Nov 27 2006

قانون گرایی

نوشته:     :::       8 پیام

قانون که در مملکتی برقرار شد همه چیز سر جای خودش قرار خواهد گرفت و اگر بی قانونی برقرار شد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.
سال 1978 و 1981 دادگاهی در نروژ شخصی بنام فریتز موئن (Fritz Moen) را به اتهام 2 فقره قتل و تجاوز محاکمه و محکوم کرد. او را 18 سال در زندان نگه داشتند. عده‌ای بر این باور بودند که این بیچاره را که کر و لال هم بود غیر عادلانه محاکمه کرده‌اند و او بیگناه است. در طول این سال‌ها و همچنین پس از اینکه او از زندان آزاد شد. یک گروه وکلای انسان دوست در نروژ پی‌گیر کار او بودند و عاقبت موفق شدند دادگاه تجدید نظر دیگری را برای او تقاضا کنند و زیر فشار این افراد دادگاه برقرار شد و با شواهد جدیدی که بدست آمده بود (سال گذشته یک مرد در بستر مرگ به این دو قتل اقرار کرده بود) او را از اتهام تبرئه کردند. پارسال Fritz Moen بیچاره مرد ولی وکلای او از پا ننشستند و به تحقیقات خود ادامه دادن، داستان را کوتاه کنم. حالا نه تنها Fritz Moen را از اتهام قتل و تجاوز تبرئه کرده‌اند بلکه می‌خواهند گریبان قضاتی هم که او را محکوم کردند را بگیرند و آنها را به سزای خود برسانند. هرچه باشد این بیچاره بیش از 18 سال از عمر خود را برای گناهی که مرتکب نشده در زندان بوده و این تنها بخاطر بی توجهی قضات دادگاه و دیگر دست اندرکاران سیستم قضایی نروژ است.
حالا اوضاع ایران ما را مقایسه کنید با این جا تا عمق فاجعه را بهتر مشاهده کنید. دانشجویی را در خیابان به جرم اینکه با دختری هم صحبت شده، مامورین فاشیست حکومتی سلاخی می‌کنند، آب هم از آب تکان نمی‌خورد.
مطلبی در همین باره به انگلیسی

نوشته: در ساعت: 11:37 pm در بخش: حقوق بشر

8 پیام  |           

8 پیام به “قانون گرایی”

 1. کيانوش says:

  پـس فـکر کـردی واسه چی شـعار ِ “عـدل عـــلی” میـدن ؟
  مـگه خـود عـلی به روایـتی در یک روز 5000 نـفر رو گـردن نـزد ؟؟؟ یـعنی برای مـحاکـمه هـرکـدوم چـند ثانـیه ؟؟ :))

 2. سيكتير says:

  درمانش اينه كه همه كون بدن
  تا همه كون ندن هيچي درست بشو نيست تو اين مملكت سيكيم خياري

 3. شاهين says:

  خسن اقا عزيز
  مشکل من هم با دسترسی به سايت کاوهء آهنگر رفع شد. چنانچه از “آت فيت” جديد سايت پيداست، بايد اشکال از فرستنده بوده باشد. طوری که شايد وی روی سايت خود کار ميکرده است. از توچهت متشکرم.

 4. اردشیر says:

  درود
  این گونه کیس ها همیشه در تمام کیس های جنایی وجود داشته و خواهد داشت. بسیاری از افراد بی گناه یا عمر خود را در زندان بسر بردند و یا گردنشان زیر گلیتین یا داخل حلقه دار رفت و همچنان می رود. بخاطر همین است که اعدام و مجازات مرگ یکی از ضد بشری ترین و پست ترین مجازات است و باید برای همیشه از جامعه انسان حدف بشه.

 5. کيانوش says:

  از داستان چـگونگی ِ رد صلاحیت شـدن ملا حـسنی کلی خـندیدم. . البته از من بپرسی این بیچاره از بـچگـی مـمنوع المطالـعه بوده :))

 6. فاطمه رحیمی says:

  من فکر میکنم که عدالت اصلی دردنیا اصلاً وجود ندارد. در ایران به یک شکل دیگر بی عدالتی است و در امریکاواوروپا دیگرگونه. مردوم نا حق کشته میشوند و قاتل با پول خود میتواند از زندان رفتن خلاص شود. حسن آقا شما چه فکر میکنید در باره عدالت ایران و غرب.
  ++++++++++++
  فاطمه خانم اصلا در مورد ایران از عدالت صحبت کردن مثل دشنام می‌ماند. در ایران ما چیزی بنام عدالت اصلا وجود ندارد که بتوان آنرا اندازه گرفت
  شما برای درک این ادعای من باید چند سالی در اروپا یا آمریکا یا حتی لبنان و پاکستان زندگی کنید تا متوجه اختلاف فاحش بشوید.

 7. کوهیار says:

  ای آقا
  تازه کلی هم طلبکارند که چرا گفته اید قاتل بسیجی است؟
  روح و احساسات پاک بسیجیان عزیز ما لکه دار و خدشه دار و… شده است.

 8. atash says:

  حسن آقا
  مشابه همین هم سال گذشته رخ داد که یک حزب اللهی با کلت پسری را به جرم متلک گفتن به دختری می کشد .
  حرفی هم با خانم فاطمه
  رحیمی : البته که عدالت بصورت کامل در هیچ جای دنیا نیست اما ایران از شکل وشمایل عدالت کارش گذشته است و نمی توان ایران را با آمریکا و اروپا مقایسه کرد.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر