Mar 29 2006

بیانیه در محکومیّتِ کمکِ دولت آمریکا

نوشته:     :::       12 پیام

منبع: ایران امروز
اپوزیسیون مستقل ایران دریافتِ هر گونه کمک (اعم از مالی و غیر مالی) از ایالات متحده و دیگر دولت­های خارجی را عملی مذموم و از نظر اخلاق سیاسی مطرود می­داند، آن را محکوم و توهینی آشکار به مردم ارزیابی می­کند.
اقدام دولت آمریکا برای اختصاص ٨٥ میلیون دلار بودجه جهتِ کمک به نیروهای مخالف رژیمِ جمهوری اسلامی، امضا کنندگان این بیانیه را ملزم به اعلام موضع روشن در باره آن می­سازد.
١ـ اپوزیسیون مستقل ایران دریافتِ هر گونه کمک (اعم از مالی و غیر مالی) از ایالات متحده و دیگر دولت­های خارجی را عملی مذموم و از نظر اخلاق سیاسی مطرود می­داند، آن را محکوم و توهینی آشکار به مردم ارزیابی می­کند.
٢ ـ اپوزیسیون مستقل ایران همواره، چه در دورانِ دیکتاتوری پهلوی ـ که از حمایت آشکار و مستقیم ایالات متحده­ی آمریکا برخوردار بود ـ و چه از نخستین روزهای حاکمیت رژیم استبدادِ مذهبی جمهوری اسلامی، بدون هیچ چشمداشت به کمک مالی از قدرت های ذینفع خارجی به مبارزه پرداخته است و تا پیدایشِ ایرانی آزاد، مستقل و دمکراتیک از پای نخواهد نشست.
٣ ـ اهداف سوداگرانی که همواره در هر مقطع مهم تاریخِ ایران از استبداد پشتیبانی کرده­اند و در سرکوب جنبش های ملّی و ترقیخواهانه دخالت مستقیم و آشکار یا غیر مستقیم و پنهان داشته اند از اختصاص چنین کمک هائی روشن است. مردم ایران هنوز از یاد نبرده­اند که دولت آمریکا دستاوردهای تلاش­هایشان برای دستیابی به آزادی و استقلال را با کودتای ننگین ٢٨ مرداد علیه دولت ملّی دکتر مصدق پایمال کرد و کشور را به محاقِ دیکتاتوری پهلوی فرو کِشاند.
٤ ـ آزادی­خواهانِ ایرانی نیازی به کمکِ سوداگرانِ نفت و خون ندارند. هدف اینان اسارت و چپاول مردم است.چشم دوختن به کمک خارجی نشانه­ی وابستگی است. سرنوشتِ غم انگیز مبارزاتِ مردم افغانستان و عراق برای رهایی از دیکتاتوری­ برای همگان درس روشنی از عواقب چنین دخالت­هایی به شمار می­رود. تنها با برچیده شدنِ نظام جمهوری اسلامی است که شرایط واقعی آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی در ایران برقرار می­شود. سرنوشتِ کشور تنها به دست مردم تعیین خواهد شد.
٢٩ اسفند ١٣٨٤
امضاهای اولیه: مجید آژنگ، بهرام آوخ، بهروز اسدی، اصغر اسلامی، نسرین الماسی، پوران بازرگان، رضا براهنی، سهراب بهداد، امین بیات، ناصر پاکدامن، مهران پاینده، نصرت تیمورزاده، ناهید جعفرپور، علی اصغر حاج سید جوادی، حسن حسام، امیر حسن­پور، تراب حقشناس، نسیم خاکسار، علی راسخ افشار، سعید رهنما، مجید زربخش، حسن زرهی، اسد سیف، اکبر سیف، خسرو شاکری (زند)، حماد شیبانی، کامران صادقی، عباس عاقلی­زاده، سرور علی­محمدی، شهرام قنبری، هوشنگ کشاورز صدر، مریم متین دفتری، هدایت متین دفتری، شهرزاد مجاب، باقر مرتضوی، رضا مرزبان، مهران مصطفوی، بهروز معظمی، هایده مغیثی، ناصر مهاجر، شیدا نبوی، علیرضا ندیمی، بهمن نیرومند، فریدون هشیارنژاد.
برای امضا متن فوق (به زبان انگلیسی)، خواهشمندیم به نشانی اینترنتی زیر مراجعه بفرمایید.
http://www.petitiononline.com/NoUSAID/petition.html

نوشته: در ساعت: 12:37 pm در بخش: روابط خارجی

12 پیام  |           

12 پیام به “بیانیه در محکومیّتِ کمکِ دولت آمریکا”

 1. حضرت استادی،
  ا- اگر لازم می بینید، اسم “منبع” زا که لابد سهوا “ایران آزاد” دکز فرموده اید، ( با توضیخ لازمه) “اصلاحات” بفرمایید: “ایران امروز”!
  2- ایران آزاد (ایران لیبرنی ) یکی از ارگاتهای شورای ملی مقاومت است و “ایران امزوز” ارگان بخشس ازجماعت ( به قول خودتان) “اسهال طلب” (که گاه بگاه رودل می کند تا اسهال طلبی از یادش نرود).
  3- فسم حضرت عباس و امضای دکنز بهمن نیرومند (“ناظم” کنفرانس برلین و یکی از سردمداران ظهور ویترین “هنری” امام “ره” در جشنواره دور و نزدیک برلین) را باور کتیم،
  یا دم خروس راکه مولفین “متن” این فراحوان هدفی ندارند جز :
  حاجی! ان شریک فی المشروطه دو خردادی و یه خورده غیر 28 مردادی!
  4- یاد آور می شوم که فقط این موضوع که جنابعالی چند روز پیش اعلام فرمودبد روز انلاین را “دوست” دارید برایم حیرت اور بود!

 2. کنجکاو says:

  ای بابا! اين اپوزيسيون “مستقل “* هم گوز گيچه گر فته ها! آدم دل اش می سوزه. با اجازه اپوزيسيون1 “مستقل ” من هم سرم را در اين گُه می کنم و پولميک بازی در می آورم.
  از يک سو؛ بابا يکی نيست به اين آدمها بگه مصدق و شاه ساليان سال است مرده اند و گويا خبرها دير به اپوزيسيون می رسد. هنوز هم از شاه می خواهند خون خواهی کنند. اگر نمی دانيد، بگويم آن دو مردند و رفتند. پنجاه و اندی سال از آن داستان می گذرد. خنده داری داستان ما را می توان با کشورهايی که همان کودتاهای هم گون در آن آن انجام شد را نشان داد، نمونه زياد است، کره، آرژانتين، شيلی و… ببينيد آن ها کجايند و ما کجا.
  مصدق مَرد ارزش مندی بود و آن چنان که همه او را ياد می کنيم مردی تاريخی و ماندگار و شاه هم همان بود، بود با ارزش و توانايی و ناتوانايی هايش. اين به من و اپوزيسيون “مستقل” چه؟ که بخواهيم خويش و جنبش “مستقل” شان مرده ريگ مصدق بدانيم. باور کن اگر زنده یاد حسین فاطمی زنده بود، هم اکنون دستمال دستمال برای اين اپوزيسيون اشک می ريخت. خاک بر سرمان بکنند با اين اپوزيسِون و این سیدالشهدای سیاسی اش که هر چه پیش می آيد در دم شيعی وار امام حسین اش را پیش می کشد.
  یکی تومار گرد آورده شمارش پیکر ایرانیان (درست یادم نیست ، اما گروهی جنگ ستیز بودند) و در آن پای مصدق و کودتا را پيش کشيده که آری مگر آمريکا پنجاه سال پیش کودتا نکرد اله و له کرد. اکنون هم اين تومار و باز هم جنازه مصدق بی خبر از همه جا روی دستان اپوزیسیون به این سو و آن سو کشیده می شود. (داستان بلند است). “اپوزیسیون مستقل” خیلی فَطیر است.
  به باورم اين اپوزیسيون ها، هم پای حکومت اسلام به داستان کهنه شاه/مصدق دامن می زنند و آمريکا و امپریاليسم ستيزی آن ها واپس مانده از گونه آخوندی است که گومان می کردند، امپریالیسم همان فکل و کراوات است ( به ياد دوست و هم شاگردی دبیرستان ام افتادم که سد سال پیش این را می گفت، دو سه سال گذشت و “انقلاب” شد و ما هم دانستیم که او چه می گوید).
  از سوی ديگر؛ من درست نمی دانم که آمريکا با اين پول (اين ول خرجی) چه می خواهد. همه می دانيم که اين پولی نيست که دست کم سمبوليک به نام ياری به اپوزيسيون هم داده شود، چه برسد که بخواهد کمکی برای “پیش برد” دمکراسی در ایران باشد، اگر رادیو ریدمان “فردا” یکی از این نمونه باشد و “اگر هوسه، یکی بسه”. آمريکايی ها ناراست اند و دروغ گو. (این داستان بلندتر است)
  و شما (اپوزیسیون) بی خود جنگ و خون و خون ريزی راه نیاندازید، بااین پول تنها می توان چند تا نشست، هم آيش و هم سگالی راه انداخت و (در پايان) دهان گشاد حکومت هميشه برای بلعيدن این پول ها باز است (شاید يک رادیو فردا دیگری راه بندازند) و این پول ک ها هيچ پيوندی با مردم ایران و حکومت ستيزان نخواهد داشت. تو نگیر و به آن هم نپرداز، آن چنان که تا کنون بوده و اميدوارم بوده خواهد ماند.
  * دیدگاه خودم را در باره اين واژه/پديده را در جای پیش آمد خواهم گفت.
  1/ بسیاری از این آدم هایی را که پای این تومار دستینه نهاده اند، ارزش مند می دانم و تنها برای یادآوری شان این چند خط را تند تند نوشتم.

 3. farhad says:

  send 2 all : سلام دوست عزیزم (رامین عزیز ) سال نو رو صمیمانه تبریک میگم . یه چیز دیگه هم بگم : اگه می دونستم اینقدر از چشم دوستام افتاده م ، و اگه می دونستم هیچ پیامی قرار نیست زیر نوشته هام بیاد …!! غیر ممکن بود علیرغم اصرار دوستان دوباره دست به قلم بشم …

 4. کنجکاو جان شما دیگر چرا چنین حرفهایی را می زنید. مصدق مرد شاه هم مرد ولی عواقب کودتا 28 مرداد که نمرده که! نکند می خواهی بگویی تاریخ مرد زنده باد آمریکا!؟ الحق که حرف مفتی است، تاریخ را نخوانده بودیم که خمینی سوارمان شد عزیز دل برادر. اگر تاریخ خوانده بودیم و مثل امروز سخت گیر بودیم که خمینی سوارمان نمی شد تا بتواند چهار نعله بتازد.
  تازه گیریم که به قول شما کودتا هم مرده باشد، قربانش بروم جنگ آمریکا با عراق و افغانستان که نمرده است که! مرده!؟ تازه دولتی که امروز در آمریکا مستقر است به مراتب از دولت آن زمان هم خشن تر است و هم قدرت طلب تر.
  دوست عزیز این پول حتی اگر پول سیگار اپوزیسیون هم اگر نشود ولی یک چیز خواهد شد و آن هم احساس خودفروختگی و سرشکتگی برای اپوزیسیون که خواهد شد، همین را هم آمریکا می‌خواهد. یعنی می‌خواهد اپوزیسیون ایران را با 85 میلیون دلار بخرد. یکی نیست به این آقایان بگوید عمو جان اپوزیسیون خارج پول توی جیبش بیشتر از این 85 میلیون است.
  اگر بنا بود زیر علم و کتل آمریکا برویم که خوب نیازی نبود رژیم سرنگون کنیم، 8 سال جنگ خانمان سوز را تحمل کنیم و ورشکسته بشویم و حالا برگردیم همان جایی که 27 سال پیش بودیم و بلکه عقب تر!؟
  واقعا این عقیده توست!؟

 5. حسن آقا
  اولا عیدت مبارک
  ثانیا مثل اینکه تو هر وقت بیکار میشی با وبلاگت اینقدر ور میری تا کلا خرابش کنی. من دو سه روز بود که لینک ات را نداشتم.
  ثالثا کوفت شون بشه هرکی این پول را میگیره. از گوشت سگ هم حرام تره!!
  من اصلا فکر نکنم این امریکای پدر سوخته یک دلار هم به کسی مفتی ببخشه. شاید فقط این حرفها بخاطر تبلیغاته و اصلا پولی در بین نیست. چطوری میخواهند ثابت کنند که این کمک مالی واقعا انجام شده؟ این امریکایی ها خیلی پدر سوخته و حقه بازند. بدون دادن پول قیافه و ژست حمایت مالی هم میگیرند. آقاجان چه پولی چه کشکی؟ اصلا معنا نداره که امریکا حقوق جاسوس هاشون را اعلام کند و بگوید ما 85 میلیون دلار به یه عده ناشناس خواهیم داد.
  ولی در کل این بیانیه خوب است چون ادعای توخالی امریکایی ها را نقش بر آب میکند.

 6. کنجکاو says:

  خُسن آقا جان!
  از واکنش ات به ديدگاه ام سپاس گويم. اين گفت و گو را تلاش می کنم که در پايان هفته، هم اکنون که خسته و کوفته ام، تا آن جا که آگاه ام ( نه در باره پول آمِريکا)، ديدگاه خودم را روشن تر کنم.
  —————————
  پاسخ:
  کنجکاو عزیز نظرت هرچه باشد محترم است و اگر خواستی آنرا در همین وبلاگ منتشر می کنم شاید همین باعث دامن زدن به بحثی سازنده شد.

 7. Winston says:

  I welcome the US help and I appreciate the US for their aid to democracy and freedom world wide

 8. سالار says:

  جناب حسن اقا
  با اینکه بعظا حرفای مفتی میزنی ولی در کل وبلاگ خوبی داری
  حرف شما صحیح. ولی این زمانی ارزش داره که مردم خودشون تو این اوضاع احوال واقا بتونند روبای خودشون بایستند که اینم تو بهتر از هر کسی میدونی غیر ممکنه
  مگه تو این چند سالی که امریکا تو عراق وافغانستان بوده عانا اعلام نکرده مردم سعی کنند خودشون کاری بکنند وگرنه
  به هرحال از این حرفا گذشته امریکا تصمیم خودش گرفته
  منو و توام و همه ی مردم ایران دیر موندند
  به امید روز ازادی
  در ضمن فکر نکنی هوای امریکا رو دارام

 9. بهرام says:

  گور پدر اپوزیسین مستقل یک مشت مفت خور مادر جنده که فقط شعار میدن و هیچ گهی بلد نیستن بخورن رژیم هیچ زبانی یه غیر از زور سرش نمیشه مصدق هم مرد گندید و رفت این بد بختها ذهنیتشون تا 1000سال 28مردادی میمونه تا خودشون هم برن پیش مصدقشون

 10. villej says:

  حسن اقا جان
  ممکن است بفرمایید این “اپوزسیون مستقل” در این 27 سال گذشته با این موضعگیریهای متعصبانه بی منطق چه راه چاره عملی عرضه کرده است که ما خبر نداریم بغیر از وقت کشی و فرصت بر باد دهی.

 11. شهيد کير خر says:

  کير خر ديدم، عجب چشمم گرفت
  از همه بدخواه خر خشمم گرفت
  از يکی کير کبير چون ستون
  عطر کير آمد عجب شمم گرفت
  کير خر چون گرگ زد در کربلا
  گله ام خورد و همه حشمم گرفت
  مشعل کير تا که آمد، آتشش
  در کس و در کون و در پشمم گرفت
  کير را ديدم کدو اما چه شد
  کين چنين از کير خرچشمم گرفت
  شهيد کير خر

 12. در گوشی says:

  خودمونيم. ما خودمونم تا حالا هيچ گهی نتونستيم بخوريم اما بشون ميگيم اينا تا حالا نتونسن هيچ گهی بخورن.

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی