Jan 19 2007

اوضاع بسیار خطرناک!

نوشته:     :::       12 پیام

در خبری خواندم که ” گروهی از نمایندگان دمکرات و جمهوری خواه کنگره آمریکا، روز پنج شنبه برای تصویب قانونی که حمله به ایران را بدون اجازه کنگره ممنوع می‌سازد، تلاش کردند.”
تیتر خبر بسیار فریبنده است “طرح کنگره برای محدود کردن اختیار بوش در حمله به ایران”
وقتی می‌گویند سیاست بازی، این یک نمونه بارز آن است. خبر چیزی را به نمایش می‌گذارد که کل حقیقت نیست. حقیقت این خبر را باید از لابلای معانی آن پیدا کرد.
دو نکته کلیدی در این خبر نهفته است، اول اینکه گروهی که گفته می‌شود پیشنهاد را به کنگره آمریکا داده‌اند جمهوری خواه هستند دومین و اساسی ترین نکته اینکه در پیشنهادی که به کنگره ارائه شده است گفته می شود “رئیس جمهوری تنها در صورتی می‌تواند بدون اجازه کنگره دستور حمله به ایران را بدهد، که ایران یا به آمریکا حمله کند و یا نیروهای این کشور را در خارج از مرزهای آمریکا مور حمله قرار دهد.”
بررسی نکته اول را می‌توان به این صورت شکافت: چرا گروهی از جمهوری خواهان چنین پیشنهادی را مطرح کرده‌اند!؟ مگر نه اینکه رئیس جمهور آمریکا از همین حزب است؟ آیا معقول به نظر می‌رسد در شرایطی که حزب جمهوری خواه پس از انتخابات گذشته آمریکا تضعیف شده است عده‌ای از همان حزب دست به تضعیف بیشتر رئیس جمهور خود بزنند، چرا عده‌ای از همین حزب قصد دارند دستان رئیس جمهور خود را هم در چنین شرایطی ببندند!؟
نکته دوم و اساسی‌تر این است که در این پیشنهاد دستان رئیس جمهور را کاملا نمی‌بندند، بلکه شرایطی را می‌خواهند قانونی کنند که اگر این شرایط مهیا شد آقای رئیس جمهور بتواند بدون هیچ عقوبتی دست به جنگ با ایران بزند. در این پیشنهاد گفته می‌شود که اگر نیروهای ایران در خارج از مرزهای آمریکا نیروهای این کشور را مورد حمله قرار دهد. جالب است نه!؟ مگر نه اینکه در همین یکی چند روز پیش سیاستمداران کاخ سفید بارها ادعا کرده‌اند که فعالیت نیروهای سپاه پاسداران در عراق به کشته شدن نیروهای آمریکا در این کشور منجر شده!؟ خوب پس می‌بینید که اینها قصد دارند لایحه‌ای را به تصویب برسانند که کارت سبزی باشد برای جرج بوش برای حمله به ایران، شرایط آن هم از قبل مهیا شده و اگر هم نشده باشد برای فراهم کردن چنین شرایطی راه چندان طولانی نیست، کافی است یکی از نیروهای مقتدا صدر یا یکی از شیعیان احمق عراقی یکی از سربازان آمریکایی را در عراق بکشد تا این شرایط مهیا شود. آنگاه آمریکا بدون اجازه گرفتن از کسی یا ارگانی می‌تواند به هر طریق که لازم بداند ایران را مورد حمله قرار دهد.
ملاهای احمق هم گویا باورشان شده که ابر قدرت منطقه هستند و خیال می‌کنند که سیاست جهانی هم قواعدش مثل قواعد داخلی ایران بی حساب است.
بیچاره ملت ایران که گرفتار این احمق‌ها شده‌اند.
پ.ن.: به قول معروف شاهد از غیب رسید.

نوشته: در ساعت: 9:31 am در بخش: بحران اتمی، جنگ

12 پیام  |           

12 پیام به “اوضاع بسیار خطرناک!”

 1. خسن آقا جان
  تحلیلی است بسیار زیبا و روشن
  با اجازه در بلاگ نیوز لینک داده شد

 2. mar mar says:

  ba salam kamelan bardashtetan dorost hast dar haghighat hamleh beh iran surat e ghanooni peyda mikonad va afkar e omumi dar hal e amadeh shodan hast

 3. باور کنید خسن آقای عزیز ، راه دیگری برای ما ملت نمانده . مگر دست قدرتمند امریکا بتواند این لاشه ی متعفن را از سر و سرنوشت ِ ما بردارد …
  با همه ی زیان های ِ احتمالی آن ، باز هم به نفع ماست . نباید به عراق نگاه کرد . ما مردم ، تفاوت های اساسی داریم ؛ و هرگز وضع عراق در ایران تکرار نخواهد شد .
  شاید این سرآغازی باشد برای زمینه ای که بتوانیم در آن گوهر راستین خود را آشکار سازیم و راه خود را بیابیم .

 4. Farshid says:

  tahlile jaalebi bood. baba bezar hamle kone ma ke dige chizi bara az dast dadan nadarim….darim?? rasti, hasan agha site ashpazi ro ke didam, hala bemanad ke shoke shodam, in hasan aghaye khodemune ? akhe ishun koja ashpazi koja, beharhaal, comment nemigire un site…natunestam arze eradati konam unja.

 5. rouzbeh says:

  1.Inernational politics and its management is completely different from what it used to be at 1920(world war 1st era) or even 1938(world War 2),remember that.
  2. bring a legislative proposal to congress fom any member of Republican party ,does not necessarily means that they do it for G.W.Bush or its allies,Republicans has 7 subgroups,only 2 are close to right conservatives.
  3)Irans mullas know clearly that they can not face US and co-allitions forces even for a short time,this propagandas are for Internal use only , remember Sayeed al sahaf?!
  4)take it easy.

 6. آقای سهرابی من گمان نمی‌کنم که فرقی بین ملت ایران وعراق وجود داشته باشد، یک جنگ خانمانسوز برای همه یک تراژدی است. فرقی نمی‌کند ایرانی باشد یا عراقی.
  خرابی‌های چنین جنگی صد برابر بدتر از خرابی‌های جنگ ایران عراق خواهد بود. ماشین جنگی آمریکا یک ماشین تخریب است و بعد از خاتمه دیگر چیزی از ایران باقی نخواهد گذاشت تا ملت بتواند در آن خوشبخت بشود. این را می‌توانید از ملت‌هایی که رویارویی نظامی با آمریکا داشته‌اند سوال کنید.

 7. فرشید عزیز مرسی بخاطر محبت شما.
  چار قربان آن آشپزخانه که می بینید آشپز خانه خُسن آقا است.
  در مورد پیام گیر هم متوجه نمی شوم چرا نمی توانید پیام بگذارید! هر دو بلاگ روی یک سرور سوار شده و هر دو هم روی یک موبل تایپ سوار شده.

 8. ساتگین says:

  اصلی در سیاست است به نام ” عادی سازی” . همه ی اینها به نظرم در راستای فراهم کردن زمینه ای است که ذهن ها را نیز در موازات کنش، برای رسیدن به هدف نهایی آماده کنند. این روزها بسیار زیاد درباره ی حمله به ایران خواهیم شنید تا فردا که این اتفاق افتاد، مردم یکهو به خیابان ها نریخته و همه جا را به هم نزنند. چون پیشاپیش ذهن شان آماده شده است.
  ————-
  پاسخ:
  آیا همین اخبار هم در ایران بدون سانسور منعکس می‌شود؟ آخه من در ایران نیستم که شرایط رو بررسی کنم، آگر آن چه نوشتی در ایران هم صحت داشته باشد یقین بدان که هدف حکومت گران هم همین است و یقینا اگر پخش اخبار را شروع کرده باشند خود به این معنی است که رژیم هم به این باور رسیده است که جنگ نزدیک و اجتناب ناپذیر است یا اینکه دارند زمینه سازی می‌کنند تا مردم بترسند تا اگر رژیم خواست تسلیم آمریکا شود استدلال کند که برای نجات ایران این کار را کرده.

 9. anti islam says:

  salam
  be nazare shoma key jang shoroo mishe ? aslan aya jangi mishe ?

 10. امکان جنگ همیشه هست، اگر آمریکایی‌ها نتوانند ملاها را متوقف کنند یقین بدان که جنگ شروع خواهد شد. منافع غرب در آن منطقه بسیار زیاد است و نمی‌توانند این همه منافع را به امان خدا (امان آخوند) رها کنند در نتیجه اگر حکومت آخوندی به دستیابی به بمب اتم نزدیک شود یقینا نه تنها آمریکا که غرب بطور کلی مجبور به حمله و متوقف کردن این روند خواهد شد. ایران کره شمالی نیست منطقه ایران از نظر انرژی بسیار برای غرب اهمیت دارد درنتیجه ….

 11. ساتگین says:

  منظور من در کامنت قبلی از ” تا مردم به خیابان ها نریزند” مردم کشورهای غربی بودند. من هم در ایران نیستم، اما می دانم که اجازه نمی دهند که خبر زیادی راجع به جنگ پخش شود. دلیل اش واضح است: اعتراض مردم داخل کشور افزایش خواهد یافت. از طرف دیگر بعد از حمله نیز، عکس العمل مردم داخل کشور نیز شدت پیدا خواهد کرد.

 12. neda says:

  آقای سهرابی! همين الان هم زنان امنيت ندارند. هر روز دزديده و کشته می شن و بهشون تعرض می شه.
  مردم خشونت طلب و هرج و مرج طلب شده ن. اگر اين اتفاق بيفته ايران از عراق هم بدتر اگر نشه يه چيزی تو همون مايه ها می شه.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی