Oct 02 2006

ما فردا می‌ریم مسافرت

نوشته:     :::       12 پیام

چند سالی بود در این ماه‌ها یک سفری می‌رفتیم به ایران. تا اینکه پارسال به ما خبر دادن که فعلا دست نگه دارید و اگر جون مبارک را دوست می‌دارید تا اطلاع ثانوی از مسافرت به مملکت امام زمان خودداری کنید. به همین منظور هم تصمیم گرفتیم امسال برای حفظ جان مبارک هم که شده برای تعطیلات پاییزی بریم یک ولایت دیگه. نقشه جهان را گذاشتیم جلومون و دستمون را پر دادیم تو هوا و چیش بسته گذاشتیم روی نقشه جهان. تالاپی پنجه مبارک خورد به مجارستان. پس تصمیم گرفتیم بریم بوداپست.
ما قبلا آ فکر می‌کردیم که Hungary رو به این شکل hungry می‌نویسند!! بهمین خاطر هم هر وقت توی دیکشنری دنبال معنی آن می‌گشتیم می‌دیدیم نوشته گرسنه! بهمین خاطر هم هیچوقت دلمون نمی‌خواست به Hungary یا همون hungry سابق مسافرت کنیم!! آخه چه کسی دلش می‌خواد با دست خودش (منظور با پای خودش هست) به مملکت گرسنگی مسافرت کنه!؟ ولی بعداها که روسیه اون مملکت hungry سابق رو ول کرد و رفتن پی کارش و اون مملکت سابقا گرسنه تبدیل شد به Hungary تصمیم گرفتیم یک سری بزنیم به اونجا ببینیم چه خبره.
از این رو فردا آخر وقت میریم به بوداپست (Budapest) البته قبل از مسافرت هرچی دیکشنری داشتیم گذاشتیم کف اتاق و شروع کردیم به جستجو بلکه معنی بوداپست یا همون Budapest رو پیدا کنیم نشد که نشد بعد با خودمون فکر کردیم شاید بد نباشه تحقیقاتمون رو کمی گسترش بدیم و از در و همسایه‌ها و رفیق رفقا بپرسیم شاید اونا بدونن این بوداپست یعنی چی!
عاقبت فهمیدیم که بوداپست از دو بخش بودا بعلاوه پست تشکیل شده چون این شهر دو بخش داره یکی بودا دیگری پست. باز رفتیم دیکشنری‌ها را برداشتیم و ریختیم کف اتاق برای مطالعه کردن! البته معنی بودا رو از قبل می‌دونستیم که آن هم همان بودا پیغمبر آسیای شرقی است! ولی هنوز معنی پست را نمی‌دانستیم تا اینکه یک چیزی توی مغز ما گفت “پلینگ” و یادمان افتاد که نروژی‌ها و حتی انگلیسی‌ها به طاعون می‌گویند Pest! با این کشفیات تصمیم گرفتیم به شرکت هواپیمایی زنگ بزنیم و بلیط را پس بدهیم و بگوییم که ما حاضر نیستیم با پای خودمان به شهر طاعون زده بودایی سابقا گرسنه مسافرت کنیم! متاسفانه بعلت تعطیلات آخر هفته دفتر شرکت هواپیمایی بسته بود و ما مجبور شدیم سفر به بودا+پست را برخلاف خواسته خودمان انجام بدهیم!! خصوصا که این روزها گویا یک انقلاب مخملی هم در آنجا در حال شکل گرفتن است و در نتیجه دیدیم بد نیست ما هم برویم و از آنها یاد بگیرم چطوری باید انقلاب مخملی انجام داد.
از شوخی که بگذریم بطور جدی به عرض مبارکتان برسانم که اگر در هفته آینده ننوشتیم بدانید و آگاه باشید که هتل محل اقامت ما اینترنت نداشته اگر داشت که حتما خدمتتان خواهیم رسید.

نوشته: در ساعت: 7:07 pm در بخش: طنز

12 پیام  |           

12 پیام به “ما فردا می‌ریم مسافرت”

 1. نسرین says:

  سفر خوش حسن آقا جان !

 2. آقای خـُسـُن آقا ســفر خـوشی را بـرای شـما آرزو داریم ؛)
  تورو خـدا لـهجه گـیلکی رو کـیف میـکنی ؟
  قربان مرامت کیانوش جان لهجه گیلکی رو هم بسیار حال کردیم بُخُدا!

 3. مهران says:

  اولندش خوش بگذره و تندرست باشی.
  دومندش بودا پیغمبر نیست، اینو که میگی آدم دربارش فکرای بد بد میکنه!
  سومندش انقلاب مخملی راست کار مانیست بهتره یه فکر دیگه بکنیم.

 4. سفر خوبی داشته باشی. من چند دوست مجار در کانادا دارم. کانادا نشینهاشون خوبن نمیدونم خوداشون چه گوهی هستن. ولی بوداپست شهر قشنگی است. حداقل از عکسهایی که من دیدم. پس خوش بگذره.

 5. حسن آقا
  اولا بابت اديت قالب وبلاگ صميمانه متشکرم. ايشالله يک روز جبران کنم. مثلا اگر خواستی وبلاگت را بهم بريزی خبرم کن.
  دوما ايشالله خيلی خوش بگذره سفر به بوداپست. حواست باشه دسته گل به آب ندی.
  سوما باباجان زود بيا مملکت را حراج کردند به امريکائی​ها.
  چهارما خيلی باحالی

 6. Farshid says:

  ssughati yadet nare amuu

 7. بهروز says:

  حالا که مدیر‌آقا نیستش هر کی هر چی خواست اینجا بنویسه، حسن‌اقا سفر خوش! شما هم مثل حسین درخشان عکس از جاهای جالب و دیدنی و علمی، مثلاً اندام و فیس خودت، برای ما روانه کن!

 8. maman isan says:

  yani chi ma darim mirim safar pasho bya dame in thanks giving be ma dastoore torki ro bede madar 🙂

 9. morad says:

  drood bar fouladvand va anjomane padeshahi iran. iran bazoode azad meshavad.

 10. این یـک هـفـته کـی تـموم میـشه پـس ؟؟
  ———
  پاسخ:
  کیانوش جان یک هفته همین امروز تمام شد و یقینا از فردا در خدمت خواهم بود

 11. raheleh says:

  سلام به خسن آقای گل امیدوارم سفر خوش گذشته باشه تا الان اومدم بگم سه شنبه تولد آیدین کوچولوی منه یک ساله میشه دوم آبان اگر قدم رنجه کنین و به رسم یادگاری یه چیزی بنویسین ممنون میشم موفق باشین و سر خوش تا درودی دوباره بدرود

 12. چـه کـنیم دیگه اومـدیم خــارجه … ریاضـیات رو از یاد بردیم

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی