Nov 18 2006

سیاست مکارانه ایران در رابطه با عراق

نوشته:     :::       5 پیام

لس آنجلس تایمز در مقاله ای به قلم کیم مورفی می‌نویسد: ایران از خروج آمریکا از عراق نگران است.
در این مقاله از قول پیروز مجتهد زاده گفته می‌شود، برخلاف سیاست رسمی ایران که خواستار خروج نیروهای آمریکا از عراق است، عده‌ای نیز شدیدا نگران خروج زودرس آمریکا از عراق هستند. این نگرانی از آنجا سرچشمه می‌گیرد که با خرج آمریکا از عراق اوضاع غیر قابل کنترل عراق رو به وخامت گذارد و باعث سرایت به منطقه و خصوصا ایران شود. ( نقل به مضمون)
گویا این غربی‌ها پس از بیش از 27 سال بازی‌های سیاسی با حکومت آخوندی هنوز به سیاست مکارانه حکومت ایران آشنا نیستند و هنوز مثل 27 سال گذشته به راحتی از سیاست بازان حکومت آخوندی، به قول معروف پولتیک می‌خورند و مثل موش به تله می‌افتند! این حضرات گویا هنوز نمی‌دانند که رژیم گاهی چراغ راهنمای دست چپ را می‌زند و یک مرتبه به راست می‌پیچد، این تاکتیک را رژیم بارها بکار برده و هنوز بعد از 27 سال حضرات به این حقه ساده رژیم آشنا نیستند.
هنوز گویا سیاستمداران آمریکا و غرب بر این خیال باطل هستند که اغتشاشات در عراق بواسطه عملیات القاعده است! آیا واقعا غرب گمان می‌کند که گروه تروریستی مثل القاعده قادر است چنین عملیات پیچیده‌ای را رهبری و اداره کند!؟ اصلا با هیچ استدلالی نمی‌توان به این نتیجه رسید که گروه القاعده قادر باشد عملیاتی با چنین پیچیدگی را ادراه کند. عملیاتی که در عراق انجام می‌شود نیاز به یک سیستم لوجیستیکی بسیار پیچیده دارد تا بتواند روزانه با این ابعاد عملیات تخریب انجام دهد. تازه اگر فرض را بر این بگذاریم که این گروه تروریستی قادر به عملیاتی در این ابعاد باشد سوالی که مطرح می شود این است که، چرا همین عملیات را پیش تر در افغانستان به اجرا نگذاشت!؟ به طور کلی عملیات تروریستی در افغانستان بسیار ساده تر و قابل اجرا تر بود تا در عراق از همه مهم تر نیروهای القاعده در افغانستان ریشه دوانده بودند و از قدرت عملیاتی بالاتری برخوردار بودند، حالا چگونه است که امریکا و غرب به این باور رسیده‌اند که عملیات تروریستی در عراق به اراده القاعده انجام می‌شود!؟ الحق که این غربی‌ها یا خیلی ساده انگار هستند یا در حال بازی سیاسی در پشت این ظاهر هستند. به نظر بعید می‌آید که این همه دستگاه دیپلوماسی و این همه دفتر و دستک‌های تحقیقاتی و جاسوسی نتوانند ببینند که عملیات در عراق حداقل بیشترین بخش آن به وسیله ایران انجام می‌شود.
توی نروژ با یک گروه کرد عراقی رابطه‌هایی دارم، همه این بچه‌های کرد متفق القول هستند که عملیات تروریستی در عراق بوسیله ایران انجام می‌شود. این بچه ها اکثرا با گروه های کرد عراقی در رابطه هستند و اطلاعات محلی دقیقی از اتفاقات در عراق دارند.
به نظر من تلاش ایران در عراق به دو دلیل انجام می‌شود دلیل اول و عمده، جلوگیری از پیروزی آمریکا در عراق است زیرا با پیروزی آمریکا در این نبرد یقینا هدف بعدی ایران خواهد بود و دلیل دوم که در پی شکست خواهد آمد، اگر آمریکا در عراق شکست بخورد رژیم ایران عاقبت به آرزوی 27 ساله خود که همانا صادرات انقلاب اسلامی باشد خواهد رسید، و انقلاب اسلامی را به عراق صادر خواهد کرد. فراموش نکنیم که شیعیان که بخش عمده نیروهای عراق را تشکیل می‌دهند، سالهاست که نان خور حکومت آخوندی بوده‌اند و یقینا به آن مدیون هستند، همچنین نیروهای کرد عراقی نیز سال‌ها زیر پرو بال حکومت آخوندی زیسته‌اند و در این میان تنها نیروهای سنی عراقی هستند که با ایران و حکومت آن مخالف‌اند تاز این گروه هم به واسطه مخالفت با مداخله آمریکا می توانند در شرایطی با ایران هم سیاست بشوند. برای آخوندها چه اتفاقی می‌تواند میمون تر از شکست آمریکا و در نتیجه خروج آن از عراق باشد؟

نوشته: در ساعت: 5:47 am در بخش: ملای حیله گر

5 پیام  |           

5 پیام به “سیاست مکارانه ایران در رابطه با عراق”

 1. Saeed says:

  Hassan Aziz,
  Ba Drood
  As always I too agree with you on this subject of Islamists interference right from the beginning of this conflict. The conversations I have had with a number of Iraqi Communists confirmed my suspicions that Khameneie resorts to anything, I repeat anything to preserve and continue his murder’s and corrupt regime!
  I don’t know if you remember the bombings inside the shrine of their 8th Emam? Who did it? The full support they gave to Hekmatyar, a well known Afghan criminal?
  Saeed

 2. اردشیر says:

  یادمه وقتی بچه بودیم مادربزرگمون برامون قصه می گفت و ما یادگرفته بودیم که دیوهای قصه ها همیشه برعکس حرف میزدند.
  اما از یکطرفی هم اگر امریکا نیروهایش را از عراق خارج کنه می تونه برای مقابله با رژیم بهتر اماده سازی کنه. شاید از این نظر بعضی از مزدوران رژیم نگرانند؟! شاید
  ——————
  پاسخ:
  گمان ‌نمی کنم اردشیر جان اگر بوش و شرکا می‌خواستند حمله کنند باید قبل از انتخابات این کار رو می‌کردند. درضمن اگر دقت کرده باشی المرت و دیگر مسولین دولت اسرائیل دارند خودشان را جر می‌دهند دلیل اصلی این خود جردادن ها همین تصمیم آمریکا بر مذاکره است. البته بعید نیست که اسرائیل خودسرانه دست به حمله بزند و به خیال خودش آمریکا را تهت شرایط عمل انجام شده قرار بدهد ولی این مساله هم بسیار بعید می‌نماید در چنین صورتی می‌تواند به یک جنگ تما عیار تبدیل شود
  خلاصه مطلب اینکه اوضاع بسی قاراش میش شده

 3. دوست گرامی درود
  بلی خروج امریکا بسیارزیاد به نفع ملاهاست چون سالهاست که در آنجا برای آینده سرمایه گذاری کرده اند
  باطلاق عراق هم شده برای امریکا یک مشکل بزرگ که فکر می کنم درزیزپرده بارژیم مشغول معامله هستند ولی مشکل این اختلافات رژیم تضمین امنیتی از امریکاست
  جون این رژیم خیلی پایه هایش سست است وبه پشتیبانی امریکا برای بقا نیازدارد
  نمی دانم ولی برای سرمایه داری امریکا مهم منافع بلند مدت است……. شاید به بند وبست پنهانی رسیدند
  باید چشم براه ماند.
  درضمن حسن آقا ببخشیدها آیا شمادرحذف وبلاگ من از لیست اعضا نقش داشته اید؟؟
  لطفادراین مورد لطف نموده ودوباره نامم را بگویئد اضافه نمایند……من که سردر نیاوردم چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
  موفق باشی نازنین

 4. دوست نازنین بادرودی گرم
  امیدوارم خوب باشی
  بیا واین دفتررابخوان واگردوست داری معرفی اش کن وبه دوستانت هم بگو
  تاجلوشونگرفتن.لطفا
  باتشکرفراوان…….کیاسار

 5. شاهين says:

  خسن اقا عزيز
  آدرس سايت کاوهء آهنگر گويا تغيير کرده و من نتوانسم آدرس جديدش را پيدا کنم. لطفا اگر از آن اطلاعی داری بنويس. متشکرم.
  ———-
  پاسخ:
  آدرس کاوه آهنگر کار می کند اگر آدرس دیگری در اختیار دارید لطفا مرا با اطلاع کنید

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر