Jan 31 2007

افزایش فشار بر ایران یا زمینه سازی برای شروع جنگ

نوشته:     :::       3 پیام

افزایش فشار بر ایران یا زمینه سازی برای شروع جنگ
روز 19 ژانویه زمانی که مجلس سنای آمریکا قانونی را تصویب کرد تا به ظاهر جلو حمله ارتش آن کشور را به ایران بگیرد، هشدار دادم که این فقط یک بازی سیاسی است.
طرح کنگره بعد از منع کردن آقای بوش از حمله به ایران به او اجازه می‌داد که “اگر نیروهای ایران در خارج از مرزهای آمریکا نیروهای این کشور را مورد حمله قرار دهند” او (بوش) می‌تواند بدون اجازه سنا از منافع آمریکا دفاع کند (بخوانید به ایران حمله کند).
در ادامه نوشته بودم که یقینا آمریکا برای بدست آوردن این بهانه کافی است چند شورشی شیعه عراقی را تحریک به دست زدن به عملیاتی کند تا به همین علت زمینه حمله به ایران فراهم شود.
حالا گویا دارند زمینه این بهانه را مهیا می‌کنند.
در خبری که همین امروز منتشر شد آمده است:
خبرگزاری فرانسه: بنا بر گزارش رسانه‌ها، دولت آمریکا سرگرم بررسی احتمال دخالت ایران در حمله‌ى هدفمند سى‌ام ژانویه به پایگاه آمریکا در شهر کربلا ست. شبكه‌ى خبری سی ان ان با استناد به اظهارات محافل دولت آمریکا گزارش داد: وزارت دفاع آمریکا مشغول تحقیقاتی است تا مشخص گردد، آیا عاملانی که با یونیفورم و سلاح‌ مبدل نظامیان آمریکایی در این حمله شرکت داشتند، ایرانی بودند و یا توسط ایران آموزش دیده بودند؟ یکی از مقامات دولت آمریکا در این خصوص گفت، کیفیت این حمله با دیگر حملات شبه‌نظاميان عراقی و ‌پيكارجويان خارجی فعال در عراق فرق داشت و ورای آن بود. منبع خبر دویچه وله
این خبر را وقتی که به خریت سپاه پاسداران که در نشریه رسمی خود سربازان آمریکایی را تهدید به ربودن کرده بیفزاییم سناریوی آمریکایی‌ها تکمیل خواهد شد.
خبر دوم:
شورای ملی مقاومت (بخوانید سازمان مجاهدین خلق) همراه با گروهی از سیاستمداران عراقی که بیشترشان سنی مذهب بودند، کنفرانسی مطبوعاتی در بروکسل برگزار کرد. اين گروه از سیاستمداران عراقی، برای گفت و گو با نمایندگان پارلمان اروپايی، به بروکسل سفر کرده‌اند.
در این کنفرانس، عدنان الدلیمی، رهبر فراکسیون اعراب سنی در پارلمان عراق، گفت که «دخالت ایران در امور عراق»، دیگر یک موضوع «مخفیانه» نیست. به گفته وی هم اکنون، «همه می دانند که ایران در اوضاع عراق، دست دارد.» منبع خبر رادیوفردا
خبر سوم:
عصر دیروز جرج بوش رییس جمهور آمریکا در گفتگویی رادیویی ایران را مجددا تهدید کرد که درصورت ادامه دخالتهایش در عراق باید انتظار عواقب ناخوشایندی را داشته باشد. او گفت اگر ایران به عملیات نظامى‌اش علیه نیروهاى ما در عراق و غیر نظامیان این کشور ادامه دهد با واکنش شدید ایالات متحده روبرو خواهد شد. منبع دویچه وله
در هر سه خبر که امروز و دیروز منتشر شده به یک شکل ایران متهم می‌شود به دخالت نظامی در عراق و در خبر اول حتی ایران متهم شده به کشتن و ربودن و کشتن چند سرباز آمریکایی. به سخن دیگر این همان پیش زمینه ای بود که روز 19 ژانویه نوشتم که دولت بوش برای مقابله نظامی با ایران به آن نیاز دارد.
حالا باید منتظر شد و دید که آیا این تهدیدها عملی می‌شود یا اینها هم جزئی از فشار روانی است که آمریکا دارد به ایران وارد می‌کند. یقینا در روزهای آینده فشارها افزایش خواهد یافت و این افزایش فشار تا روز 3 اسفند که پایان مهلت حکومت ایران برای پاسخ به قطعنامه شورای امنیت است ادامه خواهد یافت. یقینا عملیات نظامی تا آن روز در کار نخواهد بود ولی بعد از اتمام مهلت ایران گزینه نظامی غیر ممکن به نظر نمی‌رسد، خصوصا که اگر ایران باز هم متهم به دخالت نظامی در عراق بشود.

نوشته: در ساعت: 10:20 pm در بخش: بحران اتمی، جنگ

3 پیام  |           

3 پیام به “افزایش فشار بر ایران یا زمینه سازی برای شروع جنگ”

 1. فرهاد says:

  خسن آقا
  امریکا برای حفظ وجهه و تسلط خود بر دنیا ( تا از رکود بیشتر اقتصاد خود جلوگیری کند)چاره ای ندارد الا اجرای نقش حافظ امنیت جهان و بالطبع سرکوب کلیه نیروهای مخالف خود و بویژه تهدید ها علیه اسرائیل.
  بحث نیاز رژیم ایرن به انرژی هسته ای یک مطلب است و نقشی که امریکا برای خود قائل است ، مطلب دیگر.
  کاش ملایان اینچنین لگام گسیخته نمی شدند تا امنیت و جان مردم ایران به خطر نیفتد.
  با اجازه ، در بلاگ نیوز لینک داده شد.

 2. python says:

  یادش بخیر یه استادی داشتیم میگفت تو یه خونه وقتی قلک و میشکونند که همه چیز ته کشیده. این پوفیوزهام (بخون ملایان) چهار پنج سالی هست افتادن به جون قلکهای مملکت (نفت و گاز و که هیچ به زیر خاکی هام دیگه رحم نمی کنن). امیدوارم وقتی گورشون گم میشه چیزی بیشتر از یه اسم از ایران مونده باشه

 3. با سلام خبر شما در سایت خبری وبلاگ نویسان منتشر شد مشاهده فرمائید

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی