Sep 14 2006

داستان بلدرچین و جوجه‌هایش

نوشته:     :::       6 پیام

حتما این داستان را می‌شناسید!؟ حداقل جوان‌های قدیمی آنرا در کتاب‌های دوره ابتدایی خوانده‌اند! البته اگر ساعت درس چرت نزده باشند.
تقریبا دارد پیش بینی‌ها در رابطه با بحران اتمی ایران و همچنین درگیری سیاسی غرب با ایران به حقیقت می‌پیوندد. همان پیش بینی‌هایی که بر این نظر بودند که حکومت عاقبت با غرب سازش خواهد کرد. چرا!؟ توضیح می‌دهم.
وقتی آمریکا تصمیم به حمله به عراق گرفت عده‌ای بر این باور بودند که بعد از یکی دو ماه وقتی که کار رژیم عراق تمام شد آنگاه ایران در تیر رس قرار خواهد گرفت. همان موقع به ریش این افراد خندیدم و نوشتم که اول جنگ آمریکا با عراق یک جنگ طولانی خواهد بود. دیدیم که حتی با سقوط دولت صدام هنوز آمریکا نتوانسته کوچکترین کنترلی بر این کشور داشته باشد و یقینا با وجود دولت ملاها در همسایگی عراق چنین اتفاقی نخواهد افتاد. از همه بدتر چنین به نظر می‌رسد که تجزیه عراق محتمل تر از کنترل آمریکا بر عراق.
از همه مهمتر اینکه چنین به نظر می رسد که برای اینکه معضل عراق حل شود اول باید حکومت ایران را زیر کنترل در آورد. این کار نیز شدنی نیست زیرا ایران بمراتب سعب العبور تر از عراق خواهد بود هزار بار سعب العبور تر. اگر عده ای و حتی شاید دولت بوش به این خیال بودند که می‌توانند ایران را هم مثل عراق و افغانستان اشغال کنند سخت در اشتباه بودند.
پس باید نتیجه گرفت آنهایی که خوشحال بودند و منتظر برای اینکه آمریکا بیاید و آنها را از دست آخوندها نجات دهد باید برنامه ریزی جدیدی انجام بدهند. نگاه کنید به مذاکرات پیش و پشت پرده و اینکه اروپا دوباره حرف از مذاکره می‌زند و این وسط می‌ماند آمریکا که تنها باید در بهترین حالت دست به دامان آخوندها بشود تا بلکه از مخمصه عراق نجات پیدا کند.
خوب پس با این وضع راه ما به کدام ناکجا آباد ختم خواهد شد؟ آیا رژیم ماندگار است؟ خیر رژیم رفتنی است اگر ملت ایران بخواهد، اگر ملت ایران خصوصا آنها که در داخل ایران هستند حرکتی کنند و حداقل با این بازی‌های رای گیری و انتخابات و الخ مبارزه موثر کند. یعنی اینکه در دقیقه آخر چند تا بیسواد که خودشان را روشنفکر می‌خوانند بر ندارند و به نفع این یا آن ملا به بهانه اینکه “اگر رای به این یا آن ندهیم گروه‌های تندرو به سر قدرت خواهند آمد” مردم را به پای صندوق‌های رای نکشند. در چنین حالتی یقینا یک برگ برنده را از دستان رژیم خارج کرده‌ایم. این بازی پای صندوق رای رفتن باید خاتمه یابد. ممکن است عده‌ای بگویند که با پای صندوق نرفتن رژیم عوض نمی‌شود. من پاسخ می‌دهم با پای صندوق رفتن هم رژیم عوض نمی‌شود ولی حداقل رژیم در خارج نمی‌تواند با این برگ مانور بدهد و بازی کند، حداقل این بازی هنرش این است که مخالفین رژیم می‌فهمند روی چند درصد مردم می‌توانند حساب باز کنند. حداقل اعتماد ملت به خودش بیشتر می‌شود، حداقل رژیم نیز گوشی دستش می‌آید که پشتیبانی ندارد.
نکته اساسی دیگر که در برخورد با رژیم باید روی آن کار شود وضع اقتصادی موجود و احتمالا وضع اقتصادی بحرانی تری که در آینده بسیار نزدیک می‌تواند پایه‌های رژیم را سست کند و یک شورش کوچک در گوشه‌ای از ایران یک مرتبه تبدیل شود به یک شورش خودجوش همه گیر و کل رژیم را و بازی‌ها و معادلات آنرا بهم بزند.
این رژیم اگر بخواهد با غرب به توافق برسد باید چند باج بزرگ بدهد اولین باج، کمک به پایین آوردن قیمت نفت است (آخه هرچی باشه همه این دعواها بر سر همین لحاف ملا است قربان! قیمت نفت). اگر رژیم با غرب به توافق برسد اولین نتیجه آن سقوط و تثبیت قیمت نفت خواهد بود که این مساله به این معنی است که یک مرتبه درآمد نفت رژیم بسیار پایین خواهد آمد و اولین پیامد آن رژیم مجبور خواهد شد برای تنظیم بودجه برنامه حذف سوبسیدها را که از قبل برنامه انجامش را داشته سرعت بخشد و همین یک مساله به نظر کوچک و بی اهمیت می‌تواند پوست موزی باشد زیر پای رژیم که از هزار حمله خارجی برای رژیم خطرناک تر خواهد بود، مخصوصا اگر نیروهای مخالف رژیم بتوانند روی این مساله از قبل کار کنند و مردم در تنگنا قرار گرفته را برای مخالفت آماده کنند و به نحوی به نارضایتی‌ها دامن بزنند. خلاصه اینکه مخالفین رژیم چه آنها که به غرب دل بسته بودند و چه آنها که به نیروی خود متکی بودند باید استراتژی‌ها را از نو بنویسند و برنامه ریزی لازم را در این راستا انجام دهند.
حمله آمریکا و یا حتی تحریم را فراموش کنید و بجای آن روی نیروی بلقوه خود باید سرمایه گذاری کرد.
برای اینکه به جو موجود بیشتر پی ببرید یک نگاه هم به این خبر بیندازید.
پ.ن: شاهد از غیب رسید:
یک مقام مسئول در مذاکرات هسته‌ای : پذیرش حفظ تنها 100 دستگاه سانتریفیوژ توسط ایران کذب محض است

نوشته: در ساعت: 9:55 pm در بخش: مبارزه با رژیم

6 پیام  |           

6 پیام به “داستان بلدرچین و جوجه‌هایش”

 1. سوال اول : چرا شرق تعطیل شد ؟
  الف ) به تو چه …
  ب ) حقشه … پرروبازی درآورده بود.
  ج ) یک کاریکاتور موهن
  د ) شوخی شوخی با انرژی هسته ای هم شوخی
  ر ) فضولی ؟
  خ ) چون نه غربی نه شرقی …
  م ) غلط کرده با هاله نور شوخی کرده …
  س ) می خواستن عکس ها رو با منبع کار کنن خب !
  ی ) تقصیر منصور نصیری و آرش آشوری نیا می باشد. نفرینشون گرفت.
  د ) ایران هم توقیف شده بود خب . یک یک مساوی
  ف ) هیچ کدام از موارد درست نیست.
  ی ) همه موارد درست است.
  ض ) گزینه الف و خ و س و م درست است.
  ظ ) گزینه ر و ب و د درست نیست.
  دوستان عزیز همین یک سوال بیست نمره دارد.

 2. هخا says:

  وقتی می گمت کون می دی همینه دیگه
  من نگفتم روحانیون محترم همراه پشتیبانی مردم عزیز در دقیقه 90 کوتاه می آیند
  حفظ نظام از اوجب واجبات است احمق جان این را هنوز نتانستی بفهمی؟
  فشار بر مردم ایران چندان مهم نیست زیرا باید برای سر بلندی نظام تحمل کرد , مهم این است که مردم سرگرم کار خود باشند و به کاری که بهشان مربوط نیست دخالت نکنند , ساخت و پاخت پشت پرده با اروپا همیشه برگ برندذه ای برای ما بوده است
  حالا برو کون بده

 3. Nima says:

  دوستان, دیدین ابراهیم نبوی چطور پوز حسین درخشان رو زد تو برنامه تلویزیونی صدای آمریکا؟ اگه ندیدین حتما تو آرشیو برنامه ببینید

 4. سرهنگ صادق حمايت says:

  بس کن ديگه! چقدر ُکس و شعر!! دوسال تمام است داری می گويی مردم و انتخابات!! چرا توی مغزت نمی رود که مردم داخل ايران به کيرشان هم اينحرفها نيست. هميشه بهت گفتم بازهم بهت بگويم بدون فشار مستقيم امريکا که می تواند شامل حتی يک حمله نظامی هم باشد اين رژيم تکان نمی خورد!! امريکا و شاهزاده رضا پهلوی تنها راه نجات اين مملکت و اين ملت است حالا هی بگو تحريم انتخابات.
  ————
  پاسخ:
  سرهنگ تو هنوز بازنشت نشدی!؟
  بابا ول کن دیگه، اون شاهزده شما هم بدرد دم راه آب می‌خوره.

 5. نا آگاهي و عدم شناخت پيروان و رهبران ساير مذاهب از دين اسلام باعث مي شود که آنها تمکين به دين اسلام که نداشته باشند هيچ بلکه دين اسلام را دين خشونت بنامند امروز پاپ اسلام را دين خشونت ناميده است چون خبر از رحمانيت دردين اسلام ندارد.
  پر واضح است هرکسي پس از مداقه در فلسفه وتاريخ دين اسلام به مفاهيم عميق رحمانيت در دين اسلام پي خواهد برد چراکه وجود احکام گوناگون منبعث از وحي و سيرت النبي در اسلام، نظير نجس خواندن پيروان ديگر اديان، غارت ثروت پيروان ديگر مذاهب، سنگسار کردن، قتل عام يهوديان، کشتن دگر انديشان، سر بريدن، کور کردن، شکنجه دادن همگي اشاراتي مستدل و متقن بر رحمانيت دين جهان شمول اسلام دارد .
  چراکه اگر اين اعمال رحمانيت نبودند محمد(ص) و علي (ع) مکررا دست به چنين اعمالي نمي زدند ، ولي در انجيل و سيرت المسيح وهمچنين در ايقان و سيرت البها و همچنين در بوديسم و سيرت البودا به اندازه يک ارزن خبري از رحمانيت و انسانيت نيست و جاي تعجب نيست که اگر پيروان اين مذاهب از رحمانيت واقعي شناختي نداشته باشند.
  اميد است با ظهور حضرت مهدي ارواحنا له الفدا طعم رحمانيت به تمامي اديان الهي چشانده شود. رحمانيت اسلام که توسط مهدي (عج) به جهانيان شناسانيده خواهد شد مسيح را وادار خواهد کرد که در نماز دشمن شکن جمعه به بقية الله العظم اقتدا نموده، و آنگاه است که عرق شرم بر پيشاني پاپ ها و کشيشان جاري خواهد شد که چرا متوجه مفاهيم عميق رحمانيت در اسلام نشده اند.
  امروز نواب امام زمان مقدمات گسترش رحمانيت را در ايران و عراق و حتي آمريکا پياده نموده اند که با استقبال مردم فهيم مواجه گشته است. آيا مثالي از اين واضح تر براي پاپ نيست، پس چرا اسلام را دين خشونت مي نامد؟
  ————-
  پاسخ:
  من اصلا با این نوع طعنه زدن و طنز نوشتن موافق نیستم.
  دوست عزیز اگر تصمیم دارید طنزی بنویسید یا کنایه‌ای بزنید باید توجه داشته باشید که عده‌ای درست مثل نوشته شما می‌اندیشند و این نوع نگارش شما باعث خواهد شد که بر افکار و کردار خود پافشاری بیشتری کنند.
  فراموش نکنید که آن قشری که چنین می‌اندیشند از آگاهی کافی برخوردار نیستند تا فرق بین طعنه، طنز یا کنایه را با مطالب جدی به خوبی تشخیص دهند و این نوع نگارش می‌تواند شدیدا زیان بار باشد.

 6. ali says:

  salam doste garami
  melate iran har chi mikeshe az daste afrade kotah fekri mesle shoma mikeshe
  va inke inghadr aghab monde o pishraft nakarde
  vase iek bar ham ke shode ma baiad dorost fekr konim va ba tahamole tamame ranji ham ke darim o khahim dasht vatan foroshi nakonim
  ma agar harche ham ke az dolat naraz bashim baiad khodemoon hal konim na digaran
  va ghadre melat va mamlekatemoono bedonim o ….
  mamnoon va motashaker

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

وبلاگهایی که می‌خوانم

شمارشگر