Jun 09 2006

وقتی که فوتبالیست چسناله سیاسی می‌کند

نوشته:     :::       22 پیام

ahmadi_fotbal.jpg
کاپیتن تیم ملی ایران آقای علی دایی فرموده‌اند: فوتبال برای زنها نیست و همزمان می‌فرمایند دنیا نباید در باره مساله زنان در ایران دخالت کند.
در ادامه خبر می‌خوانیم که: رهبر حکومت آخوندی به خانم‌ها اجازه حضور در زمین‌های فوتبال را نمی‌دهد، دنیا در این باره واکنش نشان می‌دهد، آقای علی دایی کاپیتان تیم ملی فوتبال کشور گل و بلبل عقیده دارند که هیچ دلیلی برای این واکنش وجود ندارد.
در ادامه کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران چسناله سیاسی می‌فرماید: هر کشوری قوانین و عرف خود را دارد، آمریکا عرف خود را دارد و ایران هم عرف خود را. ایشان می‌افزایند که ممنوعیت حضور خانم‌ها در زمین‌های ورزشی برای حفاظت خانم‌ها از گزند زبان و فرهنگی است که در زمین‌های فوتبال مرسوم است. باقی چسناله‌های آقای علی دایی هم بر همین محور می‌چرخد و نیازی به بازگویی آنها نیست.
حال باید از خانم‌های فعال سوال کرد چه کارزاری را برای مقابله با اینگونه فرهنگ فوتبالیست‌ها در نظر گرفته‌اند، آیا فوتبال دوستان ایران حاضرند در مقابل چنین چسناله‌هایی سکوت کنند و هیچ عکس‌العملی از خود نشان ندهند؟
آیا زمان آن نرسیده که برای اصلاح امور، با اینگونه مسائل فرهنگی برخورد جدی کرد و مثلا در روزهای مسابقه تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2006 عرصه را بر آقای علی دایی چنان تنگ کرد که مجبور به ترک زمین شود و دیگر به زمین‌های فوتبال برنگردد. آیا ورزش دوستان ایرانی حاضرند از حضور چنین ورزشکارانی در زمین‌های بازی جلوگیری کنند و بجای اصلاح از بالا اصلاح را از پایین شروع کنند. فوتبال و دیگر ورزش‌ها ابزاری است برای فرهنگ سازی اگر نتوانیم در این زمینه ها امور را اصلاح کنیم در کل وضع بر همین منوال باقی خواهد ماند و گیرم که رژیم را هم عوض کردیم با تحجر ورزشکاران‌مان چه خواهیم کرد؟
حداقل از خانم‌هایی که در استادیوم‌های مسابقات جام جهانی حضور دارند توقع داریم با هر وسیله‌ای که شده از بازی آقای دایی در این مسابقات جلوگیری کنند و با فریادهای خود دایی و امثال او را مجبور به ترک زمین مسابقات کنند، این شگرد حداقل می‌تواند هشداری باشد برای دیگر ورزشکاران ایران تا در باره مسائل اجتماعی از این دست یا دخالت نکنند یا اگر دخالت می‌کنند در کنار و در مسیر مردم باشند و نه رژیم خونخوار و مستبدی که روسیاه خواص و عام است.

نوشته: در ساعت: 12:37 pm در بخش: فرهنگ و هنر

22 پیام  |           

22 پیام به “وقتی که فوتبالیست چسناله سیاسی می‌کند”

 1. x says:

  رضا زاده هم خايه مالي خامنه اي را ميکنه و خادم ها نيز خايه مال ملا ها هستند.
  حرف ورزشکارها حتي اگر به سود دموکراسي و ليبراليسم و حقوق بشر باشه زياد ارزشي نداره.
  چون معمولا ورزشکارها زياد اهل فکر نيستن و رابطه بين زوز بازو و عقل معکوس هست.

 2. نسرین says:

  با حضور خانمها در استادیومهای ورزشی موافقم اما با نظر شما در مورد اینکه بر علیه علی دایی شعار بدیم خیر. زیرا می تواند در روحیه ی تیم تاثیر گذارد. در ضمن علی دایی آنقدر گردن کلفتر و با نفوذتر از این است که بتواند هر کاری و یا هر حرفی دلش می خواهد در مورد فوتبال ایران بزند.
  ——————
  پاسخ:
  نسرین خانم به جهنم که در روحیه تیم تاثیر می‌گذارد اگر بنا است ما در این وضع باقی بمانیم من ترجیه می‌دهم تیم ایران در تمام بازی‌ها بازنده شود. عقل هم خوب چیزی هست عزیز جان

 3. سلام … فکر نکنم فقط بخاطر اینکه بتواند به دادوستدش ادامه دهد این حرفها میزند. متاسفانه ایشان و خیلی از اقایان نمیفهمند که آنها باید خود را عوض کنند و نه خانمها را بخاطر رفتار و کردار زشت خود جریمه کنند ….

 4. والد بمانعلی says:

  خسن آقای عزیزم
  گمان می کنم از نکبت بار ترین اثار حکومت ابن جباران ویرانی فرهنگی است که با زر و زور مشتی کاسه لیس و نواله خور دور و بر خویش گرد کرده اند. سبیل این مردک را هم لابد به روش آخوندی که خوب بلدند حسابی چرب کرده اند. مطمثن باش که زنان ایران پاسخی درخور به این زبان به مزد هم خواهند داد. مقاله اینیاتسو رمونه در باره جام جهانی در شماره این ماه لوموند دیپلوماتیک خواندنی است.

 5. sh says:

  eenjast ke bayad be dayee begee namana

 6. شاخ بز says:

  حسن اقا
  اقای علی دائی یک فوتبالیست هستند و وارد نمودن یا وارد شدن ایشان را بزور در دنیای سیاست اشتباه میبینم. مهم اینستکه هر کس جای و مقام خود را در جامعه ایرانی بشناسد و طبق ان رفتار نماید.
  از پله و مارادونا هم کسی انتظارات سیاسی نداشت و قدرشان را زمانی که برای تیمهای ملی کشورشان بازی میکردند همگان میشناختند.
  ———————–
  پاسخ:
  پله و مارادونا از این چرندیات که آقا فرموده‌اند نمی‌گویند و در ضمن حضور او و افرادی مثل او در تیم ملی فقط بخاطر دستمال ابریشمی است که با آن خایه‌های رهبر و دستگاه ولایت او را نوازش می‌کنند است نه بخاطر شایستگیشان تازه مگر نه اینکه بنا به گفته شما ایشان فوتبالیست هستند و نه سیاستمدار پر چرا خودشان را نخود آش سیاست کرده‌اند در ضمن گمان می‌کنم مقایسه علی دایی با پله و مارادونا یک کمی اقرار آمیز می‌نماید فکر نمی کنید؟

 7. مریم says:

  جناب خسن آقای عزیز، به قول معروف دلتونو خون نکنین. این بازیکن مادام العمر فوتبال ایران، این بار هم بازیشو می کنه و همه براش هورا می کشن و انگار نه انگار. ما اگه از این غیرتها داشتیم که هر ننه قمری رو بابت اراجیفش بازخواست کنیم، الآن حال و روزمون این نبود. چندین قرنه داریم حرف مفت نشخوار می کنیم، اینم روش، چه خیالی.

 8. ایمیل من به دست شما رسید ؟
  ————-
  پاسخ:
  بله همین الان خوندمش وقت نکردم پاسخ بدم هنوز، حتما همین امروز پسخشو به شما خواهم داد

 9. xyz says:

  آخه يکی نيست به اين يفيوز خايه مال بگه که عرف چه ربطی به يک قانون تحميلی داره؟!
  مثلا حضور زنان در ورزشگاهها در قبل از انقلاب عرف بود و حالا اين عرف از بين رفته؟!
  تا اينجا که من ميدونم عرف به رسوم و عادات و آداب مردم يک جامعه ميگن که اکثريت مردم از آن تبعيت ميکنند و با آن مشکلی هم ندارند. مثلا خواستگاری کردن از يک دختر در منزل يدرش يک عرف در جامعه ماست ولی در کشوری مثل آلمان مفهوم ندارد.
  گذشته از اين بايد از اين گوسفند سوال کرد که اگر اينقدر يايبند عرف جامعه ات هستی يس چرا در بعضی موارد سعی ميکنی ادای بعضی از فوتباليستهای ارويايی را در بياوری؟ مثلا يادم هست که اين آقا (آغا هم خوانديد اشکالی ندارد) در يکی از بازيهای باشگاهی به تقليد از غربيها اکثر انگشتانش را انگشتر کرده بود.
  شايد هم دليل اين اظهارنظرهای علی دايی رابطه بين توب و کله اش باشد. به هر حال اين بابا کله اش از هر ايرانی بيشتر کار ميکند!
  واقعا که عقل سالم در بدن سالم است!!!!!

 10. شاخ بز says:

  حسن اقا
  زمانیکه سندیکاهای کارگری و احزاب سیاسی در برزیل مبارزه قانونی و پیگیری را دنبال میکردند و فراخوان به اعتصاب داده بودند و کارگران و کارمندان در حال اعتصاب بودند همین اقای پله بود که در استادیوم ورزشی پیش از بازی میکروفن را بدست گرفت و مردم را به شکستن اعتصابات دعوت نمود و در برزیل هم که خودت میدانی چه نفوذی فوتبال داشته و دارد. مارادونا و یا بکن بائر همینطور.
  استفاده ابزاری از ورزشکار و هنرمند کردن کار خوبی نیست و ورزشکاران و هنرمندان را از جایگاه خود خارج میسازد. لزومی ندارد که همه در این مملکت سیاستمدار و سیاست زده باشند. شناخت موقعیت اجتماعی و تلاش شخصی در بهبود این موقعیت اجتماعی از راه درست است که باید مطلوب نظر قرار گیرد و لاغیر.
  اگر هم کسی خارج از این محدوده عمل کرد نبایستی به ان ارزشی انچنانی داد و خود بخود جریان را بزرگتر از انچه هست نمود. هدف از مبارزه در هر جامعه ارتقا نظر و بهبود وضع سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی در عین استقلال است و نه بیش و کم.
  —————
  پاسخ:
  حضرت شاخ بز شما آخوند نیستید؟ برای اینکه من هنوز نفهمیده ام مواضعتان چیست یکی به میخ می کوبید یکی به تخته و خلاصه حقیر را بدجوری گیج می کنید
  اول از همه اینکه چه ما بخواهیم چه نخواهیم ورزش سیاسی شده و هدف من هم همین است که تا آنجایی که ممکن است بر چرندیات آقای دایی احمیتی ندهم ولی متاسفانه چه شما بخواهید چه نه چرندیات ایشان در تمام رسانه های بین المللی منعکس شده و در نتیجه یکی مثل من و شما باید تلاش خودمان را بکنیم تا چرندیات ایشان را خنثی کنیم که متاسفانه به این سادگی ها نیست چون ایشان به مدیا گسترده ای دسترسی دارند و بنده و جنابعالی به این وبلاگ فکسنی

 11. Winston says:

  این مرتیکه هم از اخور میخوره هم از توبره… پست فطرتی هم حدی داره… نه؟

 12. از چشمم افتاد این علی دایی …..واقعا نظرش اینه نسبت به خانمها…..!!!!باید گفت بچه تو برو آبت رو بخور …..فکر کرده حالا در فوتبال استعداد داره باید در همه کار دخالت کنه…..وقتی که شعور در کله آدم نباشه به چه دردی میخوره ….حالا آقای گل باشه….
  از چشمم افتاد بد جور
  —————
  پاسخ:
  اگر این آقا استعداد فوتبال داشته باشه پس من هم باید انشتین باشم!
  کدام استعداد فوتبال این بدخبت فلک زده توی اون حکومت می زارن بشه کاپتن تیم فوتبال ایران توی یک حکومت مردمی یقینا توپ جمع کن هم از سرش زیادی هست

 13. حق طلب says:

  اولا آن خر پدر چلاق و تریاکی که فتوای عدم حضور زنان ما را در ورزشگاه ها دادند گه خوردند و به قبر یک یک پدران صیغه ای خود خندیدند ثانیا آقای حسن دایی کاپیتان تیم کرۀ القدم اسلامی! و (قهرمان قهرمانان در خایه مالی دستگاه ملایان) هم دهان ایشان را لیسیدند که تعیین تکلیف کننده و سخنگو برای نیمی از جامعه ما باشند. ثالثا نه این دو خر پدر بلکه هر قرمساق و الدنگ و وطن فروش دیگری هم که ناقض حقوق حقه ملت ایران باشند لایق کثیف ترین القاب هستند و جایگاهی در ایران آزاد ندارند. تف بر وطن فروشان مرتجع

 14. roya says:

  آقاي دايي بيش از انكه فوتباليست ياورزشكار باشه , كاسب و بازاري است . اين اظهار نظرها هم از همون خصلت منفعت طلبانه اش سرچشمه مي گيره .

 15. الاغنامه says:

  چهرهء چون کون و عن آلود رهبر هر که ديد
  حسن الله و پيمبر را در آئينه ديد
  منع شک و عقل و پرسيدن چو شد بنيان دين
  جز جهالت امتی نادان از آن ايمان نچيد
  باور خونين خر از هر حقيقت برتر است
  خر به \”اقرب!\” هم عرب گرديد و هم ناديده ديد
  گر ز شک است و ز پرسش باروَر دار خرد
  خر ز پُمپ کير رحمان چون صنوبر شد رشيد
  بر نمی تابد خدای خر شراکت را و شرک
  بی رقابت ميتوان تپاله اش چون زر خريد
  هرکجا اين شرّ ِانور تخم توحيدی فکند
  شيخ و شاه و شحنه و داروغه از آن خوشه چيد
  مذهب اسلام تسليم است و خر پروردن است
  کس در اين مذهب به جز احشام و چوپانان نديد
  همت عالی مدار از خر طلب، خر بنده است
  از الاغان جز تفخر بر خريت کس نديد
  با چماق دين ِخوف و وحشت و آئين زور
  در کجا جز چاکر و اوباش الله آفريد
  هر که باور کرد مُفت ِ شيخ و شد مرعوب رب
  خايهء رب خورد و از خوف خدا خاگينه ريد

 16. آرمان says:

  اگر واقعا علی دایی گفته که “فوتبال مال مردهاست” باید گفت که گه خورده که تبیعض جنسیتی کرده. اون چکاره است که بخواهد برای زنها محدودیت بزاره. خریت عوام ایرانی باعث روی کار آمدن احمقی نژاد شد. در حقییقت احمقی نژاد آینه تفکر این احمقان است.

 17. .... says:

  موج بازداشت فعالين زنان آغاز شد.
  گلناز ملك به ستاد خبر رساني وزارت اطلاعات احظار شد

 18. ایـن مـزخـرفـات فـقط حـرف عـلی دائی نیـست، مـتأسـفانه بـیشـتر مـردان ِ ایرانی هـمیـنگـونه فــکر و عـمل میـکـنند !!
  چـرا تـاوقـتی که میـشه زد تـوی ســر زن هـا، مــردهـا جــلوی خـودشـون رو بـگیرنـد و خـودشون رو مـحـدود کـنـند !!!
  چـه انـتظاری دارید از مـردمی که از خـمینی درس عـبرت نـگـرفـتند و بـه احــمدینــژاد رأی دادنـد؟؟؟

 19. مهران says:

  علی دایی شترمرغ تهی مغزی است از جنس حسین رضا زاده آن گاو بیسواد.باکاغذ توالت هایی نظیر اینان، رژیم اسلامی کون گهی اش را پاک می کند.

 20. x says:

  تو ماهواره گفتن علي دائي بعد جام جهاني با زنش به لاس وگاس آمريکا ميره چون اونجا ويلا خريده.
  اين آقا که اينقدر ژست اعتقاد به اسلام ميگيره و همچين حرف هايي مي زنه چرا تو لاس وگاس شهر قمارو سکس آمريکا ويلا خريده؟؟؟!!!
  ————
  پاسخ:
  این روضه‌ها را آیت الله علی دایی برای عوام می‌خواند خود ایشان که عوام نیستند که! ایشان عوامفریب تشریف دارند

 21. با درود به حُسن آقای گل گلاب
  در تایید نظرات اکثر دوستان بخصوص ( حق طلب و آرمان و مهران و کیانوش ) باید اذعان داریم کرم درخت از خود درخت است. برای اکثر ما ایرانیان که فقط دنباله رو باورهای کلاسیسم خود هستیم و مرد بودن! را بداشتن ریش و سبیل و تقلید بدون کاربرد شعور خودمان را افتخار خود میدانیم ، مسلم است آغای علی دایی هم باید داعیه عقل و شعور و تصمیم گیری برای جامعه ما را بکند. من قصد فحاشی ندارم ولی این آغای نامحترم لیاقتی بیش از توهین را ندارد

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی