonja ghaza sefaresh migereftan rasty boyfriende man ke bache shirazeh va kheili ham bahale web zadeh saR BEZANIN TOO GUEST BOOKESH HAM YE CHIZI BENVISIN KE MAALOOM BESHE DARM BARSH TABLIGH MIKONAM
  http://middle-easterner.blogspot.com/

 15. kianoush bakhtiari says:

  درود بر شما
  مگه نشنیدی که فلان پادشاه پسر وزیرشو میکشه بعد میان شام ترتیب میدن و میدن وزیرم میخوره بعد میگن گوشت بچت بود؟
  پس معلومه که وزیره بهش چسبیده
  تصور کنید یکی تو فضا تو یک فضا پیما بدنیا بیاد ده سال بیست بعد بیارنش کره زمین اگر گوشت خرم گذاشتی جلوش میخوره چه برسه به گوشت تمساح و مار و و و و
  اگر از دیدگاه علم تغذیه بخوای به انتخاب غذا بپردازیم فکر نکنم کمتر حیوانی باشه که ارزش غذایی نداشته باشه؟
  مثلا تمساح؟
  یا مارمولک؟
  قورباغه؟
  دلفین؟
  کفتار چی؟
  عقاب؟
  حتی آدم
  باید خورد یا شهید میشی!!! یا زنده می مونی
  البته هر بدنی یا به طور کل بدن انسانها بعضی غذاها رو نمیتونه هضم بکنه و چه بسا اون انسان اولیه شاید گوشت همزاد خودشم خورده باشه اما بعد دیده انگار گوشت آهو خوشمزه تره کم کم گرایش پیدا کردن به بز
  به هر شکل جالب بید
  شما باید وزیر دامپزشکی
  الاغی نژاد بشید
  فراموش نکنید این هفت میلیارد نفر انسان نیاز به یک کتاب داره در مورد تاریخچه گوشت خوردن آدمیزاد
  حتما بنویس تو میتونی

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر