Jun 23 2006

جام جهانی هم جام زهر شد

نوشته:     :::       15 پیام

یک احمقی گله می‌کرد و می‌گفت: ببین در مملکت فلک زده ما فوتبال هم سیاسی شده! به او گفتم بیچاره اگر فوتبال سیاسی نمی‌شد باید نگران می‌شدی.
اگر از تعاریف اکادمیک در باره واژه سیاست و سیاسی شاخ و برگ هایش را بزنیم، تعریف ساده‌ای خواهد داشت به این معنی که شهروندان در امور اداره جامعه دخالت کنند، حالا کجای این مساله تاسف آور است که جامعه ورزشی ایران هم سیاسی شده!؟ مگر نه اینکه همه چیز آن مملکت به وضع فجیعی قاراش میش است و سنگ روی سنگ بند نمی‌شود!؟ خوب اگر در چنین شرایطی شهروندان در امور آن دخالت نکنند پس چه کسی باید این کار را بکند!؟
مگر نه اینکه قبل از مسافرت تیم ملی فوتبال سران رژیم از موقعیت تیم ملی برای منافع خود سوء استفاده کردند و با جلسات مسخره خود سعی کردند از آن بهره سیاسی ببرند. پس چرا شهروندان نباید فوتبال را سیاسی کنند و به آن بعد سیاسی بدهند!؟
از همین منظر هم من بسیار خوشحالم که تیم ملی باخت و از جام حذف شد آن هم تیمی که صد درصد در اختیار و کنترل حکومت گران است و هم برد و هم باخت آن و منافع و ضررهای آن به جیب این حکومت سرازیر می‌شود.

نوشته: در ساعت: 10:02 am در بخش: ملای حیله گر

15 پیام  |           

15 پیام به “جام جهانی هم جام زهر شد”

 1. مهران says:

  من هم از اینکه فوتبال بی اختیار ما باخت خوشحالم.اول اینکه مردم بدانند ورزش ما در جمهوری اسلامی چندان گوزی هم نیست. دوم اینکه ثابت شد در اینجا حتا مگس بدون مصلحت رژیم اسلامی نباید پر بزند.

 2. Azadeh says:

  Man ham az inke in team ba in eftezah hazf shod khoshhalam.
  Omidvaram in ba’es beshe mardom be rishehaye moshkelateshoob bishtar fekr konan.

 3. تمام دنیا تما فکر و ذکرشان پیروزی و خوب بازی کردن در جام حهانی است،آنوقت در ایران عزیز ما فکر صدور انقلاب با کمک فوتبال!
  خدا رو شکر که ایران به مرحله دوم صعود نکرد وگرنه با آبروریزی را ندادن احمقی نژاد به آلمان چه می کردیم؟
  البته بعید هم نبود راهش بدهند!فعلا که قاتل معروف مرتضوی ،راست راست دارد توی دنیا می چرخد و هیچ کدام ار حکومت های مدعی حقوق بشر هم حتی نگفته اند بالای چشمت ابروست!
  صادق خان هدایت زمانی می گفت: سیاست چیز گهی است!

 4. با سلام و درود
  همه با هم در اجتماع بزرگ 19 تیر درب اصلی دانشگاه تهران ساعت ۵ شرکت می کنیم………..
  ضمنا مراسمی هم روز 18 تیر ماه بر سر مزار لاله همیشه سرخ کوی دانشگاه عزت ابراهیم نژاد ساعت 2 بعدازظهر در شهرستان پلدختر برگزار خواهد شد از شما دوستان گرامی هم دعوت به عمل می اید در این مراسم شرکت نمایید و به دوستان خود اطلاع دهید…
  متن کامل اطلاعیه در وبلاگ کوی دانشگاه می باشد….
  http://www.1378.blogfa.com
  ضمنا وبلاگ سال هشتم با یادی از زندانیان وقربانیان 18 تیر توسط احمد باطبی برای گرامی داشت حادثه کوی دانشگاه منتظر نظرات و حمایت گرم شما دوستان عزیز می باشد…
  به امید ایرانی ازاد و اباد

 5. شاهين says:

  خُسن آقا عزيز چند بار خواستم بنويسم جلو خودم رو گرفتم اما چون ديدم اين سومين پُستيه كه درباره فوتبال مينويسي ديگه نميتونم كه ننويسم!
  باور كن هر چقدر درباره سياست و آشپزي و اين مسلمين و دينشون اطلاعات فوق‌العاده‌اي داري اما در ضمينه ورزش و يا حداقل فوتبال نه اطلاعات جالبي داري نه جالب مينويسي!
  من نه به عنوان احاد ملت شهيد پرور! اما از طرف خودم كه توي اين مملكت خراب شده كه يكي از معدود دلخوشيهايي كه برام باقي مونده فوتباله وقتي با اين اعصاب داغون به خاطر از بين رفتن يكي از معدود دلخوشيهاي زندگيم ميام و نمك پراكنيهاتو در مورد گل زدن عمر! و يا پيش بيني نتيجه مسابقه ایران پرتقال و يا خوشحاليت رو از حذف تيم ملي ميبينم واقعا عصباني ميشم……..
  —————-
  پاسخ:
  دوست عزیز متاسفم که باعث رنجش تو و دیگر دوستداران فوتبال شدم ولی از نوشته‌های خودم در این باره پشیمان نیستم.
  اینکه من در زمینه فوتبال چیزی نمی‌دانم یقینا حق با شماست ولی باور کنید من هم علاقمند به فوتبال هستم ولی وقتی که در ایران فوتبال هم مثل همه زمینه‌های دیگر دچار مافیابازی می‌شود دیگر نمی‌توان از آن به عنوان فوتبال نام برد و پیشتر باید آنرا بازی مافیایی نامید و به همین رو هم نمی‌توان به آن دلخوش کرد و نه از آن لذت برد و یقینا نمی‌توان از برد چنین تیمی خوشحال شد.
  به امید روزی که فوتبال ایران هم مستقل از باند مافیای ملایی شود تا هم تو و هم من و هم همه دیگر علاقمندان بتوانیم از آن لذت ببریم

 6. azadeh says:

  agheye Reza bagheri chera ingahdr badbini?!
  az tarzeh harf zadanet maloomeh ke be chap mizani..
  Vali nemgi ke dolathaye Amrica va Canada sedaeshoon daroomadeh(ke hatman az dideh jenabe alai kheili pedarsookhteh bayad bashan) inghadr koli gooi
  nakon
  dar avaz Eropean ava Rusain va Chinese ta delet bekhad Socialist va pedarsookhteh hastan.
  ————-
  پاسخ:
  دوست عزیز کدام بدبینی مگر این اتفاق نیفتاده!؟ تگر غازی مرتضوی در شورای حقوق بشر شرکت نکرده!؟ مگر غیر از این است که اروپا سالهای سال از بودن آخوندها بهره برده و از داشتن روابط (پولی) حسنه برخوردار نبوده!؟ چه کلی گویی!؟ چه بدبینی!؟ اینها عین واقعیات است اگر چشم بر واقعیات می‌خواهید ببندید مشکل خود شماست ولی با چشم بستن من و شما واقعیات را که نمی‌توان تغییر داد که عزیز

 7. شاهين says:

  خُسن آقاي عزيز با حرفت مخالفم! ميگي چون فوتبال دست ملاها و باند بازريهاشون افتاده بايد قيدشو زده! با اين استدلال پس بايد قيد ايران هم زد چون دست ملاهاس! و هيچ كس هيچ افتخار آفرينيي براي اين مملكت نكنه چون دست ملاهاس!
  شايد در ضاهر اگر الان ايران افتخاري تو هر زمينه كسب كنه ملاها بگن افتخار ماست اما سالها بعد كه اينها گورشون گم كردند نميگن تيم ملي فوتبال جمهوري اسلامي فلان تيم رو شكست داد و به فلان مرحله رسيد ميگن تيم ملي ايران فلان كار رو كرده!
  همونطور كه مردم ما بارها و بارها از افتخار حضور ايران در جام جهاني 1978 به عنوان اولين تيم‌اسيايي حاضر در جام جهاني ياد ميكنند و هيچ كس نميگه شاه اين افتخار رو كسب كرد بلكه ميگن تيم ملي ايران اين افتخار رو كسب كرده …..

 8. Self says:

  گنجی به اين جهت کارش ميلنگه که وسط اين دعوا داره نرخ تعيين ميکنه. الان که همه دارند جهت
  اتحاد پيش ميرن، اين آقا مياد ميگه نبايد همکاری کرد. خوب اين منو وادار ميکنه که به اين آدم شک کنم

 9. شاهين says:

  حْسن آقا يكم مهرورزي ياد بگير D:
  http://www.radiojavan.net/linkdoni/2006/05/0511_1_kiss.htm

 10. فرهاد says:

  خسن آقا از تو چه پنهان که انصار حزب اله هم از باختهای ایران خوشحال شده !! قبول نداری یه سر بیا خودت بخوان.

 11. xyz says:

  گنجی هم ترکمون زد. باور نميکنيد به مصابحه او در کوچه های پاريس توجه کنيد.
  عزيزان من
  اين هم يک راه امتحان بود. فکر ميکنيد واقعا بهتر از رضا پهلوی برای نجات اين مملکت پيدا ميشود؟
  اگر کسی شخص بهتری را سراغ دارد معرفی کند. اگر معرقی شد ممنونم.

 12. بـرای شـاهـین
  مـادر بزرگ مـرحـوم مـن هـمیشه مـیگـفـتند
  بــوسه مــگر چـیست ؟
  فــشار ِ دولـب
  ایـنکه گــنه نـیست
  چـه روز و چـه شـب
  D:

 13. بـرای xyz
  سـمت و سـوی گنـجی از اول هـم مـشخـص بـود و کـسی ازش انـتظار نـداشـت که بـیاد از رضـا پـهـلوی و پـادشاهی مـشروطه پـشـتیبانی کـنه. . . اشـتباهی که گـنـجی داره از نـظر مـن مـرتـکب مـیشه ایـن است که فــکر میـکـنه اونـقدر نـظراتـش در ایـران طرفـدار داره که مـیتونه مــشروطه خـواهـان رو کـنار بـذاره و به تـنهائـی مـوفق بـشه !!!
  ایـنجـاست که بـاید بهـش گـفت “این ره که تـو میروی به تـرکـستان است”

 14. NAder says:

  درود بر حسن آقاي گُل. دزدي ِبوسه عجب دزدي ِ‌پر منفعتيست/ كه چون باز بستانند دو چندان گردد.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی